Haberler

"Ben Ne İstiyorum? Sorusu Yaşam Felsefeniz Olsun"

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün (25.03.2019) Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Atölyesi tarafından "Hayatında Sihir Yaratacak Cümlen Ne?" adlı bir etkinlik düzenlendi.

Yaşam Koçu Sezen Cin'in konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Konuşmasına temsil sistemleri hakkında bilgiler vererek başlayan Sezen Cin, "Düşünmek demek, soru sormak demektir. Soruyu biz soruyoruz. Cevap içimizdeki kayıtlardan geliyor. Yani bir kayıt akışı var. Sizin burada temsil sistemleriniz de var. Bu sistemler görsel, işitsel ve dokunsal sistemler olarak hepimizde farklı farklıdır. Dolayısıyla görsel olanlar görsel yönüyle düşünüyor, işitsel olanlar kişilerin seslerine bakıyor ve bu kayıtlar doğuşumuzdan bu yana geliyor. Doğduğumuzdan beri ailemizden, arkadaşlarımızdan ve öğretmenimizden belirli kayıtları buraya kaydetmişizdir. Oradaki kayıtlar bir akış içindedir. Sizde oradaki akıştan soruları cevaplamış oluyorsunuz." dedi.

Cin, zihnin sürekli düşünce ürettiğini söyleyerek, "Düşünce, kayıtlardan gelen duygulardır. Düşünce, soru sormak demektir. İnsanda 'ben ne istiyorum' cümlesi yaşam felsefesi olmalıdır. Hayatta neler yapmak istediğinizi, arkadaşlarınızı, mesleğinizi siz belirliyorsunuz. Bu yüzden önemli olan sizlerin ne istediğidir. Siz olumlu düşüncelerle yaşarsanız, hayatınız olumlu yönde sıçramalar yapabilir ve güzelleşir. Hayatınızda bir karar alırken ben ne istiyorum cümlesiyle yaklaşın inanın her şey güzel olacak." ifadelerini kullandı. Etkinlik, soru cevap ile sona erdi.

Haber: Kaan Türker (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors