Haberler

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, üniversitemiz rektörlüğüne tekrar atanması münasebetiyle yapılan tebrik ziyaretleri sürüyor;

GALMED Pharmaceuticals Firmasından Gelen Heyet, Üniversitemizde Çeşitli İncelemelerde Bulundu

Kocaeli Üniversitesi Gastroenteroloji alanında ileri tekniklerin uygulandığı gelişmiş bir merkez konumunda yer alıyor. Avrupa çapında akredite olan Kocaeli Üniversitesi Gastroentroloji Ünitesi’nde, erken evre kanser tedavisi başta olmak üzere ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda eğitim de veriliyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Temel Sanat Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde Temel Sanat Eğitimi sergisi açıldı.

Rektörümüz Engelsiz Üniversite için Öğrencilerle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi’nde engelsiz üniversite için etkinlik düzenlendi. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerin sorunları dinlendi. Etkinlik sonrası ise Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, öğrenciler ile bir araya geldi.

KOÜ Minik Öğrencileri Seramikle Buluşturmaya Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik atölyeleri bu kez Gölcük Donanma İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencilerini seramikle buluşturdu.

KOÜ Kütüphanesi Kullanıcılarına 3.5 Milyon Yayın Sunuyor

Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Her geçen gün sağladığı kütüphanecilik hizmetini geliştiren ve erişilebilir kaynak sayısını arttıran Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi kapılarını her daim öğrencilerine ve personeline açık tutuyor.

“Aşı, Birkaç Kuşak Sonrasını da Korur”

Aşılama, hastalık sonucunda oluşabilecek maddi ve manevi tüm kayıpları önleyecek, büyük tasarruf sağlayan tek sağlık yatırımıdır. Aşılar; enfeksiyon hastalıklarında, savaşta ve onların ortadan kaldırılmasında en önemli silahtır.

Üniversitemizde Yeni Yıl Kutlaması Yapıldı

Üniversitemizde bugün (31.12.2018) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salon'da "Yeni Yıl Kutlaması" yapıldı.

KOÜ Kültür Evi’nde Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde gönül sohbetleri devam ediyor.

KOÜ TSM Korosu’ ndan Yıl Sonu Konseri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "Türk Sanat Müziği Korosu 2018 Yıl Sonu Konseri" gerçekleştirildi.

Doğa Dostu Yeni Uygulama

Günlük yaşamda hemen hemen her yerde kullanılan plastik ürünler doğada yüzyıllarca bozulmadan kalabilmektedir. Plastik poşetler, hem doğada hem de insan vücudunda geri dönüşümü olmayan hasarlar bırakırken bu ürünlerin doğada yok olma süreside bin yılı bulabilmektedir.

Sosyal Girişimcilik KOÜ’ de Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (27.12.2018) Sosyal Girişimcilik adlı bir etkinlik düzenlendi. Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın konuşmacı yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Satranç Turnuvası’nın Kazananı Belli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Kardelen Sosyal Tesisleri’nde KOÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi ortaklığında 26 öğrencinin katılımı ile Satranç Turnuvası düzenlendi.

KOÜ’de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda dün (27.12.2018) Alışan Lojistik ve Kocaeli Teknoloji Transfer Ofisi paydaşlığında “Kariyer Günleri” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Programda konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik ve Şirketleşme Takım Lideri Alican Oflaz, Alışan Lojistik İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin ve İnsan Kaynakları Müdürü Dr. Gülşahiden Durucan yer aldı.

Mühendislik Fakültesi’nde Öğrenciler Projelerini Sergiledi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Aydınlatma Laboratuvarı’nda dün (27.12.2018) Elektrik Mühendisliği Bölümü tarafından “Projelerimiz 1 Sergisi” adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ, Yemekhane Hizmetleriyle de Öğrencisinin Yanında

Sağlık, eğitim, mühendislik ve daha pek çok alanda sunduğu imkanlar ile öğrencilerin yüzünü güldürmeyi başaran Kocaeli Üniversitesi, bünyesinde sürdürdüğü sosyal faaliyetlerle de öğrencilerin memnuniyetini arttırıyor.

Futbolda Teknoloji Kullanımı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda dün (26.12.2018) “Futbolda Teknoloji Kullanımı, Futbol Yönetiminin Sorunları ve Çözüm Önerileri” adlı bir panel düzenlendi. Rıza Erdal’ın başkanlık yaptığı panelde, konuşmacı olarak TRT Spor Yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, TRT Spor Yorumcusu Alp Pehlivan ile Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı ve TRT Spor Yorumcusu Mustafa Çulcu katıldı.

İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Üniversitemizde Öğrencilerle Buluştu

Kadın Basketbol Süper Ligi’nde kentimizi başarıyla temsil eden İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, üniversitemiz öğrencileri ile buluştu.

KOÜ Bayrağı, İsviçre Alpleri’nde Dalgalandı

Kocaeli üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak İsviçre’de 3 yılda bir düzenlenen 5. Uluslararası Pontresina Kar Heykel sempozyumunda ülkemizi ve üniversitemizi bir kez daha başarıyla temsil etti.

Bugün Engelsizsiniz! Peki Yarın?

Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Dünya Engelliler Günü ve Haftası kapsamında, zihinsel engelli arkadaşları ile onların ailelerini okullarında misafir ettiler.

KOÜ’den Özel Bireylere Yönelik Projeler

Üniversitemizde her yıl özel bireylere yönelik çeşitli projeler hayata geçiriliyor. Spor Bilimleri Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün’ün yürüttüğü spor psikolojisi dersi kapsamında sosyal sorumluluk proje çalışması olarak Vinsan’da bulunan KOÇDER’de Otizmli bireylere 6 haftalık spor programı uygulandı. Proje çalışması yürüten öğrenciler, otizmli çocuklar ve aileleriyle birlikte 6 hafta süresince oldukça mutlu olduklarını belirttiler.

Üniversitemizde Yazar Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (20.12.2018) Elsevier Yayınevi ve Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının işbirliğiyle “Yazar Çalıştayı” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Elsevier Firmasından Saide Sak’ın katılmasının yanı sıra akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ’de Paramedik Günü Kutlandı

Paramedik, diğer adı ile Acil Tıp Teknikeri, acil tıbbi durumlarda hasta veya yaralılara bakım yapan meslek grubuna verilen unvandır. Paramedik, acil durum çağrılarına cevap vermek, tıbbi hizmetler yapmak ve hastaları tıbbi tesislere taşımakla yükümlüdür.

Üniversitemizde 12. KALE Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından “12. KALE NİRENGİ” adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ Kültür Evi’nde Hava Kirliliği Ele Alındı

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

KOÜ GSF’den Duvar Resmi Projesi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sevgi Tomurcukları Çocuk Gelişim Merkezi ile ortak bir proje için işbirliği yapıyor.

Mağaracılığın Merak Edilen Yönleri Anlatıldı

Doğa sporları arasında en yeni ve en ilginç seçeneklerden biri de mağaracılıktır. Türkiye’de yeni yeni keşfedilen bu spor, dünyada bile ancak 2000’ler sonrasında gerçek anlamda popülerlik kazanmış ve ilgi görmeye başlamış bir branştır.

Üniversitemizde “Aşıklık” Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Aşık Nuri Cihan Karataş tarafından “Halk Hikayeleri ve Hikayeli Türküleriyle Aşık Nuri Çırağı” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi. KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Altun koordinatörlüğünde, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Üniversitemiz Dış Değerlendirme Süreci Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi’nin 2018 yılı dış değerlendirme programı, bugün (19.12.2018) YÖK Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı’nın sunduğu çıkış bildirgesi ile son buldu.

11. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Çocuk yoğun bakımı, kritik hastalığı olan çocukların tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi'nde 11. Çocuk Sağlığı Toplantısı gerçekleştirildi. B12 Vitamini Eksikliğine Bağlı Nörolojik Sorunlar ve İlaç Alerjilerinde Pratik Yaklaşım gibi konuların konuşulduğu toplantı yoğun ilgi gördü.

KOÜ Türk Halk Müziği Korosu Çalışmalarını Sürdürüyor

Kocaeli Üniversitesi Sağlık ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren, öğrenci ve üniversite personelinin üyesi olduğu Türk Halk Müziği Korosu, yeni dönem için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Devlet Resim Heykel Yarışması'nda Gururlandıran Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğr. Gör. Dr. Zekeriya Erdinç, bu yıl Erzurum'da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Mihri Müşfik anısına, düzenlenmiş olan 74. Devlet Resim Heykel Yarışmasında "Esinti" adlı eseri ile başarı ödülünü kazandı.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Önemli Başarı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Arş. Gör. Dr. Serpil Şahin, Öğr. Gör. Büşra Göksu ve Resim Bölümü öğrencisi Sevinç Çiçek, katıldıkları "XII. Uluslararası Ex Libris Yarışması"nda önemli bir başarıya imza attılar.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Fotoğraf Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Elemanları Sergisi açılışı, 10 Aralık Pazartesi günü, Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki'nin katılımıyla gerçekleşti.

Kadına Yönelik Şiddete Hayır

Kadına yönelik şiddet yaygın bir toplumsal sorundur. Dünyada kadına yönelik şiddet üzerine yapılan araştırmalara baktığımızda, kadına yönelik şiddetin yaygınlığını, kadının şiddet karşısındaki çaresiz kalışını görmekteyiz.

Üniversitemizde 'Akademik Yazım Birimi' Kuruldu

Kocaeli Üniversitesi'nde araştırmacılara makale yazımında, nitelikli yayın hazırlamasında destek olmayı amaçlayan "Akademik Yazım Birimi" kuruldu.

Alametifarika ve Reklam

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Alametifarika ve Reklam’’ adlı etkinlik düzenlendi. Metin yazarı Dilan Bayar’ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Hobiyi İş Haline Getirmek Gerekiyor

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu’nda, Kocaeli Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Dağ Rehberliği adlı bir etkinlik düzenlendi. Çok sayıda öğrencilerin katılım gösterdiği konferansta konuşmacı olarak Kadın Dağ Rehberi İsmet İnan yer aldı.

Harita Mühendisliği Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü ve Harita Mühendisliği Kulübü, 07 Aralık’ta İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü’ne teknik gezi düzenledi.

Spor Savaş Değildir

Fiziksel aktivite azlığı çocuklarımız için de çağımızın en büyük problemlerinden biri. Avrupa Konseyi, sağlıklı bir nesil için çocukların 30 dakikadan az olmamak şartıyla haftada 3 - 4 kez düzenli spor yapmasını istiyor.

Biz Başardık Sıra Sizde

Lösemi hastası olan çocuklara yardım etmek amacıyla 1998 yılında kurulan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 20'nci yılını özel bir projeyle kutladı.

Asım Kocabıyık MYO Mükemmellikte Üç Yıldız Kalite Ödülü Aldı

Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu EFQM mükemmellikte üç yıldız kalite ödülü aldı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors