Haberler

KOÜ'de "Girişimci Kadınlar" Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (08.03.2018) Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinliği düzenlendi.

Böbrek ve Kadın Sağlığı Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (08.03.2018) Nefroloji Anabilim Dalı tarafından "Böbrek ve Kadın Sağlığı" adlı konferans düzenlendi.

Rektörümüz, TRT Haber'e Konuk Olacak

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 10 Mart Cumartesi günü TRT Haber'e konuk olacak.

Devlet Konservatuarına Seka'da Yeni Bina

Seka'da bulunan Mekanik Atölye Binası'nın Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvar'na tahsis edilmesi kapsamında dün (07.03.2018) Kültür Evi'nde, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla toplantı yapıldı.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Semineri

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün işbirliğinde 6 Mart'ta "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" konulu seminer düzenlendi.

Kuraklıkla İlgili Korkulacak Bir Durum Yok

Bu yılın kış ayları, Türkiye için mevsim normallerinin üstünde ve oldukça kurak geçerken uzmanlar halkın telaşa kapılmaması uyarısında bulundu. Doç. Dr. Halim Aytekin Ergül, "2017'nin genelinde ve 2018'in geride bıraktığımız aylarında, en büyük kuraklığımızı yaşadık ancak telaş edilecek bir durum söz konusu değildir." dedi.

İzmit'in Değerleri Pul Serisi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kâğıt Müzesi'nde çeşitli atölye etkinlikleri gerçekleştirerek çok sayıda sanatsal projeye imza atan Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni dönemde de Seka Kağıt Müzesi ile işbirliğini sürdürüyor.

Rektörümüz, Lise Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gölcük Kazıklı Kervansaray'da lise öğrencileriyle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Poliklinik Binası Beklenenden Daha Kısa Sürede Hizmete Açılacak

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde her gün binlerce hastaya hizmet veren mevcut poliklinik binasındaki modern sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi amacıyla yapımına devam edilen yeni poliklinik binası beklenenden daha kısa bir sürede hizmete girecek.

Sağlıklı Yaşam Düşmanı: İnsülin Direnci

İnsülin direnci, insülinin vücutta depolanmasına neden olduğu için kilo alımına, karaciğer yağlanmasına, kalp ve damar hastalıklarına neden olabilir.

KOÜ'lü Öğrenciler Lise Duvarını Süsledi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, İzmit Muallim Naci Anadolu Lisesi duvarını resimle süsledi.

Değirmendere Ali Özbay MYO Tarihi Kişileri Çinilere Aktarıyor

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Kocaeli Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Kocaeli tarihinde önemli yeri olan; Kara Fatma, Karamürsel Bey, Yahya Kaptan, Sırrı Paşa, Hanibal, Orhan Gazi gibi pek çok zirve isim çinilere aktarılıyor.

Kocaeli Deprem Çalıştayı: “Deprem Farkındalığı ve Hazırlık Çalışmaları”

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde Kocaeli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında düzenlenen Kocaeli Deprem Çalıştayı bugün (05.03.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ'de Hipofiz Araştırma Merkezi Konferansları

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (02.03.2018) " Hipofiz Adenomlarında 2376 Hasta Tecrübesi" adlı konferans düzenlendi.

Tacikistan'ın İstanbul Konsolosundan Üniversitemize Ziyaret

Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Birinci Katip Konsolosu Nodira Zuhurova, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Küçük'ü makamında ziyaret etti.

KOÜ'de 11. KALE Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Endüstri Mühendisliği tarafından 1-2 Mart tarihleri arasında "11. KALE" etkinliği düzenlendi. İş sektöründe önemli bir yere sahip olan firmaların ve temsilcilerinin yer aldığı etkinliğe öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Değirmendere Ali Özbay MYO UNICERA 2018 Seramik Fuarını Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri CNR Expo'da düzenlenen UNICERA Uluslararası İstanbul Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarı'nı ziyaret etti.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerinden Tasarım Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 1. Sınıf öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı sergi 26 Şubat - 5 Mart tarihleri arasında KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Giriş Holünde sergileniyor.

KOÜ ile Prometeon Turkey İşbirliği İmzaladı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerine bir yenisini ekledi. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Prometeon Turkey Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş. arasında dün (01.03.2018) iyi niyet anlaşması imzalandı.

Orhan Gencebay Üniversitemizi Ziyaret Etti

Besteci ve ses sanatçısı Orhan Gencebay, 1 Mart Perşembe günü üniversitemize ziyarette bulundu. İletişim Fakültesi'nde öğrencilerle buluşan Orhan Gencebay'ı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü makamında ağırladı.

KOÜ’de Hocalı Katliamı Anma Programı

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluğu ile KOÜ Matematik ve Türk Dünyası Kulüplerinin ortaklığıyla bugün (01.03.2018) Hocalı Katliamı 26. Yıldönümü Anma Programı düzenlendi.

Türk Resim Sanatında Dönüşümler

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Gerek halkın gerekse öğrencilerin duyarlılıklarının arttırılması hedefiyle Kültür Evi'nde; tarih, edebiyat, arkeoloji, ilahiyat ve sanat gibi konularda konferans ve seminerler veriliyor.

YÖK'te Uluslararasılaşma Stratejisi Değerlendirildi

Yükseköğretimin 2018-2022 yıllarına ilişkin "Uluslararasılaşma Stratejisi"nin değerlendirilmesi amacıyla dün (28.02.2018) Yükseköğretim Kurulu'nda (YÖK) bir toplantı düzenlendi.

KOÜ'de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde, İşletme Kulübü tarafından 27-28 Şubat tarihleri arasında "Kariyer Günleri" adlı etkinlik düzenlendi. Kariyer Günleri'nde iş dünyasından önemli temsilciler yer alarak, tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.

KOÜ'de Kadın Sağlığı ve Eğitimi Projesi Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 No'lu Konferans Salonu'nda bugün (27.02.2018), "Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" gerçekleştirildi.

Kadim Gelenek: Müzikle Manevi Tedavi

Osmanlı Dönemi'nde müziğin, ruhsal ve fiziksel iyileştirici etkilerinin olduğu biliniyor ve bu ezgiler günün bazı dilimlerinde hastalara dinletiliyordu. Tarihi oldukça eskiye dayanan "Müzikle Tedavi" yöntemi, birçok hastalığın tedavisinde kullanılıp olumlu sonuçlar alınmıştır. Öyle ki yapılan araştırmalar müzik sayesinde otizm hastalarının iletişim becerilerinin geliştiğini de gözler önüne sermiştir.

KOÜ THM Korosu İlk Konserini Kandıra'da Verdi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Türk Halk Müziği Korosu bu yılki ilk konserini Kandıra'da Prof. Dr. Turan Güneş Kültür ve Kongre Merkezi'nde verdi.

Gönüllü Öğrencilerden 18 Mart Tiyatro Gösterisi

Kocaeli’nin sanata açılan kapısı KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ne özel bir tiyatro gösterisi hazırlıyor.

Denizcilik Fakültesi'nde Çifte Açılış

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde yenilenen Simülatör Eğitim Merkezi ve yeni yapılan sosyal tesisin açılışı bugün (22.02.2018) yapıldı.

Rektörümüze Ziyaret

T.C. Merkez Bankası Meclis Üyesi Prof. Dr. Nurullah Genç ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdullah Çağlar, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda KOÜ İmzası

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahibi adaylığı çalışmaları kapsamında düzenlenen logo yarışmasında Kocaeli Üniversitesi Grafik Bölümü mezunu öğrencilerimizden Erhan Yalur birinci oldu.

Sessiz Canlar İçin Hukuk

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (21.02.2018) "Sessiz Canlar İçin Hukuk" adlı konferans düzenlendi.

KOÜ, İmagine Akademi ile Öğrencilere Ücretsiz Eğitim Sunuyor

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (20.02.2018) "Microsoft Eğitimleri Çözümleri Bilgilendirme Semineri" düzenlendi. Seminerde konuşmacı olarak Microsoft Danışmanı İsmet Benli yer aldı.

Başarılı Akademisyen Ödülünü Kocaeli Valisine Takdim Etti

Bu yıl Fransa, Amerika ve Japonya'daki kar heykel yarışmalarına katılan Ceyhun Konak, Japonya'da aldığı Nayoro Belediyesi Özel Ödülü'nü Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'a takdim etti.

Kocaeli Üniversitesi Stratejik Planı Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirlendiği 'Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı' Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (20.02.2018) gerçekleştirildi.

24. KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 24'üncüsü düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (19.02.2018), Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.

Rektörümüz, EUS Days 2018'e Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Duabi'de bu yıl ilki düzenlenen "Uluslararası Endosonografi Sempozyumu ve Kursu"na katıldı.

Bitcoin'in Geleceği Nasıl Olacak?

Değişen ve gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği kripto paralar, günümüzde popüler hale geldi. İnternet aracılığıyla kullanılan bağımsız para birimi kriptoların en bilineni olan Bitcoin'in beklenen kazançları sağlamayacağı öngörülüyor.

Asım Kocabıyık MYO'da Hedef 5 Yıldız

Eğitimdeki kalitesini her geçen gün arttıran Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık MYO, uluslararası alanda da yapmış olduğu çalışmalarla Üniversitemizin adını duyuruyor.

Kocaeli Üniversitesi Lise Öğrencilerini Ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında devam eden Gez-Gör Projesi kapsamında lise öğrencileri, üniversitemizi ziyaret etti.

Göz Nezlesi Olan Hastalar, Kalabalık Ortamlardan Uzak Durmalı

Göz kapağının iç yüzeyi ile gözün beyaz yüzeyinin bir kısmını örten konjonktiva adlı ince zarın iltihaplanması ya da enfeksiyon kapması sonucu oluşan göz nezlesi, doktor kontrolünde 1 ay içerisinde %95 oranında geçiyor. Prof. Dr. Nurşen Yüksel, "Göz nezlesi, en bulaşıcı ve en sık görülen halk sağlığı sorunlarından biridir." dedi.

Başkan Karaosmanoğlu, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu dün (13.02.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye ziyarette bulunurken üniversitemizde yapımı devam eden yapıları inceledi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors