Haberler

Futbolda Teknoloji Kullanımı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda dün (26.12.2018) “Futbolda Teknoloji Kullanımı, Futbol Yönetiminin Sorunları ve Çözüm Önerileri” adlı bir panel düzenlendi. Rıza Erdal’ın başkanlık yaptığı panelde, konuşmacı olarak TRT Spor Yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, TRT Spor Yorumcusu Alp Pehlivan ile Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı ve TRT Spor Yorumcusu Mustafa Çulcu katıldı.

İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Üniversitemizde Öğrencilerle Buluştu

Kadın Basketbol Süper Ligi’nde kentimizi başarıyla temsil eden İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, üniversitemiz öğrencileri ile buluştu.

KOÜ Bayrağı, İsviçre Alpleri’nde Dalgalandı

Kocaeli üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak İsviçre’de 3 yılda bir düzenlenen 5. Uluslararası Pontresina Kar Heykel sempozyumunda ülkemizi ve üniversitemizi bir kez daha başarıyla temsil etti.

Bugün Engelsizsiniz! Peki Yarın?

Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Dünya Engelliler Günü ve Haftası kapsamında, zihinsel engelli arkadaşları ile onların ailelerini okullarında misafir ettiler.

KOÜ’den Özel Bireylere Yönelik Projeler

Üniversitemizde her yıl özel bireylere yönelik çeşitli projeler hayata geçiriliyor. Spor Bilimleri Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün’ün yürüttüğü spor psikolojisi dersi kapsamında sosyal sorumluluk proje çalışması olarak Vinsan’da bulunan KOÇDER’de Otizmli bireylere 6 haftalık spor programı uygulandı. Proje çalışması yürüten öğrenciler, otizmli çocuklar ve aileleriyle birlikte 6 hafta süresince oldukça mutlu olduklarını belirttiler.

Üniversitemizde Yazar Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (20.12.2018) Elsevier Yayınevi ve Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının işbirliğiyle “Yazar Çalıştayı” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Elsevier Firmasından Saide Sak’ın katılmasının yanı sıra akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ’de Paramedik Günü Kutlandı

Paramedik, diğer adı ile Acil Tıp Teknikeri, acil tıbbi durumlarda hasta veya yaralılara bakım yapan meslek grubuna verilen unvandır. Paramedik, acil durum çağrılarına cevap vermek, tıbbi hizmetler yapmak ve hastaları tıbbi tesislere taşımakla yükümlüdür.

Üniversitemizde 12. KALE Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından “12. KALE NİRENGİ” adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ Kültür Evi’nde Hava Kirliliği Ele Alındı

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

KOÜ GSF’den Duvar Resmi Projesi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sevgi Tomurcukları Çocuk Gelişim Merkezi ile ortak bir proje için işbirliği yapıyor.

Mağaracılığın Merak Edilen Yönleri Anlatıldı

Doğa sporları arasında en yeni ve en ilginç seçeneklerden biri de mağaracılıktır. Türkiye’de yeni yeni keşfedilen bu spor, dünyada bile ancak 2000’ler sonrasında gerçek anlamda popülerlik kazanmış ve ilgi görmeye başlamış bir branştır.

Üniversitemizde “Aşıklık” Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Aşık Nuri Cihan Karataş tarafından “Halk Hikayeleri ve Hikayeli Türküleriyle Aşık Nuri Çırağı” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi. KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Altun koordinatörlüğünde, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Üniversitemiz Dış Değerlendirme Süreci Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi’nin 2018 yılı dış değerlendirme programı, bugün (19.12.2018) YÖK Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı’nın sunduğu çıkış bildirgesi ile son buldu.

11. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Çocuk yoğun bakımı, kritik hastalığı olan çocukların tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi'nde 11. Çocuk Sağlığı Toplantısı gerçekleştirildi. B12 Vitamini Eksikliğine Bağlı Nörolojik Sorunlar ve İlaç Alerjilerinde Pratik Yaklaşım gibi konuların konuşulduğu toplantı yoğun ilgi gördü.

KOÜ Türk Halk Müziği Korosu Çalışmalarını Sürdürüyor

Kocaeli Üniversitesi Sağlık ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren, öğrenci ve üniversite personelinin üyesi olduğu Türk Halk Müziği Korosu, yeni dönem için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Devlet Resim Heykel Yarışması'nda Gururlandıran Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğr. Gör. Dr. Zekeriya Erdinç, bu yıl Erzurum'da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Mihri Müşfik anısına, düzenlenmiş olan 74. Devlet Resim Heykel Yarışmasında "Esinti" adlı eseri ile başarı ödülünü kazandı.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Önemli Başarı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Arş. Gör. Dr. Serpil Şahin, Öğr. Gör. Büşra Göksu ve Resim Bölümü öğrencisi Sevinç Çiçek, katıldıkları "XII. Uluslararası Ex Libris Yarışması"nda önemli bir başarıya imza attılar.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Fotoğraf Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Elemanları Sergisi açılışı, 10 Aralık Pazartesi günü, Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki'nin katılımıyla gerçekleşti.

Kadına Yönelik Şiddete Hayır

Kadına yönelik şiddet yaygın bir toplumsal sorundur. Dünyada kadına yönelik şiddet üzerine yapılan araştırmalara baktığımızda, kadına yönelik şiddetin yaygınlığını, kadının şiddet karşısındaki çaresiz kalışını görmekteyiz.

Üniversitemizde 'Akademik Yazım Birimi' Kuruldu

Kocaeli Üniversitesi'nde araştırmacılara makale yazımında, nitelikli yayın hazırlamasında destek olmayı amaçlayan "Akademik Yazım Birimi" kuruldu.

Alametifarika ve Reklam

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Alametifarika ve Reklam’’ adlı etkinlik düzenlendi. Metin yazarı Dilan Bayar’ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Hobiyi İş Haline Getirmek Gerekiyor

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu’nda, Kocaeli Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Dağ Rehberliği adlı bir etkinlik düzenlendi. Çok sayıda öğrencilerin katılım gösterdiği konferansta konuşmacı olarak Kadın Dağ Rehberi İsmet İnan yer aldı.

Harita Mühendisliği Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü ve Harita Mühendisliği Kulübü, 07 Aralık’ta İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü’ne teknik gezi düzenledi.

Spor Savaş Değildir

Fiziksel aktivite azlığı çocuklarımız için de çağımızın en büyük problemlerinden biri. Avrupa Konseyi, sağlıklı bir nesil için çocukların 30 dakikadan az olmamak şartıyla haftada 3 - 4 kez düzenli spor yapmasını istiyor.

Biz Başardık Sıra Sizde

Lösemi hastası olan çocuklara yardım etmek amacıyla 1998 yılında kurulan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 20'nci yılını özel bir projeyle kutladı.

Asım Kocabıyık MYO Mükemmellikte Üç Yıldız Kalite Ödülü Aldı

Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu EFQM mükemmellikte üç yıldız kalite ödülü aldı.

Rektörümüz Kocaeli Üniversitesi'nin 2023 Vizyonunu Açıkladı

Üniversitemizin geçmiş dönemini değerlendirmek ve gelecekteki vizyonunu ortaya koymak maksadıyla Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün sunumuyla gerçekleştirilen “KOÜ Vizyon 2023” toplantısı bugün (13.12.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Mekrezi’nde gerçekleştirildi.

KOÜ’de Geri Dönüşüm Çamurları İle Sıfır Atık Projesi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde devam eden sıfır atık projesinin üçüncü etkinliği geri dönüşüm seramik çamurları kullanılarak seramik pano yapımı ile devam ediyor.

KSHMYO’dan Anlamlı Proje

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, “Seni Unutmadık Başöğretmenim!” Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Aday Öğrenciler KOÜ ile Tanıştı

Kocaeli Üniversitesi'nde 10-13 Aralık tarihleri arasında, üniversite sınavına girecek adayların, hem üniversitemizi yakından tanıması hem de doğru tercih yapabilmeleri konusunda yardımcı olmak amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.

Üniversitemizde Kimyasal Ölçümlerde Kalite Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ile TÜBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü)'nin ortaklaşa düzenlediği "Kimyasal Ölçümlerde Kalite " başlıklı eğitim programı Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi Körfez Salonu'nda gerçekleştirildi.

Yeni Nesil Gazetecilik Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde düzenlenen 'Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı Sertifika Töreni’ dün (06.12.2018) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Doğanın Enerjisi KOÜ'de

Hayatın her alanına ışık tutmak için yola çıkan Sepaş Enerji, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak için "Doğanın Enerjisi" temalı fotoğraf yarışması düzenledi.

KOÜSEM'e Bir Yetki de Mesleki Yeterlilik Kurumu'ndan

TÜRKAK tarafından akredite olan Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÜSEM), Sınav ve Belgelendirme faaliyetleri için MYK yetkisini de aldı.

KOÜ'den Liselerde Diş Sağlığı Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından, Tevfik Seno Arda Lisesi'nde diş sağlığı ve bakımı üzerine eğitim verildi.

Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı 3.sınıf öğrencilerinin önlük giyme töreni 4 Aralık 2018 Salı günü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Yemekhanede İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Sosyal Tesislerde bulunan öğrenci yemekhanesi, mutfağı ve Spor Bilimleri Fakültesinde yeni açılan yemekhaneyi teftiş etti.

KOÜ Kurumsal Dış Değerlendirme Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi’nin 2018 yılı dış değerlendirme programı, bugün (01.12.2018) YÖK Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı’nın ön ziyareti ile başladı.

KOÜ’lü Akademisyenin Kısa Filmi Branson Film Festivali’nde Yarı Finale Kaldı

KOÜ’lü akademisyenin kısa filmi Branson Film Festivali’nde yarı finale kaldı.

Gölcük Takı Tasarım Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi’nin işbirliğiyle Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında yapılan Gölcük Takı Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Gölcük Sanat Galerisi’nde yapılan törenle verildi.

KOÜ’lü Öğrenciden Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Tezleri Yarışması”nda Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencilerinden Nurhak Altın’ın projesi Türkiye ikincisi oldu.

Kültür Evi’nde “Hacivat – Karagöz” Gölge Oyunu Sahnelendi

Kocaeli kentinin bilim, eğitim ve sanat alanında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde; Türk-Osmanlı tiyatro tarihinin en popüler iki karakteri “Hacivat – Karagöz” canlandırıldı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors