Haberler

KOÜ’den Farkındalık Projesi: “Satranç Arkadaşım”

Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Doç. Dr. Elif Karagün tarafından yürütülen "Toplumsal Sorumluluk Projesi" dersi kapsamında Üniversitemiz Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi Koordinatörlüğü ile birlikte "Satranç Arkadaşım" konulu bir proje çalışması hazırlanmıştır.

KOÜ'lü Öğrenciye En İyi Bildiri Ödülü

Ege Üniversitesi 22. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’nde Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 4. sınıf öğrencisi Gamze Rona Sever, ödül aldı.

Tenis Turnuvası Şampiyonları Kupalarına Kavuştu

Kocaeli Üniversitesi tarafından düzenlenen Rektörlük Kupası Tenis Turnuvası'nda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Güzel Sanatlar Fakültesinde Temel Sanat Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki ve Temel Eğitim Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Zehra Canan Bayer önderliğinde Temel Sanat Eğitimi Sergisi 20 Mayıs’da, açıldı.

KOÜ’de Âşıklar Geçidi

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda dün (21.05.2019), Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Halk Edebiyatı Anabilim Dalı tarafından “Âşıklar Geçidi” isimli bir etkinlik düzenlendi. Birçok öğrencinin katıldığı etkinliğe Âşık Erol Ergani ve Âşık Şahin Turgutoğlu katıldı.

Sosyal Medya ve Dijital Habercilik

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Sosyal Medya ve Dijital Habercilik" adlı bir etkinlik düzenlendi. Gazeteci ve Yazar Selman Bağcı’nın konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Kocaeli İli Kültürel Miras Çalışmaları Paneli

Üniversitemiz akademik personeli Hilton Convention Center da düzenlenen “2019 Heritage İstanbul Restorasyon Arkeoloji Müzecilik Teknolojileri Fuar ve Konferansı”na katılarak Kocaeli İli Kültürel Miras Çalışmaları Paneli’nde sunum gerçekleştirdi.

Hereke MYO VLE Elektronik'e Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri, 16.05.2019 tarihinde, Gebze TOSB-TAYSAD Organize Sanayi Bölgesinde bulunan VLE Elektronik'e teknik gezi düzenledi.

KOÜ’lü Akademisyen, Alerjik Astımı Olanlara Uyarılarda Bulundu

Alerjik astım tüm dünyada 300 milyon insanı etkileyen, ülkemizde ise yaklaşık olarak her 12-13 yetişkin ve 7-8 çocuktan birinde görülen bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Bahar aylarında da polenlerin çoğalmasıyla birlikte alerjik astımı olan kişileri zor bir süreç bekliyor. Alerjik astım, nefes darlığı, kuru öksürük, hırıltılı solunum belirtileriyle ortaya çıkmaktadır.

TGD Doğu Marmara-Batı Karadeniz Toplantısı Yapıldı

Türkiye Gastroenteroloji Derneği (TGD) Doğu Marmara-Batı Karadeniz Toplantısı dün (16.05.2019) Kartepe Park Otel'de gerçekleştirildi.

Hereke MYO'da Deprem Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Hereke MYO Dış Ticaret Bölümü tarafından 9 Mayıs 2019 tarihinde “Depremde riski azaltma ve depremlerle baş edebilmede hazırlıklı ve dirençli bir toplum yaratılması” konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Eğitim Fakültesi Öğrenci Kongresi Yapıldı

III. Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci Kongresi “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar” başlığı altında 16-17 Mayıs 2019 tarihlerinde Prof.Dr.Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı.

KOÜ’de Bilgi Yarışma Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda 14 Mayıs 2019 tarihinde "Spor Kültürü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

KOÜ’de Beslenme ve Kanser Seminer Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda dün (16.05.2019) Beslenme ve Kanser adlı bir seminer düzenlendi.

KOÜ’ye Onkoloji Konukevi Yapılacak

Kocaeli Üniversitesi ile Kanser Savaşçıları Derneği arasında yapılan işbirliği kapsamında Umuttepe Yerleşkesine “Kanser Savaşçıları Derneği Onkoloji Konukevi” binası yapılacak.

Kanser hastalığının tanı ve tedavi sürecinde barınma ihtiyacı duyan hasta yakınlarının süreli barınma hizmetlerinin karşılanması amacıyla yapılacak olan Onkoloji Konukevi için bugün (16.05.2019) Rektörlükte protokol töreni düzenlendi.

Yerel Basın Yerel Yönetim İlişkisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (15.05.2019) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Aysel Çetinkaya’nın koordinatörlüğünde Türkiye'de yerel yönetimler ve yerel basın ilişkisi adlı bir söyleşi düzenlendi. Kağıthane Belediyesi Basın Danışmanı Yazar Hüseyin Irmak’ın yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Hereke MYO TÜBİTAK'a Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Elektronik-Otomasyon Bölümü Elektronik Teknolojisi Programı 1. sınıf öğrencileri, Öğr. Gör. Gülten Yılmaz ve Öğr. Gör. Ümmühan Akhisar'ın refakatinde Gebze'de bulunan TUBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'ne teknik gezi düzenledi.

Dijital Dönüşüm ve E-Yönetişim Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Karadeniz Salonu’nda dün (15.05.2019) Dijital Dönüşüm ve E-Yönetişim Sempozyumu düzenlendi.

Geçmişten Geleceğe 19 Mayıs

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda dün (15.05.2019) Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir panel gerçekleştirildi.

KOÜ ile PTT Arasında Protokol İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. arasında protokol imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, PTT adına Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut imzaladı.

Rektörümüz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yönetimini Tebrik Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Orpheus etiketi alan Sağlık Bilimleri Enstitüsü yönetimini makamında ağırladı.

KOÜ Futbol Takımı Süper Lig’de

Kocaeli Üniversitesi Futbol Takımı, Süper Lig’e yükselme maçlarında da namağlup serisini sürdürerek ‘Türkiye Üniversiteler Futbol Süper Ligi’ne yükseldi.

KOÜ’de Charlie Chaplin Sergisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Fuaye Alanında dün (14.05.2019) İletişim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Charlie Chaplin Film Afişleri Sergisi düzenlendi. KOÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki’nin katılımlarıyla açılan sergiye, akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

GSF’den Baskı Resim Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Arş. Gör. Suna Özgür Karaalan, baskı resim çalışmalarından oluşan eserleri sergide bir araya getirdi.

Otomotivde Nitelikli Kadın İşgücü Yetiştirme ve İstihdam İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokuluna, Kocaeli Sanayi Odası'nın 25. Ulaşım Araçları Bakım ve Onarım Sanayi Grubu Üyeleri tarafından teknik işbirliği ziyareti gerçekleştirildi.

Rektörümüze Ziyaretler Sürüyor

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretleri devam ediyor.

Gölcük Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KYS Talep Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda dün (13.05.2019) birimlere gelen taleplerin (Öneri, İstek, Memnuniyet, Şikayet, Bilgi Edinme) ve iyileştirme faaliyetlerinin (Düzeltici-Önleyici) yönetilmesi, birim kalite elçileri aracılığı ile gerçekleşmesi için Üniversite Birimlerinden gelen 140 Birim Kalite Elçisine Sistemi tanıması ve kullanımı için KYS-Talep Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim programı düzenlendi.

KOÜ’de Hollywood Rüzgarı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (13.05.2019) Görsel İletişim Tasarımı bölümü tarafından “Hollywood Sinemasında Yapım Yönetim Süreci” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşmacı olarak yapımcı oyuncu Timohty Patrick Cavanaugh, yazar oyuncu Brian Presley ve yapımcı Semih Eren’in yanı sıra çok sayıda öğrenci yer aldı.

Olympus Bölge Yönetici Direktörü ve Ekibi, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Olympus MEA FZ-LLC Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Yönetici Direktörü Maurice Faber, Medikal Birim Genel Müdürü Kurt Hufkie ile Stephane Savaete, Celal Alp Tunç, Mert Nizamoğlu ve Emine Güç Tunç’tan oluşan heyet, üniversitemizi ziyaret etti.

KOÜ’de Hemşirelik Haftası Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi'nde "12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası" kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımlarıyla tören düzenlendi.

Vefat ve Başsağlığı

Hereke Meslek Yüksekokulu personeli Şenay Aydoğan ÇÖL'ün eşi Universitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa ÇÖL vefat etmiştir.

Artifact-Yapay Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Arş. Gör. Serpil Şahin’in başlıklı resim sergisi 6-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında Sabancı Kültür Merkezinde açık olacaktır. Sergi, 16 tanesi tuval üzeri karışık teknik, 3 tanesi özgün baskı olmak üzere toplam 19 eserden oluşmaktadır.

GSF’de Re-Portre Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Onur Karaalioğlu “Re-Portre” başlıklı sergisi sanatseverlerle buluştu.

"2019 Uluslararası Müze Günü" Kocaeli Üniversitesi'nin Katkılarıyla Kutlanacak

Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM)’nin her yıl bütün müzeleri davet ettiği kutlama bu yıl da Kocaeli Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü ve Kocaeli Müzesi ortaklığıyla gerçekleştirilecek. "2019 Uluslararası Müze Günü" Doç. Dr. Şengül Aydıngün’ün bilimsel danışmanlığı ile 16 Mayıs’ta Kocaeli Müzesi Seniha Sami Moralı Konferans Salonunda sunumlar ve kostümlü uygulamalarla kutlanacak.

KOÜ Öğrencisinden Gürcistan’da Workshop

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Sevinç Çiçek, Gürcistan’da katıldığı sempozyumda workshop gerçekleştirdi.

Araştırma Etiği ve Etik Kurullar

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından "Araştırma Etiği ve Etik Kurullar: Sorunlar-Sorular" konulu seminer düzenlendi.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde Ev Mobilyası Sektörü Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde ev mobilyası sektörü ile ilgili seminer düzenlendi.

KOÜ’de Sinema Söyleşileri

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü etkinlikleri kapsamında “Sinema Söyleşileri 1’’ konulu etkinlik düzenlendi.

Ebelikte Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi Paneli

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Ebelikte Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi” adlı bir panel düzenlendi.

KOÜ’de İş Hayatında Fırsat Eşitliği Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Sepaş Enerji ortaklığında düzenlenen ‘İş Hayatında Fırsat Eşitliği’ konulu söyleşi, 6 Mayıs’ta gerçekleşti. Prof. Dr. Emel Baştürk moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Sepaş Enerji Kurumsal Gelişim ve Satın Alma Grup Müdürü Ebru Şahan ve Sepaş Enerji Pazarlama Müşteri Yönetimi Kurumsal İletişim Müdürü Oya Seçkinler konuk olarak yer aldı.

Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden “Kuşaklar Arası Empatik Beceri” Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin kuşaklar arası iletişimi güçlendirmek ve empatik beceri geliştirme adına gerçekleştirdikleri proje İzmit halkından yoğun ilgi gördü.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors