Haberler

“Emin misin?” Resim Sergisi, Sanatseverleri Bekliyor

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğr. Gör. Hazal Aksoy’un “Emin misin?” adlı resim sergisi açıldı.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, yapılan nezaket ziyaretleri sürüyor;

“Memleketimden Corona Manzaraları” Karikatür Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğr. Gör. M. Murat Alpay’ın hazırladığı, “Memleketimden Corona Manzaraları” adlı kişisel karikatür sergisi kapılarını açtı.

KOÜ Öğretim Üyesine Üç Sergileme Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Haluk Arda Oskay, "Devlet Fotoğraf Yarışması"nda üç ayrı kategoride sergileme ödülü kazandı.

Hereke Asım Kocabıyık MYO, Artık 4 Yıldızlı

Kocaeli Üniversitesi Hereke Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Artık, EFQM Mükemmellikte 4 Yıldız Yetkinlik Belgesi'ne sahip.

Bakan Varank, KOÜ Teknopark’ı Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ı inşaatını ziyaret etti.

KOÜ’ye Uluslarası Film Festivalinden Ödül

Kocaeli Üniversitesi öğretim elemanlarının eseri olan "Dream Journey" isimli kısa film, Uluslararası Kısa Film Festivali’nde ödül kazandı.

Prof. Dr. Karadenizli, “Pandeminin Asıl İlacı Aşılamadır”

İnsanlık; tarihi boyunca salgın hastalıklarla boğuşmuş, zaman zaman kentlerini hatta kültürlerini değiştirmek zorunda kalmışlardır. 2020 yılını geride bıraktığımız bugünlerde dünyanın gündemini bir başka salgın hastalık olan Covid-19 oluştursa da, uzmanlar diğer hastalıkların da göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri "İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi" sayesinde daha donanımlı ve daha deneyimli birer hekim olarak yetişiyor.

KOÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencilerine Önemli Ödül

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencileri;"Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü" kategorisi ile bu yıl altıncısı düzenlenen Ared Ödülleri'20 Tasarım Yarışması'na damga vurdu.

Hukuk Fakültesi'nin Konuğu Av. Feyzioğlu Oldu

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kariyer Planlama dersinin konuğu Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu oldu.

KOÜ'den Özel Bireylere Kariyer Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından organize edilen,Kocaeli İŞKUR İl Müdürlüğü İş Kulübü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından desteklenen eğitim kapsamında, Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören özel öğrencilere yönelik çevrimiçi "Kariyer Eğitimi" gerçekleştirildi.

Umuttepe'nin Misafirleri: “Can Dostlar”

Doğanın merkezinde, şehrin gürültüsünden uzak, ferah havası ile özel bir konumu olan ve 6500 dönümlük alanda kurulu olan Umuttepe Yerleşkesi, pek çok özelliği ile ön plana çıkmakta. Bu özelliklerinden bir tanesi de barındırdığı misafirleri.

KOÜ’den Yerlileşme ve Millileşmeye Destek Projesi

Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri geliştirdikleri TÜBİTAK projesi ile yerlileşme ve millileşme alanında ülkemize destek sağlayacaklar.

KOÜ’den Korona Virüse Karşı Proje

Kocaeli Üniversitesi, korona virüse karşı uluslararası proje geliştirecek. Çin ortaklığında yapılacak olan projenin yürütücüleri arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Karadenizli bulunuyor.

Rektörümüz, Corona Aşısı ile İlgili Son Bilgileri Paylaştı

Gönüllü olarak corona aşısı olan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, corona aşılarının son durumu ile ilgili bilgileri paylaşmak üzere A Haber canlı yayınına konuk oldu.

KOÜ’lü Akademisyenler Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yer Aldı

Kocaeli Üniversitesi’nden 10 akademisyen “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer aldı. Türkiye’den 857 akademisyenin yer aldığı liste, Plos Biology dergisinde yayımlandı.

5. Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimleri Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük Belediyesi iş birliği ile 5.’si düzenlenecek olan Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimleri Kongresi bugün (04.12.2020) yapılan açılış töreni ile başladı.

Eğitim Fakültesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı

24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan ve Eğitim Fakültesi ile Türkçede İZ öğrenci kulübü katkılarıyla düzenlenen "Mezunlarımızla Söyleşi" etkinliği 24 Kasım 2020 Salı günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Rektörümüz, GEBKİM'de İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile birlikte GEBKİM - Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne ziyaret gerçekleştirerek, çeşitli incelemelerde bulundular.

KOÜ ile Marshall Arasında İşbirliği İmzalandı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, pandemi sürecinde de işbirliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Rektörümüz, 'Yeni Sanat Vakfı' Mütevelli Heyetinde Yer Aldı

Resmi Gazete'de yayınlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ilanına göre, 'Yeni Sanat Vakfı' kuruldu. Kurulan vakfın Mütevelli Heyeti'nde Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de yer aldı.

Eğitim Fakültesi Öğrencileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Andı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Türkçe Öğretmenliği öğrenci kulübü Türkçede İZ tarafından hazırlanan ve Başiskele Karşıyaka Tüpraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin destek verdiği Atatürk'ü Anma Programı, 10 Kasım 2020 Salı günü çevirimiçi olarak gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergin Ulutaş İzmir'deki Tsunami İncelemelerine Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Sismoloji Anabilimdalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergin Ulutaş, 30 Ekim 2020 günü saat 14.51'de Samos Adası yakınlarında Mw:7.0 büyüklüğünde oluşan depremin ardından İzmir' e bağlı Seferihisar' etkileyen tsunaminin izlerini belirlemek ve hasar tespiti yapmak amacı ile arazi gözlem çalışmalarına katıldı.

Kocaeli Üniversitesi, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Andı

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihal edişinin 82. yıldönümü.

KOÜ, En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteler Arasında

Araştırma üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kocaeli Üniversitesi, TÜBİTAK tarafından hazırlanan ve 50 üniversitenin yer aldığı "Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi"nde 21. sırada yer aldı.

KOÜ'ye En İyi Sözlü Bildiri Ödülü

16. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovaskuler Cerrahide Yenilikler Kongresi'nde, üniversitemiz en iyi sözlü bildiri ödülü kazandı.

KOÜ'ye TÜBİTAK'tan Büyük Destek

Kocaeli Üniversitesi tarafından yürütülen TÜBİTAK projelerine 4 milyon TL’lik destek sağlanacak.

TÜBİTAK’tan KOÜ’ye Performans Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği tarafından yürütülen “Orta Anadolu Bölgesinin Litosfer Yapısının Bouguer Gravite Verileri ve İzostazik Analizlerle Araştırılması” başlıklı proje, TÜBİTAK tarafından performans ödülüne layık görüldü.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Yeni Yerinde

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal tesislerdeki yeni yerinde çalışmalarına başladı.

Üniversitemizden İstihdama ve Tarıma Destek Projesi

İstihdamı artırıp, kırsaldan kente göçü engelleyerek, dezavantajlı grupların işsizlik, mesleki eğitim düzeyi düşüklüğü, ekonomik ve sosyal eşitsizlik gibi ortak sorunlarına sürdürülebilir bir tarım uygulaması ile kırsal kalkınma modeli oluşturup çözüm sağlamak amacıyla, üniversitemiz öncülüğünde protokol imzalandı.

Uzaktan Eğitimde Üç Boyutlu Stüdyo Deneyimi

Covid-19 salgını sebebiyle, başlanılan Uzaktan Eğitim Sistemi'nde öğrencilerin herhangi bir zorluk yaşamaması ve eğitimin aralıksız devam edilebilmesi için her türlü imkân sunuluyor.

COVID-19 Sempozyumu

2019 Aralık sonu Çin’in Wuhan şehrinde başlayan yeni SARS CoV-2 enfeksiyonu, COVID-19 hastalığına sebep olarak; 2020’de bütün dünyaya yayıldı ve pandemiye yol açtı. Dünyanın hiç görmediği hızda aşı üretilmeye çalışılırken; virüs halen birçok bilinmezliğini de koruyor.

Kadınlarda En Sık Görülen Kanser Türü: Meme Kanseri

Ekim ayının Dünya Sağlık Örgütü Tarafından “Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” olarak belirlenmiştir.

KOÜ'ye Erasmus Plus Proje Desteği

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından sunulan 'Flipped Learning Practices to Release Maths Anxiety with the Use of Robotics' başlıklı ve 2020-1-TR01-KA203-092209 kodlu proje Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Yükseköğretim Proje başvurularında en yüksek puanı alarak kabul edildi.

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Türkiye Birinciliği

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Mustafa Ali Özgönül, Sefa Burak Memiş ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Sadig Yusifov'un, Dr. Öğr. Üyesi Serkan Zeren danışmanlığında geliştirdiği "Virtual Eyes" projesi, TEKNOFEST 2020 içerisinde yer alan TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları'nda "Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik" kategorisinde Türkiye Birinciliğine layık görüldü.

KOÜ'lü Öğretim Üyelerinden Uluslararası Yayın

Editörlüğünü Üniversitemiz İzmit MYO, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Funda Dökmen'in yaptığı "Mathematical Modeling of Real World Problems" adlı kitap NOVA Science Publisher tarafından New York'da yayınlandı.

Safiye Başar'ın Kişisel Sergisi "Rastlantı"

Safiye Başar'ın "Rastlantı" adlı seramik sergisi, öngörülemeyeni, tesadüfleri estetik bir unsur olarak merkeze alan çalışmalardan oluşuyor.

Diş Hekimliği Fakültemiz Uzmanlık Sınavında (DUS) İkinci Oldu

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavında (DUS), Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye çapında tüm üniversiteler arasında başarı sıralamasında ikinci oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Üniversitemizi Çin'de Temsil Etti

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nevzat ATALAY, Uluslararası alanda büyük başarıya imza attı.

TÜBİTAK 2242 Yarışmasında Bilgisayar Mühendisliği Öğrencimizden Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2020 Yılı 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Türkiye Final sonuçları açıklandı.

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nden Birinicilik Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencileri İclal SEVEN, Aleyna Naz KALIR ve Özge ORUÇ katıldıkları Yarından Sonra C-19 Sonrası Mekan ve Nesne Ulusal Fikir Yarışmasında Birincilik Ödülü Aldı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors