Haberler

BEST 13-14 Mart'ta KOÜ'de Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen BEST (Biomedical Engineering System and Technology" etkinliği 13-14 Mart tarihleri arasında Teknoloji Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

14 Mart Dünya Pi Günü

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi A Blok 2020 nolu derslikte Matematik Bölümü Kulübü tarafından dün (14.03.2017) "14 Mart Dünya Pi Günü" programı düzenlendi.

Jeoloji Mühendisliği'ne En İyi Bildiri Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nihat Hakan Akyol ve Yüksek Lisans Öğrencisi Sevgi Türkkan'ın hazırladığı bildiri Berlin'de düzenlenen "International Conference on Science, Engineering and Technology (ICSET)" konferansında birincilik ödülüne layık görüldü.

Değirmendere MYO Öğrenciler, UNICERA Fuarını Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Programı öğrencileri UNICERA Uluslararası Seramik, Mutfak ve Banyo Fuarını ziyaret etti.

14 Mart Tıp Bayramı Töreni

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Kocaeli Tabipler Odası'nın '14 Mart Tıp Bayramı' sebebiyle düzenledikleri etkinlikler çerçevesinde bugün (14.03.2017) mesleğinde 50.,40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaket töreni yapıldı.

KOÜ Sedef Tedavisinde Bölgenin En iyisi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Sayman, sedef hastalarının sigara ve alkolden uzak durması gerektiğini belirterek hastalığın tedavisinde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin bölgedeki en iyi merkez olduğuna dikkat çekti.

Böbrek Hastalığı ve Obezite

Her yıl mart ayının ikinci perşembe günü kutlanan Dünya Böbrek Günü kapsamında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi konferans salonunda "Böbrek Hastalığı ve Obezite" konulu bir toplantı düzenlendi.

KOÜ'de 10. KALE Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 9-10-11 Mart tarihlerinde Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından 10. KALE (Kaliteni göster, Araştır, Lider ol, Etkile) etkinliği düzenlendi.

Dünya ve Türkiye'de Psikiyatrinin Geleceği

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda 10 Mart 1995'de Türkiye'de Psikiyatri Anabilim Dalı'nın kuruluş yıl dönümü kapsamında "Dünya ve Türkiye'de Psikiyatrinin geleceği" adlı konferans düzenlendi.

1* Dalıcı Teorik Eğitimleri

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi konferans salonunda 6-9 Mart tarihlerinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'na (TSSF) bağlı olarak çalışmalarını yürüten Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu (KOÜSAT) tarafından "1* Dalıcı Teorik Eğitimleri" program düzenlendi.

KÖGEM, Gelişmiş Teknolojik İmkanlarla Faaliyetlerini Sürdürüyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde çalışmalar gerçekleştiren Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi, tıp alanlarında evrensel etik kurallar çerçevesinde araştırmalar yapmaya devam ediyor.

KOİF 6 Nisan'da Kapılarını Açacak

Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KOİF) protokolü, bugün (10.03.2017) Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun başkanlığında imzalandı

KOÜ'de Ameliyathane ve Yoğun Bakım Ünitesi Açılışı Yapıldı

Başiskele Belediyesi'nin katkıları ile Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yenilenen ameliyathane ve yoğun bakım ünitesinin açılışı dün (09.03.2017) gerçekleştirildi.

KOÜ'de Kadınlar Günü Etkinlikleri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında bugün çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

KOÜ'de YGS Toplantısı

Pazar günü yapılacak olan YGS sınavı ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında üniversitemizde bir toplantı gerçekleştirildi.

KOÜ DETAB Çalışmalarına Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi (DETAB), Temel ve Klinik Tıp Bilim dallarında araştırmacılara olanak sağlarken deneysel araştırmaların alt yapısını sağlamak amacıyla eğitim faaliyetleri de veriyor.

Hangi Çocuklar Narsistik Kişilik Bozukluğu Riskini Taşır?

Narsistik kişilik bozukluğu gösteren kişiler kendini çok daha değerli görürken sürekli bir beğenilme çabası içerisinde oluyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde Sürdürülebilirlik Semineri

Rönesans Holding'in Sürdürülebilirlik Bölümü Üst Düzey Yöneticisi Dr. Onur B. Tokdemir, 6 Mart'ta Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu'nda Rönesans Holding'in "Genç Keşif Programı: Pusula" isimli kariyer gelişim programını tanıttı ve "Sürdürülebilirlik" konulu bir seminer verdi.

Amatör Ruhunu Kaybetmeyen Profesyoneller Paneli

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından "Amatör Ruhunu Kaybetmeyen Profesyoneller" adlı panel düzenlendi.

Gereksiz Antibiyotik Kullanmayın

Yanlış ve gereksiz antibiyotik kullanımı, ilaçların vücuda etki etmemesine yol açıyor, bakteri enfeksiyonlarının önlenememesi riskini arttırıyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Temel Sanat Eğitimi Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin güz dönemi eserlerinin yer aldığı sergi Antre Sanat Galerisi'nde açıldı.

Cilt Lekesi Olanlar: Güneşe Dikkat!

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Sayman Bilen, cilt lekeleri ile baş etme yöntemlerinin en önemlisinin güneşten korunma olduğunu ifade ederek özellikle sabah 10 ile öğleden sonra 16 saatleri arasında güneşe çıkılmaması gerektiğini kaydetti.

4. Liderlik, Yönetim ve İnsan Kaynakları Zirvesi

Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen "4. Liderlik, Yönetim ve İnsan Kaynakları Zirvesi" Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 6-7 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Osmanlı Toplumunda Hayırseverlik

Kocaeli halkını ve Kocaeli Üniversitesi öğrencilerini kültürel etkinliklerle buluşturmak amacıyla Seka Park'ta faaliyetini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi bu yıl da farklı konularda konferanslar vermeye devam ediyor.

KOÜ Öğrencileri Tokat Zile'de Kütüphane Kurdu

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü (KOÜEMK) Kitap Dostum Platformu desteğiyle "Gülümseten Düşler, Kitaplardan Geçer" projesi kapsamında ilk kütüphaneyi Tokat'ın Zile ilçesindeki Necmi Muammer Ortaokulu'nda açtı.

KOÜ'de Kariyer Panayırı

Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen "Kariyer Panayırı"nda sektörde öncü isimler öğrenciler ile buluşarak tecrübelerini paylaştı.

Edebiyat Bir İhtiyaçtır

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Sazyek, edebiyatın bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek edebiyat alışkanlığında ailenin büyük etkisi olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Itır Yeğenağa Emeklilik Töreni

Üniversitemiz Tıp Fakültesi emektar ve değerli öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Itır Yeğenağa için bugün (01.03.2017) emeklilik töreni düzenlendi.

Ünilig'de Futsal'a İyi Başladık

Üniversiteler Ligi Kadınlar Futsal branşı A grubunda mücadele eden üniversitemiz, gruptaki ilk maçta dün (28.02.2017) karşılaştığı İstanbul Üniversitesi'ni 3-2 mağlup etti.

Rektörümüz STK Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

İlimizin önemli Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, bugün (28.02.2017) Kocaeli Üniversitesi Senato Toplantı Salonu'nda, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut ile bir araya geldi. Üniversitemizin tanıtıldığı toplantıda STK'ların öneri ve istekleri dinlendi.

Öğrenci Konseyi, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş ile Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerinden oluşan öğrenciler, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret ettiler.

UNESCO Kültür Mirasını Koruma El Kitapları Tanıtım Paneli

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Kültürel Mirasın Dostları Derneği (KÜMİD) tarafından düzenlenen "UNESCO Kültür Mirasını Koruma El Kitapları Tanıtım Paneli" dün (23.02.2017) Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nde 21-24 Şubat tarihleri arasında üniversite sınavına girecek adayların, hem üniversitemizi yakından tanıması hem de doğru tercih yapabilmeleri konusunda yardımcı olmak amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.

Ferizlili Hayırseverlerden Hastanemize Destek

Sakarya'nın Ferizli ilçesinden hayırseverler, yaptıkları destek ve bağışlarla Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin üç özel odasını yeniledi.

İSU Çalışmaları Öğrencilere Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün (23.02.2016) Harita Mühendisliği Bölümü tarafından “WEB Tabanlı ISU CBS Altyapı Uygulaması” etkinliği düzenlendi.

Fulbright ile ABD'de Yüksek Öğrenim Fırsatı

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi ile Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından yükseklisans ve doktora eğitimini ABD'de sürdürmek isteyen öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İletişim Fakültesi'ne 6 Ödül

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen, 28. Genç İletişimciler Yarışması'ndan Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 3 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük olmak üzere toplam 6 ödülle döndü.

Öğrencilere Staj Öncesi Eğitim

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) tarafından İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine yönelik “Sağlık Hizmetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kapsamında İlk ve Acil Yardım Teknikerleri İçin Mesleki Riskleri Önleme Eğitimi Semineri” düzenlendi.

KOÜ Nükleer Tıp'ta Gelişmiş Teknoloji Kullanılıyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Demir, KOÜ Nükleer Tıp bölümünde gelişmiş teknolojilerle hizmet verildiğine dikkat çekerken hastaların gönül rahatlığıyla tedavilerini yaptırabileceklerini söyledi.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Temel Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Temel Eğitimi" düzenlendi.

KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Doğal Afetlere Hazır

1999 depremi sonrasında yeni yönetmeliklere göre yenilenen Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi her türlü doğal afet durumunda hizmet sunmak için imkânlarını geliştiriyor. Olası bir afet durumunda sağlık hizmetleri, 72 saat dışarıdan yardım almaksızın yürütülebiliyor.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors