Haberler

Rektörümüz, DETAB Binasında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, kaba inşaatı biten Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi'nde (DETAB) incelemelerde bulundu.

KOÜ ile Kartepe Belediyesi Arasında Kongre Paydaşlığı

Üniversite-yerel yönetimler işbirliğinde yaptığı çalışmalarla Türkiye'ye örnek olan Kocaeli Üniversitesi, bu noktadaki öncülüğünü devam ettirme açısında yerel yönetimlerle olan işbirliklerini sağlamlaştırıyor.

Osmanlı'nın Bilinmeyen Tarihine KOÜ Damgası

İstanbul Beşiktaş'taki Şeyh Yahya Efendi Külliyesi ve Haziresi'nde 2 bin 500 mezar taşını tek tek okuyan Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şefaattin Deniz, Osmanlı-Yunanistan savaşında şehit oldukları tahmin edilen 19 Osmanlı askerinin mezarını belirledi.

Yeniçağın Alfabesi: Kodlama

Yakın gelecekte her türlü üretimin temelini, yazılımın oluşturacağı öngörülürken yazılım dili olan kodlamanın öğretimi de en önemli unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. Prof. Dr. Mehmet Yıldırım da kodlama eğitiminin önemi ve küçük yaşta verilen kodlama eğitiminin yararları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Gelecekte kodlama yeteneği olan kişiler daha başarılı olacak." dedi.

Mühendislik Fakültesi'nde 'Projemle Tanış' Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde bugün (29.03.2018) "CIGRE Üniversitelerle Buluşuyor" projesi kapsamında 'Projemle Tanış' etkinliği gerçekleştirildi.

KOÜ'lü Sporcular Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Bowling Türkiye Şampiyonası'nda, üniversitemiz takımları Türkiye 2.'si ve 3.'sü oldu.

Hereke MYO'dan Modül Çelik'e Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Metalurji Programı öğrencileri, Modül Çelik ve Petrol San. Tic. Ltd. Şirketinin Arslanbey Organize Sanayii Bölgesindeki tesislerini ziyaret etti.

KOÜ Kütüphanesi'nde Yarışma Var

Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı, 54. Kütüphane Haftası kapsamında ödüllü yarışma düzenliyor.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı

Kocaeli'de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, bugün(27.03.2018) Kocaeli Valiliği'nde Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

KOÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Akreditasyon Süreci Başladı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Biyotıp ve Sağlık Bilimleri’nde Doktora Eğitim Organizasyonu (ORPHEUS) Etiket Komitesi tarafından yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucunda akreditasyon süreci başladı.

Öğrencilere Ulaşım Desteği

Üniversitemizin de destekleriyle gerçekleştirilen protokol kapsamında öğrencilere %28 oranında ulaşım desteği sağlanıyor.

Robotik Üretim Mesleki Eğitime Entegre Oluyor

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu'nda, robot entegratör firmaları ile Otomotiv Teknolojileri ile Oto Boya ve Karoseri programları öğrencilerinin robotik araçlarla üretim yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

11. Ultrason Rehberliğinde Rejyonal Anestezi Kursu Yapıldı

KOÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından bu yıl 23-24 Mart tarihlerinde 11. si düzenlenen "Ultrason Rehberliğinde Rejyonal Anestezi Kursu" Kocaeli Üniversitesi Derbent Uygulama Oteli'nde yapıldı.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Kandıra İçin Proje Üretiyor

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri ile akademisyenleri, Kandıra Belediyesi Namazgah Kültür Merkezi'nin iç mekan ve çevre tasarımını yenileme konusunda proje üretiyor.

Üniversitemiz Lise Öğrencilerini Ağırlamaya Devam Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında devam eden Gez-Gör Projesi kapsamında lise öğrencileri 21-22 Mart tarihlerinde üniversitemizi ziyaret etti.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Açıklamalı Türk Müziği Dinletisi Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi'nde düzenlenen etkinlikte Nevâhenk Türk Müziği Topluluğu, Türk Musikisi'nin basit makamlarını tanıtırken güzide eserlerini seslendirdi.

KOÜ ile ÇEİS Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren ve bu alanda ülkemize örnek olan Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerine bir yenisini ekledi.

KOÜ'de Uluslararası Öğrencilerle Nevruz Şenliği

Kocaeli Üniversitesi'nde eğitim gören uluslararası öğrenciler Nevruz Bayramı kapsamında bir araya gelerek Nevruz'u coşkuyla kutladı.

Kavramdan Biçime Yolculuk II Çalıştayı Üniversitemizde Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ile Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ortaklığında gerçekleştirilen "Kavramdan Biçime Yolculuk" Çalıştayı'nın ikincisi 8-9 Mart 2018 tarihlerinde düzenlendi.

KOÜ THM Korosu, Bursa Teknik Üniversitesi'nde 18 Mart'a Özel Konser Verdi

Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününün 103. yıldönümü nedeniyle Bursa Teknik Üniversitesi'nde "Türkülerle Çanakkale" adlı konser verdi. Türk Halk Müziği korosu, İsmet Ünal şefliğinde, Anadolu'nun dört bir yanından icra ettiği türkülerle izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

KOÜ'de 18 Mart'a Özel, "Bir Hilal Uğruna" Tiyatro Gösterisi

Kocaeli Üniversitesi'nde Çanakkale Zaferi'nin 103. yılı coşkuyla kutlandı. Öğrenciler tarafından sergilenen tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. Yoğun ilgi gören "Bir Hilal Uğruna" tiyatro gösterisinin sergilendiği kongre merkezinde boş koltuk kalmadı.

Üniversite - Sanayi Buluşmalarında Limancılık Sektörü

Üniversite - Sanayi buluşmaları kapsamında, Karamürsel Meslek Yüksekokulu Deniz Liman İşletme Programı ders plan ve içeriklerinin güncellenmesi için sektörle işbirliği çalıştayı gerçekleştirildi.

Endüstriyel Tasarım ve İmalat Alanındaki Gelişmeler Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu'nda "Endüstriyel Tasarım ve İmalat Alanındaki Gelişmeler" çalıştayı düzenlendi.

KOÜ'ye Temiz Havuz Sertifikası

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Sağlık Bakanlığı tarafından "Temiz Havuz Sertifikası" alarak Kocaeli'de bunu başaran ilk yüzme havuzu oldu.

“Uykuda Solunum Bozuklukları” Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda bugün 16 Mart Dünya Uyku Günü kapsamında “Uykuda Solunum Bozuklukları” adlı konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak KOÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haşim Boyacı katıldı.

KOÜ’de Öğretmen Okulları’nın Kuruluşunun 170. Yılı Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda bugün (16.03.2018) "Dârülmuallimîn'den Eğitim Fakültesi'ne Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 170. Yıldönümü" adlı bir etkinlik düzenlendi.

"İnsan Hayatına Dokunmuş Her Hekim Yılın Hekimidir"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün( 15.03.2018) Kocaeli Üniversitesi ve TTB Kocaeli Tabipler Odası işbirliğinde "14 Mart Tıp Bayramı" etkinlikleri kapsamında "İyi Hekim Uygulamaları" adlı konferans düzenlendi.

Rektörümüz, Mühendislik Fakültesi Akademik Kuruluna Katıldı

Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu bugün(15.03.218) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla gerçekleştirildi.

Bahar Alerjisi Deyip Geçmeyin!

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte, alerjiler özellikle genetik eğilimi olan kişilerin yaşam kalitesini düşürerek günlük yaşamı olumsuz etkileyebiliyor. Ancak alerji karşıtı önlemler ile bu yakınmaları geciktirmek hatta engellemek mümkün olabiliyor.

Rektörümüz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı Resepsiyonu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı Resepsiyonu'na katıldı.

Değirmendere Ali Özbay Myo'da Torna Çalıştayı Yapıldı

Sanatsal, kültürel, bilimsel ve teknolojik alanda başarılı çalışmalara imza atan Değirmendere Ali Özbay MYO'da, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde "Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı" gerçekleşti.

Üniversitemizde Tıp Bayramı Töreni

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Kocaeli Tabipler Odası'nın '14 Mart Tıp Bayramı' kapsamında düzenledikleri etkinlikler çerçevesinde bugün (14.03.2017) mesleğinde 50.,40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaket töreni yapıldı.

Prof. Dr. Zafer Utkan’dan Tıp Bayramı Mesajı

Tıp alanında çalışanlar için hem bir kutlama hem de sağlık alanındaki sorunlara dikkat çekme etkinliği olan 14 Mart Tıp Bayramı, Kocaeli Üniversitesi’nde de her sene çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

KOÜ'de, 14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri Başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (13.03.2018), Kocaeli Üniversitesi ve TTB Kocaeli Tabipler Odası tarafından düzenlenen "14 Mart Tıp Bayramı" etkinlikleri kapsamında "Tıp Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu" konser verdi.

İnsanların ve Makinaların Dünyası "Yapay Zeka"

İnsan gibi karar verebilen, tecrübelerinden sonuçlar çıkartıp bu sonuçları karar verme mekanizmalarında kullanan yani makinaların insan gibi düşünüp karar verme eylemine "Yapay Zeka" adı veriliyor.

Spor Bilimleri Fakültesi'nde Kadınlar Günü Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel olarak etkinlik düzenlendi.

“Telefonum, Depresyonum ve Ben” Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Amfi-2'de bugün (12.03.2018) "Telefonum, Depresyonum ve Ben" adlı konferans düzenlendi.

KOÜ, Havacılık Sektöründe Söz Sahibi

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, gelişen ve değişen havacılık sektöründe görev almaları için, üst düzey bilgiye sahip donanımlı kişileri yetiştiriyor. Çeşitli şirketlerle yapılan protokollerle öğrenciler 4. sınıfın son dönemini şirketlerde geçirerek gerçek bir bakım ortamını tanıma ve tecrübe kazanma fırsatı buluyor.

Cerrahide Zor Yara Kursu

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Cerrahi Derneği'nin düzenlediği, "Cerrahide Zor Yara Kursu" 10.03.2018 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Rektörümüz, TRT Haber'e Konuk Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 10 Mart Cumartesi günü TRT Haber'de canlı yayına katıldı.

Tarihin Kalbi Kocaeli’de Atıyor

Kocaeli tarihini ve kültürünü canlı tutmak, kurucu beyleri genç nesillere tanıtmak ve milli-manevi değerlere dayalı tarih şuurunu oluşturmak ana teması ile gerçekleştirilen Kocaeli Tarihi ve Kültürü Sempozyumları bu yıl Orhan Gazi'nin adına 9-11 Mart tarihleri arasında düzenleniyor.

TGD Doğu Marmara-Batı Karadeniz Toplantısı Yapıldı

Türkiye Gastroenteroloji Derneği (TGD) Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen Doğu Marmara-Batı Karadeniz Toplantısı 8 Mart'ta Sapanca Güral Otel'de gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors