Haberler

Eğitim Fakültesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı

24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan ve Eğitim Fakültesi ile Türkçede İZ öğrenci kulübü katkılarıyla düzenlenen "Mezunlarımızla Söyleşi" etkinliği 24 Kasım 2020 Salı günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, yapılan nezaket ziyaretleri sürüyor;

KOÜ ile Marshall Arasında İşbirliği İmzalandı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, pandemi sürecinde de işbirliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Eğitim Fakültesi Öğrencileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Andı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Türkçe Öğretmenliği öğrenci kulübü Türkçede İZ tarafından hazırlanan ve Başiskele Karşıyaka Tüpraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin destek verdiği Atatürk'ü Anma Programı, 10 Kasım 2020 Salı günü çevirimiçi olarak gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergin Ulutaş İzmir'deki Tsunami İncelemelerine Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Sismoloji Anabilimdalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergin Ulutaş, 30 Ekim 2020 günü saat 14.51'de Samos Adası yakınlarında Mw:7.0 büyüklüğünde oluşan depremin ardından İzmir' e bağlı Seferihisar' etkileyen tsunaminin izlerini belirlemek ve hasar tespiti yapmak amacı ile arazi gözlem çalışmalarına katıldı.

Kocaeli Üniversitesi, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Andı

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihal edişinin 82. yıldönümü.

KOÜ'ye En İyi Sözlü Bildiri Ödülü

16. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovaskuler Cerrahide Yenilikler Kongresi'nde, üniversitemiz en iyi sözlü bildiri ödülü kazandı.

TÜBİTAK’tan KOÜ’ye Performans Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği tarafından yürütülen “Orta Anadolu Bölgesinin Litosfer Yapısının Bouguer Gravite Verileri ve İzostazik Analizlerle Araştırılması” başlıklı proje, TÜBİTAK tarafından performans ödülüne layık görüldü.

Uzaktan Eğitimde Üç Boyutlu Stüdyo Deneyimi

Covid-19 salgını sebebiyle, başlanılan Uzaktan Eğitim Sistemi'nde öğrencilerin herhangi bir zorluk yaşamaması ve eğitimin aralıksız devam edilebilmesi için her türlü imkân sunuluyor.

COVID-19 Sempozyumu

2019 Aralık sonu Çin’in Wuhan şehrinde başlayan yeni SARS CoV-2 enfeksiyonu, COVID-19 hastalığına sebep olarak; 2020’de bütün dünyaya yayıldı ve pandemiye yol açtı. Dünyanın hiç görmediği hızda aşı üretilmeye çalışılırken; virüs halen birçok bilinmezliğini de koruyor.

Kadınlarda En Sık Görülen Kanser Türü: Meme Kanseri

Ekim ayının Dünya Sağlık Örgütü Tarafından “Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” olarak belirlenmiştir.

KOÜ'ye Erasmus Plus Proje Desteği

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından sunulan 'Flipped Learning Practices to Release Maths Anxiety with the Use of Robotics' başlıklı ve 2020-1-TR01-KA203-092209 kodlu proje Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Yükseköğretim Proje başvurularında en yüksek puanı alarak kabul edildi.

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Türkiye Birinciliği

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Mustafa Ali Özgönül, Sefa Burak Memiş ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Sadig Yusifov'un, Dr. Öğr. Üyesi Serkan Zeren danışmanlığında geliştirdiği "Virtual Eyes" projesi, TEKNOFEST 2020 içerisinde yer alan TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları'nda "Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik" kategorisinde Türkiye Birinciliğine layık görüldü.

KOÜ'lü Öğretim Üyelerinden Uluslararası Yayın

Editörlüğünü Üniversitemiz İzmit MYO, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Funda Dökmen'in yaptığı "Mathematical Modeling of Real World Problems" adlı kitap NOVA Science Publisher tarafından New York'da yayınlandı.

Safiye Başar'ın Kişisel Sergisi "Rastlantı"

Safiye Başar'ın "Rastlantı" adlı seramik sergisi, öngörülemeyeni, tesadüfleri estetik bir unsur olarak merkeze alan çalışmalardan oluşuyor.

Diş Hekimliği Fakültemiz Uzmanlık Sınavında (DUS) İkinci Oldu

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavında (DUS), Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye çapında tüm üniversiteler arasında başarı sıralamasında ikinci oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Üniversitemizi Çin'de Temsil Etti

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nevzat ATALAY, Uluslararası alanda büyük başarıya imza attı.

TÜBİTAK 2242 Yarışmasında Bilgisayar Mühendisliği Öğrencimizden Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2020 Yılı 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Türkiye Final sonuçları açıklandı.

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nden Birinicilik Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencileri İclal SEVEN, Aleyna Naz KALIR ve Özge ORUÇ katıldıkları Yarından Sonra C-19 Sonrası Mekan ve Nesne Ulusal Fikir Yarışmasında Birincilik Ödülü Aldı.

Çocuk Üniversitesi Protokol Yenileme Töreni Gerçekleştirildi

Başiskele Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen Çocuk Üniversitesi protokol yenileme töreni dün (15.09.2020) gerçekleştirildi.

KOU’nün Yer Aldığı Petrol Alanındaki Araştırma ABD Argonne Ulusal Laboratuvarı Tarafından ‘‘Science Highlight’’ Olarak Seçildi.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nihat Hakan AKYOL’un içerisinde bulunduğu petrol alanındaki araştırma Chicago Üniversitesi bünyesindeki Argonne Ulusal Laboratuvarı tarafından, her yıl yaklaşık 30-40 çalışma APS tarafından ‘‘Science Highlight’’ olarak seçilen ilgili çalışma, kısmen ya da tamamen ‘‘Argonne Advanced Photon Source (APS)’’ laboratuvarında yürütülen yaklaşık 1500 araştırma içerisinden seçildi.

KOÜ’lü Öğretim Görevlisinin Başarısı

Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Dr. Ahmet ERDEM dünyadaki en önemli ölüm sebeplerinden iskemik kalp hastalığının minimal invaziv tedavisinde kullanım potansiyeli olan, dünyada ilk defa oksijen salınımı gerçekleştiren biyomürekkepler geliştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri ve Araştırma Merkezleri Açılış Töreni

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri ve Araştırma Merkezleri Açılışı 09 Ağustos 2020 Pazar günü Semahat Aracı Onkoloji Hastanesi önünde gerçekleştirilen törenle yapıldı.

“KOCAELİ JOURNAL OF SCIENCE AND ENGINEERING” TR Dizin’de

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından yayınlanan “KOCAELİ JOURNAL OF SCIENCE AND ENGINEERING” (https://dergipark.org.tr/tr/pub/kojose) isimli dergi, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin Komitesi tarafından gerekli kriterleri taşıdığına karar verilerek 2019 yılı sayılarından itibaren TR Dizin’de dizinlenmesi uygun bulundu

Üniversite Hastanemiz Pandemi Döneminde 3970 Hastaya Online Muayene Hizmeti Verdi

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de birçok sektörü etkisi altına almış durumdadır. Şüphesiz en çok etkilenen sektörlerden biri de sağlık sektörü oldu.

Eğitim Fakültesinde Online Mezuniyet Töreni Düzenlendi

22.07.2020 Çarşamba günü Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesinde birincisi saat 11:00 ve ikincisi saat 13:00 da olmak üzere iki oturum şeklinde online mezuniyet töreni yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Kocaeli Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerini online olarak zoom üzerinden gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Personel Yemekhanesi Hizmete Açıldı

Covid-19 önlemlerine ilişkin gerekli düzenlemeler yapılarak Kocaeli Üniversitesi Personel Yemekhanesi hizmete açıldı.

Tıp Fakültesi Koronavirüs Nedeniyle ‘Online Mezuniyet’ Töreni Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı mezuniyet töreni 1 Temmuz 2020 tarihinde KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda ZOOM üzerinden gerçekleştirildi.

Sosyal ve Fen Bilimleri Kongresi Körfez Belediyesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

Uluslararası Marmara Sosyal ve Fen Bilimleri Kongresi Körfez Belediyesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği'nden Rektörümüze Teşekkür Ziyareti

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi mayıs ayı sonunda yeni poliklinik binasına taşındı. Zor şartlarda Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün girişimleri ile temin edilen proje, kalkınma bakanlığı desteği ile gerçekleştirildi.

2020 Nature Indeks Sıralamasında Kocaeli Üniversitesi'nin Başarısı

Bağımsız uzmanların hakemliğinde seçilen doğa bilimleri alanında 82 adet bilimsel dergi yer alan, Dünyanın prestijli bilim indekslerinden Nature İndeks doğa bilimleri alanında (PhysicalSciences, Life Sciences, Earth and Environmental Sciences, Chemistry) en üst düzey bilimsel dergilerde yayınlanan makale sayılarını ve yazarların çalıştığı kurumları göz önüne alarak 2020 yılı ülke ve üniversite sıralamalarını açıkladı.

COVİD 19 Enfksiyonu ve Ebelik Hizmetleri Paneli

Kocaeli Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından 15.05.2020 15:00-16:00 saatleri arasında "COVİD 19 Enfksiyonu ve Ebelik Hizmetleri" adlı bir online panel gerçekleştirildi. Akademisyenler, ebeler ve ebe öğrenciler katıldığı panel, Kocaeli Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayla Ergin'in moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi’nden Üniversitemize Destek

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi, Üniversitemize 2000 koruyucu tulum, 265 koruyucu gözlük, 4000 cerrahi maske, 2075 FFP2 maske, 2325 FFP2 ventilsiz maske, 25.000 vinil eldiven, 1500 önlük ve 2000 adet bone medikal malzeme bağışında bulundu.

KOÜ Biyomedikal Mühendisliği Bölümü'nde Koronavirüs Süreci İçin Maske Üretimi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü tüm dünya ve ülkemiz olarak içinden geçtiğimiz Koronavirüs'le mücadele sürecinde, sağlık personelinin ihtiyaç duyduğu maskeleri 3D yazıcılar ile üretti.

Kocaeli Üniversitesi'nden Koronavirüs'e Karşı Antikor Tedavisi

Dünyayı ve Türkiye'yi yoğun şekilde etkisi altına alan Koronavirüs ile mücadele kapsamında çalışmalar yapan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, hastane bünyesinde kurulan laboratuvarlarda, iyileşen kişilerden alınacak plazmalarda bulunan antikorlar, kritik durumda olan hastaların tedavisinde kullanılacak.

14 Mart Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan bugün (13.03.2020), Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, 14 Mart Tıp Bayramı’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mevzu Kadınsa

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde, bugün Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından “Mevzu Kadınsa” adlı bir etkinlik düzenlendi.

Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından "Kariyer Günleri" adlı bir etkinlik düzenlendi.

2020 Olimpiyat Oyunları

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Başkan Yardımcısı ve Öğretim Görevlisi Rıza Erdal, dün (11.03.2020) Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve 2020 Tokyo Olimpiyatları konusu kapsamında konuştu.

Deprem Haftasında "Zelzele" Konulu Heykel Sergisi

1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında 02 Mart Pazartesi günü İzmit Deprem Müzesi’nde, İzmit Belediyesi ile İzmit Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği "Deprem Gerçeği ile Yaşamak" konulu panel ve Zekeriya ERDİNÇ'in "Zelzele" temalı heykel sergisi İzmitlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Bir Milletin Bağımsızlık Sembolü: İstiklal Marşı

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Türkiye Cumhuriyet Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Esma Torun Çelik, bugün (12.03.2020) Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü kapsamında konuştu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors