Haberler

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

Çanakkale Zaferi; tüm dünyanın şahitlik ettiği, vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır. Çanakkale Zaferi; vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Bu zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır.

Şanlı tarihimizde son derece önemli bir yer tutan Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl anısına üniversitemizde oratoryo ve konserden oluşan etkinlik düzenlendi. Etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Dekanlar, Müdürler, Genel Sekreter, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Müge Zehra Karınca, ‘Çanakkale Şehitlerine’ ve ‘Dur Yolcu’ adlı şiirleri okudu. Etkinlikte Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi öğrencileri, Öğr. Görevlisi Elif Cora rehberliğinde hazırlamış oldukları ‘Uluslararası Öğrencilerin Gözünden Çanakkale’ Oratoryosunu sundu. İzleyicilerden büyük beğeni toplayan oratoryo ardından, izleyicilere duygu dolu anlar yaşatan Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü öğrencileri tarafından “Kahramanlık Türküleri” seslendirildi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors