Haberler

Seramik Çalıştayı'nda Sanat

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO'nun ortaklığında yürütülen 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında sanata ilişkin birçok alanda seminer, çalıştay ve sergiler düzenlenmeye devam ediyor.

7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu'nda dün (23.05.2017) Çini Sanatçıları Hatice Yiğit ile İsmail Yiğit tarafından "Çinide Tasarım, Tahrir ve Boyama İşlemleri Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştayda farklı ülkelerden sempozyuma davetli olan sanatçılar, seramik sanatına dair çalışmalar yaptı.

Çalıştay sonrası ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevim Çizer tarafından "Siyah Seramik" isimli seminer düzenlendi. Farklı ülkelerden çekilmiş olan seramik fotoğraflarını katılımcılara sunan Prof. Dr. Sevim Çizer, seramiğin geçmişten günümüze kadar uzanan sürecini aktardı. Sevim Çizer, seminer sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı.

17 Mayıs'tan itibaren seramik sanatına dair birçok alanda seminer, çalıştay ve sergilerin düzenlendiği 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu'nun kapanışı 24.05.2017 çarşamba saat 18.00'de Değirmendere Sanat Evi'nde gerçekleşecek.


Haber: Merve Özboyacı(Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors