Haberler

Kültür Evi'nde Popüler Kültür, Medya ve Kimlikler Konferansı

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri Kocaeli halkıyla buluşmaya devam ediyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tiyatro Afişleri Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencileri Gökhan Akan, Buse Akgün, Merve Cumurcu, Kevser Çetinkaya, Ecem Hatipoğlu, Naci Mert, Melih Özenç, Merve Öztürk, Alev Reçber, Şevval Sevim, Züleyha Şakar, Arife Uysal ve Seda Uysal'ın "Grafik Atölyesi" dersi kapsamında yaptıkları eserlerden oluşan Tiyatro Afişleri Sergisi, Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki, Dekan Yrd. ve Temel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Canan Bayer, Grafik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Üftade Muşkara, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katılımıyla 8 Mayıs'ta Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde açıldı.

Bil-Gör Konferansı ve Bilim ve Robotik Fuarı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (10.05.2017) Kariyer ve Danışmanlık Kulübü tarafından "Bil-Gör Konferansı ve Bilim ve Robotik Fuarı" düzenlendi.

Talasemi Ciddi Bir Hastalıktır

Talasemi (Akdeniz Anemisi) genellikle Akdeniz ülkelerinde görülen kemik iliğinin kan yapmaması dolayısıyla ağır bir kansızlık biçiminde ortaya çıkan kan hastalığıdır.

Gölcük'te Sanat Hep Birlikte

Gölcük Vizyon 2023 çerçevesinde hayata geçirilen "Gölcük'te Sanat Hep Birlikte" projesi kapsamında 9-10 Mayıs tarihlerinde Değirmendere Sanat Merkezinde 'Canlı Resim Yarışması' düzenlendi.

Neden Girişimci Olmalısınız?

Kocaeli Üniversitesi'nde geleceğin girişimci adaylarına yönelik gerçek girişimcilik örneklerini sunmak ve bir bakıma "Neden girişimci olmalısınız?" sorusunun yanıtını bulmak amacıyla "Girişimcilik" konferansı düzenlendi.

KOÜ'de "Face To Fest" Etkinliği Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Liderlik Kulübü tarafından 8-9 Mayıs tarihlerinde "Face To Fest" adlı bir etkinlik düzenlendi.

Çölyak Korkulacak Bir Hastalık Değildir

Çölyak hastalığı, unlu gıdalarda bulunan bir maddeye karşı genetik olarak hassasiyeti olan bireylerde görülen bir sindirim hastalığıdır. Çölyak, özellikle karın ağrısı, ishal, huzursuzluk, iştahsızlık, enfeksiyonlarda artış, kusma, kilo alamama ve boy uzamasında yavaşlama gibi tipik belirtilerle ortaya çıkabilir.

Yurtdışı Staj, Araştırma ve Kariyer Olanakları

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde dün (08.05.2017) Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Araştırmaları Program Koordinatörleri tarafından "Yurtdışı Staj, Araştırma ve Kariyer Olanakları" adlı etkinlik düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Desen Sergisi: "Sen Seni Bil"

Heykel Bölümü öğrencileri, otoportre çizimlerinden oluşan 20 eseri, sanatseverlerin beğenisine sundu.

Gölcük Vizyon Projelerinin ve Gölcük Destinasyonunun Tanıtımı Projesi

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında "Gölcük Vizyon Projelerinin ve Gölcük Destinasyonunun Tanıtımı Projesi" ile Gölcük ve ilçelerinin tarihi, turistik ve ticari açıdan tanınması için pazarlama iletişimi çalışmaları yürütülüyor. Projede diğer proje paydaşlarının yaptığı tüm Gölcük Vizyon 2023 projelerine organizasyon desteği de veriliyor.

10. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün "10. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı" düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu 5. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Fetivali'nde "Entonasyon ve Homojenlikte Başarı" ödülünü kazandı.

Prof. Dr. Nejat Gacar Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi değerli öğretim üyelerinden Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nejat Gacar için emeklilik töreni düzenlendi.

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Enfeksiyon ve Antibiyotik Direnç Kontrol Komitesi tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü sebebiyle Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde "Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun" etkinliği gerçekleştirildi.

Kocaeli Kent Tarihi ve Arkeolojisi Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ile Tarih Bölümü, İzmit Rotary Kulübü ve Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) ortaklığında Üniversitemizin kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde 6 Mayıs'ta KYÖD Konferans Salonu'nda "Kocaeli Kent Tarihi ve Arkeolojisi Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu" gerçekleştirildi.

Teknoloji ile Öğrenmeyi Geliştirme

Kocaeli Ticaret Odası'nda Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaklığında Enhancing Learning Through Technology (Teknoloji ile Öğrenmeyi Geliştirme) adlı etkinlik düzenlendi.

15. Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Konferans Salonunda Kocaeli Üniversitesi Su Altı Topluluğu tarafından "Mavi Paylaşım 2017 15.Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı" gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Füsun Yıldız Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün (05.05.2017) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabili Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız için emeklilik töreni düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi'nde Paylaşım Ruhu: KOÜ Gardırop

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin 'KOÜ Giyecek Paylaşım Platformu' fikrinden yola çıkılan "KOÜ Gardırop" projesi Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın desteğiyle hayata geçti.

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER) ve Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM) işbirliği ile düzenlenen Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı başladı.

Geçmişten Günümüze Türk Sineması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Türk Sineması'nın geçmişi, bugünü ve gelişimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Temiz Eller Hayat Kurtarır

El hijyeninin insanlar açısından önemini vurgulamak ve küresel öncelik haline getirmek amacıyla 5 Mayıs günü Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2009 yılından beri El Hijyeni Günü olarak belirlendi.

KOÜ'de Malzeme Günleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda dün (04.05.2017) Malzeme Kulübü tarafından "Malzeme Günleri" etkinliği düzendi.

KOÜ'de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan 6331 sayılı yeni İş Güvenliği Yasası ile ilgili bütün çalışanların bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri devam ediyor.

KOÜ'de Öğretmenliğe İlk Adımlar Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu'nda dün (03.05.2017) "Geleceğin Öğretmenlerinden Sektörel Beklentiler" etkinliği düzenlendi.

Spina Bifida Hastalığı Fizik Tedavisi Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün (03.05.2017) Erenköy Rotary Kulübü tarafından Spina Bifida hastası çocuklara ve ailelerine yönelik '"Fizik Tedavi Toplantısı"' düzenlendi.

Üniversitemiz Türkmenistan'da Düzenlenen Atçılık Konferansına Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı Türkmenistan'da katıldığı uluslararası konferansta ülkemizi ve üniversitemizi temsil etti.

Radyasyon Güvenliği Eğitim Semineri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün (03.05.2017) Radyasyon Güvenliği Komitesi tarafından "Radyasyon Güvenliği Eğitim Semineri" düzenlendi.

“Denize Hakim Olan Dünya’ya Hakim Olur”

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Barbaros Denizcilik Kulübü tarafından bugün (03.05.2017) II. Ulusal Barbaros Denizcilik Kongresi gerçekleştirildi.

Kızılay ile İşbirlikleri Devam Ediyor

Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye il protokolü ve STK'lardan nezaket ziyaretleri devam ediyor.

Rüzgar Enerjisi Dönüşüm Sistemleri ve REDASKO Projesi Tanıtım Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Dal tarafından 'Rüzgar Enerjisi Dönüşüm Sistemleri ve REDASKO Projesi Tanıtım Toplantısı" düzenlendi.

Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 = Köprüden Önce Son Çıkış

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün (02.05.2017) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından "Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 = Köprüden Önce Son Çıkış" adlı etkinlik düzenlendi.

Engelsizsiniz

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, "Engelsizsiniz" projesiyle Köseköy Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birlikte kutladılar.

24. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu

1993 yılından beri günümüze dek sürdürülen Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu'nun yirmi dördüncüsü 11-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında "Gölcük Vizyon 2023" kapsamında, Gölcük Kent Konseyi, Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek.

Başhekimlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından"Başhekimlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.

Dünyada Seramik

"Dünyada Seramik" adlı Fotoğraf ve Seramik sergisi bugün (02.05.2017) SEKA Kağıt Müzesi Sergi Salonu'nda açıldı. 2-15Mayıs tarihleri arasında sanatseverler tarafından gezilebilecek serginin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson yanı sıra çok sayıda davetli ve sanatsever katıldı.

KOÜ Kültür Evi'nde Ücretsiz Kurslar Devam Ediyor

Bir yandan kent halkına, üniversiteyi daha yakından tanıma fırsatı sunan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, bir yandan da üniversite öğrencilerine, personeline ve Kocaeli halkına yönelik açtığı kurslar ile geleneksel kültürümüzün yaşamasına katkı sağlıyor.

KOÜ'de "Tıp'ta Mahremiyet" Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalite Yönetim Birimi Eğitim Komitesi tarafından bugün(27.04.2017) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda "Tıp'ta Mahremiyet" etkinliği düzenlendi.

Hem Bağımlılık Yapıyor Hem de Kansere Sebep Oluyor

Sigara ve tütün ürünleri bilindiği üzere akciğer kanserinin en önemli etkeni. Türkiye'de son dönemlerde sigarayı bırakmaya yardımcı olduğu iddiasıyla kullanımı oldukça yaygınlaşan elektronik sigaranın uzmanlar tarafından sigara bağımlılığını azaltmadığı ifade ediliyor.

"Endüstri 4.0 ve Türkiye"

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde Mekatronik Mühendisliği Kulübü tarafından bugün(27.04.2017) "Endüstri 4.0 ve Türkiye" adlı etkinlik düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors