Haberler

İznik'te Kültürel Miras Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mine Can, Gölcük ve çevresinin tarihine ışık tutan eserlerden oluşan "Kültürel Miras Sergisi"nin açılışını 28 Haziran'da yapıldı.

İznik Milli İrade Meydanı'nda gerçekleştirilen açılışa Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve eşi Funda Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve eşi Feriha Ellibeş, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve eşi Hacer Sargın, Gölcük-İznikliler Derneği Başkanı Hasan Basri Başbay ve Kent Konseyi yetkilileri ile davetliler katıldı. Mine Can'a ait Kültürel Miras Sergisine eş zamanlı olarak, Gölcük Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nden Ressam Banu Devrim Atölyesi'nin hazırlamış olduğu eserlerden oluşan "Zamanın Tanıkları" isimli bir yağlıboya resim sergisi daha açıldı.

Uluslararası İznik Çini ve Kültür Festivali öncesi, Gölcük İznik Kardeş Şehirler birlikteliğinde organize edilen serginin açılışında konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, her iki ilçenin kardeşlik ilişkilerine vurgu yaparken, misafirlerini İznik'te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş da böylesine güzel bir serginin böyle güzel bir ilçede açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederlerken, ev sahipliği dolayısıyla İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'a teşekkürlerini ilettiler. Protokol konuşmalarının ardından kardeş şehir birlikteliğine sanatsal ve kültürel açıdan katkı veren Dr. Öğr. Üyesi Mine Can'a ve Ressam Banu Devrim'e plaketleri sunuldu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors