Haberler

Türkü Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında 18.05.2017 tarihinde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Memuru İsmet Ünsal şefliğinde Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından "Türkü Şöleni" düzenlendi.

Tıp Fakültesi Başhekimliği koordinatörlüğünde düzenlenen konsere Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ve Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk'ün yanı sıra akademisyenler ile çok sayıda hemşire ve öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemşiresi Hanife Bayrampınar, Hemşirelik Haftası kapsamında bilimsel programların yanı sıra sosyal programların da düzenlendiğini belirterek programları destekleyen herkese teşekkür etti.

"Hekimoğlu Derler Benim Aslıma", "Türkmen Gelini", "Bahçede Yeşil Çınar", "Zeynebim Zeynebim" "Kaşların Karasına", "Aman Mor Koyun Meler Geler" gibi Türk Halk Müziği'nin güzide 15 türküsü kimi zaman bireysel kimi zaman 22 kişilik koro tarafından İsmet Ünsal şefliğinde seslendirirken katılımcılar da parçalara eşlik etti.

Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk konser sonrası yaptığı açıklamada, "Korodaki arkadaşlarıma bu güzel dinleti için teşekkür ediyorum. Koro, temizlik firmasında çalışan elemanımızdan müdürlerimize birçok darklı kademeden oluşuyor. Bu da hepimizin eşit olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı. Konser koro ekibine çiçek takdimi ile son buldu.


Haber: Merve ÖZBOYACI (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors