Haberler

İç Kontrol Sistemi Oluşturma Projesi Bilgilendirme Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan 'İç Kontrol Sistemi' ile ilgili olarak bugün (23.10.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut, Genel Sekreter Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yeğin ile Tahir Akman'ın katılımlarıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İç Kontrol Enstitüsü Başkanı Dr. Bertan Kaya tarafından gerçekleştirilen bilgilendirmede, iç kontrol sisteminin oluşturulmasının faydaları aktarıldı. İç kontrol sisteminin, kurumun amaç ve hedeflerini gerçekleştirmesini sağlayan ve kurumsal başarıyı artırmak üzere tasarlanan bir yönetsel sistem olduğunu belirten Dr. Kaya, "İç kontrol sistemi, bir kurumun faaliyetlerini etkin, verimli ve mevzuata uygun yürütebilmesini, varlıklarını koruyabilmesini, doğru ve sağlıklı iç ve dış raporlama yapabilmesini sağlar" dedi.

Bilgilendirme toplantısının ardından, İç Kontrol Sistemi ile ilgili olarak beş gün boyunca, daire başkanları, şube müdürleri, fakülte sekreterleri, akademik ve idari personelin katılacağı eğitimler verilecek. Dr. Bertan Kaya ve İlknur Tunç tarafından verilecek eğitimlerde, sistem anlatılacak.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors