Haberler

Yerel Basın Yerel Yönetim İlişkisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (15.05.2019) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Aysel Çetinkaya’nın koordinatörlüğünde Türkiye'de yerel yönetimler ve yerel basın ilişkisi adlı bir söyleşi düzenlendi. Kağıthane Belediyesi Basın Danışmanı Yazar Hüseyin Irmak’ın yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Gazetecilik mesleği için önemli detayları öğrencilere aktaran Hüseyin Irmak, “Bir gazetecinin entelektüel yanını geliştirmesi gerekmektedir. Her konuda az çok bilgiye sahip olmalıdır. Kendini sürekli geliştirmelidir. Gazeteci dediğin olaya farklı bir perspektifte bakmalıdır. Herkesin gördüğü bir şeyi daha farklı daha dikkat çekici bir şekilde sunmayı bilmesi gereklidir. " açıklamalarında bulundu.

Yerel basının üretimde zorluklar yaşadığını ifade eden Irmak, “Bu basın organları çok sık üretim yapmaz. 10-15 günde bir veya maddi kaynak sağladıkça yapar. Üretkenlik zayıftır. Bu yüzden yerel basın diye ortaya çıkan insanların da kendini geliştirmesi lazım. Bu insanların birçoğu farklı mesleklerden bu işe girişip yürütmeye çalışıyorlar. Bu insanların birinci hedefi gazetecilik, insanlara doğru bilgi aktarımı yapmak gibi şeyler değil. Buradan farklı yerlere gelmektir. O yüzden sizin gibi istekli öğrenciler daha çok çalışıp iyi yerlere gelerek medyayı yükseltmelidir." dedi.

Etkinlik soru ve cevap ile sona erdi.

Haber: Berkan ALAN(Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors