Haberler

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, yapılan nezaket ziyaretleri sürüyor;

KOÜ'den Sanayiye Yönelik Üç Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 Yılı Mali Destek Programı kapsamında, üç önemli projeyi hayata geçirecek.

Rektörümüz Üniversitelerarası Kurul Başkanı Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, bir yıl süre ile Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’na Başkan olarak seçildi.

Üniversitemizde Bayramlaşma

Üniversitemizde Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu'nda bugün (09.08.2019) "Bayramlaşma Töreni" yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Koşusu'nu BEDWULF Kazandı

Kocaeli Üniversitesi 2019 Koşusu Kocaeli Kartepe Hipodromu'nda gerçekleştirildi.

KOÜ ile Çolakoğlu Metalurji A.Ş. Arasında İyi Niyet Anlaşması İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çolakoğlu Metalurji A.Ş. arasında iş birliklerini güçlendirmek amacıyla İyi Niyet Anlaşması imzalandı.

Kocaeli Üniversitesi Tarafından Ali Ekrem Bolayır’ın Bilinmeyen Mektupları Bulundu!

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Bölümü’nden Dr. Esra Sazyek tarafından, Namık Kemal’in oğlu Ali Ekrem Bolayır’ın, 8 Ekim 1917’de İnas Darülfünunu’ndaki kaydını sildirip Türk Alman Cemiyeti’nin sağladığı bursla tıp tahsili görmek için Almanya’nın Heidelberg şehrine giden Şaziye Berin’e yazdığı mektuplar bulundu.

Ahşap Heykel Sempozyumu Sona Erdi

Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında; Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen ve yürütücülüğünü Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yarkın BİÇER’in yaptığı 26. Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu kapanış töreni ile sona erdi.

Kocaeli Üniversitesi En Yeşil Üniversiteler Araştırmasında İlk 10’da

Kocaeli Üniversitesi, Türkiye genelindeki üniversiteleri mercek altına alan enVision En Yeşil Ofis Araştırmasında ilk on içinde yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

Arzu PARTEN ALTUNCU Üniversitemizi Bulgaristan’da Temsil Etti

Üniversitemiz, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyesi Arş. Gör. Dr. Arzu PARTEN ALTUNCU 4 Temmuz tarihinde, Bulgaristan’ın Haskova, Dimitrovgrad kentinde kişisel sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Türkiye İçin Örnek Birliktelikte Yeni Protokol İmzalandı

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kent Konseyi birlikteliğinde Gölcük Vizyon 2023 Projesi Protokolü imza töreni Prof.Dr.Sadettin Hülagü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr.Metin Şentürk’ün katılımı ile gerçekleştirildi ve Türkiye için örnek birliktelikte hayata geçecek projeler açıklandı.

KOÜ ile GEBKİM Arasında Sağlık ve Eğitim İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi ile GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalan protokol, sağlık ve eğitimde kapsamlı bir işbirliği öngörüyor.

Okullarımızın Mezuniyet Törenleri

2019 yılında okullarımızda yapılan mezuniyet törenleri...

Ahşap Heykel Sempozyumunun Sanatçıları Belirlendi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenecek olan 26. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel sempozyumu’nun sanatçılarını belirlemek üzere Jüri toplantısı yapıldı.

Rektörümüz, Arslanbey Yerleşkesi’nde İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Arslanbey Yerleşkesi’nde inşaatında sona gelinen Sosyal Tesisler Binası ile yemekhane bölgesi başta olmak üzere çeşitli alanlarda incelemelerde bulundu.

Hereke MYO'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Paneli Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, Hereke Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda dün (01.07.2019) panel düzenlendi. Akademik ve idari personeli ile öğrencilerin ilgi gösterdiği panel Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Üniversitemizde “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi Paneli” Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında üniversitemizde bugün (01.07.2019) Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi adlı panel gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı Ziyaret Etti

Rektörümüzü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı ziyaret etti.

GSF Resim Bölümü Öğrencilerine Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, yaptıkları resimlerle 9. Ponart Geleneksel Resim Yarışmasında sergileme ödülü kazandı.

GSF Müzik Bölümü Korosu’na 2 ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu 16 Haziran 2019 tarihinde 24. Türkiye Korolar Şenliği’ne katıldı.

Gölmek Kursları Resim Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gölcük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen kurs kapsamında açılan sergi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

KOÜ’de Yıl Sonu Şenlikleri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi 2019 Yıl Sonu Şenlikleri 19-21 Haziran tarihleri arasında Umuttepe Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle yapıldı.

Japonya Ashinaga Vakfından Üniversitemize Ziyaret

Japonya Ashinaga Vakfından Hiroshi Lizuka çeşitli temaslarda bulunmak üzere üniversitemizi ziyaret etti.

Değirmendere Ali Özbay MYO'dan Mezuniyet Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Mezuniyet Sergisi açılışı 12 Haziran'da Seka Kağıt Müzesi'nde yoğun katılımla gerçekleşti.

KOÜ Kültür Evi "II. İslam Sanatları Sergisi"

Kocaeli ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, bugüne kadar düzenlediği kurslarla adından sıkça söz ettiriyor.

26. KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 26'ncısı düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (10.06.2019), Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı. Bir hafta sürecek kursa, 18 kursiyer katılım gösteriyor.

Spor Bilimlerinde "Temel Afet Bilinci" Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim Öğrenme Dersi kapsamında, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünce "Temel Afet Bilinci" eğitimi verildi.

Temel Sanat Eğitimi Yıl Sonu Sergisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün (30.05.2019) Temel Sanat Eğitimi Yıl Sonu Sergisi düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Keskin katıldı.

KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Bir İlke İmza Attı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde gerçekleştirilen "Seramik ve Cam Atıklar ile Müfit Saner İlkokulu'nun Güzelleştirilmesi" projesinin proje sunumu ve proje etkinlikleri Müfit Saner İlkokulu'nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

KOÜ’den Çocuklara Yönelik Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından yürütülen programlamanın ilkokul düzeyi çocukların 21.yy becerilerine ve sayısal düşünme becerilerine etkilerinin araştırıldığı projenin 1. fazı tamamlandı.

"Töre" Oyununun İlk Gösterimi Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin sahnelediği ‘Töre’ adlı oyunun ilk gösterimi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Nigar Pösteki, dekan yardımcıları, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla bugün (30.05.2019) gerçekleştirildi.

Üniversitemizde Bayramlaşma

Üniversitemizde Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu'nda bugün (30.05.2019) "Bayramlaşma Töreni" yapıldı.

Soframızı Açıyoruz Aşımızı Paylaşıyoruz Projesi Hayata Geçirildi

Kocaeli Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi yürütücülüğnde; Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu ile Gastronomi Kulübü öğrencileri ortaklığında ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün desteği ile “Soframızı açıyoruz Aşımızı Paylaşıyoruz” isimli proje gerçekleştirildi.

DETAB, Yeni Binasında Gelişmiş Teknolojiyle Hizmet Veriyor

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde bulunan Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi (DETAB), gelişmiş bir teknolojiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Körfez Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ’lü Miniklerden Bale Resitali

Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu tarafından, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün (27.05.2019) yılsonu gösterisi düzenlendi.

Kandıra’da Geleneksel Fener Şenliği ve Gençlik Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulu, Kandıra Belediyesi ve Türk Hava Kurumu iş birliği ile düzenlenen 10. Geleneksel Fener Şenliği Kandıra Namazgah Mesire Alanında 21 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti.

Hereke MYO’dan Hexagon Studio Firmasına Teknik Gezi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Mekatronik Programı öğretim elemanları ve öğrencileri 23 Mayıs’ta TAYSAD Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Hexagon Studio firmasına teknik gezi düzenledi. Geziye Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ümmühan Altıntop, Elektronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Şener Deniz, Mekatronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Uğur Yücel ve öğrenciler katıldı.

KOÜ ile Pirelli Arasında İşbirliği

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor. Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ile Pirelli arasında iyi niyet anlaşması imzalandı.

Küresel İklim Değişikliği ve Vektör Kaynaklı Zoonozlara Tek Sağlık Yaklaşımı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda, Küresel İklim Değişikliği ve Vektör Kaynaklı Zoonozlara Tek Sağlık Yaklaşımı adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Rüştü Taştan katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde "Şiir ve Delilik" Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda dün (23.05.2019) "Şiir ve Delilik" etkinliği düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yıldız’ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, çok sayıda öğrenci katıldı. Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Şiir ve Delilik konulu sunumunu gerçekleştirdi.

‘KOÜ’de Sinema Söyleşileri-2’

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından Sinema Söyleşileri-2 adlı bir etkinlik düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors