Haberler

KOÜYÖS, 6 Mayıs’ta Uluslararası Öğrencilerini Seçiyor

Uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla yürüyen Kocaeli Üniversitesi, bünyesinde bulundurduğu programlarla çok sayıda uluslararası öğrenciye hizmet vererek onların ileri seviyede eğitim almasına katkıda bulunuyor. Çağdaş eğitim sürecine uyumlu, sağlık, kültür, sanat ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar ile tüm insanlığa yarar sağlayacak bilgiyi üretmeyi amaçlayan Kocaeli Üniversitesi, gerçekleştirdiği projelerle yabancı öğrencilere de hizmet veriyor.

Bu yıl ikincisi 6 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan Yurtdışından Öğrenci Seçme Sınavı (YÖS) ile Kocaeli Üniversitesi kendi öğrencilerini kendisi seçerek eğitimde verilen kaliteyle öğrenci kalitesi arasında denge oluşturacak. 2 bine yakın uluslararası öğrenciye eğitim verilen üniversitemizde yapılacak olan YÖS ile yurt dışından öğrenci seçilecek ve öğrenciler Kocaeli Üniversitesi’nin kendilerine sunmuş olduğu imkanlarla ileri düzeyde eğitim hizmetlerinden faydalanabilecek.


KOÜYÖS ile Öğrenci Kalitesini Daha İleri Taşımak Hedefleniyor

Yurtdışından Öğrenci Seçme Sınavı ile öğrenci kalitesini arttırmayı amaçlayan Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim alan uluslararası öğrenciler de üniversitede verilen eğitimlerin kariyerlerine katkı sağladığını aktardı. Uzun araştırmalar sonucunda Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim almak için çalışmalar yaptığını söyleyen Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde Yüksek Lisans yapan Riad Raboshta, “Bu şehre ayak bastığımız andan itibaren gerek üniversiteden gerekse belediyeden çok sayıda yetkili barınma ve ulaşım gibi alanlarda zorluk yaşamamamız için bize destek oldular. Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim alanında, sosyal alanda ve sağlık alanında verilen tüm hizmetlerden rahatlıkla yararlanabiliyoruz. Bu durum hem üniversiteye hem de şehre alışma sürecimize katkı sağlıyor.” dedi.


Üniversite’nin Eğitimi Akademik Yolda Önemli Bir Basamak Oluşturuyor

Kocaeli Üniversitesi’nde ileri düzeyde verilen eğitimlerin akademik kariyer düşünen öğrenciler için fark yaratacağını ifade eden Riad Raboshta, “Lisans eğitimi aldığım dönemde verilen eğitimlerin kalitesi ve hocalarla kurduğumuz iletişim sayesinde Kocaeli Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaya karar verdim. Kocaeli Üniversitesi’nde bulunan aile ortamında hocalarımla kurduğum iletişimin verdiğim kararları doğrudan etkilediğini söyleyebilirim. Bana kendimi yabancı hissettirmedikleri için hocalarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Kocaeli Üniversitesi’nde 2 Bine Yakın Uluslararası Öğrenci Eğitim Almakta

Kocaeli Üniversitesi’nin uluslararası öğrencilere her alanda birçok imkan sunduğunu aktaran uluslararası öğrenciler, Kocaeli Üniversitesine ilk kez gelecek olan öğrencilerin de zorluk çekmeyeceklerini aktardı. 2 bine yakın uluslararası öğrenciye eğitim imkanı sunulan Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doktora Öğrencisi Hekma Wali ise Kocaeli Üniversitesi’nde uluslararası öğrencilerle yakın ilişkiler kurulduğunu ve bu durumun üniversiteye uyum sağlamalarını da kolaylaştırdığını söyledi.


Uluslararası Öğrenciler Kocaeli Üniversitesi’nde Kendini Yalnız Hissetmiyor

Kocaeli Üniversitesi’nin bulunduğu konum itibariyle oldukça tercih edilebilir olduğunu belirten Hekma Wali, “ Buraya gelen hiçbir arkadaşım kendini yalnız hissetmiyor. Buraya geldiğim günden beri kimse bana ‘Yabancı mısın?’ diye sormadı. Herkes bizi misafir olarak gördü ve her konuda bize destek oldu. Kocaeli Üniversitesi’ne geldiğim zaman zorluk çekmeden barınma imkanlarından faydalandım. Şimdi kampüs içerisinde yer alan lojmanlarda konaklayarak rahatlıkla ders çalışabiliyor ve derslerimi takip edebiliyorum. Kocaeli Üniversitesi’ne bize bu imkanları sunduğu için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 6 Mayıs 2017 tarihinde Kocaeli Üniversitesi tarafından yapılacak olan Yurtdışından Öğrenci Seçme Sınavı ile ilgili tüm detaylara http://yos.kocaeli.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Haber: Helin Kaya (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors