Haberler

İş Sağlığı Hemşireliği Paneli

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen "İş Sağlığı Hemşireliği Paneli" bugün (13.04.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kader Mert'in panel başkanı olduğu etkinliğe Hemşirelik Bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Açılış Konuşmasını Hemşirelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rahime AYDIN ER'in yaptığı panelde, İş Sağlığı Hemşireliği anlatılırken, dünyada ve ülkemizdeki durum ile iş sağlığı ve hemşireliği uygulamalarından örnekler verildi.

Panele konuşmacı olarak katılan Marmara Üniversitesi Öğr. Gör. Nurcan Kolaç 'İş sağlığı hemşireliği' nin tarihçesi, tanımı, görev yetki ve sorumlulukları, iş sağlığı hizmetlerindeki yeri ve önemi', Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kader Mert 'Dünyada İş Sağlığı Hemşireliği Uygulamalarından Örnekler', İşyeri Hemşiresi İclal Gökberber 'Türkiye'de Bir İşyerindeki İş Sağlığı Hemşireliği Uygulamalarından Örnekler', İşyeri Hemşiresi Ayşe Aslan 'Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi nedir? Uygulamaları ve İş Sağlığı Hemşireliği' ve Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Oruç ise 'İş Sağlığı Hemşireliği Derneği Çalışmaları ve İş Sağlığı Hemşireliği' konularında sunum yaptılar. Panel, soru cevap bölümü ile son buldu.


Haber: Tolga Nehbit (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors