Haberler

Kültür Evindeki Faaliyetler Hız Kesmeden Sürüyor

Seka Park'ta faaliyetini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi açıldığı günden itibaren çeşitli konularda öğrencilere yönelik seminerler gerçekleştiriyor.

Kocaeli halkını ve Kocaeli Üniversitesi öğrencilerini çeşitli seminerler ve faaliyetlerle bir araya toplayan Kültür Evi'nde bugün (06.04.2017) Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Seramik Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol tarafından Alternatif Pişirim Teknikleri Semineri düzenlendi.

Farklı fırın atmosferleri kullanan seramik severlere yönelik gerçekleştirilen seminere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun danışmanı Fazile Özkurt da katıldı.

Japonlara Özgü Pişirme Tekniği: Raku

Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol, Japonlara özgü pişirme tekniği olan Raku ve Naked Raku, Sagar Pişirimi ve Beyaz Rusya Rakusu Ogvarra pişirim tekniği hakkında sunumlar yaptı.

Seminer Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi Müdürü Öğr. Gör. Yıldırım Karadeniz'in Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol'a teşekkür plaketi takdim etmesinin ardından son buldu.


Haber: Mehmet Budak (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors