Haberler

Eski Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenine Katıldı

26. Dönem Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bugün (29.06.2018) üniversitemizi ziyaret ederek Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Tıp Fakültesi Mezuniyet törenine katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü makamında ziyaret eden Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, üniversitemiz ve Umuttepe yerleşkesi hakkında bilgi aldı. Ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çitçi, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, KOÜ Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut hazır bulundu.

Ziyaret kapsamında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Kocaeli Üniversitesi'nin Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olduğunu vurgulayarak, "Kocaeli üniversitesi bugün sahip olduğu imkanlarla bölgenin ve Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biri haline geldi. Özellikle KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde meydana gelen gelişmeler beni oldukça mutlu etti. Üniversitemizin ve Üniversite Hastanemizin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum." dedi.

"Hekimlik Mesleği En Asli ve En Asil Meslektir"

Ziyaretin ardından Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yeğeninin de mezun olduğu Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 Mezuniyet törenine katıldı. Yeğeni Dr. Ayşe Nur Babaoğlu'nun mezun olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını söyleyen Prof. Dr. Davutoğlu, mezun olan hekimlere tavsiyelerde bulundu. Prof. Dr. Davutoğlu, "Hekimlik mesleği en asli ve en asil meslektir. Aslidir. Çünkü ilk insandan bu yana mevcudiyetini sürdürmüştür. Asildir. Çünkü bir varoluş mucizesi olan insanla doğrudan ilişkilidir. Bu bağlamda bir kısmı hekimlik mesleğinin doğrudan diğer kısmı da pratik ayrışma istemektedir. Hekimlik mesleğini icra ederken hiçbir zaman bir insanı tedavi edilecek bir nesne gibi görmeyin. İnsan vücuduna yaklaşırken, bir öğretmen gibi ders almak lazım. Onu bir nesne alarak görürseniz hekimlik ruhuna göre davranmamış olursunuz." Şeklinde konuştu.

"Tıp Fakültemizi Güzel Bir Noktaya Taşıdık"

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de "Bugün mezun olan hekim arkadaşlarım kutlu bir mesleğin mensubu olarak ülkemizin dört bir yanında hizmet verecekler. Fakültemizin değerli öğretim üyeleri ile birlikte verdiğimiz büyük çabalarla Tıp Fakültemizi ülkemizde ve dünyada güzel bir noktaya taşıdık. Ülkemiz tıp alanında dünyada parmakla gösterilmektedir. Tüm öğrencilerimize hekimlik ve özel hayatlarında başarılar, mutluluklar diliyorum." ifadelerini kullandı.

26. dönem Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Rektörümüz Prof. Sadettin Hülagü, mezuniyette dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti. Tören, mezun öğrencilerin kep atması ile sona erdi.


Haber: Fatih Osma (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors