Haberler

Teknopark'ın Yeni Binası Hızla Yükseliyor

Kocaeli Üniversitesi'nde, şirketlerin ve girişimcilerin yer alacağı yeni KOÜ Teknopark A.Ş. binasının inşaatı hızla devam ediyor. Üniversite-Sanayi iş birliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi'nde yeni girişimcilere ev sahipliği yapılması hedefleniyor.

İznik'te Kültürel Miras Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mine Can, Gölcük ve çevresinin tarihine ışık tutan eserlerden oluşan "Kültürel Miras Sergisi"nin açılışını 28 Haziran'da yapıldı.

Değirmendere Ali Özbay MYO 1. Down Sokak Festivali'ne Katıldı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Gölcük Down Sendromlular derneği işbirliğinde düzenlenen 1. Down Sokak Festivali'ne katıldı.

Eski Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenine Katıldı

26. Dönem Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bugün (29.06.2018) üniversitemizi ziyaret ederek Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Tıp Fakültesi Mezuniyet törenine katıldı.

Üniversitemiz Co-Opinion'a Katıldı

8 ülkeden 30'dan fazla kurum, üniversite ve derneğin destekleriyle düzenlenen "Co-Opinion 3rd Annual Youth Summit (3. Yıllık Öğrenci Zirvesi)" 22-23 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi.

2018 YKS Koordinasyon Kurulu Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde toplantı gerçekleştirildi.

23. Pazarlama Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ev sahipliğinde, Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları Derneği ortaklığında gerçekleştirilen 23. Pazarlama Kongresi 27-29 Haziran tarihleri arasında ilimizde düzenlendi.

EDOK Komutanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyarette bulundu.

Yeni Poliklinik Binası Son Halini Almaya Başladı

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

“Teknopark Coffee İnvest” Rektörümüzün Katılımıyla Açıldı

Üniversite- Sanayi işbirliğine büyük önem veren Üniversitemizde hizmete açılan “Teknopark Coffee İnvest” ile teknoparkta yer alan şirketlerin ortak bir alanda buluşarak şirketler arası koordinasyonun arttırılması hedefleniyor.

KOÜ TTO'dan Bir Başarı Daha

KOÜ TTO TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Uygulayıcı Kuruluşu olmaya hak kazandı.

GSF Müzik Bölümü Korosu Türkiye Korolar Şenliği'ne Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu, 10 Haziran 2018 tarihinde Ankara'da Türkiye Polifonik Korolar Derneği Tarafından bu yıl 23.'sü düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği'ne Dr. Öğr. Üyesi Hakan Bağcı yönetiminde katıldı.

KOÜ Tıp Fakültesi'nden Büyük Gurur

Her alanda yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Marmara Bölgesi ve Türkiye'de adından söz ettiren Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ederek diğer üniversitelere örnek oluyor.

Bathonea Kazılarının İlk Beş Yıllık Sonuçları Bir Kitapta Toplandı

Bakanlar Kurulu Kararıyla Kocaeli Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı adına uluslararası bir ekiple İstanbul'da Küçükçekmece Göl Havzasında yürütülen (Bathonea) kazılarının ilk beş yıllık bilimsel sonuçlarının kitabı çıktı.

Rektörümüz, İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı Projesinin Tanıtımına Katıldı

Kocaeli eski Valilik Binası alanında gerçekleştirilen İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin tanıtımı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla dün (12.06.2018) gerçekleştirildi.

Seramiğe Down Eli

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu'nda 08.06.2018 etkinlikte +1 Fark ile Gölcük Down Sendromlular Derneği üyeleri ile Kocaeli Üniversitesi öğrencileri birçok seramik ürün ortaya çıkardı.

KOÜ'ye Bir Kupa da Plaj Korfbolundan

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Korfbol Türkiye Şampiyonası'nda Kocaeli Üniversitesi Plaj Korfbol Takımı, Türkiye 3.'sü oldu.

KOÜ'den Özel Bireylerle Birlikte "Gökyüzü" Sergisi

Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük Belediyesi iş birliğinde "Gölcükte Sanat Hep Birlikte" projesi kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisinde 4-11 Haziran tarihleri arasında "Gökyüzü" adlı sergi düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nden Yılsonu Konseri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü, Geleneksel Yılsonu Konseri'ni gerçekleştirdi.

KOÜ Kadın Futsal Takımından 11 Yılda 7 Şampiyonluk

Kocaeli'yi her alanda başarıyla temsil eden Kocaeli Üniversitesi, Marmara Bölgesinde ve Türkiye'de elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor.

KOÜ'de "Bir Çini Serüveni"

Çini sanatçısı Havva Fırat'ın eserlerinin yer aldığı 'Saye; Bir Çini Serüveni' adlı çini sergisi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki ve akademisyenlerin katılımlarıyla bugün (06.06.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Rektörümüz, Erzurum Dernekler Federasyonu İftarına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) tarafından organize edilen iftar programına katıldı.

KOÜ, Sportif Başarılarla da Adından Söz Ettiriyor

Kocaeli Üniversitesi spor takımları son yıllarda katıldıkları tüm turnuvalarda iyi dereceler elde ediyor. Neredeyse katıldığı her üniversiteler arası turnuvada kürsüye çıkan KOÜ, kurum içinde düzenlediği sportif etkinliklerle de öğrenci ve personel kaynaşmasını sağlıyor.

Minik KOÜ'lüler Mezun Oldu

Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadılar.

Yılın Yüzücüleri Ödülleri KOÜ'nün Miniklerine Verildi

Bir yıl boyunca yüzme dersi alan Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu öğrencileri için madalya töreni düzenlendi.

KOÜ'den Sanayiye Sanat Desteği

Kocaeli Üniversitesi ve Kalibre Boru A.Ş arasında yapılan protokol kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi, "Borudan Otomotive Kalibre" başlıklı heykel yarışması düzenliyor.

Üniversitemiz Personeli İftarda Buluştu

Kocaeli Üniversitesi personeli, düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Kartepe Park Otel'de gerçekleştirilen iftar yemeğine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, üniversite yönetimi, idari personel ile aileleri katıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli'de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, bugün (29.05.2018) Kocaeli Valiliği'nde Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

KOÜ'de "Foucault ve Özne" Semineri

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nün düzenlendiği Felsefe Seminerlerinin bu haftaki konukları Uşak Üniversitesinde Dr. Utku Özmakas ve Kocaeli Üniversitesi Doktora Öğrencisi Mammad Asgarov oldu.

Üniversite Sanayi İşbirliğine Bir Yenisi Eklendi

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ile C?elik Halat ve Tel San. A.S?. arasında dün (29.05.2018) iyi niyet anlaşması imzalandı.

KOÜ'lü Akademisyenden Boğaz Reflüsü Uyarısı

Boğaz reflüsü son yıllarda giderek sıklığı artan bir problem. Halk arasında mide reflüsü ile boğaz reflüsü arasındaki fark fazla bilinmezken Dr. Öğr. Üyesi Fatih Mutlu, boğaz reflüsünün, mide asidinin yemek borusu çıkışına gelmesi ile oluştuğunu açıkladı.

Hereke MYO Öğrencileri VLE Elektronik'e Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu, TOSB'da kurulu bulunan VLE Elektronik Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.'ne Teknik Gezi düzenledi.

KOÜ'de BarCamp Etkinliği Gerçekleştirildi

Sağlık, sosyal, kültür, sanat, spor, ekonomi ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar ile tüm insanlığa yarar sağlayacak bilgiyi üretmeyi, ürettiği bilgi ve teknolojinin aktarımı ile kullanımını sağlamayı hedefleyen Kocaeli Üniversitesi, yeni nesil teknolojiyi de yakından takip ediyor.

Tıp Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı bugün(23.05.2018) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımıyla yapıldı.

KOÜ TTO ve Magna Otomotiv İşbirliğinde "Kariyer Günleri"

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi tarafından "Kariyer Günleri" düzenlendi.

Üniversitemizde Türk Halk Oyunları Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde dün (22.05.2018) Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından "Türk Halk Oyunları Şöleni" gerçekleştirildi.

KEDFE'den Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu (KEDFE) Başkanı Tekin Dursun ile yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Körfez Ticaret Odası'ndan Rektörümüze Ziyaret

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ'den Girişimcilik Programı

Kocaeli Üniversitesi'nin en kapsamlı girişimcilik programı "Smart Step Smart Attepmt Programı" gerçekleşti.

KOÜ'lü Uluslararası Öğrenciler Bilim Kongresinde Proje Sundu

Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası öğrenciler, İzmir'de gerçekleştirilen 'International Students Science Congress'de sundukları proje ile büyük ilgi gördü.

Tenis Turnuvası Şampiyonları Kupalarına Kavuştu

Kocaeli Üniversitesi'nin 25. yılı kapsamında 30 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Rektörlük Kupası Tenis Turnuvası'nda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi.

KOÜ’de ‘Frankfurt Okulu ve Eleştirel Teori’ Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümü’nün ikincisini düzenlediği Felsefe Seminerlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden Doç. Dr. Ertan Kardeş oldu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors