Haberler

Seramik Çalıştayı'nda Sanat

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO'nun ortaklığında yürütülen 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında sanata ilişkin birçok alanda seminer, çalıştay ve sergiler düzenlenmeye devam ediyor.

Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün(23.05.2017) Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından "Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi" düzenlendi. Eğitimde konuşmacı olarak Bebek Hemşiresi Damla Ustaoğlu yer aldı.

Türkü Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında 18.05.2017 tarihinde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Memuru İsmet Ünsal şefliğinde Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından "Türkü Şöleni" düzenlendi.

Okullarımızın Mezuniyet Törenleri

2017 yılında okullarımızda yapılan mezuniyet törenleri...

Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Marmara Üniversitesi'nde Konser

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü, Marmara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Özel Konserini 18 Mayıs 2017'de İstanbul Göztepe Yerleşkesi'nde yer alan Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

Ailede Değerler Eğitimi ve Değerler Eğitiminde Ailenin Rolü

Okulda öğretilen değerlerin ailelere de öğretilmesi amacıyla hayata geçirilen "Ailede Değerler Eğitimi ve Değerler Eğitiminde Ailenin Rolü" projesi öğrencilerin yaşadığı olumsuzlukların önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tarih Kokan Bir Sergi: Osmanlı Esintileri ile Kostüm ve Aksesuar Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi Gökçe Şener'in Kostüm Atölyesi, Dikiş dersleri kapsamında ve bireysel olarak yaptığı eserlerden oluşan Osmanlı Esintileri ile Kostüm ve Aksesuar Sergisi, Dekan Yrd. ve Temel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Canan Bayer, Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sema Göktaş, Sahne Tasarımı Anasanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Süreyya Temel, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katılımıyla 15 Mayıs Pazartesi günü Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde açıldı.

"Graffiti Yaşamın Bir Parçasıdır"

Radyo K.İ.'nin Güne Bakış programına konuk olarak "sokaksanati.com" graffiti ekibi üyeleri Berkem Seçgin, Ferdi Öztürk ve Turgay Meydanlı Graffiti Sanatı hakkında açıklamalarda bulundu.

KOÜ Uluslararası At ve Binicilik Fuarı'na Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık MYO, 19-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show'a katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Akademisyenlerinin "Tahammül ve Tahayyül" Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Akademisyenlerinin düzenlediği "Tahammül ve Tahayyül" adlı karma sergi 15 Mayıs günü Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde açıldı. Çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı sergi büyük beğeni topladı.

"Yaşar Özel İle Moral Gecesi"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda bugün (22.05.2017) Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği tarafından üniversitemiz hastanesinde kanser tedavisi gören hastalara yönelik "Moral Konseri" düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Paneli

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında panel düzenlendi.

Tofaş'tan KOÜ'ye Otomobil Desteği

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. tarafından 'Mesleki Eğitime Destek Programı' kapsamında üniversitemize 1 adet kesit Fiat Egea otomobil bağışlandı.

7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Başladı

2011 yılında başlayan ve yedinci yılında da Türkiye'den ve yurtdışından birçok sanatçı ve sanatseveri ağırlayacak olan VII. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu dün (17.05.2017) Gölcük Kazıklı Kervansaray'da yapılan açılış töreniyle başladı.

KOÜ 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri

Köy okullarına kitap yardımı, kütüphane açmak gibi çeşitli faaliyetlerde bulunan Kocaeli İlk Adım Derneği'ne destek vermek amacıyla Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nin Körfez Salonu'nda bugün(16.05.2017) Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Basın Halkla İlişkiler Birimi tarafından"Kocaeli Üniversitesi 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri" adlı etkinliğinin ikincisi düzenlendi.

Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla

Kocaeli Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında dün (17.05.2017) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda "Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla" adlı konferans düzenlendi.

Hemşireler Hastanelerin ve Sağlığın Olmazsa Olmazıdır

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezin'de 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında dün (17.05.2017) "2017 Hemşirelik Haftası Programı" düzenlendi.

Genç Yetenekler Ödüllerine Kavuştu

Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki Gölcükte Sanat Hep Birlikte ile Gölcükte Öğrenci Olmak projelerinin birleşimiyle ortaya çıkan "Yetenekler Buluşuyor Projesi" doğrultusunda yapılan canlı resim, liselerarası fotoğraf ve kısa film yarışmalarının ödül töreni 16 Mayıs'ta Gölcük Kazıklı Kervansaray'da gerçekleştirildi.

Uyku Apnesine Dikkat!

Uyku apnesi, horlama ve uykuda solunum durması olarak tanımlanıyor. İnsan ömrünün ortalama üçte birini oluşturan uyku, sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşıyor.

KOÜ GSF'ye En İyi Sahne Tasarımı Ödülü

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Emre Satı, Armakatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri kapsamında En İyi Sahne Tasarımı Ödülü'nün sahibi oldu.

ELT Days at KOU II

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü tarafından bugün Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 16 Mayıs'ta "ELT Days at KOU II" adlı bir etkinlik düzenlendi.

Bisikletin Dünü, Bugünü ve Yarını

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kutlu Radyo K.İ.'nin Güne Bakış programına konuk olarak "Bisikletin Dünü Bugünü Yarını" başlığında Türkiye deki bisiklet kullanımı hakkında konuştu.

Yurtdışında Eğitim Almak

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde, Kocaeli Üniversitesi Türk Dünyası ve Araştırmaları Kulübü tarafından dün (17.05.2017) "Yurt dışında Eğitim Almak" adlı seminer düzenlendi.

KOÜ ile Özka Lastik ve Kauçuk Arasında İşbirliği İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Özka Lastik ve Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında dün (16.05.2017) işbirliği iyi niyet anlaşması imzalandı.

Rektörümüz, Kent Konseyi’ni Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Kent Konseyi’ni ağırladı. Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve Kent Konseyi üyelerinin yer aldığı ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut yanı sıra akademisyenler hazır bulundu.

Televizyonun Aile ve Çocuklara Etkisi

Televizyon şüphesiz Türkiye'deki her evin demirbaşı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun araştırmasına göre de Türk insanı televizyon izleme sıralamasında %84'lük oranla Amerika Birleşik Devletleri'nin ardından 2. sırada. Uzmanlar da ülkemizdeki televizyon izleme oranlarının aile içi iletişime kötü etkilerinin olduğunu konusunda uyarıyor.

Âşıklık Geleneği ve Âşık Edebiyatı

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat B Fakültesi Konferans Salonu'nda, Dünya Karapapak Türkleri Birliği katkılarıyla Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından dün (15.05.2017) "Âşıklık Geleneği ve Âşık Edebiyatı" isimli bir konferans düzenlendi.

Üniversitedeyken Kariyer Yapmak

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Genç İletişimciler Kulübü tarafından dün (15.05.2017) "Üniversitedeyken Kariyer Yapmak" adlı eğitim semineri düzenlendi. Çok sayıda öğrencinin katıldığı seminerde konuşmacı olarak Academy Founder Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Serkan Emir yer aldı.

Gölcük Yöresi Müzik Videosu ile Tanıtım Çalışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Bağcı ve Projenin Belediye Yürütücüsü Afak Meydanlı Radyo K.İ.'nin Güne Bakış programına konuk olarak Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki "Gölcük Yöresi Müzik Videosu ile Tanıtım Çalışması" projesi kapsamında bilgi verdi.

Aktif Yaşama Engel Yok

Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki "Gölcükte Aktif Yaşama Engel Yok Projesi" ile mayıs 2017'de başlanıp yıl sonuna kadar Gölcük Belediyesi sınırlarında yaşayan engellilere yönelik yaz kampı düzenlenecek, Engelsiz Yaşam Merkezi'ne gelen engellilere fiziksel aktivite, su içi egzersizleri, okçuluk çalışmaları ile sosyal uyum becerileri, moral motivasyonları arttırılarak yaşam kaliteleri yükseltilecek.

Hereke MYO, TSE'ye Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksek Okulu, Metalürji Programı Öğrencileri, 8 Mayıs'ta Yrd. Doç. Dr. Mustafa Türkmen'in yönetiminde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'nün Gebze'deki Kalite Kampüsü'nü ziyaret etti.

Çocuk Üniversitesi Açıldı

Başiskele Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi'nin ortaklığı ve Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla üstün yetenekli çocukların eğitimine destek verecek olacak 'Çocuk Üniversitesi' bugün (14.05.2017) yapılan tören ile açıldı. Çocuk Üniversitesi'nin açılış töreninde 4. Sınıftan 5. Sınıfa geçen öğrencilere de bisiklet hediye edildi.

Kocaeli Üniversitesi Vakfı Genel Kurul Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (12.05.2017) Anıtpark Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

KOÜ'de Ağaçlar Kitap Açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek "9. Kocaeli Kitap Fuarı" öncesinde kentte renkli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

KOÜ'de 2. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Amfi Tiyatroda dün (11.05.2017) Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi iş birliğinde 2. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi gerçekleştirildi.

Geleceğin Hemşirelerine Poster Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, katıldıkları "16. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi"nde poster ödülü aldı.

KOÜ'de Kalite Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nin eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme, topluma hizmet faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ve etkinliğini sağlamak için uygun sistemlerin tasarlanması, mevcut sistemlerin geliştirilmesi ile kaliteye yönelik ölçme, öğrenme ve iyileştirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin sağlanması amacıyla başlatılan Kocaeli Üniversitesi Kalite Süreci ile ilgili bugün (11.05.2017) Senato Salonu'nda 'Kalite Komisyonu Toplantısı' gerçekleştirildi.

6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bugün (12.05.2017) 6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 16 Ocak Amfisi'nde dün (11.05.2017) KOÜ Rektörlüğü tarafından "Kocaeli Üniversitesi 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri" adlı etkinlik düzenlendi.

Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma

Kocaeli genelindeki kayıt dışı istihdamın bireylere ve ülke ekonomisine zararları konusunda bilinçlendirme yapılması ve kayıtlı istihdamın özendirilip cazip kılınması amacıyla Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti işbirliği ile gerçekleştirilen "Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma" projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi'nde seminerler gerçekleştirilmeye devam ediyor.

KOÜ'de Türk Sanat Müziği Şöleni

Kocaeli Üniversitesi'nde geleneksel hale gelen "Bahar Konseri"nin on birincisi bugün (11.05.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Töreni

Kocaeli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü ile Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü(KSHMYO) işbirliğinde 7 Nisan 2017'de Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" etkinliğinin ardından düzenlenen sınavda başarılı olan öğrencilere dün (11.05.2017) sertifikaları verildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors