Haberler

Rektörümüz, Şampiyon Takımı Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye şampiyonu olan Kocaeli Üniversitesi Kadın Futsal Takımı’nı makamında ağırladı.

Geleneksel Kocaeli Üniversitesi Pikniği Yapıldı

Geleneksel Kocaeli Üniversitesi pikniği bugün(15.05.2018) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımıyla Kocaeli Kent Ormanı’nda yapıldı.

KOÜ’de Hemşireler Haftası Etkinliklerle Devam Etti

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi hemşireleri çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek Hemşireler Haftası’nı kutladı.

Kocaeli Milletvekili, Rektörümüz'ü Ziyaret Etti

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu bugün(14.05.2018) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Özgün Baskı Atölye Sergisi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından özgün baskı atölyesinde üretilen eserler 7 - 11 Mayıs tarihleri arasında sergilendi.

3M Eğitim ve İnovasyon Merkezi Teknik Gezisi

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu Oto Boya ve Karoseri Programı 1. Sınıf Öğrencileri, Renk ve Yüzey Bilgisi Dersi kapsamında 3M Eğitim ve İnovasyon Merkezi’ne teknik gezi gerçekleştirdi.

Yeni Poliklinik Binası İnşaat Çalışmaları Sürüyor

Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

3 Kıtaya Damga Vuran Heykeller Bu Sergide

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ortaklığında yürütülen 8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında, "3 Kıta/Continents Landart" Heykel sergisi açıldı.

KOÜ Bisiklet Şampiyonasında Kürsüde Yer Aldı

Üniversiteler arası spor müsabakalarında tüm müsabakalara damga vuran üniversitemiz, bisiklet şampiyonasında da hem kadınlarda hem erkeklerde kürsüde yer aldı.

KOÜ Ayak Tenisinde Şampiyon Oldu

08 - 11 Nisan 2018 tarihleri arasında Amasya'da yapılan 28 takım (Kadın - Erkek) ve 120 sporcunun katıldığı Türkiye Üniversitelerarası Ayak Tenisi Şampiyonası'nda, Triple (Üçlü) Kadınlar kategorisinde Kocaeli Üniversitesi Türkiye Şampiyonu oldu.

Rektörümüze Ziyaret

Kamu Diplomasisi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Osman Öztürk, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, Mütercim-Tercüman Yaşar Baş ve KOÜ Yönetişim Kulübü öğrencileri bugün (10.05.2018), Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Dr. İbrahim Kahraman, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Kent Konseyi Eski Başkanı Dr. İbrahim Kahraman bugün (10.05.2018), Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ’den Gebze’nin Tarihine Işık Tutan Proje

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Gebze Somut Olmayan Kültür Mirası Projesi kapsamında “Kıtaları Buluşturan Tarihsel Geçiş Hattı Üzerinde Bir Kent: Gebze” adlı kitabın lansmanı ve sergisi, Gebze Kültür Merkezinde bugün (10.05.2018) gerçekleştirildi.

FOİMYO'18 Otomotiv Mesleki Seminerleri Tamamlandı

Üniversitemizin kurumsal hedefleri doğrultusunda Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da uygulanan "İşletme Ortaklı Mesleki Eğitim Modeli Uygulamaları" kapsamında, 2014-2015 yılından itibaren her yıl düzenlenmekte olan ve bu yılda da dördüncüsü düzenlenen geleneksel seminer etkinliklerinde, toplam 10 farklı firma 13 adet seminer düzenledi.

Sahne Sanatları Bölümü Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali'ne Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, Maltepe Üniversitesi ve Kartal Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali'ne katıldı.

Farabi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Farabi Değişim Programı Koordinatörlüğü tarafından 8-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

KOÜ'de 3.Ebelik Sempozyumu Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (08.05.2018) 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü kapsamında "3. Kocaeli Ebelik Sempozyumu" düzenlendi.

8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Başladı

Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde dün (08.05.2018) Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu tarafından Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi iş birliğinde "8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyum"unun açılışı gerçekleştirildi.

Fatih Türbedarı Amiş Efendi Üniversitemizde Anıldı

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Gönül Sultanları Sempozyumu'nun ikincisi "Fatih Türbedarı Amiş Efendi"nin vefatının 98. seneyi devriyesi anısına bugün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Konservatuvar'da Türk Halk Müziği Konseri

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı öğrencileri, "Türk Halk Müziği Konseri" verdi.

KOÜ'ye Bir Şampiyonluk da Halk Oyunlarından

Kocaeli Üniversitesi Trabzon Yöresi Halk Oyunları Ekibi, "Üniversitelerarası Halk Dansları Yarışması"nda birinci oldu.

KOÜ'de "Hegel ve Özne" Semineri

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi B Blok konferans Salonu'nda "Özne ve Felsefe" başlıklı 2018 bahar dönemi felsefe seminerlerinin birincisi düzenlendi.

Meksika'daki Heykel Yarışmasına KOÜ Damgası

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, Meksika'da düzenlenen 2. Uluslararası Sıkıştırılmış Saman Heykel Sempozyumu'nda ülkemizi ve üniversitemizi temsil etti.

Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği'nin katkılarıyla Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı ikinci sınıf öğrencilerine, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) verildi.

KOÜ Uluslararası Ortaklarını Ağırlıyor

Kocaeli Üniversitesi, dünya çapında ortaklarını ve kurumlarını 7-11 Mayıs tarihlerinde üniversitemizde ağırlıyor.

Üniversitemiz 10. Yaşına Giren Geleneksel Kitap Fuarı'nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği ve Kocaeli Üniversitesi'nin de destek verdiği Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 10. kez kitap tutkunlarına kapılarını açtı.

Şehrim 2023 Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması amacıyla hayata geçirilen “Şehrim 2023” projesine destek veriyor. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında bugün (04.05.2018) Antikkapı Restoran’da çalıştay düzenlendi. Çalıştaya katılanlar Çevre, Şehir ve Kültür başlıklarında Kocaeli’nin daha da gelişmesi adına fikir alışverişinde bulundular.

KOÜ’de 7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (KOÜTBAT) tarafından 4-5-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi’nin açılışı bugün Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

GSF Öğrencileri Seramik Fabrikalarına Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Seramik Bölümü, 2007 yılından itibaren öğrencilerine sanat eğitiminin yanı sıra, endüstriyel seramik tasarımı ve üretim teknikleri alanında eğitimler de vermektedir.

Ak Parti Gebze Gençlik Kolları Üniversitemizi Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Gebze Gençlik Kolları, yetiştirdiği nitelikli mezunları ile adından söz ettiren üniversitemizi ziyaret ederek modern imkanlarla öğrencilerine eğitim veren fakülteleri yakından inceledi.

Eski Başkan Ali Ayaz Rektörümüzü Ziyaret Etti

Eski İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü dün (04.05.2018) makamında ziyaret etti.

KOÜ'de Türk Sanat Müziği Esintisi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (03.05.2018) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "12. Geleneksel Bahar Konseri" gerçekleştirildi.

KOÜ'de Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız'ın İmza Günü Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından bugün (02.05.2018) Elektrik Devre Laboratuvarı'nda Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız'ın, Elektrik Devreleri ve Sistemleri üzerine yazmış olduğu Elektrik Devreleri 1 ve Elektrik Devreleri 2 kitaplarının imza günü gerçekleştirildi.

Üniversitemizde Uluslararası Dostluk Maçı Oynandı

Uluslararası öğrenciler ile Türk öğrencilerin daha fazla kaynaşması ve spor kültürünün birleştirici yönüne vurgu yapılması amacıyla Kocaeli Üniversitesi futbol sahasında dostluk maçı oynandı.

KOÜ'de 3. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Amfi Tiyatroda dün (02.05.2018) Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi iş birliğinde 3. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi gerçekleştirildi.

KOÜ'nün Sanayiye Desteği Sürüyor

Her fırsatta üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalara imza atan Kocaeli Üniversitesi, ilimizin önemli paydaşlarıyla "Güdümlü Proje Desteği Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi" protokolünü imzaladı.

Kocaeli'nin Zirve Şahsiyetleri KOÜ'de Sergileniyor

III. Milli Kültür Şurası Eylem Planı kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan, "Kocaeli'nin Zirve Şahsiyetleri Seramik ve Çini Sergisi" bugün (02.05.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

ECOEI 2018 Polonya’da Düzenlenecek

İlk ikisi Kocaeli Üniversitesi yürütücülünde gerçekleştirilen Avrupa Ekonomi Kongresi (European Congress on Economic Issues- ECOEI)’nin üçüncüsü 7-9 Mayıs tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek.

Spor Bilimleri Fakültesi 23 Nisan Çocuk Festivali'nde KOÜ'yü Temsil Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl "Spor ve Çocuk Oyunları" temasıyla düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali'nde Üniversitemiz de yerini aldı.

8. Genç Vergi Hukukçuları Sempozyumu KOÜ'de Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonunda Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Anabilim Dalı tarafından "8. Genç Vergi Hukukçuları Sempozyumu" 28 Nisan 2018 tarihinde düzenlendi.

KOÜ Kadın Futsal Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

Türkiye Üniversiteler Süper Ligi kadınlar salon futbolunda (futsal) mücadele eden Kocaeli Üniversitesi, tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

KOÜ, Yer Altı Sularındaki Zararlı Maddeleri Araştırıyor

Deri yapımı, kuru temizleme, uçak sanayi ve benzeri birçok alanda kullanılan trikloroetilen (TCE), tetrakloroetilen (PCE) ve dikloroetilen (DCE) gibi klorlu organik solventler (çözücüler), bilinçsiz kullanıldıklarında büyük oranda ve geniş ölçekte yer altı su kirliliğine neden olmaktadır. TCE, PCE ve DCE ile kirlenmiş sahalara uygulanacak etkili bir ıslah performansı için kaynak zonların tamamıyla uzaklaştırılması ya da kontrol altına alınması gerekmektedir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors