Haberler

10. Çocuk Sağlığı Toplantısı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda bugün (15.12.2017), Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından "10. Çocuk Sağlığı Toplantısı" gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi'nin yanı sıra farklı şehirlerden çok sayıda akademisyenin konuşma yaptığı toplantıya ilgi yoğun oldu.

Bu yıl ki konusu "Pediatrik Aciller" olarak belirlenen toplantının açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazan Sarper yaptı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nın kurucusu olan ve bugünlere gelmesinde büyük emekleri bulunan Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp'e teşekkür eden Prof. Dr. Sarper, bu yıl onuncusu düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen bu toplantının verimli olmasını diledi.

Oturumlar halinde gerçekleşen toplantının ilk konuşmacısı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Alerji Klinik İmmünoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Aydoğan oldu. Aydoğan, "Alerjik Acillere Yaklaşım" konusunda bilgilendirmede bulundu. Ardından Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Prof. Dr. Hasan Önal'ın "Hipoglisemiye Yaklaşım" sunumu sonrası ilk oturum sona erdi.

İkinci oturumda; Prof. Dr. Demet Demirkol "Solunum Yetersizliğine Yaklaşım ve Dolaşım Yetersizliğine Yaklaşım", Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülcan Türker " Yenidoğanın Acil Sorunları", Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Bek "Hemolitik Üremik Sendromu", Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Demirsoy "Onkolojik Aciller" ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Kara "Acilde Nörolojik Muayeneden Tanıya" konularında sunumlar yaparak dinleyicilerin sorularını yanıtladılar.

10. Çocuk Sağlığı Toplantısı, sunumların ardından yapılan değerlendirme bölümü ile sona erdi.


Haber: Merve Özboyacı (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors