Haberler

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından organize edilen "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" bugün (21.04.2017) Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan 6331 sayılı yeni İş Güvenliği Yasası ile ilgili bütün çalışanların bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen eğitime akademik ve idari personel katıldı.

Eğitim kapsamında Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Bölümü Arş. Gör. Evrim Yavuz, "Yeni İş Güvenliği Yasaları", Jeoloji Mühendisliği Arş. Gör. Ekin Gökçe Benli, "Elle Yük Taşıma, İş Ekipmanlarında Güvenlik, Elektrik ve Güvenlik, Yangın, Patlama", Çevre Mühendisliği Arş. Gör. Simge Çankaya "İş Güvenliği, Güvenlik Kültürü, Güvenlik İşaretleri, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Arş.Gör. Dr. Esra Öztürk "Kimyasal risk etmenleri, Fiziksel Risk Etmenleri, Ergonomik Risk Etmenleri" Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO Öğretim Görevlileri Serap Arsal Yıldırım ve Selda Mert Boğa "İş Sağlığı ve Güvenliği" konusunda sunum yaptı.

Eğitim sunumlarının ardından "İş Sağlığı ve Güvenliği" konusunda katılımcılara 20 soruluk bir sınav yapıldı.


Haber: Simge Karataş-Merve Özboyacı (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors