Haberler

KOÜ Makine Mühendisliği Kendi Aracını Üretiyor

Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde, temel fizik prensiplerinden, matematikten ve temel malzeme teknolojilerinden faydalanan mühendis adayı öğrenciler, her türlü mekanik sitemin ve enerji dönüşüm sistemlerinin planlanmasıyla, tasarımıyla, imalatıyla, geliştirilmesiyle, işletilmesiyle ve bakımıyla ilgili çalışma yapıyorlar.

Radyo K.İ.'nin haber aktüel programı Güne Bakış'a konuk olan Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersin Asım Güven, KOÜ Formula Student projesi hakkında bilgi verdi.

Uluslararası Yarışmaları Katılıyoruz

Yrd. Doç. Dr. Ersin Asım Güven, Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin kendi içten yanmalı motora ve 120 beygir gücene sahip yarış arabasını tasarladıklarını söyleyerek, "Şuanda üretimlerinin sonuna geldiler. Bir terslik olmaz ise 2017 Temmuz ayında, İtalya'da yarışa çıkacaklar" dedi. Güven, ayrıca TÜBİTAK destekli insansız hava aracı projelerinin yapımlarının tamamlanıp yarışmaya hak kazandıklarını kaydetti.

"Yeni Teknolojiler Geliştiriyoruz"

Makine Mühendisliği Bölümü'nün amacına da değinen Güven, "Elde edilen yeni bilgileri bilimsel ve mesleki yayınlarla toplumun yararına sunmak, özel sektör ve kamu sektörüyle birlikte ortak çalışmalar yaparak bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte kalkınmaya katkı sağlamayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı. Yrd. Doç. Dr. Güven, Makine Mühendisliği'nin diğer mühendislik faaliyetleri arasında yapacağı çalışmalar ile yeni teknolojilerin geliştirilmesine yönelik bilgi üretimine katkı sağladığını belirtti.
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors