Haberler

Üniversitedeyken Kariyer Yapmak

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Genç İletişimciler Kulübü tarafından dün (15.05.2017) "Üniversitedeyken Kariyer Yapmak" adlı eğitim semineri düzenlendi. Çok sayıda öğrencinin katıldığı seminerde konuşmacı olarak Academy Founder Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Serkan Emir yer aldı.

Seminerde "Üniversitedeyken Kariyer Yapmak, İmajın 10 Altın Kuralı, İmajın Bileşenleri, Güçlü bir İmajın Püf Noktaları, Kariyer Planlama, İş Yaşamı İçin İmaj Yönetimi, Sözsüz İletişimde Altın Kurallar" gibi konularda bilgi verildi.

Seminerde öğrencilere tavsiyelerde bulunan Academy Founder Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Serkan Emir, "Öğrencilerin kariyerleri üniversitenin ilk gününden itibaren başlıyor. Bu yüzden CV önemli bir veri. Dolayısıyla üniversite hayatınızda sadece teorik değil pratik olarak da kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Sosyal Beceri Okul Beceresinden Önemli

Emir, "Üniversite hayatında öğrencilerin hocaları ve iş hayatlarındaki sanayi, ticaret odaları ile işbirliği içerisinde olması gerekiyor. Üniversitedeki topluluklardan, kulüplerden mutlaka yararlanmalılar. Günümüzde iş hayatında sosyal beceriler okul becerilerinden daha önemli çünkü fark yaratmak için bir şeyleri denemeniz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Seminer katılımcı öğrencilere katılım sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.


Haber: Simge Karataş (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors