Haberler

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER) tarafından düzenlenen ve dört hafta süren Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı 26 Mayıs Cuma günü yapılan Sertifika Dağıtım Töreni ile sona erdi.

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Vekili Prof. Dr. Gencay Zavotçu, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Vekili Okt. Şule Kılcı, öğretim elemanları ile kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Üniversite mezunlarının iş bulabilmeleri için günümüzde tek başına diplomanın yeterli olmadığını, diplomanın yanında başka belgelere de ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Prof. Dr. Küçük, "Şu anda ülkemiz üniversitelerinde 110.000, Kocaeli Üniversitesi'nde ise 1500 uluslararası öğrenci eğitim görüyor. İki yıldır uyguladığımız Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı (KOÜYÖS) ile üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrenci sayısını daha da artırmayı hedefliyoruz" dedi.

KOÜ DİLMER Müdürü Vekili Prof. Dr. Gencay Zavotçu ise, 2015 yılı Ağustos ayında ilkini Yunus Emre Enstitüsü ile ortaklaşa düzenledikleri Sertifika Programının ikincisini 02-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında başarı ile bitirdiklerini ifade etti. Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER)'nin kendi imkanları ile Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı dahil pek çok etkinliği düzenleyebilecek öğretim kadrosu ve imkana sahip olduğunu, haziran ayı içerisinde de MEB ile imzalanan protokol çerçevesinde 133 öğretmene Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı düzenleyeceklerini söyledi. Programa il dışından ve Kocaeli Üniversitesi'nden iştirak eden kursiyerlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından tören sonunda kursiyerlere sertifikaları Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, KOÜ DİLMER Müdürü Vekili Prof. Dr. Gencay Zavotçu ve öğretim elemanları tarafından takdim edildi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors