Haberler

Prof. Dr. Füsun Yıldız Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün (05.05.2017) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabili Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız için emeklilik töreni düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi'nde Paylaşım Ruhu: KOÜ Gardırop

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin 'KOÜ Giyecek Paylaşım Platformu' fikrinden yola çıkılan "KOÜ Gardırop" projesi Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın desteğiyle hayata geçti.

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER) ve Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM) işbirliği ile düzenlenen Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı başladı.

Geçmişten Günümüze Türk Sineması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Türk Sineması'nın geçmişi, bugünü ve gelişimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Temiz Eller Hayat Kurtarır

El hijyeninin insanlar açısından önemini vurgulamak ve küresel öncelik haline getirmek amacıyla 5 Mayıs günü Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2009 yılından beri El Hijyeni Günü olarak belirlendi.

KOÜ'de Malzeme Günleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda dün (04.05.2017) Malzeme Kulübü tarafından "Malzeme Günleri" etkinliği düzendi.

KOÜ'de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan 6331 sayılı yeni İş Güvenliği Yasası ile ilgili bütün çalışanların bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri devam ediyor.

KOÜ'de Öğretmenliğe İlk Adımlar Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu'nda dün (03.05.2017) "Geleceğin Öğretmenlerinden Sektörel Beklentiler" etkinliği düzenlendi.

Spina Bifida Hastalığı Fizik Tedavisi Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün (03.05.2017) Erenköy Rotary Kulübü tarafından Spina Bifida hastası çocuklara ve ailelerine yönelik '"Fizik Tedavi Toplantısı"' düzenlendi.

Üniversitemiz Türkmenistan'da Düzenlenen Atçılık Konferansına Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı Türkmenistan'da katıldığı uluslararası konferansta ülkemizi ve üniversitemizi temsil etti.

Radyasyon Güvenliği Eğitim Semineri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün (03.05.2017) Radyasyon Güvenliği Komitesi tarafından "Radyasyon Güvenliği Eğitim Semineri" düzenlendi.

“Denize Hakim Olan Dünya’ya Hakim Olur”

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Barbaros Denizcilik Kulübü tarafından bugün (03.05.2017) II. Ulusal Barbaros Denizcilik Kongresi gerçekleştirildi.

Kızılay ile İşbirlikleri Devam Ediyor

Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye il protokolü ve STK'lardan nezaket ziyaretleri devam ediyor.

Rüzgar Enerjisi Dönüşüm Sistemleri ve REDASKO Projesi Tanıtım Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Dal tarafından 'Rüzgar Enerjisi Dönüşüm Sistemleri ve REDASKO Projesi Tanıtım Toplantısı" düzenlendi.

Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 = Köprüden Önce Son Çıkış

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün (02.05.2017) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından "Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 = Köprüden Önce Son Çıkış" adlı etkinlik düzenlendi.

Engelsizsiniz

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, "Engelsizsiniz" projesiyle Köseköy Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birlikte kutladılar.

24. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu

1993 yılından beri günümüze dek sürdürülen Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu'nun yirmi dördüncüsü 11-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında "Gölcük Vizyon 2023" kapsamında, Gölcük Kent Konseyi, Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek.

Başhekimlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından"Başhekimlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.

Dünyada Seramik

"Dünyada Seramik" adlı Fotoğraf ve Seramik sergisi bugün (02.05.2017) SEKA Kağıt Müzesi Sergi Salonu'nda açıldı. 2-15Mayıs tarihleri arasında sanatseverler tarafından gezilebilecek serginin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson yanı sıra çok sayıda davetli ve sanatsever katıldı.

KOÜ Kültür Evi'nde Ücretsiz Kurslar Devam Ediyor

Bir yandan kent halkına, üniversiteyi daha yakından tanıma fırsatı sunan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, bir yandan da üniversite öğrencilerine, personeline ve Kocaeli halkına yönelik açtığı kurslar ile geleneksel kültürümüzün yaşamasına katkı sağlıyor.

KOÜ'de "Tıp'ta Mahremiyet" Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalite Yönetim Birimi Eğitim Komitesi tarafından bugün(27.04.2017) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda "Tıp'ta Mahremiyet" etkinliği düzenlendi.

Hem Bağımlılık Yapıyor Hem de Kansere Sebep Oluyor

Sigara ve tütün ürünleri bilindiği üzere akciğer kanserinin en önemli etkeni. Türkiye'de son dönemlerde sigarayı bırakmaya yardımcı olduğu iddiasıyla kullanımı oldukça yaygınlaşan elektronik sigaranın uzmanlar tarafından sigara bağımlılığını azaltmadığı ifade ediliyor.

"Endüstri 4.0 ve Türkiye"

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde Mekatronik Mühendisliği Kulübü tarafından bugün(27.04.2017) "Endüstri 4.0 ve Türkiye" adlı etkinlik düzenlendi.

"Öğrencilerimizi Geleceğe Hazırlıyoruz"

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ve Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elşen Veli, Radyo K.İ.'nin haber aktüel programı Güne Bakış'a konuk olarak KOÜ Fizik Bölümü hakkında konuştu.

Dünya Sekreterler Günü

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün (25.04.2017) Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından Kocaeli "Dünya Sekreterler Günü" etkinliği düzenlendi.

KOÜ'lü Miniklerden 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu'nda Okul Müdürü Gonca Karabulut ve öğretmenler tarafından etkinlikler düzenlendi.

KOÜ Eğitim Fakültesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği'ne Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında organize edilen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği'ne katıldı.

Fikirden Girişimciliğe Teknopark Yolculuğu

'Türkiye'nin İlk Akıllı Otobüsü Avenue IBUS KOÜ Teknopark'ta' projesi kapsamında gerçekleşen etkinlik ile Kocaeli Üniversitesi'nden bin öğrencinin KOÜ Umuttepe Yerleşkesi'nden kalkacak olan Temsa tarafından üretilen Türkiye'nin ilk akıllı otobüsü ile KOÜ Teknopark'ı ziyaret ederek yapılan çalışmaları incelemesi amaçlanıyor.

"Ses Deneme Bir Ki"

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, bitirme projesi kapsamında bugün(26.04.2017) "Ses Deneme Bir Ki" adlı ses yarışması düzenleyerek bir ilke imza attı.

Eğitim Fakültesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını geleneksel olarak Kocaeli'ndeki köy okulları ile birlikte düzenlediği etkinliklerle kutlamaktadır.

Kutlu Doğum Programında Buluşalım

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kocaeli İl Müftülüğü, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından, Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (25.04.2017) "3. Geleneksel Kutlu Doğum Programında Buluşalım" etkinliği düzenlendi.

Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından "Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi" gerçekleşti.

Diş Hekimliği Fakültesi'nde Entegre Kliniği Hizmete Sunuldu

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin arttırılması için geliştirilen projelerden bir yenisi daha hayata geçirildi.

"Otomotiv Tecrübeleri Barındıran Bir Sektör"

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda Otomotiv Mühendisliği Bölümü tarafından "TOFAŞ AR-GE Merkezi Tanıtımı, Fren Kontrol, Bilgi ve Eğlence Sistemleri"adlı seminer verildi.

Kireçlenmede En Büyük Etken Fazla Kilo

Eklemlerde tekrarlayan mekanik zorlanmalarla meydana gelen kireçlenme, fazla kilo ile birlikte daha genç yaşlarda ortaya çıkarken, vücut ağırlığına bağlı olarak daha erken yıpranıyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali'nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 41 ülkeden 1000 çocuğu misafir ettiği, "23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali" Uluslarararası İnterteks Fuar Merkezi''nde 21-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.

TEOG Öncesi Son Tavsiyeler

26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları öncesinde Kocaeli Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nursu Çakın Memik ile görüştük.

"Şehir Markası Oluşturmak"

Kocaeli kenti ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda bulunan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, faaliyetlerine devam ediyor.

"Proje Yönetimine Genel Bir Bakış ve Avrasya Tüneli” Konferansı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde bugün (24.04.2017) Mimarlık Bölümü Yapı Bilgisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Rüveyda Kömürlü’nün koordinatörlüğünde "Proje Yönetimine Genel Bir Bakış ve Avrasya Tüneli” adlı konferans düzenlendi.

Çocuklar Geleceğimizdir

23 Nisan'ın ülkemizde ve dünyadaki pek çok ülkede anlamı büyüktür. Kurtuluş Savaşının yapıldığı yıllarda meclisin açıldığı bu günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kapılarının ilk kez açıldığı ve Türk halkının bağımsızlığı için büyük önem taşıyan 23 Nisan yalnızca Türk çocuklarına değil bütün dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar milletin geleceğidir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors