Haberler

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, yapılan nezaket ziyaretleri sürüyor;

KOÜ’de Afet Eğitim Seferberliği Başladı

Kocaeli Üniversitesi’nde tüm personelimiz ve aile bireyleri ile her birimdeki aktif öğrenciler ve ailelerine yönelik afet eğitimine başlanıldı.

KOÜ Eğitim Fakültesi’nden İlimizdeki Okullara Destek

Üniversitemiz ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü uyarınca uygulama okulları olarak belirlenen İzmit Muammer Aksoy İlkokulu ile İzmit Mehmet Akif Ortaokulu’na, Eğitim Fakültesi Dekanlığı olarak ziyarette bulunuldu.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi AB Proje Ortağı Oldu

Kocaeli Üniversitesi, Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar (KA202) faaliyetinde “Re-Vet European Training Curriculum For Restoration Workers / Restorasyon Alanında Çalışanlar İçin Avrupa Eğitim Müfredatı” başlıklı ve “2020-1-TR01-KA202-093483” no’lu Projede Proje Ortağı olarak yer aldı.

Kocaeli Valiliğinden Üniversitemize Ziyaret

Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ve beraberindeki Uygur Heyeti üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren'i makamında ziyaret etti.

Sanayi Odasının Projesine Üniversitemizden Destek

Kocaeli Sanayi Odasının koordinatörlüğünce yürütülen AB destekli “Enerji Verimliliği Konusunda Firmaları Desteklemek İçin Yeni Bir Hizmet Modeli Geliştirmesi Projesi” kapsamında Wallonia Ticaret ve Sanayi Odasının Kocaeli Üniversitesi çevrimiçi paydaş ziyareti toplantısı gerçekleşti.

Mine Can’ın kişisel sergisi “Gülbezek”

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mine Can, 21-24 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenen, 5. Uluslararası Avrasya Sosyal Bilimler Kongresi kapsamında “Gülbezek” adlı beşinci kişisel sergisini gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Akademisyenleri I. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu’na Katıldı

I. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 25-26 Mayıs 2021 tarihinde, Ankara ATO Congresium’da gerçekleşti.

Maskenin Ardındaki Yüzler Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi tarafından Hemşirelik Haftası kapsamında “Maskenin Ardındaki Yüzler Sempozyumu” düzenlendi.

Hukuk Fakültesi Dekanı, Bilişim ve Yapay Zeka Hukuku Sempozyumu'nda Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Keskin, “Bilişim ve Yapay Zeka Hukuku Sempozyumu”na konuşmacı olarak katıldı.

Devlet Konservatuvarı'ndan Önemli Başarı

KOÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökçe Sarvan, Sırbistan'da düzenlenen yarışmada birinci oldu.

Yaşanmış Hikayelerde Bakımın Öğretimi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Yaşanmış Hikayelerde Bakımın Öğretimi” adlı etkinlik düzenlendi.

Hemşireler: Geleceğin Sağlık Bakımı İçin Öncü Bir Ses

Yaşatmak için verdikleri mücadelelerle kalbimizde iz bırakan hemşirelerin, toplum sağlığına verdikleri ve verebilecekleri önemli katkıları herkese tanıtmak ve hatırlatmak, hemşirelik mesleğinin toplum yararına gelişiminin önündeki engellere dikkati çekmek ve mesleğin sorunlarına çözüm üretebilmek için; modern hemşireliğin kurucusu kabul edilen Florence Nightingale'in doğum günü olan 12 Mayıs, tüm dünyada Hemşireler Günü, devamındaki hafta ise Hemşirelik Haftası olarak kutlanıyor.

Yaşamı Hep Birlikte Sırtlayarak Engelleri Aşmak Mümkün

Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde farkındalık çalışması yapılan özel bir hafta olarak kabul edilen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı aynı zamanda Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Elif Karagün ile bir röportaj gerçekleştirdik.

KOÜ'ye Engelsiz Üniversite Ödülü

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri" dolayısıyla çevrimiçi düzenlenen törene katıldı.

IV. Kocaeli Ebelik Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen “IV. Kocaeli Ebelik Sempozyumu” bugün (06.05.2021) gerçekleştirildi.

Bebekten Kadına, Kadından Topluma Uzanan Ellerin Mesleği: Ebelik

Ebelik dünyanın en eski ve kutsal mesleklerinden bir tanesi. Kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanları olan ebeler, doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunuyorlar.

KOÜ’den Sıfır Atık Projesi’ne Destek

Kocaeli Üniversitesi hayata geçirdiği projelerle, Sıfır Atık Projesi’ne destek vermeye devam ediyor.

KOÜ GSF'den 'Yaratıcı Görme Üzerine' Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Keskin "Yaratıcı Görme Üzerine” bir söyleşi gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Çevrimiçi Tanıtım Günleri

KOÜ Tanıtım Günleri, bu yıl 26-30 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

KOÜ, Çalışanlarının Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile 10 iş kolunda faaliyet gösteren Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) arasında 1. Dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Çevrimiçi Resim Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. M. Ertuğrul Tuna'nın çevrimiçi sergisi sanatseverler ile buluşuyor.

Yapı Sektöründe İş ve İşçi Sağlığı Güvenliği

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü'nün ev sahipliğinde "Yapı Sektöründe İş ve İşçi Sağlığı Güvenliği" konferansı düzenlendi.

Kocaeli Turizminin Bugünü ve Geleceği

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu tarafından 15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında “Kocaeli Turizminin Bugünü ve Geleceği” adlı etkinlik düzenlendi.

Turizm Çeşitliliği ile Dört Mevsim KOCAELİ

Turizm, günümüzde ulusal ve uluslararası düzeyde kazandığı dev boyutlarla, yatırımları ve iş hacmini geliştiren, gelir oluşturan, döviz sağlayan, istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen önemli toplumsal ve insancıl fonksiyonları başaran bir nitelik kazanmıştır

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nden Dünya Standartlarında Hizmet

Tüm dünya olarak bizi hayata bağlayan ne varsa hepsinin kaynağının sağlık olduğunu geçtiğimiz seneden beri mücadele ettiğimiz pandemi süreciyle bir kez daha anlamış olduk.

Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafından “Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları” adlı seminer düzenlendi.

Kariyer Söyleşileri Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOUKAGEM) tarafından düzenlenen “Kariyer Söyleşileri”nin bu haftaki konuğu Biletix Genel Müdürü M. Kemal Erdine oldu.

KOÜ Ziraat Fakültesi Yeni Akademik Yıla Hazırlanıyor

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında öğrenci alacak olan Kocaeli Üniversitesi Ziraat Fakültesi, bu kapsamda çalışmalarını sürdürüyor.

Prof. Dr. Utkan: Kanser Hastalıklarının Hemen Her Çeşidine Cevap Verebilecek Donanımlara Sahibiz

Tüm dünyaca geçtiğimiz yıldan itibaren içinde bulunduğumuz zorlu pandemi süreciyle birlikte sağlık, her birimizin gündeminde baş sıraya yerleşti.

Kocaeli Üniversitesi İle Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Arasında Eğitim Protokolü İmzalandı

Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve Hakim-Savcı adaylarının mesleki ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı arasında Eğitim Protokolü İmzalandı.

Kocaeli Kent Kültürü İçerisinde El Sanatları

Kocaeli Üniversitesi Türk Halkbilimi Kulübü tarafından "Kocaeli Kent Kültürü İçerisinde El Sanatları" konulu bir seminer gerçekleştirildi.

Makâsıd Merkezli Kur'an, Sünnet ve İslam Anlayışı

Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Perşembe Söyleşileri” devam ediyor.

KOÜ’den Merhaba Nevruz 2021 Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Türk Halkbilimi Kulübü tarafından “Merhaba Nevruz 2021!” etkinliği düzenlendi. Nevruz Bayramı’nın önemine vurgu yapılan etkinlikte, Türk dünyasından vatandaşların Nevruz dilekleri de yayınlandı.

Pandemi Döneminin Uluslararası Hukuka Etkisi

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin katkıları ile “Pandemi Döneminin Uluslararası Hukuka Etkisi” adlı panel düzenlendi.

KOÜ’nün Destekleriyle Ustam Kocaeli Projesi Hayata Geçiriliyor

Kocaeli Üniversitesi’nin de destekleriyle hayata geçirilen ve Türkiye’ye model olacak olan Ustam Kocaeli Projesi’nin tanıtımı bugün (30.03.2021), Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün de katılımlarıyla Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Destekleriyle ‘Spor Hizmetleri Rehberi’ Yayınlandı

Üniversitemiz destekleriyle yerel yönetimler için hazırlanan "Spor Hizmetleri Rehberi" yayınlandı.

KOÜ’ye Sıfır Atık Belgesi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe ve Körfez Yerleşkeleri’nde “Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Sıfır Atık Belgesi” alındı. Belge, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye takdim edildi.

Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, bugün (24.03.2021) düzenlendi.

Özel Yetenekli Çocuklara Özel Okul; “Çocuk Üniversitesi”

Üniversite-sanayi işbirliğine büyük önem veren ve bu alanda çok sayıda işbirliğine imza atmış olan Kocaeli Üniversitesi, yerel yönetimlerle de sürdürdüğü projelerle hem kentimize hem de ülkemize değer katmaya devam ediyor.

106. Yılında Çanakkale Zaferlerini Anlamak

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında “106. Yılında Çanakkale Zaferlerini Anlamak” konulu konferans gerçekleştirildi.

Öğretmen Olmak ve Geleceğe Yön Vermek

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile KOÜ Türkçe Öğretmenliği Kulübü tarafından “16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 173. Yıldönümü” kapsamında "Öğretmen Olmak ve Geleceğe Yön Vermek" konulu konferans gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors