Haberler

Gölcük Vizyon 2023 Proje Toplantısı

Gölcük Vizyon 2023 Proje toplantısı dün Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gölcük Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Vizyon 2023 Genel Sekreteri Fatih Bayram ve Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Polat katıldı.

Yerel Yönetimler Lokomotif Gücümüz

Programda yaptığı konuşmada Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü Gölcük Belediyesi'nin çok başarılı bir yerel yönetim olduğunu kaydetti. Rektörümüz Hülagü, "Kent sorumluluğunun çok önemli olduğuna inanıyoruz. Yerel yönetimleri oldukça önemsiyoruz, onlar bizim lokomotif gücümüz. Üniversite-kent işbirliği kapsamında önemli bir yer tutan, Türkiye'ye örnek bir proje olan Gölcük Vizyon 2023 Projesi'nde bugüne kadar çok başarılı çalışmalar yapıldı. Gölcük Belediyesi'ne özellikle sanatsal alana verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Üniversiteden birçok öğretim üyesi hocamız da bu projelerde görev aldı. İnşallah güzel işbirliklerimiz devam edecek" ifadelerini kullandı.

"Kocaeli Üniversitesi'ne Teşekkür Ederim"

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında bu güne kadar yapılan projeler ve projeler sonucu ortaya çıkan eserler hakkında bilgi veren Başkan Ellibeş ise projenin yürütülmesinde Kocaeli Üniversitesi'nin çok büyük bir payı olduğunu belirtti. Ellibeş, "Kocaeli Üniversitesi'ndeki akademisyenlerimize oluşturdukları projelerden, sayın Rektörümüze de verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederim. Her yıl emin adımlarla hedefimize ilerliyoruz. İnşallah bu yıl da Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında çok güzel projeler hayata geçecek" dedi.

Konuşmaların ardından Projenin Genel Sekreteri Fatih Bayram, Gölcük Vizyon 2023 Projesi hakkında sunum yaparak bu güne kadar yapılan projelerden alınan sonuçlar ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.


Haber: İsa Güner (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors