Haberler

Üniversitemizde Türk Halk Oyunları Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde dün (22.05.2018) Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından "Türk Halk Oyunları Şöleni" gerçekleştirildi.

İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla yapılan şölene Rektörümüz Prof. Dr. Saadettin Hülagu, Fen Edebiyat fakültesi Dekanı Halis Aygün, Teknoloji Fakültesi Dekanı Yasin Kişioğlu, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

İsmet Ünsal şefliğindeki Türk Halk Müziği Korosu, çeşitli yörelerden türküler seslendirirken Folklor Kulübü tarafından Ağrı, Artvin, Ege, Trabzon ve Erzurum yörelerinden halk oyunları gösterisi yapıldı. Büyük beğeni toplayan gösteri sonrası açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Ülkemizin güzel insanları bugün farklı bölgelerden kültür zenginliğimizin ve farklılıklarımızın aslında ayrıştırıcı değil birleştirici olduğunu bizlere gösterdiler. Bu etkinliği kültür varlıklarımızı yaşatmak amacıyla düzenledik. Bu nedenle emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Önümüzdeki yıl bu faaliyetleri daha da büyüteceğiz." dedi.

Türk Halk Müziği Korosu ve Halk Oyunları ekiplerine plaket ve teşekkür belgesi takdimi ile etkinlik son buldu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors