Haberler

Genç Yetenekler Ödüllerine Kavuştu

Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki Gölcükte Sanat Hep Birlikte ile Gölcükte Öğrenci Olmak projelerinin birleşimiyle ortaya çıkan "Yetenekler Buluşuyor Projesi" doğrultusunda yapılan canlı resim, liselerarası fotoğraf ve kısa film yarışmalarının ödül töreni 16 Mayıs'ta Gölcük Kazıklı Kervansaray'da gerçekleştirildi.

Törene Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Şimşek, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, Gölcük Sinema ve Fotoğraf Derneği Başkanı İsmail İkiz, okul müdürleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Belediyeler Hizmet Alanlarını Geniş Tutmalı

Törenin açılış konuşmasını yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi'nin sanatsal ve kültürel çalışmalara önem verdiğini belirterek, "Yerel yönetimlerin icraat yelpazeleri yalnızca alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile sınırlı kalmamalı. Belediyeler hizmet alanlarına sanat, spor ve kültürel alandaki gelişmeleri de katmalı" dedi. Yetenekler Buluşuyor Projesi'nin paydaşlarından biri olan Kocaeli Üniversitesi'ne teşekkür eden Mehmet Ellibeş, "Kocaeli Üniversitesi, Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gibi birçok kurumun projelere destek vermesi daha iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor" ifadelerini kullandı.

Protokol Üyeleri Öğrencileri Ödüllerini Vererek Sergiyi İnceledi

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki ise sanatın önemine vurgu yaparak sanatın gençleri kötülüklerden koruyacak bir alan olduğunu söyledi. Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Şimşek'in konuşmalarının ardından protokol üyeleri canlı resim, liselerarası fotoğraf ve kısa film yarışmalarından dereceye giren öğrencilere ödül ve plaketlerini verdi.

Başkan Mehmet Ellibeş, Gölcükte Sanat Hep Birlikte projesinin sahibi olan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Tuna'ya katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim ederken törenin ardından protokol üyeleri öğrencilerle birlikte fuaye alanındaki resim ve fotoğraf sergisini gezerek yapılan çalışmaları inceledi.


Haber: Esat Öztürk (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors