Haberler

Kocaeli’de Gerçekleşecek Heykel Etkinlikleri ve Buz Heykel

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Konak ve iki akademisyenden oluşan Heykel ekibi, Amerika Birleşik Devleti’nin Colorado eyaletinde düzenlenen Uluslararası Buz Heykel yarışmasına katıldılar. Doç. Dr. Ceyhun Konak, daha önce üç kez aynı festivale katılmış, dikkat çeken eserler üretmişti. Kocaeli Üniversitesi ekibi bu kez de “Puzzle Circle” ismini verdikleri eser ile büyük sükse yaptılar. Doç. Dr. Ceyhun Konak ve ekibi bugüne kadar 3 Kıtada 12 farklı ülkede heykel festivallerine katıldı. Üç adet uluslararası ödülün sahibi oldu.

Türkiye’de Madencilik

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ercan Arpaz, bugün (14.02.2019) Buse Karakulak’ın sunumuyla Güne Bakış programına konuk oldu. Arpaz Türkiye’deki maden çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Montessori Yaklaşımıyla Matematik

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Yusuf Koç bugün (12.02.2020) Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış Programına konuk olarak, Montessori yaklaşımıyla matematik öğrenme hakkında bilgiler verdi.

Sporcu Beslenmesi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mutlu Çuğ, bugün (12.02.2020) Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak sporcuların beslenmesine ilişkin soruları cevapladı.

Profesyonel Bir Meslek: Eğitim Yönetimi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Soner Polat, bugün (11.02.2020) Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış Programına konuk olarak, eğitim yönetimi hakkında bilgiler verdi.

Türkiye Ekonomisinin Bugünü ve Yarını

Kocaeli üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi iktisat bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ayhan Orhan, bugün(07.02.2020) Radyo K.İ. de Güne Bakış programına konuk oldu. Dünya ve Türkiye’nin ekonomisi hakkında bilgiler verdi.

KOÜ’de Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından bugün (06.02.2020) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda "Yeni Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum" adlı bir konferans düzenlendi.

Erken Tanı: Tedaviyi Kolaylaştırır

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Utkan bugün (06.02.2020) “4 Şubat Dünya Kanser Günü” kapsamında konuşmak üzere Gizem Uçar ve Dilan Kaya'ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Dünyanın Gündemi: Koronavirüs

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Emel Azak Karali son zamanlarda dünya gündeminde birinci sırada yer alan Koronavirüs hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bor Madeninin Geleceği

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı bugün Radyo K.İ.’de Güne Bakış programına konuk olarak “Bor Madeninin Gelecekteki Konumu ve Ülkemiz Açısından Önemi” hakkında değerlendirmelerde bulundu.

KOÜ’ye “Temiz Havuz Sertifikası”

Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eren, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hayriye Özpınar, Havuz İşletme Müdürü Kenan Özön ve Havuz Operatörü Mehmet Serhad Yıldırım Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun Kocaeli İl Sağlık Bakanlığı tarafından havuz hijyeni ve havuz suyu kalitesi bakımından ilgili yönetmelikte belirtilen kalite standartlarını sağlaması sebebiyle ödüllendirildiği "Temiz Havuz Sertifası"nı Rektörümüz Prof.Dr.Sadettin Hülagü’ye takdim etti.

KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği Personel Emeklilik Töreni Yapıldı

KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği Personel Emeklilik Töreni bugün (05.02.2020) KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden Sivrice Depremi İncelemesi

Üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Hilal Meydanlı Atalay, Dr. Öğretim Üyesi Hakan Erdoğan, Dr. Öğretim Üyesi Serkan Engin ve doktora öğrencisi Sezer Aynur’dan oluşan çalışma grubu, 24 Ocak 2020 tarihinde merkezi Elazığ’ın Sivrice ilçesi olarak açıklanan 6.8 büyüklüğündeki depremin etkili olarak hissedildiği Malatya ve Elazığ illerinde, depremin yol açtığı hasarları gözlemlemek, sahadan veri toplamak ve teknik destek sağlamak amacıyla 30 Ocak – 1 Şubat 2020 tarihlerinde üç gün süre ile incelemelerde bulundu.

4 Şubat Dünya Kanser Günü: “Kanserde Farkındalık ve Erken Tanı”

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğinde 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle “Kanserde Farkındalık ve Erken Tanı” konulu bir konferans düzenlendi.

GSF Duvar Resmi İle Okulları Güzelleştirmeye Devam Ediyor

Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, Başiskele Seymen İlkokulu'nda duvar resmi çalışması gerçekleştirdi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Üniversitemizi A.B.D'de Temsil Etti

Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Konak ve iki akademisyenden oluşan Heykel Ekibi, Amerika Birleşik Devletleri'nin Colorado eyaletinde düzenlenen "Breckenridge International Snow Sculpture Championships" organizasyonuna katıldı.

Türkiye'deki Depremler

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Yer Fiziği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şerif Barış bugün Radyo K.İ.'de Güne Bakış programına konuk oldu. Dünya'da ve ülkemizde yaşanan depremler hakkında bilgiler verdi.

Eğitim Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Eğitim Fakültesi Akademik Kurulu bugün (29.01.2020) Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda toplandı.

Elektrikli ve Hibrit Otomobiller

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Abdülkadir Cengiz bugün (29.01.2020) Gizem Uçar ve Dilan Kaya'nın sunduğu Güne Bakış Programına konuk olarak dinleyenlere, hibrit ve elektrikli otomobiller hakkında bilgiler verdi.

Dr. Esra Sazyek, TÜBA Kaydadeğer Bilimsel Telif Eser Ödülü'nü Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye Takdim Etti

Kocaeli Üniversitesi Rektörlük Türk Dili Bölümü'nden Öğretim Görevlisi Dr. Esra Sazyek, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Sahne Sanatları ve Oyun Yazarlığı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sema Göktaş bugün (28-01-2020) Gizem Uçar ve Dilan Kaya'nın sunduğu Güne Bakış Programına konuk oldu. Prof. Dr. Sema Göktaş Sahne Sanatları Bölümü hakkında bilgiler verdi.

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje ve İş Geliştirme Takım Lideri Dr. Ahmet Şen, bugün (30.01.2020) Gizem Uçar ile Dilan Kaya'nın sunduğu Güne Bakış Programına konuk oldu. Dr. Ahmet Şen, Teknoloji Transfer Ofisi hakkında açıklamalarda bulundu.

KOÜ Kütüphanesine Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi geçtiğimiz gün (23.01.2020) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Piri Reis Bilgi Evi öğrencilerine, düzenlenen kütüphane gezisi kapsamında kapılarını açtı.

“Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi”

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Budak, bugün(24.01.2020) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış Programına konuk oldu. Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Budak Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi hakkında bilgiler verdi.

Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile Kocaeli Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Çöpüne Sahip Çıkıyorum Vakfı Genel Müdürü Emrah Bilge’nin taraf olarak imzaladığı protokol için, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü, öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Özlem Apak Tezcan ve Dr. Öğr Üyesi Elif Özata Yücel ve Çöpüme sahip çıkıyorum vakfı proje sorumlusu Ece Kuray’ın da katıldığı toplantı ile yapılan çalışmalar değerlendirildi.

2019 Yılı Performans Göstergeleri Hakkında Birim/Bölüm Kalite Elçilerini Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Prof.Dr.Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda 22 Ocak 2020 tarihinde, 2019 yılı performans göstergeleri hakkında birim/bölüm kalite elçilerini bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Üniversitemizi Fransa'da Temsil Etti

Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Konak Fransa'da düzenlenen ve dünyanın önde gelen buz heykeltıraşlarının projelerini gerçekleştirdiği Uluslararası Valloire Buz Heykel organizasyonuna katıldı.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, yapılan nezaket ziyaretleri sürüyor;

“Bilim Olimpiyatları Programı”

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Öğretmenliği Bölümü Doç. Dr. Esma Buluş Kırıkkaya, bugün (23.01.2020) Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunumuyla Güne Bakış Programına konuk oldu Doç. Dr. Kırıkkaya, Bilim Olimpiyatları Projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dünyadaki Plastik Sorunu Nedenleri ve Çözümleri

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nevin Gamze Karslı Yılmaz, bugün (21.1.2020) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Doç. Dr. Yılmaz, Dünya’daki plastik sorununun, nedenleri ve çözüm yollarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

KOÜ “Sürekli” Eğitim Merkezi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi ve Sürekli Eğitim Merkezi Bölümü Müdürü Doç. Dr. Öznur Gökkaya, bugün (21.1.2020) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Doç. Dr. Gökkaya, Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM) çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Lisansüstü Eğitim Programları

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitü Sekreteri Mualla Kaya, Fen Bilimleri Enstitü Sekreteri Durmuş İmat ve Sosyal Bilimler Enstitü Sekreteri İlkay Çimen bugün (20.01.2020) , “Lisansüstü Eğitim Programlarına Başvuru Sistemi” konusu hakkında konuşmak üzere Gizem Uçar ve Buse Karakulak'ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

KOÜ’ye “Temiz Havuz Sertifikası”

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kocaeli İl Sağlık Bakanlığı tarafından havuz hijyeni ve havuz suyu kalitesi bakımından ilgili yönetmelikte belirtilen kalite standartlarını sağlaması sebebiyle "Temiz Havuz Sertifası" ile ikinci kez ödüllendirildi.

Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Marmara Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Marmara Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı, The Ness Termal Otelde gerçekleştirildi.

KOÜ ile TAYSAD Arasında Eğitim Protokolü

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) arasında gerçekleştirilen İşbirliği Protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, TAYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Berke Ercan ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım tarafından imzalandı.

Hereke MYO Elektronik ve Otomasyon Bölümü Gürçelik Şirketler Topluluğunu Ziyaret Etti

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı “İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu” projesi kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Elif ÖĞÜT, Mekatronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Uğur Yücel, Elektronik Teknolojisi Öğr. Gör. Gülten Yılmaz ve Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencileri Gürçelik Şirketler Grubunu ziyaret etti.

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından yürütülmekte olan, Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında gerçekleştirilen sergi 6 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 14.00'de açıldı.

Gelenekselden Farklı “Yeni” Medya

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Aysel Çetinkaya bugün (03.01.2020) , “Yeni Medya ve İnternet Bağımlılığı” konusuna ilişkin konuşmak üzere Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Türk Sineması’nda Yeşilçam

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nigar Pösteki bugün (02.01.2020) , “Türk Sineması’nda Yeşilçam” konusuna ilişkin konuşmak üzere Gizem Uçar ve Buse Karakulak'ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Kocaeli Üniversitesine TÜBA’dan Ödül

Kocaeli Üniversitesi Rektörlük Türk Dili Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Esra Sazyek, Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Merkezi (VEKAM) Yayınlarından 2018’de çıkan TÜRK ROMANINDA ANKARA adlı kitabıyla TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) Kaydadeğer Bilimsel Telif Eser Ödülü’ne layık görüldü.

Üniversitemizde Yeni Yıl Kutlaması Yapıldı

Üniversitemizde bugün (31.12.2019) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salon'da "Yeni Yıl Kutlaması" yapıldı.

KOÜ'de Systemair HSK ile Kariyer Günü

25.12.2019 Çarşamba günü Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde Systemair HSK ile Kariyer Günü Etkinliği gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors