Haberler

Vazgeçilmez Bir Değer: Cumhuriyet

Cumhuriyet, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde kazanmış oldukları Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923’te ilan edildi.

KOÜ’ye Avrupa Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol, Uluslararası Seramik dalında yaptığı kalıcı proje ve çalışmalar ile verdiği hizmetlerden dolayı “By Protokol Dergisi” tarafından ödüllendirildi.

Gökyüzünün Çelik Kanatları: Hava Harp Okulu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda “Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu” tanıtım toplantısı düzenlendi.

Sıfır Atık Projesi Kapsamında Okul Çeşmesi Mozaik Kaplanıyor

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde yürütülen “Seramik Sıfır Atık Projesi” devam ediyor.

KOÜ’de “Teknoloji” Zirvesi

Türkiye genelindeki Teknoloji Fakülteleri arasında 11.’si düzenlenen “Teknoloji Fakültesi Dekanlar Konseyi” toplantısına bu yıl Kocaeli Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

KARTEPE ZİRVESİ “GÖÇ, MÜLTECİLİK VE İNSANLIK”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi paydaşlığında, Türkiye'yi ve dünyayı yakından ilgilendiren sosyal ve siyasal konuların ele alındığı Kartepe Zirvesi'nin açılışı bugün (26.10.2018) Kartepe Green Park Otel'de gerçekleştirildi. Zirve’nin bu yılki konusu “Göç, Mültecilik ve İnsanlık”.

Cumhuriyet Bayramı'na Özel "Uçurtma Festivali"

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ortaklığında dün (24.10.2018) Cumhuriyet ve Gençlik Festivali kapsamında Türk Bayraklı Uçurtma Festivali düzenlendi.

Ödüllü Yönetmen KOÜ'de

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün (24.10.2018) KOÜ Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Velioğlu ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğr. Görevlisi İren Dicle Aytaç koordinatörlüğünde ödüllü yönetmen Cüneyt Karakuş söyleşi gerçekleştirdi.

Teknoloji Fakültesi'nde Kariyer Günü

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Farabi Konferans Salonu'nda dün (24.10.2018) Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle Novares Firması tarafından "Firma Tanıtımı ve Kariyer Günü" etkinliği gerçekleştirildi.

E-Kütüphane ile Kolay Okuma

Kütüphanelerden temin edilen kitaplar ve dergiler kişinin sorumluluğu altında olan ödünç kaynaklardır.

Üniversitemizde Cumhuriyet ve Kazanımları Paneli Düzenlendi

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılı etkinlikleri kapsamında üniversitemizde, "Cumhuriyet ve Kazanımları" adlı panel düzenlendi.

Kültür Evi; Kent ile Üniversiteyi Bütünleştiriyor

Kocaeli ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, bugüne kadar düzenlediği kurslarla adından sıkça söz ettiriyor. SEKAPARK’ ta eğitim faaliyetlerini sürdüren KOÜ Rektörlüğü Kültür Evi'nde Kocaeli'nin sosyal ve kültürel dokusuna etki eden kurslar da veriliyor.

KOÜ'de Afiş Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde dün (22.10.2018), Dr. Öğr. Üyesi Murat Ertürk'ün kişisel sergisi açıldı.

KOÜ İletişim Fakültesi'nden Dev Proje

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) , Kocaeli Basın İlan Kurumu ve İŞKUR arasında "Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi ve İstihdamı" programı kapsamında protokol imzalandı.

"Genetik Yatkınlık Erken Menopoza Sebep Olabilir"

Aşırı terleme, regl düzensizliği, çarpıntı, sıcak basması ya da üşüme… 45-50 yaş aralığındaki kadınların yakındığı tüm bu şikayetler, menopozun belirtileri arasında yer alıyor. Peki menopoz nedir? Bu süreç kadınlar arasında neden erken yaşanıyor? Nasıl önlem alınmalı?

KOÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Fikir ve Çözüm Üretiyor

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının, sadece çok tehlikeli veya ağır işleri kapsadığını düşünmek ve sadece iş kazalarına karşı önlem alınmasını sağladığı yönünde bir yaklaşım doğru değildir.

Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri

KOÜTBAT (Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu) ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin birlikte düzenledikleri “Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri” etkinliği Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Dergisi Yayın Hayatına Başladı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Dergisi 1. Cilt 1. Sayısının yayımlanması ile yayın hayatına başladı.

KOÜ'lü Akademisyen Türk Romanında Ankara'yı Anlattı

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili Bölümü'nden Dr. Esra Sazyek, Koç Üniversitesi'nde "Türk Romanında Ankara" konulu konferans verdi.

Bebeklerin Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni doğan bebeklerde sağlıklı bir bünyenin temelleri ilk bir yılda atılıyor. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken beslenme kurallarını ve doğru bilinen yanlışları Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazan Sarper açıkladı.

Rektörümüz, Makine Mühendisliği Kulübü Öğrencilerini Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Kulübü öğrencilerini ağırladı.

KOÜ'de Meme Kanseri Farkındalığı

Meme kanseri, kadınlarda görülen diğer tüm kanser tipleri arasında %30'luk bir değer ile en yüksek orana sahiptir. Bunun yanı sıra meme kanseri, tedavi oranlarında da artış gösteren bir kanser türüdür. Tedavi ile ilgili en önemli nokta ise erken teşhisdir.

KOÜ'lü Öğrencilerden Yerli ve Milli İHA

TÜBİTAK'ın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği İnsansız Hava Aracı (İHA) yarışmasında Kocaeli Üniversitesi öğrencileri de boy gösterdi. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan AEROKOU Takımı, yarıştıkları modeli gerçek İHA boyutlarına yakın olarak tasarlamayı başardı.

KOÜ'de Tekno Okul Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi; Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler ile yeni neslin daha bilinçli, yetkin ve girişimcilik kültürüne sahip olabilmesi adına Tekno Okul Programı'nı başlattı.

KOÜ'den Seramik Sıfır Atık Projesi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu atık seramik, alçı, cam, kırık seramik-cam atölye çalışmalarını kullanarak Müfit Saner İlkokulu duvarlarını ve bahçesini güzelleştirmek adına Seramik Sıfır Atık Projesi'ne başladı.

Trans Yağlar, Birçok Hastalığın Habercisi

Beslenme uzmanlarından, doktorlardan veya çevrenizde trans yağların zararlı bir madde olduğunu ve uzak durulması gerektiğini muhakkak duymuşsunuzdur.

15. Üniversite Yaşamına Uyum ve Tanıtım Programı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (KSHMYO) 15. Üniversite Yaşamına Uyum ve Tanıtım Programı toplantısı gerçekleştirildi.

Spor Bilimleri Fakültesi'nde Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitimde kaliteye önem veren Spor Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin gerek akademik gerekse idari işleyişte karşılaşabilecekleri durumlar ve ne yapmaları gerektiği hakkında detaylı bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

"Sağlık Çalışanları Sizin Düşmanınız Değil"

Türkiye'de son yıllarda sıkça gündeme gelen sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları gün geçtikçe artıyor. Şiddete karşı sağlık personellerinin başlattığı kampanyalarla farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor ancak yaşanan olaylar şiddetin yarattığı sorunlardan ders alınmadığını gösteriyor.

Cumhuriyet Başsavcısı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)'nun son yayınlanan kararnamesi ile ilimize atanan Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Körfez Yerleşkesi'nde Eğitim Öğretim Başladı

Körfez Belediyesi tarafından yaptırılan yeni Körfez Yerleşkesi binası tamamlandı. 4 bin 500 öğrenci kapasiteli olan Körfez Yelkeşkesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencileri ders başı yaptı.

Yeni Poliklinik Binası İnşaatı Çalışmaları Hızla Sürüyor

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesin'de, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının kaba inşaatında sona gelindi.

KOÜ ile ESAN AKÜ Arasında Protokol İmzalandı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, yaptığı protokollerle ülkemize katma değer katacak projelerin öncülüğünü yapıyor. Bu kapsamda, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin girişimleriyle gerçekleştirilen Üniversite-Sanayi işbirliğine bir yenisi daha eklendi.

"E-Sigara Bağımlılıktır"

Türkiye'de son yıllarda sigarayla mücadele konusunda önemli adımlar atılsa da Türkiye hala en çok sigara tüketen ülkelerden biri durumunda.

Mendeley, Scopus ve ScienceDirect Veritabanları Eğitim Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (04.10.2018) Kocaeli Üniversitesi Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından " Mendeley Platformu ile Scopus ve ScienceDirect Veritabanları Eğitim Toplantısı" düzenlendi.

Mühendislik Öğrencilerine Yönelik Oryantasyon Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Mühendislik Fakültesi'ne yeni başlayan öğrencilere yönelik 'Oryantasyon Toplantısı' düzenlendi.

KOÜ'lü Akademisyen Gribal Enfeksiyona Karşı Uyardı

Havaların soğuması ile birlikte hastalıklara yakalanma ihtimali de artış gösteriyor.

Üniversiteli Pazarı'nda Renkli Görüntüler

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Üniversiteli Pazarı'nda Kocaeli Üniversitesi ve İzmit Belediyesi tarafından organize edilen "Üniversite Kulüpleri Tanıtım Günleri" adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ ile Harvard Arasında Araştırma ve Değişim Programı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu arasındaki işbirliği çerçevesinde 1-4 Ekim tarihleri arasında üniversitemizde araştırma ve değişim programı yapıldı.

Üniversitemiz, Akademik Yıl Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerindeki 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni Rektörümüz ve üniversitemiz senatörlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

KARTEAM İlk Ürünü Tamamladı

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO bünyesinde faaliyete geçen Kartepe Test ve Araştırma Merkezi (KARTEAM), ilk ürününü tamamladı.

İdrar Kaçıran Çocukları İhmal Etmeyin!

Çocukluk çağlarında sıklıkla görülen idrar kaçırma sorunu, basit gibi görülse de önemli hastalıkların habercisi olabilir. Sosyal açıdan da oldukça önem taşıyan bu sorun, çocukların yaşam kalitesinin bozulmasına sebep oluyor.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors