Haberler

KOÜ Devlet Konservatuvarından Müzik Dinletisi

KOÜ Devlet Konservatuvarının düzenlediği Türk Halk Müziği ve Klasik Türk Müziği hakkında söyleşi ve dinleti Kocaeli Üniversitesi, Kültür Evi’nde gerçekleşti.

Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson TRT World de Canlı Yayın Konuğu Oldu

Suriyenin İdlib kentinde meydana gelen saldırılar için TRT World de canlı mülakata konuk olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Avrupa Birliği Birimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson, düşüncelerini paylaştı.

2. KOCAELİ GULF BARIATRIC WORKSHOP

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nın düzenlediği “Uluslararası Katılımlı 2. KOCAELİ GULF BARIATRIC WORKSHOP 30 Kasım 2019 Cumartesi günü yapıldı.

Posco Assan Burs Töreni Yapıldı

Posco Assan Burs Töreni bugün (12.12.2019) Prof.Dr.Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Karadeniz Salonunda yapıldı.

21. Yüzyılda İslam Ekonomisini Yeniden Düşünmek

İstanbul İktisatçılar Derneği (İKDER) ve İstanbul Üniversitesi program sahipliğinde 7 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat SEZGİN Kongre ve Kültür Merkezinde “21. Yüzyılda İslam Ekonomisini Yeniden Düşünmek” temalı 6 farklı oturumun olduğu sempozyum düzenlendi.

Sokak Hayvanlarına “Sıcak Yuva”

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Köpek Bakım ve Besleme Alanı'nda bugün (11.12.2019) Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğrenci Topluluğu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Sağlık Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın katkılarıyla “Kedi Evi ve Köpek Kulübesi Tasarım ve Uygulama Atölyesi” adlı bir toplumsal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Açık Kaynak

Bir bilgisayar yazılımının makine diline dönüştürülüp kullanımından önceki, programcılar tarafından okunur, anlaşılır, yeni amaçlara uygun değiştirilebilir hâlinin gizli tutulmayıp açık, yani okunabilir hâlde kamuyla paylaşılıyor olması "Açık Kaynak" olarak adlandırılır.

Çağımızın Hastalığı: Alerji

Özel bir hastanede görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Uzman Dr. Zeliha Yeğin , bugün (10.12.2019) Gizem Uçar ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Dr. Yeğin, çağımızın en yaygın hastalıklarından biri olan "alerji" hakkında konuşarak, hastalığın tanı ve tedavi süreci konusunda bilgiler verdi.

İnsan ve Doğa Bağlamı

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (09.12.2019) Kocaeli Türkiye Gençlik Vakfı ve Kocaeli Üniversitesi Yeniler Kulübü tarafından düzenlenen “Serdar Kılıç ile Söyleşi” etkinliği gerçekleştirildi.

Eğitimde Kalite Süreci

“Eğitimde Yeniden Yapılanma ve Kalite Süreci" adını verdiğimiz dönemde, demokratik katılımcı bir anlayışla yükseköğretim ulusal yeterlilikler çerçevesi temelinde üniversitemizin tüm programlarında yeterlilikler saptanarak, bu yeterliklere ulaşmayı sağlayacak ders programları yapılacak, sistematik bir ölçme yöntemi ile sonuçlar değerlendirilecek ve eğitimde sürdürülebilir kalite çalışmaları gerçekleştirilecektir.”

Konuğumuz Power Türk FM

Power Türk Fm’ in ünlü sunucusu Ahmet Portakal her gün farklı üniversitelerde yaptığı Pop Corn yayınını 2 Aralık 2019 da Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Radyosu Radyo K.İ.’de gerçekleştirdi. Yayına Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi İren Dicle Aytaç ve Radyo K.İ.’de görev alan öğrenciler katıldı.

Mevlana Haftası

Türk mutasavvıfı ve düşünürü Mevlana, yüzlerce yıldır hoşgörü ve barışın sembolüdür. Mevlana, 30 Eylül 1207 yılında bugün Afganistan sınırları içerisinde yer alan Horasan Ülkesi’nin Belh şehrinde doğmuştur. Mevlana, 746. Vuslat Yıldönümü ile Mevlana Haftası olarak kabul edilen 7-17 Aralık tarihlerinde anılmaktadır.

YETERLİ VE DENGELİ BESLENME SAĞLIĞIN TEMELİDİR

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Diyabet, Obezite Birimi Diyetisyeni Uğur Öğüt bugün(05.12.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Sualtı Fotoğrafı Sergisi

Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Baybars SAĞLAMTİMUR'un kişisel fotoğraf sergisi, Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde açıldı.

YERYÜZÜNÜN ACI GERÇEĞİ: “DEPREM”

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç bugün, (28.11.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

“AKILCI İLAÇ KULLANIMI”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Semil Selcen Göçmez bugün (06.11.2019) Gizem Uçar’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Bilgi Okuryazarlığı Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde bugün(04.12.2019) Bilgi Okuryazarlığı ile ilgili bir eğitim programı düzenlendi. Programa, Kocaeli Üniversitesi Kütüphane Görevlileri Yasemin Şahin, Ayşe Bayrak Duman ve davetliler katıldı.

Kobi Ağırlıklı Bir Organize Sanayi Bölgesi

Kocaeli Üniversitesi İMES Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Onur Kesici bugün (04.12.2019) Dilan Kaya ve Gizem Uçar’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası Başkanlığı, Türk Anneler Derneği ve Milletlerarası Lions Kulübü Derneği ile Avrupa Birliğinin de desteğiyle kurulan ve engellilerin üretim sürecine katılımları, kendi ekonomik ihtiyaçlarını karşılar duruma gelmelerini ve aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısı, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Hereke Asım Kocabıyık MYO’da EFQM-Kalite Eğitimi Tanışma ve Planlama Toplantısı Yapıldı

KOÜ Hereke Asım Kocabıyık MYO Konferans Salonu’nda 28 Kasım 2019 tarihinde Saat 15:00 da EFQM-Kalite Eğitimi Tanışma ve Planlama Toplantısı düzenlendi.

KOÜ Mimarlık Fakültesi’nin Sosyal Sorumluluk Projesi Büyük İlgi Gördü

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kedi Evi ve Köpek Kulübesi Tasarım ve Uygulama Atölyesi tarafından yapılan çalışmaların sergisi, 2 Aralık 2019 Pazartesi günü Saat: 13.00' de Mimarlık ve Tasarım Fakültesi giriş holünde galeride yapıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak kutlanmaya başlanmıştır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Bugün dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiştir.

Diş Hekimliği İle İlgili Spor Travmaları

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde bugün(03.12.2019) “Diş Hekimliği ile ilgili Spor Travmaları” adlı bir seminer düzenlendi. Etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Demir, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ'DE AIDS Farkındalık Haftası

KOÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından 2-6 Aralık HIV/AIDS Farkındalık Haftası kapsamında Üniversitemiz Sosyal Tesisler Alanında düzenlenen etkinliğe, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Prof. Dr. Sıla Akhan, Dr. Öğr. Üyesi Özlem GÜLER ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kalite Süreçleri

Kocaeli Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri’nden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı bugün (27.11.2019) Gizem Uçar’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel bugün, (29.11.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

KOÜ’de Yangına Müdahale Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından 28 Kasım 2019 tarihinde Yangına Müdahale Eğitimi verildi.

6.DOĞU MARMARA SANAYİ VE TEKNOLOJİ FUARI

Kocaeli Sanayi Odası öncülüğünde gerçekleştirilen Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı, bölgedeki sanayi kuruluşlarının ürettiği tüm yenilikleri aynı çatı altında, sektörün önde gelen profesyonelleri ile buluşturuyor. Bu sene 6.’sı düzenlenen fuar, katılımcılara önemli iş bağlantıları kurabilme imkanı veren ve sanayideki tüm yeniliklerin yer aldığı profesyonel bir ortam sunuyor.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ PLOVDIV’DE

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Elemanlarından Dr. Arş. Gör. Arzu Parten Altuncu, Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde 4. Kişisel sergini açtı.

Önemli Olan Minik Kalplere Dokunmak

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında "Mezunlarımızın Bakışıyla Öğretmenlik Mesleği" konulu panel gerçekleştirdi.

Prematüre Bebekler ve Prematüre Doğumlarda KOÜ Başarısı

Normal gebelik süresi 38 hafta ile 42 hafta arasında sürer. Gebelik 37 haftadan önce sonlanırsa doğan bebeğe prematüre denir. Prematüre bebeğin yaşı 40 haftalık olana kadar postkonsepsiyonel yaş olarak ifade edilir. Örneğin 28 haftalık dendiğinde konsepsiyondan bu yana 28 hafta geçtiği ve gerçek miadına daha 12 hafta olduğu anlaşılır.

KOÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Arsenik Risk Değerlendirme Çalışması Yapıldı

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü yanısıra, Dumlupınar Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği, Nazarbayev Üniversitesi (Kazakistan) İnşaat ve Çevre Mühendisliği ve Charles Üniversitesi (Çek Cumhuriyeti) Hidroloji Bölümlerinin yer aldığı ortak çalışma kapsamında dünyanın en büyük Bor rezervine sahip Emet (Kütahya) havzasında toprakta, suda ve tarım ürünlerinde bulunan doğal kaynaklı arsenik incelendi.Ayrıca, maruziyet durumunda insan sağlığını önemli ölçüde etkileyebilen arsenik için, bölgede farklı maruziyet senaryoları ele alınarak detaylı bir risk çalışması tamamlandı.

Kocaeli Üniversitesi’nde BAPSIS ve AVESIS Toplantısı Yapıldı

Ülkemizde yükseköğretimin yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında üniversite sıralama sistemleri ve Üniversitemizin genel olarak akademik performansının da değerlendirileceği BAPSIS (Proje Süreçleri Yönetim Sistemi) ve AVESIS (Akademik Veri Yönetim Sistemi) toplantısı 25 Kasım 2019 Pazartesi günü Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımları ve Prof. Dr. Adem Kalınlı‘nın sunumuyla Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 14:00’da gerçekleştirildi.

Üniversite Hastaneleri Toplantısı Yapıldı

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı, 22 Kasım günü, Rektörlüğümüzde gerçekleştirildi.

Ağız ve Diş Sağlığının Önemi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, “Sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin, 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Gününü kutluyorum.” Diyerek, Ağız ve Diş Sağlığının korunması noktasında tavsiyelerde bulundu.

KOÜ'de 17 Kasım Dünya Prematüre Günü Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Prof.Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinliği düzenlendi.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ni Kartepe Belediye Başkanı Ziyaret Etti

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ziyaret etti.

Arkeoloji Bölümünden Önemli Konferans

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda dün (20.11.2019) "Güneş ,Ay ve Tanrılar- Hitit Kutsal Kaya Anıtı Yazılıkaya'nın Takvim Olarak Kullanımı" başlıklı konferans düzenlendi.

“Devr-i Alem” Performans ve Resim Sergisi Güzel Sanatlar Fakültesinde Açıldı

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Dr. Zekeriya ERDİNÇ, 18 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 14:00’de Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi’nde “Devr-i Alem” isimli performans gerçekleştirdi ve resim sergisi açtı.

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof Dr. Mücahit Opan TRT’ye Küresel Isınmanın Etkilerine Yönelik Açıklamalarda Bulundu

Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mücahit OPAN, 12.11.2019 tarihinde TRT Haber’de sunulan Günün İçinden Programı’na canlı yayın konuğu olarak katıldı.

6. Avrupa Ekonomi Kongresi (ECOEI) Düzenlendi

Avrupa Ekonomi Kongresinin 6.sı 14 Kasım 2019 tarihinde Üniversitemizde düzenlendi. Rektör Yardımcılarımız Prof.Dr.Nilgün Fığlalı, Prof.Dr.Ahmet Küçük ile Prof.Dr.Selçuk Koç, Prof.Dr.Figen Büyükakın, Powel Urgacz, Dr.Ahmet Faruk Aysan, Prof.Dr.George Lonescu, Dr.Karol Kujawa ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kalite Eğitimleri Başlıyor

Prof.Dr.Abdurrahim Korukçu ve Dr.Öğretim Üyesi Önder Ekinci, Borusan Kocabıyık Eğitim Vakfı ve KALDER tarafından desteklenen ve karşılanan EFQM-Kalite Eğitimi verilmesi hakkında görüşmek için Rektörümüz Prof.Dr.Sadettin Hülagü’yü ziyaret etti.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors