Haberler

Diyabet ile Arkadaş Olmalıyız

1921'de insülini bularak diyabet hastası milyonlarca hastanın tedavisini mümkün kılan Fredrick Bantig'in doğum yıl dönümü anısına her yıl 14 Kasım'da Dünya Diyabet Günü düzenlenerek, çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenlenmektedir.

GSF Öğrencilerinden Sonbahar Konseri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sonbahar konseri düzenlendi

Gölcük Sanat Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi, ortaklığıyla yürütülen "Gölcük Vizyon 2023" projesi kapsamında Gölcük Değirmendere Yalı Evi'nde "Gölcük Sanat Çalıştayı" düzenlendi.

Çağın Hastalığı: Bilgisayar Bağımlılığı

Gençleri sanal dünyaya hapseden bilgisayar oyunları, ergenlik dönemindeki çocuklarda ruhsal bozuklukları tetikliyor. Bilgisayar oyunlarına olan bağımlılık bu süreçte hem aileleri hem de çocukları olumsuz yönde etkiliyor. Gençliği bekleyen büyük tehlikeye dikkat çeken Prof. Dr. üyesi Nursu Çakın Memik, ailelere tavsiyelerde bulundu.

Üreten Zekaların Konuşan Makineleri

İnsanlık tarihi boyunca akıllarda soru oluşturan "Yapay Zeka" konusu Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Kulübü öğrencileri öncülüğünde ele alındı.

KOÜ’de Yazar Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (13.11.2018), Kütüphane Daire Başkanlığı tarafından “Yazar Çalıştayı” adlı bir etkinlik düzenlendi. Konuşmacı olarak Springer Nature Lisanslama Müdürü Selin Şencanlı ve Springer Nature Bölge Direktörü Şahin Giray’ın yer aldığı etkinliğe akademisyenlerin ve öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

"Yeni Nesil Gazeteciler" Yetişiyor

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde 'Yeni Nesil Gazetecilik' eğitim programı kursiyerlerine kapılarını açtı. 2 hafta sürecek programda gazeteci adaylarına Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri tarafından televizyon haberciliği, dijital habercilik, medya haberciliği, spor muhabirliği gibi alanlarda eğitim verilecek.

KOÜ'de Kızılay Haftası Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkez'inde dün (12.11.2018), "Kızılay Haftası Buluşmaları" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

KOÜ'de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda, Yıldızlar Yatırım Holding ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi paydaşlığında "Kariyer Günleri" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

1. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Yeni Yaklaşımlar ve Eğilimler Kongresi

Kocaeli Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 8-9 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Sosyal Bilimlerde Yeni Yaklaşımlar ve Eğilimler Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede Sosyal, İdari ve Beşeri Bilimler, Sağlık ve Spor Bilimleri, Hukuk ve Adalet Bilimleri, Din ve İnanç Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Eğitim çalışmaları ana konu başlıkları altında birçok alt sunum yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Üniversitemize Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

GSF Öğrencimize Bir yılda İki Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 4. Sınıf öğrencilerimizden Fatma Soya, yaptığı afiş tasarımlarıyla adından söz ettiriyor. Öğrencimiz Fatma Soya, bu yıl katıldığı iki afiş yarışmasından da ödülle döndü.

ASKON’dan, Rektörümüze Ziyaret

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON), Rektörümüze nezaket ziyaretinde bulundu.

Atatürk ve Japonya Konferansı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü anısına bugün (08.11.2018) konferans düzenlendi.

STK'lardan, Rektörümüze Ziyaret

İlimizin önemli Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

IT FEST 2018

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübü (BİTEK) tarafından 6-7 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen “IT FEST 2018” Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

3 Kasım Dünya Tek Sağlık Günü

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda bugün (07.11.2018) “ 3 Kasım Dünya Tek Sağlık Günü” kapsamında bir etkinlik düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rüştü Taştan’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa, çok sayıda öğrenci ve öğretim elemanları katıldı.

Küresel Ticaret Savaşları ve Türkiye Ekonomisi

Kocaeli kentinin bilim, eğitim ve sanat alanında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, açıldığı günden bugüne çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriyor.

Üniversitemiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenlerine Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ilimizde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tören etkinliklerine katılım gösterdi.

Türk Romanında Ankara Yayımlandı

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili bölümü Öğretim Görevlisi Esra Sazyek'in "Türk Romanında Ankara" başlıklı doktora çalışması Koç Üniversitesi VEKAM (Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından yayımlandı.

Sıfır Atık Projesi Semineri

Sıfır atık; israfın önlenmesi, oluşan atığın azaltılması, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.

Seramik, Cam ve Çinicilik Programı Öğrencileri Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Programı öğrencileri Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nermin Demirkol tarafından yürütülen Cam Teknolojisi ve İleri Cam Teknolojileri dersleri kapsamında Beykoz'da bulunan Cam Ocağı Vakfı'na bir ziyarette bulundu.

Organ Bağışında Öncüyüz

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli’de beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan kişilerin ailelerine teşekkür belgesi verildiği törene katıldı.

INCEIF’den, Rektörümüze Ziyaret

INCEIF (International Centre for Education in Islamic Finance) Ceo’su Prof. Dr. Mansor Ibrahim ve INCEIF Dekanı Prof. Dr. Mohamed Eskandar Shah Mohd Rasid, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ’lü Gönüllü İtfaiyeciler, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören gönüllü itfaiyeciler, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret etti.

Ford Otosan İKY, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ford Otosan İnsan Kaynakları Yöneticileri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Denizcilik Fakültesi, Sektörde Siber Güvenlik Eğitimi Verdi

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından 24 Ekim 2018 tarihinde IMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi salonunda Denizcilik Sektöründe Siber Güvenlik (Cyber Security) eğitimi verildi.

Kızılay Haftası: 1 Kan, 3 Can Kurtarır

Kızılay Haftası, Türkiye'nin tarafsızlık, bağımsızlık ve ayrım gözetmeme ilkeleriyle hareket eden yardım kuruluşu olan Kızılay tarafından her yıl kasım ayının ilk günleri farkındalık yaratma ve faaliyetlere dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

Şuurlu Öğretmenler Derneği, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Şuurlu Öğretmenler Derneği Şube Başkanı Serkan Kocakır ve dernek üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ'nün Desteğiyle Romanya'da Uluslararası Kongre Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi, ssTurkish Studies Dergisi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi işbirliğiyle Valahia Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, 26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi (INCSOS IV), Uluslararası Akademik ve Uygulamalı Bilimler Kongresi (INTCACAS) ile Uluslararası Dil Eğitimi ve Öğretimi Sempozyumu (INSLET IV) düzenlendi.

Uluslararası Öğrenciler Türkçe Öğreniyor

2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğretmek için kurulan Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER), Avrupa Birliği tarafından kabul edilen dil öğretimi kurallarına uygun olarak eğitimlerini sürdürüyor.

Kuşaklararası Etkileşim İçin Sanat

Kocaeli Üniversitesi, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi'nce desteklenen "Kuşaklararası Etkileşim İçin Sanat: Bebek Patlaması ve Z Kuşağı'nın Seramik Sanatı İle Buluşması" isimli proje, Gebze'de eğitim veren Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu'nda başladı.

Tasarruf, Cimrilik Demek Değildir

İnsanların ihtiyaçlarının karşılanmasında ve gelişiminin sağlıklı olarak sürdürülmesinde gerekli olan enerji; özellikle sanayi, konut ve ulaştırma gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

KOÜ’de Sürdürülebilir Çevre Konferansı

Dünya genelinde nüfusun artması ve bu nüfusun ihtiyaçları, çevre kirliliğini hızlandırmaktadır. Günlük yaşamı, kolaylaştırıcı bazı gelişmeler doğal kaynakları bozmakta; su, hava ve toprağın kirlenmesine yol açmaktadır. Çevre kirliliğine farkındalık oluşturmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi’nde farkındalık konferansı düzenlendi.

Analitik Düşünmek İçin Kodlama Eğitimi

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok alanda üretimin temelini, yazılımın oluşturacağı öngörülürken yazılım dili olan kodlamanın öğretimi de önemli unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

KOÜ Tıp Fakültesi'ne Bir Akreditasyon Belgesi Daha

Marmara Bölgesi'nin tıp alanındaki amiral gemisi konumundaki Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ediyor.

Haydi, Sen de Laptopunu Al Gel!!!

Kocaeli Üniversitesi Açık Kaynak Laboratuvarı tarafından dün (31.10.2018) İletişim Fakültesi PC-Lab-1'de Okutman Uğur Yıldız koordinatörlüğünde 'Haydi, Sen de Laptopunu Al Gel' etkinliği gerçekleştirildi.

Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

SANTEK 2018, Rektörümüzün Katılımıyla Açıldı

Kocaeli Üniversitesi’nin desteklediği ve çok sayıda firmanın yer aldığı SANTEK 2018 5.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı bugün (31.10.2018) ziyaretçilere kapılarını açtı.

2018 KPSS-Önlisans Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan KPSS-Önlisans (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde toplantı gerçekleştirildi.

Öğrencilere Kütüphane Kullanıcı Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliğinde eğitim gören, öğrenciler, kütüphane kullanıcı eğitimine katıldı.

Vazgeçilmez Bir Değer: Cumhuriyet

Cumhuriyet, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde kazanmış oldukları Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923’te ilan edildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors