Haberler

KOÜ Öğrencileri Tokat Zile'de Kütüphane Kurdu

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü (KOÜEMK) Kitap Dostum Platformu desteğiyle "Gülümseten Düşler, Kitaplardan Geçer" projesi kapsamında ilk kütüphaneyi Tokat'ın Zile ilçesindeki Necmi Muammer Ortaokulu'nda açtı.

'Tozlu raflardan, rengarenk düşlere' sloganıyla hayata geçirilen projede, 2017 adet kitabın bulunduğu çocuklara özel bir kütüphane hazırlandı.

Proje hakkında konuşan KOÜEMK Proje Sorumlusu Hülya Akyüz, "Tokat Necmi Muammer Orta Okulundaki öğretmenlerle iletişime geçerek kitap toplayıp yollama fikriyle bu proje ortaya çıktı. 30 kişilik bir ekiple çalıştık ve isteğimiz bu şekilde bir proje gerçekleştirmekti. Bu proje diğerlerinden farklı olarak biraz cesaret, iş gücü ve koordine gerektiriyor. Biz de Endüstri Mühendisliği Kulübü Öğrencileri olarak bu projeyle sosyal sorumluluk kavramını tam olarak yansıtmak istedik" dedi.

Haydi! Kitaplar Tozlu Raflardan Rengarenk Düşlere

Çocukların kitap okumaya çok hevesli olduğunu fakat okuyacak kitapları olmadığını söyleyen Hülya Akyüz, "Çocuklara kütüphane yaparken oyunlar oynayıp hikâyelerini dinledik ve çocuklarla ilgilendik. Biz kitaplar aracılığıyla çocuklara bir değil birkaç tane dünya hediye etmek istedik. Hayal gücü özellikle onların yaşında çok önemli" açıklamasını yaptı.

Projenin devam etmesini istediklerini belirten Hülya Akyüz, "Amacımız ihtiyaç olunan her yere ulaşıp ihtiyaç sahiplerine en azından bir kitap yollayarak yardımcı olmak. Bu projeyle güzel bir başlangıç yaptık. Ulaşmak istediğimiz gönüllü kişilerle farkındalık yaratarak bir şeyler başarmak ve hayal gücüne sahip bir kitleye ulaşmak istiyoruz" dedi.

Akyüz, "Haydi! Kitaplar Tozlu Raflardan Rengarenk Düşlere" diyerek herkesten destek beklediklerini sözlerine ekledi.


Haber: Yağmur Kara (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors