Haberler

Rektörümüz, İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı Projesinin Tanıtımına Katıldı

Kocaeli eski Valilik Binası alanında gerçekleştirilen İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin tanıtımı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla dün (12.06.2018) gerçekleştirildi.

Seramiğe Down Eli

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu'nda 08.06.2018 etkinlikte +1 Fark ile Gölcük Down Sendromlular Derneği üyeleri ile Kocaeli Üniversitesi öğrencileri birçok seramik ürün ortaya çıkardı.

KOÜ'ye Bir Kupa da Plaj Korfbolundan

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Korfbol Türkiye Şampiyonası'nda Kocaeli Üniversitesi Plaj Korfbol Takımı, Türkiye 3.'sü oldu.

KOÜ'den Özel Bireylerle Birlikte "Gökyüzü" Sergisi

Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük Belediyesi iş birliğinde "Gölcükte Sanat Hep Birlikte" projesi kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisinde 4-11 Haziran tarihleri arasında "Gökyüzü" adlı sergi düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nden Yılsonu Konseri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü, Geleneksel Yılsonu Konseri'ni gerçekleştirdi.

KOÜ Kadın Futsal Takımından 11 Yılda 7 Şampiyonluk

Kocaeli'yi her alanda başarıyla temsil eden Kocaeli Üniversitesi, Marmara Bölgesinde ve Türkiye'de elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor.

KOÜ'de "Bir Çini Serüveni"

Çini sanatçısı Havva Fırat'ın eserlerinin yer aldığı 'Saye; Bir Çini Serüveni' adlı çini sergisi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki ve akademisyenlerin katılımlarıyla bugün (06.06.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Rektörümüz, Erzurum Dernekler Federasyonu İftarına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) tarafından organize edilen iftar programına katıldı.

KOÜ, Sportif Başarılarla da Adından Söz Ettiriyor

Kocaeli Üniversitesi spor takımları son yıllarda katıldıkları tüm turnuvalarda iyi dereceler elde ediyor. Neredeyse katıldığı her üniversiteler arası turnuvada kürsüye çıkan KOÜ, kurum içinde düzenlediği sportif etkinliklerle de öğrenci ve personel kaynaşmasını sağlıyor.

Minik KOÜ'lüler Mezun Oldu

Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadılar.

Yılın Yüzücüleri Ödülleri KOÜ'nün Miniklerine Verildi

Bir yıl boyunca yüzme dersi alan Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu öğrencileri için madalya töreni düzenlendi.

KOÜ'den Sanayiye Sanat Desteği

Kocaeli Üniversitesi ve Kalibre Boru A.Ş arasında yapılan protokol kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi, "Borudan Otomotive Kalibre" başlıklı heykel yarışması düzenliyor.

Üniversitemiz Personeli İftarda Buluştu

Kocaeli Üniversitesi personeli, düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Kartepe Park Otel'de gerçekleştirilen iftar yemeğine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, üniversite yönetimi, idari personel ile aileleri katıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli'de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, bugün (29.05.2018) Kocaeli Valiliği'nde Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

KOÜ'de "Foucault ve Özne" Semineri

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nün düzenlendiği Felsefe Seminerlerinin bu haftaki konukları Uşak Üniversitesinde Dr. Utku Özmakas ve Kocaeli Üniversitesi Doktora Öğrencisi Mammad Asgarov oldu.

Üniversite Sanayi İşbirliğine Bir Yenisi Eklendi

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ile C?elik Halat ve Tel San. A.S?. arasında dün (29.05.2018) iyi niyet anlaşması imzalandı.

KOÜ'lü Akademisyenden Boğaz Reflüsü Uyarısı

Boğaz reflüsü son yıllarda giderek sıklığı artan bir problem. Halk arasında mide reflüsü ile boğaz reflüsü arasındaki fark fazla bilinmezken Dr. Öğr. Üyesi Fatih Mutlu, boğaz reflüsünün, mide asidinin yemek borusu çıkışına gelmesi ile oluştuğunu açıkladı.

Hereke MYO Öğrencileri VLE Elektronik'e Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu, TOSB'da kurulu bulunan VLE Elektronik Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.'ne Teknik Gezi düzenledi.

KOÜ'de BarCamp Etkinliği Gerçekleştirildi

Sağlık, sosyal, kültür, sanat, spor, ekonomi ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar ile tüm insanlığa yarar sağlayacak bilgiyi üretmeyi, ürettiği bilgi ve teknolojinin aktarımı ile kullanımını sağlamayı hedefleyen Kocaeli Üniversitesi, yeni nesil teknolojiyi de yakından takip ediyor.

Tıp Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı bugün(23.05.2018) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımıyla yapıldı.

KOÜ TTO ve Magna Otomotiv İşbirliğinde "Kariyer Günleri"

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi tarafından "Kariyer Günleri" düzenlendi.

Üniversitemizde Türk Halk Oyunları Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde dün (22.05.2018) Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından "Türk Halk Oyunları Şöleni" gerçekleştirildi.

KEDFE'den Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu (KEDFE) Başkanı Tekin Dursun ile yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Körfez Ticaret Odası'ndan Rektörümüze Ziyaret

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ'den Girişimcilik Programı

Kocaeli Üniversitesi'nin en kapsamlı girişimcilik programı "Smart Step Smart Attepmt Programı" gerçekleşti.

KOÜ'lü Uluslararası Öğrenciler Bilim Kongresinde Proje Sundu

Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası öğrenciler, İzmir'de gerçekleştirilen 'International Students Science Congress'de sundukları proje ile büyük ilgi gördü.

Tenis Turnuvası Şampiyonları Kupalarına Kavuştu

Kocaeli Üniversitesi'nin 25. yılı kapsamında 30 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Rektörlük Kupası Tenis Turnuvası'nda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi.

KOÜ’de ‘Frankfurt Okulu ve Eleştirel Teori’ Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümü’nün ikincisini düzenlediği Felsefe Seminerlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden Doç. Dr. Ertan Kardeş oldu.

KOÜ'de 19 Mayıs Ruhu Yaşandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu'nda etkinlik düzenlendi.

Rektörümüz, Yeni Poliklinik Binasında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, inşaatı devam eden yeni poliklinik binasında bugün (18.05.2018) incelemelerde bulundu.

Arslanbey MYO'dan Özel Öğrencilere Ziyaret

Çeşitli projeler, bilimsel araştırmalar ve programlarla öğrencilere en iyi eğitimi sunan Kocaeli Üniversitesi, bunun yanında toplumsal sorumluluk projelerini de büyük önem veriyor.

Hereke MYO, Alanında Eğitim Veren Liseyi Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu akademisyenleri, Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Hereke MYO, TSE Kalite Kampüsü'ne Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'nün Gebze'deki Kalite Kampüsü'ne teknik gezi düzenledi.

Rektörümüz, Başarılı Sporcuları Ağırladı

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve Türkiye şampiyonalarında dereceye giren genç sporcular bugün (17.05.2018) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü makamında ziyaret etti.

2. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) ve KOÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü işbirliğinde, öğrencileri mesleki hayatlarında kazalardan korumak ve eğitim sürecinde olası riskleri önlemek amacıyla bugün (17.05.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "2. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sıralamasında Kocaeli ilk 10 da

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, "Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı " kapsamında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda etkinlik gerçekleştirildi.

KOÜ'ye En İyi Sözel Bildiri Ödülü

Doç. Dr. Betül Bayazıt ve yüksek lisans öğrencisi Bircan Kavlak 10-13 Mayıs'ta katıldıkları uluslar arası kongrede en iyi sözel bildiri ödülünü aldılar.

Tam Zamanlı Devre Özel Yetenek Sınav Takvimi Açıklandı

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2018-2019 öğretim yılı Tam Zamanlı Devre (Ortaokul ve Lise) Özel Yetenek Sınav Takvimi ve Başvuru Koşulları açıklandı.

KOÜ'de Hemşireler Sempozyumu Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nde "12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı. Haftaya boyunca devam eden etkinlikler, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nda düzenlenen "Hemşirelik Sempozyumu" ile sona erdi.

Sahne Sanatları Bölümü'ne İki Ödül

Maltepe Üniversitesi ve Kartal Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali'ne katılan Fırtına iki ödülle döndü.

Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da 'Kariyer Sohbetleri

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu'nda, öğrenciler ile velilerin meslekler ile ilgili bilgilendirildiği "Kariyer Sohbetleri"nin bu yıl ilki düzenlendi.

Üniversitemiz Senatosundan Kudüs'teki Saldırılara Yönelik Açıklama

Ortadoğu'nun ve tüm İslam Coğrafyası'nın yıllardır kanayan yarası Filistin üzerinde; barış ve çözüm yerine kanlı hesaplar yapan emperyalist düşünce, Gazze'de barışçıl bir biçimde haklarını savunan Filistinli Müslümanlara haince saldırmış, onlarca masumun hayatını kaybetmesine, binlercesinin ise yaralanmasına sebep olmuştur.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors