Haberler

KOÜ’ye “Temiz Havuz Sertifikası”

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kocaeli İl Sağlık Bakanlığı tarafından havuz hijyeni ve havuz suyu kalitesi bakımından ilgili yönetmelikte belirtilen kalite standartlarını sağlaması sebebiyle "Temiz Havuz Sertifası" ile ikinci kez ödüllendirildi.

Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Marmara Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Marmara Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı, The Ness Termal Otelde gerçekleştirildi.

KOÜ ile TAYSAD Arasında Eğitim Protokolü

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) arasında gerçekleştirilen İşbirliği Protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, TAYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Berke Ercan ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım tarafından imzalandı.

Hereke MYO Elektronik ve Otomasyon Bölümü Gürçelik Şirketler Topluluğunu Ziyaret Etti

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı “İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu” projesi kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Elif ÖĞÜT, Mekatronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Uğur Yücel, Elektronik Teknolojisi Öğr. Gör. Gülten Yılmaz ve Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencileri Gürçelik Şirketler Grubunu ziyaret etti.

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından yürütülmekte olan, Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında gerçekleştirilen sergi 6 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 14.00'de açıldı.

Gelenekselden Farklı “Yeni” Medya

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Aysel Çetinkaya bugün (03.01.2020) , “Yeni Medya ve İnternet Bağımlılığı” konusuna ilişkin konuşmak üzere Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Türk Sineması’nda Yeşilçam

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nigar Pösteki bugün (02.01.2020) , “Türk Sineması’nda Yeşilçam” konusuna ilişkin konuşmak üzere Gizem Uçar ve Buse Karakulak'ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Kocaeli Üniversitesine TÜBA’dan Ödül

Kocaeli Üniversitesi Rektörlük Türk Dili Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Esra Sazyek, Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Merkezi (VEKAM) Yayınlarından 2018’de çıkan TÜRK ROMANINDA ANKARA adlı kitabıyla TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) Kaydadeğer Bilimsel Telif Eser Ödülü’ne layık görüldü.

Üniversitemizde Yeni Yıl Kutlaması Yapıldı

Üniversitemizde bugün (31.12.2019) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salon'da "Yeni Yıl Kutlaması" yapıldı.

KOÜ'de Systemair HSK ile Kariyer Günü

25.12.2019 Çarşamba günü Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde Systemair HSK ile Kariyer Günü Etkinliği gerçekleştirildi.

Afete Müdahalede ve Afetle Mücadelede Sosyal Hizmetin Rolü

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü tarafından, 17 Aralık 2019 tarihinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu'nda "Afete Müdahalede ve Afetle Mücadelede Sosyal Hizmetin Rolü" konulu konferans düzenlendi.

Eğitim Programları

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Görevlisi Hakan Turhan, bugün (31.10.2019) "Eğitim Programları" hakkında konuşmak üzere Gizem Uçar ve Buse Karakulak'ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Verem Savaş Haftası

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Başyiğit bugün(30.12.2019) Gizem Uçar ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Başyiğit Veremle Mücadele Haftasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan Rektörümüze Ziyaret

Yerli otomobilin tanıtımı için Kocaeli’ye gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü de ziyaret etti.

Dünya Vizyonunu Geliştirmek İçin; Mevlana

Mevlana Değişim Programı; Yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır. Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler en az bir en fazla iki yarıyıl eğitim için; öğretim elemanları ise en az 1 hafta en fazla 3 ay süreyle programdan faydalanabilirler.

KOÜ’de Moral Konseri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini yürüten Akademi Üniversitesi tarafından Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde “İlyas Yalçıntaş Kış Konseri” düzenlendi. Konsere Kocaeli Üniversitesi öğrencileri yoğun katılım gösterdi.

Yalnız Değilsiniz!

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonunda bugün (26.12.2019) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında “Kadına Yönelik Şiddet “Yalnız Değilsiniz!” adlı bir panel düzenlendi.

Havacılık ve Uzay Bilimleri

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan dün(25.12.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İletişimin Yapı Taşı: Dil

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Doç. Dr. Dilek Fidan bugün(26.12.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Doç. Dr. Dilek Fidan, Yabancılar için Türkçe Görsel Sözlük ve Etkinlik Kitabı hakkında açıklamalarda bulundu.

Tıp Fakültesi Okuma Salonu Açılışı Yapıldı

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi’nin 91.yıl anısına yaptırmış olduğu Tıp Fakültesi ek binası 2.Katta bulunan Okuma Salonu açılışı, 25 Aralık 2019 tarihinde KOÜ Rektör Yardımcısı Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Dilek Bayramgürler, Prof.Dr. Hüsnü Efendi, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ile Dernek Başkanı Bilge Yener, İkinci Başkan Tarhan Bulucu, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Füsun Dur, Ayşe Kuşkan, Maral Atay, Ümran Can, Emine Duvarcı, akademisyen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

KBB Ulaşım Daire Başkanlığı ve Radyo K.İ. Bir Arada

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Radyosu Radyo K.İ. ortak yürüttükleri Kocaeli Anlık Ulaşım ve Trafik Bilgileri Paylaşımı çalışması kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı tarafınca düzenlenen tanışma yemeğiyle bir araya geldi.

E-Ticaret Zirvesi

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (24.12.2019) Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından E-Ticaret Zirvesi düzenlendi.

İzmit Kent Merkezini Yeniden Keşfetmek

Yürütücülüğünü Doç.Dr. Elif Yeşim Özgen Kösten'in üstlendiği "İzmit Kent Merkezini Yeniden Keşfetmek" isimli öğrenci projesi bu yıl üçüncüsü düzenlenen TMMOB Kent Sempozyumu'nda sergilendi.

Uluslararası Göçmenler Günü ve Göçmen Sorunu

18 Aralık 1990 tarihinde BM Genel Kurulu Uluslararası Göçmen İşçiler ve Ailelerinin Haklarını Koruma Konvansiyonunu imzalayarak, uluslararası ölçekte göçmen haklarını tanımaya başlamıştır. Ülkemizin de önemli sorunlarından olan göçmen sorununun bugünü ve yarınına ilişkin üniversitemiz Dr. Öğretim Üyesi Ayşegül Gökalp Kutlu önemli açıklamalarda bulundu.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, yapılan nezaket ziyaretleri sürüyor;

Tıp Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Tıp Fakültesi Akademik Kurulu bugün (24.12.2019) saat 10.30’da Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda toplandı.

GençAçı 20. Yaşını Coşkuyla Kutladı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı, 20. Yaşını İletişim Fakültesi Fuaye alanında gerçekleştirdiği 20. Yıl Kokteyl’i ile kutladı.

Bireyden, Topluma Etki: Aşı

Aşı; hastalıklardan korunmak için başvurulan güvenli ve etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Her bireyde bulunması gereken aşılara karşılık, son yıllarda aşı tereddüdü ve karşıtlığı tüm dünyada artış göstermekte. Türkiye’de de bir süredir gündemde yer alan aşı tartışması birçok bireyi ve ebeveynleri ilgilendirmekte.

12. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu’nda 12. Çocuk Sağlığı Toplantısı düzenlendi.

Halit Refiğ ve Ulusal Sinema

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D-7 Amfisinde (18.12.2019) geçtiğimiz gün "Halit Refiğ Üzerine Sinema Söyleşileri" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe Halit Refiğ'in eşi Prof. Dr. Gülper Refiğ, Oyuncu Meral Orhonsay, Yönetmen Nur Onur, Prof. Dr. Bülent Vardar, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Ted Kocaeli Koleji 9. Sınıf Öğrencileri İnovasyon ve Girişimcilik Sertifikalarını Aldı

Kocaeli Üniversitesi ve TED Kocaeli Koleji arasında yapılmış olan işbirliği protokolü çerçevesinde 2-3 Aralık 2019 ve 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde eğitimlerini tamamlayan TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri 18 Aralık 2019 Çarşamba günü sertifikalarını aldı.

Oyunlarla Yaşayanlar

Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları bölümü dördüncü sınıf öğrencilerinin sahneye koyduğu Oğuz Atay’ın ilk ve tek oyunu olan “Oyunlarla Yaşayanlar”,17 Aralık 2019 Salı günü prömiyerini yaptı.

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde PonART Resim Sergisi Açıldı

2012-2019 yılları arasında PonART Resim Yarışmalarında derece alan öğrencilerin çalışmalarından oluşan sergi 17 Aralık 2019 Salı günü saat 14.00’da Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki’nin katılımıyla gerçekleşti.

Yeşilçam Şarkılarıyla Yıl Sonu Konseri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde (19.12.2019) bugün Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "Yeşilçam Şarkılarıyla Yıl Sonu Konseri" etkinliği düzenlendi.

Büyük Filmlerin Küçük Kahramanları

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D7 amfisinde bugün (19.12.2019) "Büyük Filmlerin Küçük Kahramanları" adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak, Senarist ve Yönetmen Atalay Taşdiken, Tıp Fakültesi Çocuk ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nursu Çakın Memik, İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Özgür Velioğlu ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Çocuklarda Kitap Alışkanlığı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Servettin Konferans Salonu'nda bugün (19.12.2019) Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü, Yazar Tülin Kozikoğlu katılırken, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci de etkinliğe ilgi gösterdi.

13. Kale Devinim

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde 17-18 Aralık 2019 tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen, "13. Kale Devinim" etkinliği gerçekleşti.

Ben Kimim ve Beden Dilini Etkili Kullanma

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 no'lu salonda bugün (18.12.2019) Kocaeli Üniversitesi İletişim Kulübü, Yönetişim Kulübü ve AR-GE İnovasyon Kulübü ortaklığında "Ben Kimim ve Beden Dilini Etkili Kullanma" adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşmacı olarak Bahadır Güngör yer alırken, çok sayıda öğrenci de katılım gösterdi.

Uzay Zaman Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi Üniversiteli Pazarı Toplantı Salonunda bugün, (18.12.2019) Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu Kulübü tarafından “Uzay Zaman” adlı bir söyleşi gerçekleşti. İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Sistemleri Tasarım ve Test Laboratuvarı Müdürü Prof. Dr. Alim Rüstem Aslan ve Astronom İlhan Vardar’ın konuşmacı olarak yer aldığı söyleşiye birçok öğrenci katılım gösterdi.

KOAH’da Sigara Faktörü

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) solunumla akciğerlere alınan havanın kolay bir şekilde dışarı verilememesi şeklinde açıklanabilecek bir akciğer hastalığıdır. KOAH’ın en önemli nedeni olarak sigara içiciliği gösterilmektedir. KOAH, dünya çapındaki en yaygın hastalıklardan biridir. KOAH’ın ilerlemesi günlük içilen sigara sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Kocaeli Üniversitesi 2019 Rektörlük Kupası Salon Futbolu Turnuvası Kupa Töreni

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Spor Bilimleri Fakültesi işbirliği ile 25 Kasım - 17 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenen Rektörlük Salon Futbolu Turnuvasının kupa töreni gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi’nden Posco Assan’a Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.İlhan Tekin Öztürk, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet Yıldırım ve Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Eren ile birlikte Posco Assan TST Çelik Sanayi A.Ş.’yi ziyaret etti.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors