Haberler

KOÜ, Hastalarını Yalnız Bırakmıyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hasta Hakları Birimi, hasta sorunlarının giderilmesi için hastane yönetimi ve hastalar arasında köprü görevi görüyor.

Rektörümüz, Japonya Başkonsolosunu Ağırladı

Japonya Başkonsolosu Norio Ehara, eşi Shizue Ehara ve Kültür Ateşesi Takumi Suemitsu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kardeş Şehir Maryland’dan Üniversitemize Ziyaret

2012 yılında Maryland eyaletiyle imzalanan kardeş şehir protokolü kapsamında ABD’den bir heyet çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi. Üniversitemizi de ziyaret eden heyet ile ikili işbirlikleri konusunda görüşmelerde bulunuldu.

KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi Genç Girişimcileri Bekliyor

Kocaeli Üniversitesi'nin sanayiye açılan pencerelerinden biri konumunda olan Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, yeni projesiyle birlikte genç girişimcilerin önünü açmaya devam ediyor.

Üniversitemizde Yeni Kayıt Dönemi

1-Üniversitemiz Online Kayıt Bağlantısını kullanarak kayıt yapan öğrencilerimizin kayıt esnasında belirttikleri e-posta adreslerine, kayıt işlemi sorunsuz gerçekleştiğinde öğrenci numaraları ve şifreleri hemen gönderilmektedir.

KOÜ Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Yeni Döneme Hazır

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, yapılan tadilat sonrası yeni görünümüne kavuştu.

"17 Ağustos Depremi Birçok İnsanda Travmaya Neden Oldu"

Yaklaşık 19 yıl önce meydana gelen 17 Ağustos depremi, büyük bir can ve mal kaybına yol açarken insanlarda büyük travmalara neden oldu. Deprem sonrası yapılan çalışmalarda birçok insanda travma sonrası stres bozukluğu ve depresyon belirtileri gözlendi.

5'inci Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı Düzenlendi

17 Ağustos depreminin 18'inci yıl dönümü nedeniyle 5'inci Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı düzenlendi.

KOÜ, KARTEAM Projesiyle Sanayici ile Buluşuyor

Çeyrek asırlık tecrübesiyle bölgesinin ve Türkiye’nin katma değer üretimine destek veren Kocaeli Üniversitesi, sanayici ile buluşmaya devam ediyor. Geliştirdiği işbirliklerini en verimli şekilde kullanan Üniversitemiz, sanayi üretimine katkı sunarken AR-GE faaliyetlerine büyük destek veriyor.

Üniversitemizde Bayramlaşma Töreni

Üniversitemizde Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu'nda bugün(16.08.2018) "Bayramlaşma Töreni" yapıldı.

Yeni Poliklinik Binası İnşaatında Çalışmalar Devam Ediyor

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesin'de, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatının dış kaplaması yapılmaya başlandı.

KOÜSEM Akredite Oldu

Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) denetlemesinden başarı ile geçerek 2022 yılına kadar akredite oldu.

Kocaeli Üniversitesi’nden ABD Hükümetinin Türkiye Tutumuna Yönelik Açıklama

ABD’de Trump Yönetiminin ve işbirliği içerisinde olduğu küresel sermayenin, kendi çıkarları doğrultusunda, Aziz milletimize, seçilmiş yönetimine, hukuki yapısına ve ekonomik bağımsızlığına yönelik; saygısız ve açıktan açığa yürütülen bir süreç başlattığını görmekteyiz.

KOÜ’de Tercih Günleri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tercih Günleri 7-14 Ağustos 2018 tarihlerinde düzenlendi.

Dünyada Seramik Fotoğraf Sergisi Kınık Köyü’nde Sergilendi

Bilecik ili Pazaryeri ilçesi Kınık Köyü’nde Bilecik Valiliği, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Pazaryeri Kaymakamlığı işbirliğinde 11-12 Ağustos 2018 tarihlerinde “Kınık Köyü Kırsalda Tasarım” etkinliği gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü’den Kızılay’a Anlamlı Destek

Türk Kızılay’ı Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, il protokolü ziyaretleri kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret etti.

Kocaeli Başsavcısı Mehmet Ali Kurt’tan Rektörümüze Veda Ziyareti

İstanbul'a atanan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye veda ziyaretinde bulundu.

Kocaeli Üniversitesi İlk 10’da

Marmara bölgesi ve Türkiye’nin en nitelikli üniversiteleri arasında yer alan Kocaeli Üniversitesi, verdiği eğitim ve yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Türkiye’nin vizyonuna ve geleceğine büyük katkı sunuyor.

İstanbul Üniversite Tercih Fuarında KOÜ’ye Yoğun İlgi

Kocaeli Üniversitesi, 4-6 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Tercih Fuarında öğrencilerle buluştu.

Tuğgeneral Kazım Dalkıran’dan Rektörümüze Ziyaret

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek Rektörümüzü Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi 27. Dönem Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ, Kocaeli Tarihini Gün Yüzüne Çıkartıyor

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve yerel halkın desteğiyle 2005 yılından itibaren Kocaeli merkezinde ve ilçelerinde devam eden arkeolojik çalışmalarda yeni bulgulara ulaşılıyor.

Üniversite-Sanayi İşbirliğine En İyi Örnek: “Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO”

Üniversite-sanayi işbirliğini en iyi şekilde uygulamayı hedefleyen Kocaeli Üniversitesi, sunduğu imkânlarla ve yaptığı işbirlikleri ile öğrencilerine en kaliteli eğitimi vermeyi hedefliyor.

KOÜ Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden Büyük Gurur

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından düzenlenen "TRT 4. Geleceğin İletişimcileri Yarışması"nda dereceye giren adaylar dün akşam (26.07.2018) düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

Üniversitemizden İsrail Parlamentosunun Kararına Yönelik Açıklama

srail Parlamentosu’nda kabul edilen Yahudi Ulus Devleti Yasası, evrensel hukuk ilkeleriyle ve Birleşmiş Milletlerin yasal ve ahlaki sistemiyle çatışmaktadır. Bu yasa ile İsrail vatandaşı Filistinlilerin hakları yok sayılmakta, Arapça resmi dil statüsünden çıkarılmakta, İsrail’in işgal altında tuttuğu Kudüs şehri başkent olarak ilan edilmekte, 1948’de yerlerinden çıkartılan Filistinlilere geri dönüş hakkı verilmezken dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Yahudilere geri dönüş hakkı verilmekte ve Birleşmiş Milletler kararlarıyla hukukdışılığı tescil edilmiş yerleşimler teşvik edilmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Koşusu'nu GOLD FOOT Kazandı

Kocaeli Üniversitesi 2018 Koşusu Kocaeli Kartepe Hipodromu'nda gerçekleştirildi.

KOÜ Tıp Fakültesi Dünyanın En İyileri Arasında

Verdiği hizmetlerle ve sahip olduğu imkânlarla bölgemizin ve Türkiye’nin önde gelen sağlık merkezlerinden birisi olan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, verdiği eğitimle de dünyanın sayılı fakülteleri arasına girdi.

Hayatı Zehir Eden Hastalık: Sosyal Fobi

Sosyal fobi, kişinin bir işi yaparken veya topluluk içerisindeyken insanlar tarafından gözlemleneceği düşüncesiyle hata yapma korkusu taşıması ve dolayısıyla sosyal ortamlardan korkup kaçmasıdır.

KOÜ Devlet Konservatuvarı Lisans Özel Yetenek Sınav Takvimi Belli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2018-2019 eğitim yılı lisans özel yetenek sınav takvimi belli oldu.

KOÜ DİLMER'de Mezuniyet Heyecanı

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (DİLMER) Türkçe eğitimi gören uluslararası öğrencilerin mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Yeni Poliklinik Binası İnşaatında Çalışmalar Devam Ediyor

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Vatan Nöbetinde

15 Temmuz hain kalkışmasının ikinci seneyi devriyesinde üniversitemiz, ilimizde düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"ne katılarak vatan nöbeti tuttu.

"Borudan Otomobile Kalibre" Heykel Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Kalibre Boru AŞ tarafından ortaklaşa düzenlenen "Borudan Otomobile Kalibre" isimli heykel yarışması sonucunda kazananlara ödülleri takdim edildi.

Üniversitemizin Paydaşlığında Düzenlenecek Kartepe Zirvesi Tebliğ Başvuruları Başladı

Üniversitemizin paydaşlığında gerçekleştirilmekte olan Kartepe Zirvesi'nin ikincisi hayata geçiyor. İlk zirvede "Darbeler ve Demokrasi" temasıyla gerçekleştirilen toplantı bu yıl bir başka önemli konu olan "Göç, Mültecilik ve İnsanlık" başlığıyla hayata geçirilecek.

25. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ev sahipliğinde 1993 yılından itibaren düzenlenen Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu´nun kapanış töreni dün (11.07.2018) gerçekleştirildi.

Gönüllü Elçilerimiz TRT Haber'in Konuğu Oldu

Dünyanın dört bir yanından daha iyi bir eğitim almak için Kocaeli Üniversitesi'ne gelen uluslararası öğrencilerimiz, TRT Haber'de yayınlanan "Gönüllü Elçiler" programının konuğu oldu.

Okullarımızın Mezuniyet Törenleri

2018 yılında okullarımızda yapılan mezuniyet törenleri...

KOÜ'de Sıfır Atık Uygulamaları

Kocaeli Üniversitesi çevreye verdiği önemi, gerçekleştirdiği ve desteklediği projelerle bir kez daha gösteriyor.

Rektörümüz, İstiklal Gazilerini Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüoğlu ve Yönetim Kurulu'nu makamında ağırladı. Başkan Mengüoğlu tarafından Rektörümüze 'İstiklal Madalyalılar Derneği Berat Rozeti' takıldı.

Fransa'daki Heykel Sempozyumunda Ülkemizi Tanıttılar

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak, sıkıştırılmış samandan yaptığı heykelle Fransa'nın Valloire kentinde düzenlenen 7. Uluslararası Valloire Heykel Sempozyumu'na katıldı.

Mersin Dana Adası Arkeolojik Araştırmalarına KOÜ Danışmanlık Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Silifke Müzesi ile Akdeniz Üniversitesi'nden Doç. Dr. Hakan Öniz Başkanlığı'nda yürütülen Mersin Dana adası arkeolojik araştırmalarının 2018 yılı sezonu başladı.

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kalibre Boru İşbirliğinde Kazananlar Belli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Kalibre Boru AŞ tarafından ortaklaşa düzenlenen "Borudan Otomobile Kalibre" isimli heykel yarışması sonuçlanarak, kazananları belli oldu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors