Haberler

Üniversitedeyken Kariyer Yapmak

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Genç İletişimciler Kulübü tarafından dün (15.05.2017) "Üniversitedeyken Kariyer Yapmak" adlı eğitim semineri düzenlendi. Çok sayıda öğrencinin katıldığı seminerde konuşmacı olarak Academy Founder Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Serkan Emir yer aldı.

Gölcük Yöresi Müzik Videosu ile Tanıtım Çalışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Bağcı ve Projenin Belediye Yürütücüsü Afak Meydanlı Radyo K.İ.'nin Güne Bakış programına konuk olarak Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki "Gölcük Yöresi Müzik Videosu ile Tanıtım Çalışması" projesi kapsamında bilgi verdi.

Aktif Yaşama Engel Yok

Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki "Gölcükte Aktif Yaşama Engel Yok Projesi" ile mayıs 2017'de başlanıp yıl sonuna kadar Gölcük Belediyesi sınırlarında yaşayan engellilere yönelik yaz kampı düzenlenecek, Engelsiz Yaşam Merkezi'ne gelen engellilere fiziksel aktivite, su içi egzersizleri, okçuluk çalışmaları ile sosyal uyum becerileri, moral motivasyonları arttırılarak yaşam kaliteleri yükseltilecek.

Hereke MYO, TSE'ye Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksek Okulu, Metalürji Programı Öğrencileri, 8 Mayıs'ta Yrd. Doç. Dr. Mustafa Türkmen'in yönetiminde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'nün Gebze'deki Kalite Kampüsü'nü ziyaret etti.

Kocaeli 9. Kitap Fuarı törenle açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği ve Kocaeli Üniversitesinin destek verdiği, Kocaeli Kitap Fuarı bu yıl 9. kez kapılarını kitap tutkunlarına açtı.

Çocuk Üniversitesi Açıldı

Başiskele Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi'nin ortaklığı ve Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla üstün yetenekli çocukların eğitimine destek verecek olacak 'Çocuk Üniversitesi' bugün (14.05.2017) yapılan tören ile açıldı. Çocuk Üniversitesi'nin açılış töreninde 4. Sınıftan 5. Sınıfa geçen öğrencilere de bisiklet hediye edildi.

Kocaeli Üniversitesi Vakfı Genel Kurul Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (12.05.2017) Anıtpark Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

KOÜ'de Ağaçlar Kitap Açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek "9. Kocaeli Kitap Fuarı" öncesinde kentte renkli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

KOÜ'de 2. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Amfi Tiyatroda dün (11.05.2017) Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi iş birliğinde 2. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi gerçekleştirildi.

Geleceğin Hemşirelerine Poster Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, katıldıkları "16. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi"nde poster ödülü aldı.

KOÜ'de Kalite Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nin eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme, topluma hizmet faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ve etkinliğini sağlamak için uygun sistemlerin tasarlanması, mevcut sistemlerin geliştirilmesi ile kaliteye yönelik ölçme, öğrenme ve iyileştirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin sağlanması amacıyla başlatılan Kocaeli Üniversitesi Kalite Süreci ile ilgili bugün (11.05.2017) Senato Salonu'nda 'Kalite Komisyonu Toplantısı' gerçekleştirildi.

6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bugün (12.05.2017) 6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 16 Ocak Amfisi'nde dün (11.05.2017) KOÜ Rektörlüğü tarafından "Kocaeli Üniversitesi 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri" adlı etkinlik düzenlendi.

Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma

Kocaeli genelindeki kayıt dışı istihdamın bireylere ve ülke ekonomisine zararları konusunda bilinçlendirme yapılması ve kayıtlı istihdamın özendirilip cazip kılınması amacıyla Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti işbirliği ile gerçekleştirilen "Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma" projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi'nde seminerler gerçekleştirilmeye devam ediyor.

KOÜ'de Türk Sanat Müziği Şöleni

Kocaeli Üniversitesi'nde geleneksel hale gelen "Bahar Konseri"nin on birincisi bugün (11.05.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Töreni

Kocaeli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü ile Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü(KSHMYO) işbirliğinde 7 Nisan 2017'de Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" etkinliğinin ardından düzenlenen sınavda başarılı olan öğrencilere dün (11.05.2017) sertifikaları verildi.

Kültür Evi'nde Popüler Kültür, Medya ve Kimlikler Konferansı

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri Kocaeli halkıyla buluşmaya devam ediyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tiyatro Afişleri Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencileri Gökhan Akan, Buse Akgün, Merve Cumurcu, Kevser Çetinkaya, Ecem Hatipoğlu, Naci Mert, Melih Özenç, Merve Öztürk, Alev Reçber, Şevval Sevim, Züleyha Şakar, Arife Uysal ve Seda Uysal'ın "Grafik Atölyesi" dersi kapsamında yaptıkları eserlerden oluşan Tiyatro Afişleri Sergisi, Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki, Dekan Yrd. ve Temel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Canan Bayer, Grafik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Üftade Muşkara, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katılımıyla 8 Mayıs'ta Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde açıldı.

Bil-Gör Konferansı ve Bilim ve Robotik Fuarı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (10.05.2017) Kariyer ve Danışmanlık Kulübü tarafından "Bil-Gör Konferansı ve Bilim ve Robotik Fuarı" düzenlendi.

Talasemi Ciddi Bir Hastalıktır

Talasemi (Akdeniz Anemisi) genellikle Akdeniz ülkelerinde görülen kemik iliğinin kan yapmaması dolayısıyla ağır bir kansızlık biçiminde ortaya çıkan kan hastalığıdır.

Gölcük'te Sanat Hep Birlikte

Gölcük Vizyon 2023 çerçevesinde hayata geçirilen "Gölcük'te Sanat Hep Birlikte" projesi kapsamında 9-10 Mayıs tarihlerinde Değirmendere Sanat Merkezinde 'Canlı Resim Yarışması' düzenlendi.

Neden Girişimci Olmalısınız?

Kocaeli Üniversitesi'nde geleceğin girişimci adaylarına yönelik gerçek girişimcilik örneklerini sunmak ve bir bakıma "Neden girişimci olmalısınız?" sorusunun yanıtını bulmak amacıyla "Girişimcilik" konferansı düzenlendi.

KOÜ'de "Face To Fest" Etkinliği Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Liderlik Kulübü tarafından 8-9 Mayıs tarihlerinde "Face To Fest" adlı bir etkinlik düzenlendi.

Çölyak Korkulacak Bir Hastalık Değildir

Çölyak hastalığı, unlu gıdalarda bulunan bir maddeye karşı genetik olarak hassasiyeti olan bireylerde görülen bir sindirim hastalığıdır. Çölyak, özellikle karın ağrısı, ishal, huzursuzluk, iştahsızlık, enfeksiyonlarda artış, kusma, kilo alamama ve boy uzamasında yavaşlama gibi tipik belirtilerle ortaya çıkabilir.

Yurtdışı Staj, Araştırma ve Kariyer Olanakları

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde dün (08.05.2017) Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Araştırmaları Program Koordinatörleri tarafından "Yurtdışı Staj, Araştırma ve Kariyer Olanakları" adlı etkinlik düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Desen Sergisi: "Sen Seni Bil"

Heykel Bölümü öğrencileri, otoportre çizimlerinden oluşan 20 eseri, sanatseverlerin beğenisine sundu.

Gölcük Vizyon Projelerinin ve Gölcük Destinasyonunun Tanıtımı Projesi

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında "Gölcük Vizyon Projelerinin ve Gölcük Destinasyonunun Tanıtımı Projesi" ile Gölcük ve ilçelerinin tarihi, turistik ve ticari açıdan tanınması için pazarlama iletişimi çalışmaları yürütülüyor. Projede diğer proje paydaşlarının yaptığı tüm Gölcük Vizyon 2023 projelerine organizasyon desteği de veriliyor.

10. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün "10. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı" düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu 5. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Fetivali'nde "Entonasyon ve Homojenlikte Başarı" ödülünü kazandı.

Prof. Dr. Nejat Gacar Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi değerli öğretim üyelerinden Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nejat Gacar için emeklilik töreni düzenlendi.

II. Kocaeli Ebelik Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi tarafından Ebeler Günü kapsamında düzenlenen "II. Kocaeli Ebelik Sempozyumu" bugün (08.05.2017) Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nda gerçekleştirildi.

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Enfeksiyon ve Antibiyotik Direnç Kontrol Komitesi tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü sebebiyle Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde "Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun" etkinliği gerçekleştirildi.

Kocaeli Kent Tarihi ve Arkeolojisi Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ile Tarih Bölümü, İzmit Rotary Kulübü ve Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) ortaklığında Üniversitemizin kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde 6 Mayıs'ta KYÖD Konferans Salonu'nda "Kocaeli Kent Tarihi ve Arkeolojisi Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu" gerçekleştirildi.

7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu 17 Mayıs'ta Başlıyor

Gölcük ilçesinin ve Kocaeli Üniversitesi'nin marka olması yolunda devam eden çalışmalara katkı sağlayacak olan 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu, Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO işbirliğinde 17-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik atölyelerinde gerçekleştirilecek.

Teknoloji ile Öğrenmeyi Geliştirme

Kocaeli Ticaret Odası'nda Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaklığında Enhancing Learning Through Technology (Teknoloji ile Öğrenmeyi Geliştirme) adlı etkinlik düzenlendi.

15. Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Konferans Salonunda Kocaeli Üniversitesi Su Altı Topluluğu tarafından "Mavi Paylaşım 2017 15.Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı" gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Füsun Yıldız Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün (05.05.2017) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabili Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız için emeklilik töreni düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi'nde Paylaşım Ruhu: KOÜ Gardırop

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin 'KOÜ Giyecek Paylaşım Platformu' fikrinden yola çıkılan "KOÜ Gardırop" projesi Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın desteğiyle hayata geçti.

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER) ve Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM) işbirliği ile düzenlenen Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı başladı.

Geçmişten Günümüze Türk Sineması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Türk Sineması'nın geçmişi, bugünü ve gelişimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Temiz Eller Hayat Kurtarır

El hijyeninin insanlar açısından önemini vurgulamak ve küresel öncelik haline getirmek amacıyla 5 Mayıs günü Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2009 yılından beri El Hijyeni Günü olarak belirlendi.

KOÜ'de Malzeme Günleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda dün (04.05.2017) Malzeme Kulübü tarafından "Malzeme Günleri" etkinliği düzendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors