Haberler

"13. Geleneksel Bahar Konseri"

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde bugün (30.04.2019) Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından "13. Geleneksel Bahar Konseri" düzenlendi.

Face To Fest'19

Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Face To Fest Ödül Töreni" adlı etkinlik gerçekleşti.

ALES Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde il koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kocaeli Kitap Fuarında

Türkiye'nin en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 11. kez kapılarını açtı. 27 Nisan 5 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan 11. Kocaeli Kitap Fuarı'na üniversitemiz de açtığı stantla renk katıyor.

Hemşireler Günü Türkülerle Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda KOÜ Tıp Fakültesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Dünya Hemşireler Günü kapsamında bir konser verildi. Konsere, Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, akademisyenler, hemşireler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

II. Endüstriyel Tasarım ve İmalat Alanındaki Gelişmeler Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu tarafından "II. Endüstriyel Tasarım ve İmalat Alanındaki Gelişmeler Çalıştayı" düzenlendi.

KOÜ Taekwondo Şampiyonası'nda Türkiye İkincisi Oldu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda, Kocaeli Üniversitesi'nden, 74 Kg. erkeklerde yarışan sporcumuz Hakan Kavurat Türkiye 2'incisi oldu.

ANSA-GİAD’dan KOÜ’ye Önemli Bağış

Ankara Şam İş Adamları Derneği (ANSAGİAD), üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne dokuz konteynır medikal malzeme bağışında bulundu.

Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ile TÜBİTAK-MAM ortaklığında düzenlenen "Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi" bugün (26.04.2019) yapılan açılış töreni ile başladı.

Kültür Evi’nde Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde gönül sohbetleri devam ediyor.

KOÜ'den 23 Nisan Şenlikleri

Kocaeli Üniversitesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99'uncu yılı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.

Değirmendere Ali Özbay MYO Etkinlikleri

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu'nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. 23 Nisan etkinlikleri kapsamında ilimize gelen Slovenyalı öğrenciler Değirmendere Ali Özbay MYO'yu ziyaret ederken, Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri ise Vitrifiye seramik üretimi yapan Duravit Fabrikası'na teknik gezi düzenledi.

Üniversitemiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Uygulama Okulu İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, Kocaeli Valiliği'nde düzenlenen tören ile protokol imzalandı.

Rektörümüz, Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üye ve elemanlarıyla bir araya geldi.

Kız Çocukları, KOÜ Kültür Evi’nde Ebru Çalışması Yaptı

Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, Kocaeli KADEM ortaklığı ile Kocaeli Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü'ne bağlı çocuk evlerinde kalan kız çocukları Ebru çalışması yaptılar.

KOÜ’de Sanayi Odaklı Tezlere Yönelik Toplantı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) faaliyetleri kapsamında; Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Tarı öncülüğünde, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Elif Bilgisu, Teknoloji Transfer Ofisi Üniversite Sanayi İşbirliği Uzmanı Kıymet Eşiyok ve Sosyal Bilimler alanındaki akademisyenlerimizle Sanayi Odaklı Tezler hakkında bir toplantı gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi’nde Cinsel Gelişim ve Eğitim Öyküsü Konferansı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda 12.03.2019 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı tarafından "İpek Kızım Aslan Oğlum Elele-Bir Cinsel Gelişim ve Eğitim Öyküsü" başlıklı bir konferans programı düzenlendi.

GSF’de Resim Sergisi; “Geçmişe Dokunuş”

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. İsmail Keskin’in "Geçmişe Dokunuş" başlıklı 15. kişisel sergisi, 15 Nisan’da Anıtpark yerleşkesindeki Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi’nde açıldı.

Eğitim Fakültesinde “Fotoğraflarla Köy Enstitüleri” Sergisi Açıldı

Türk Milli Eğitiminde önemli bir yere sahip olan Köy Enstitülerinin 79. Yıldönümü nedeniyle fotoğraflarla köy enstitüleri sergisi, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde açıldı.

İzmit MYO Enkaz Eğitim Sahasında Geniş Kapsamlı Arama Kurtarma Tatbikatı Yapıldı

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planındaki çözüm ortağı kuruluşlarla ortak tatbikat gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Akademik Giysi Töreni Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi 2018-2019 Öğretim Yılı Akademik Giysi Töreni, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

KOÜ’lü Akademisyen, IEEE’de Kıdemli Üye Oldu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, uluslararası bilim dünyasında faaliyet gösteren Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’nde (The Institute of Electrical and Electronics Engineers – IEEE), kıdemli üye statüsüne yükseldi.

Mühendislik Fakültesi’nde Çifte Emeklilik

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi emektarlarından Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Kurtuluş ile Makine Mühendisliği Bölüm Sekreteri Hülya Kunt için emeklilik töreni düzenlendi.

KOÜ’lü Öğrenciler “Umut Işığı” Oldular

Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge MYO öğrencileri, Öğr. Gör. Oğuz Yavuzyılmaz koordinatörlüğünde ''Umut Işığım'' adını verdikleri geleneksel projelerini gerçekleştirdiler.

Güzel Sanatlar Fakültesinde Özgün Baskıresim Atölye Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ‘Özgün Baskıresim Atölye Sergisi’ büyük ilgi gördü.

KOÜ’de Alternatif Pişirim Teknikleri Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO’da, Uşak Üniversitesi GSF Seramik ve Cam Bölümü öğretim elemanı Öğr. Gör. Vefa İrdelp ve Değirmendere Ali Özbay MYO misafir öğretim elemanı seramik sanatçısı Hakan Öcel tarafından Değirmendere Ali Özbay MYO yerleşkesinde alternatif pişirim teknikleri çalıştayı düzenlendi.

Üniversitemizde İkili İşbirliği ve Mevlana Değişim Programı Protokolü İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Kazakistan Bolashak Akademisi arasında ikili işbirliği ve Mevlana Değişim Programı kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Tanıtım Günlerine Üniversitemizden Destek

Anadolu Kocaeli’de projesi kapsamında düzenlenen il tanıtım günlerine üniversitemiz destek verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projenin bu ayki konusu ‘Palandöken’den Kartepe’ye Erzurum Buluşması’ oldu.

II. Türk Halk Oyunları Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde bugün (09.04.2019) Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından "Türk Halk Oyunları Şöleni"nin ikincisi gerçekleştirildi.

Üniversitemizdeki Kampanyayla 600 Kitap Toplandı

Kocaeli Üniversitesinde Kitap Bağışı Kampanyasından Elde Edilen Kitaplar İzmit 28 Haziran Ortaokuluna Bağışlandı.

GEBKİM’den, Rektörümüze Ziyaret

GEBKİM - Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

KOÜ THM Korosu Büyük Beğeni Topladı

Üniversitemiz personel ve öğrencilerinden oluşan "Gençleşen Türküler" T.H.M. Uygulama Topluluğu Korosu, Şef İsmet Ünsal yönetiminde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde muhteşem bir halk konseri verdi.

KOÜ’nün Kültür Elçileri, Ülkelerini Tanıttı

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören 107 ülkeden 1800 uluslararası öğrenci, 6-7 Nisan tarihlerinde 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte buluştu.

Spor Bilimleri Fakültesi'nde Eğitim Dizisi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından öğrencilerde bilinç oluşturmak ve farkındalıklarını arttırmaya yönelik ders dışı eğitimler düzenleniyor.

Rektörümüz, Tahir Başkan’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve 31 Mart Yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Üniversitemizin Destekleriyle Düzenlenen KOİF’19 Kapılarını Açtı

Ülkemizde hayata geçen 'İstihdamda Milli Seferberlik' programına destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği koordinatörlüğünde Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası ortaklığında düzenlenen Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KOİF’19) bugün (04.04.2019) kapılarını açtı. Bölgemizdeki en büyük istihdam fuarı olma özelliğini taşıyan ve 3 gün boyunca ziyarete açık olacak fuar işverenler ile iş arayanları bir araya getirecek.

Rektörümüz, Güzel Sanatlar Fakültesi’ni Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Güzel Sanatlar Fakültesi’ni gezerek incelemelerde bulundu.

Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Vücudumuzdaki tüm hücrelerin belirli görevleri vardır. Normal hücreler düzenli şekilde bölünürler. Yaşlandıklarında veya zarar gördüklerinde ölürler ve yerlerini yeni hücreler alır.

KOÜ'de Jeofizik Semineri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Amfisi'nde Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından dün (02.04.2019) "Karasal ve Denizsel Ortamlarda 2 Boyutlu ve 3 Boyutlu Sismik Yansıma Verilerinin Toplanması" adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ'de Mısır Pastasından Takı ve Obje Yapımı Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO'da Erciyes Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü öğretim elemanı Mısırlı Seramik Sanatçısı Öğr. Gör. Maged Zaky Hassan tarafından kendi sırını kurutma ve pişirme esnasında oluşturan bir seramik malzemesi olan mısır pastası ve uygulamaları konusunda konferans verildi.

MSÜ Sınavı Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan 2019 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde il koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Konservatuvarda İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Devlet Konseratuvarı’nda incelemelerde bulundu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors