Haberler

KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne Yeni Poliklinik Binası

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için geliştirilen büyük projelerden bir yenisi daha hayata geçiyor.

TÜBİTAK'tan KOÜ'ye Önemli Destek

Kocaeli Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Gökhan Duruksu'nun yürütücülüğünü yaptığı proje, TÜBİTAK 1003 destek programı kapsamında kabul edildi. Bir çok üniversiteden 71 projenin başvuru yaptığı destek programında 8 üniversiteden 11 proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

Patent Bilgilendirme Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından Tıp Fakültesi konferans salonunda dün (15.02.2016) 'Patent Bilgilendirme Toplantısı' gerçekleştirildi.

Toplumu İlgilendiren Hastalık: Verem

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hamdi Ilgazlı verem hastalığı hakkında bilgiler verdi. Ilgazlı, verem hastalığının tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu vurguladı.

Değirmendere MYO Ömer Halisdemir Anısına Yüzük Tasarladı

15 Temmuz'daki hain kalkışmanın karşısında duran kahramanlarımızdan birisi olan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in anısına, Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Öğr. Gör. Abdil Saraçoğlu, yüzük tasarladı.

KOÜ DETAB Yenileniyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde bulunan Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi (DETAB), gelişmiş bir teknolojiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Akademik Giysi Töreni

Kocaeli Üniversitesi 2016-2017 Öğretim Yılı Akademik Giysi Töreni, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Amerika’da Türk Rüzgârı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Ceyhun Konak, 24–29 0cak 2017 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri Colorado eyaletinin Denver şehrinde düzenlenen 27. Uluslararası Breckenridge Kar Heykel Sempozyumu’na katıldı.

MEDİKO'da Yeni Poliklinik Odaları Hizmete Sunuldu

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi'nde üniversite personeline ve öğrencilere sağlık alanında hizmet veren Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Mediko Sosyal Binasında 01 Şubat 2017 tarihinden itibaren Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin desteği ile yeni poliklinik odaları hizmete açıldı.

Zararlı Alışkanlıklarda Ailenin Etkisi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlı Mediko Sosyal Merkezi Psikolojik Hizmetler biriminden Uzman Psikolog Başak Kıcır, zararlı alışkanlıkların psikolojik boyutu hakkında bilgiler verdi.

KOÜ'de AMATEM Kuruluyor

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi'nde Sağlık Bakanlığı'nın da destekleriyle Alkol ve Madde Bağımlılar Araştırma ve Tedavi Merkezi (AMATEM) ile Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (ÇAMATEM) yapılacağı açıklandı.

KOÜ'de Gülnar Hatun Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü tarafından düzenlenen ve Gülnar ilçesi ve ilçeye ismi verilen Gülnar Hatun ile ilgili bilgiler verilen konferansa dün (19.01.2016) gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Koruma Klor Alkali San ve Tic. A.Ş ile Koruma Temizlik A.Ş işbirliğiyle yapımı devam eden ve inşaatında sona yaklaşılan "Semahat Aracı Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi"nde Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü incelemelerde bulundu.

Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalları Toplantısı Yapıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Tıp Fakültesi Ana Bilim dalları başkanlarının katılımı ile gerçekleşen toplantıda durum değerlendirmesinde bulundu.

Dr. Ceyhun Konak, Üniversitemizi Fransa’da Temsil Etti

Kocaeli Üniversitesi Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı Dr. Ceyhun Konak dünyada heykel alanında gerçekleştirilen birçok organizasyona davetli olarak katılıp Türkiye’yi ve Kocaeli Üniversitesi'ni başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Rektörümüz Basın Onur Gününe Katıldı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen "16 Ocak Basın Onur Günü" töreni, bugün (16.01.2016) Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Öğrencilerinden Çocuklara Moral Desteği

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda, çocuklara yönelik tiyatro gösterisi sahnelendi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu

Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu, Bakanlar Kurulu kararı ile kapatılarak, Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan sergi, 2 Ocak'ta İzmit Belediyesi Sanat Galerisi'nde açıldı.

Eğitimde İş Birliği Protokolü

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bugün (06.01.2016) Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü toplantı salonunda eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Kocaeli Kent Konseyi, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve yönetim kurulu üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyareti gerçekleştirildi.

Rektörümüz Balkan Evi'ni ziyaret etti

Rektörümüz Prof.Dr.Sadettin Hülagü dün (05.01.2017) Seka Park'da bulunan Balkan Evi'ni ziyaret etti.

Ceyhan ve Ünlü, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

KOÜHAM Türkiye'de İlk

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Anık, KOÜ Hipofiz Araştırma Merkezi'nde (KOÜHAM) yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Anık, Hipofiz Araştırma Yönetimi ile birlikte beyin tümörünün alındığını söyledi.

Halep İçin KOÜ ile Kızılay İşbirliği

Halep'te yaşanan savaşın açtığı yaraları sarabilmek, yaşanan insanlık dramı içerisinde bir parça olsun umut olabilmek adına Kocaeli Üniversitesi seferber oldu.

Hoca Ahmed Yesevî Anıldı

Ölümünün 850. yılı münasebetiyle 2016 yılının UNESCO tarafından Hoca Ahmed Yesevî Yılı ilan edilmesi münasebetiyle Türk Dili Bölümü tarafından Hoca Ahmed Yesevî anısına bir panel düzenlendi.

Diyabette Görme Kaybı Riski

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Levent Karabaş, diyabet olan tüm hastaların görme bozukluğu başlamadan göz doktoruna başvurması gerektiğini söyledi.

Halep İçin KOÜ Elele!

Halep’te yaşanan savaşın açtığı yaraları sarabilmek, yaşanan insanlık dramı içerisinde bir parça olsun umut olabilmek için Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’nce Kızılay ile ortak olarak nakdi ve ayni yardım kampanyası başlatılmıştır.

Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Teknopark'ı Ziyaret Etti

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Teknopark A.Ş.'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Rektörümüz, Tıp Fakültesi Akademik Kurulu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2016 Akademik Kurul Toplantısı'na katıldı.

Endüstri Mühendisliği Güncel Gelişmeler Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda "Endüstri Mühendisliği Güncel Gelişmeler" adlı bir söyleşi gerçekleşti.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Turuncu Yeşil Sergi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin eserlerinden oluşan sergi 12-16 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Gölcüklü Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

"Gölcük Öğrencileri Yaşam Becerilerini Geliştiriyor" Projesi Sertifika Töreni Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ’de Kalp Hastalarına Umut Işığı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji bölümü hem şifa dağıtıyor hem de çalışmaları ile Türkiye genelinde bu alanda faaliyet gösteren merkezlere örnek oluyor.

Erasmus+ Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı

Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilere yönelik "Erasmus+ Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı" bugün (26.12.2016) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ'lü Gençlerden, Kardeşlerine Destek

Kocaeli Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından bu yıl 3.sü gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Köy Okulları Yardım Projesi kapsamında 23 Aralık'ta Çayırova Güzeltepe Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu ziyaret edildi.

Teröre Lanet Kardeşliğe Evet Mitingine Üniversitemizden Geniş Katılım

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından düzenlenen Teröre Hayır Kardeşliğe Evet yürüyüş ve mitingine başta Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü olmak üzere çok sayıda akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katılım gösterdi.

Genç Girişimci Gelişmiş Ekonomi Projesinde İlk Eğitim Başladı

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında, üniversite mezunu gençleri girişimci olmaya teşvik etmek ve girişimci olacak gençlerin sürdürülebilir bir işletme modeli geliştirme çabalarına destek sağlamak amacıyla yürütülen "Genç Girişimci Gelişmiş Ekonomi" konulu proje kapsamında ilk eğitim başladı.

Ölümünün 50. Yılında M.Fuad Köprülü'yü Anma Paneli

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili Bölümü'nün düzenlediği Ölümünün 50. Yılında M. Fuad Köprülü'yü Anma Paneli dün (21.12.2016) yapıldı.

KOÜ'de Liderlik Zirvesi

Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından düzenlenen "Senin Yolun Liderlik Zirvesi" etkinliği dün (22.12.2016) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Sağlık Hizmetleri MYO'dan İki Proje

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, yaptıkları projelerle örnek olmaya devam ediyor.

KOÜ Devlet Konservatuvarı'nda Seminerler Dizisi

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Gülşen Erdal koordinatörlüğünde düzenlenen, Müzikoloji ve Müzik bölümü öğrencilerinin katılımı ve sunumlarıyla gerçekleştirilen seminerler dizisi tamamlandı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors