Haberler

Değirmendere Ali Özbay MYO'dan Mezuniyet Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Mezuniyet Sergisi açılışı 12 Haziran'da Seka Kağıt Müzesi'nde yoğun katılımla gerçekleşti.

Kocaeli İl Kültür Turizm Vekili Ercan Yamen, KOÜ Kültür Evi Müdürü Öğr. Gör. Yıldırım Karadeniz, Kültür Bakanlığı Seramik Sanatçısı Mehmet Yıldırım, Tarihçi Yazar Volkan Şenel, Kocaeli Turizm Dernek Başkanı Soner Genç, KOÜ öğretim elemanları, sanatseverler ve öğrencilerin katılımı ile açılışı gerçekleşen sergide bulunan seramik, cam, çini ve takı çalışmalar büyük beğeni topladı.

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Değirmendere Ali Özbay MYO müdür yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nermin Demirkol "Sergimiz 2017 yılında eğitim-öğretime başlayıp, 2019 yılının şu günlerinde eğitimlerini tamamlamak üzere olan, okulumuz Kuyumculuk ve Takı Tasarımı ile Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencilerinin cam, seramik, takı ve çini atölyelerinde okul hayatları boyunca ürettikleri eserlerden oluşmaktadır. Sergide farklı tekniklerle üretilen 114 parça seramik, 46 parça cam, 68 parça takı ve 21 parça çini çalışması bulunmaktadır. Sergi süresince desteklerini esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın başta olmak üzere, Müze müdürü Dr. Taha Hülagü, sergi sorumlusu Salim Saraç, KBB çalışanları, Değirmendere Ali Özbay MYO öğretim elemanları ve büyük bir özveri ile çalışan öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol ve sanatseverler sergideki eserleri gezip çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğretim elemanları ve öğrencilere sergiye katkılarından dolayı belge takdimi ile sergi açılışı tamamladı.

Büyük beğeni toplayan sergi 28 Haziran tarihine kadar Seka Kağıt Müzesi'nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors