Haberler

"Öğrencilerimizi Geleceğe Hazırlıyoruz"

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ve Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elşen Veli, Radyo K.İ.'nin haber aktüel programı Güne Bakış'a konuk olarak KOÜ Fizik Bölümü hakkında konuştu.

Dünya Sekreterler Günü

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün (25.04.2017) Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından Kocaeli "Dünya Sekreterler Günü" etkinliği düzenlendi.

KOÜ'lü Miniklerden 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu'nda Okul Müdürü Gonca Karabulut ve öğretmenler tarafından etkinlikler düzenlendi.

KOÜ Eğitim Fakültesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği'ne Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında organize edilen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği'ne katıldı.

Fikirden Girişimciliğe Teknopark Yolculuğu

'Türkiye'nin İlk Akıllı Otobüsü Avenue IBUS KOÜ Teknopark'ta' projesi kapsamında gerçekleşen etkinlik ile Kocaeli Üniversitesi'nden bin öğrencinin KOÜ Umuttepe Yerleşkesi'nden kalkacak olan Temsa tarafından üretilen Türkiye'nin ilk akıllı otobüsü ile KOÜ Teknopark'ı ziyaret ederek yapılan çalışmaları incelemesi amaçlanıyor.

"Ses Deneme Bir Ki"

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, bitirme projesi kapsamında bugün(26.04.2017) "Ses Deneme Bir Ki" adlı ses yarışması düzenleyerek bir ilke imza attı.

Eğitim Fakültesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını geleneksel olarak Kocaeli'ndeki köy okulları ile birlikte düzenlediği etkinliklerle kutlamaktadır.

Kutlu Doğum Programında Buluşalım

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kocaeli İl Müftülüğü, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından, Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (25.04.2017) "3. Geleneksel Kutlu Doğum Programında Buluşalım" etkinliği düzenlendi.

Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından "Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi" gerçekleşti.

Diş Hekimliği Fakültesi'nde Entegre Kliniği Hizmete Sunuldu

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin arttırılması için geliştirilen projelerden bir yenisi daha hayata geçirildi.

"Otomotiv Tecrübeleri Barındıran Bir Sektör"

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda Otomotiv Mühendisliği Bölümü tarafından "TOFAŞ AR-GE Merkezi Tanıtımı, Fren Kontrol, Bilgi ve Eğlence Sistemleri"adlı seminer verildi.

Kireçlenmede En Büyük Etken Fazla Kilo

Eklemlerde tekrarlayan mekanik zorlanmalarla meydana gelen kireçlenme, fazla kilo ile birlikte daha genç yaşlarda ortaya çıkarken, vücut ağırlığına bağlı olarak daha erken yıpranıyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali'nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 41 ülkeden 1000 çocuğu misafir ettiği, "23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali" Uluslarararası İnterteks Fuar Merkezi''nde 21-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.

TEOG Öncesi Son Tavsiyeler

26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları öncesinde Kocaeli Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nursu Çakın Memik ile görüştük.

"Şehir Markası Oluşturmak"

Kocaeli kenti ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda bulunan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, faaliyetlerine devam ediyor.

"Proje Yönetimine Genel Bir Bakış ve Avrasya Tüneli” Konferansı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde bugün (24.04.2017) Mimarlık Bölümü Yapı Bilgisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Rüveyda Kömürlü’nün koordinatörlüğünde "Proje Yönetimine Genel Bir Bakış ve Avrasya Tüneli” adlı konferans düzenlendi.

Çocuklar Geleceğimizdir

23 Nisan'ın ülkemizde ve dünyadaki pek çok ülkede anlamı büyüktür. Kurtuluş Savaşının yapıldığı yıllarda meclisin açıldığı bu günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kapılarının ilk kez açıldığı ve Türk halkının bağımsızlığı için büyük önem taşıyan 23 Nisan yalnızca Türk çocuklarına değil bütün dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar milletin geleceğidir.

23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali Ziyaretçilerini Ağırladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali'nin açılış töreni Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ve il protokolünün katılımıyla Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

2. Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde, Gölcük Vizyon 2023 kapsamında düzenlenen "2. Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu" dün (20.04.2017) Değirmendere Sanat Evi'nde düzenlenen kapanış ve sertifika töreniyle sona erdi.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından organize edilen "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" bugün (21.04.2017) Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Bireysel Motivasyon Arttırma Yöntemleri

Kocaeli Üniverstesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde dün Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından "Bireysel Motivasyon Arttırma Yöntemleri" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe üniversitemiz akademisyenleri, personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.

MARKA Genel Sekreteri, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ'lü Şampiyonlardan Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi'nin Şampiyon Yelken Kulübü'nün öğrencileri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret etti.

Farklı Milletler Tek Bayram

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin koordinatörlüğünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında etkinlik düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dünya Sanat Gününe Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Mustafa Türk Sanat Galerisi işbirliğiyle düzenlenen 'Dünya Sanat Günü' kutlamaları, 20 Nisan 2017 tarihinde Yürüyüş Yolu'nda gerçekleşti.

Kocaeli'de Gastronomi Turizminin Geliştirilmesi

Bu yıl 41.'si kutlanan 'Turizm Haftası' kapsamında Kartepe Turizm MYO tarafından dün (20.04.2017) Kartepe Park Otel'de "Kocaeli'de Gastronomi Turizminin Geliştirilmesi" adlı panel düzenlendi.

İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektöründen, Rektörümüze Ziyaret

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

II. Ulusal Sağlıkta Kalite Forumu

İlki geçtiğimiz yıl Kocaeli Üniversitesi'nde düzenlenen Ulusal Sağlıkta Kalite Forumu'nun(USKAF) II.si "Sağlıkta Endüstri 4.0" başlığıyla dün (18.04.2017) İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi tarafından yürütülen "2. Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu" açılış töreni dün (18.04.2017) Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Glial Tümörlerde Güncel Yaklaşımlar

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen "Glial Tümörlerde Güncel Yaklaşımlar" adlı toplantı 15 Nisan'da Kartepe Park Otel'de gerçekleştirildi.

İş Sağlığı Hemşireliği Paneli

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen "İş Sağlığı Hemşireliği Paneli" bugün (13.04.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Değirmendere Ali Özbay MYO "Bahara Merhaba" Dedi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, okul bahçesinde Naked (Çıplak) Raku pişirimi yaparak 'Bahara Merhaba' dedi.

Hesaplamalı Nanobilim Çalıştayı

Yürütücülüğünü Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel'in yaptığı "Grafen Tabanlı Biyoalgılayıcılar" başlıklı TÜBİTAK 3501 Kariyer Destek projesi kapsamında 11-13 Nisan 2017 tarihlerinde "Hesaplamalı Nanobilim Çalıştayı" düzenlendi.

Ebelerin Güçlendirilmesi Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü ve Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliği ile kamu hastanelerinde doğum ünitesinde görev yapan ebelere yönelik "Ebelerin Güçlendirilmesi Eğitimi" yapıldı.

Kanserle Mücadele Derneği, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Asiye Aslan ve dernek üyelerini makamında kabul etti.

Zamanın İçinden Keseler

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mine Can'ın, "Zamanın İçinden Keseler" isimli kişisel sergisi Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısında açıldı.

Üniversitemiz Çalışanlarına Yönelik Eğitimler Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi eğitim kalitesini her geçen gün geliştirdiği gibi, personelin kişisel gelişimine de katkı sunmaya devam ediyor.

KOÜ'de Gaucher Hastalığı Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Endoskopi Ünitesi Toplantı Salonu'nda bugün (11.04.2017) "Gaucher Hastalığı Tanı ve Tedavi Yöntemi" konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Demir katıldı.

Kültür Evindeki Faaliyetler Hız Kesmeden Sürüyor

Seka Park'ta faaliyetini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi açıldığı günden itibaren çeşitli konularda öğrencilere yönelik seminerler gerçekleştiriyor.

7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Düzenleme Kurulu Toplandı

Gölcük Vizyon 2023 projelerinden biri olan 7.Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu'nun düzenleme kurulu toplantısı, sempozyum öncesinde onursal sanatçıların önerileri arasından sempozyuma katılacak davetli sanatçıları belirlemek, sempozyum etkinlik takvimini oluşturmak ve görev dağılımlarını yapmak amacıyla Gölcük Sanat Galerisi'nde gerçekleşti.

KOÜ Makine Mühendisliği Kendi Aracını Üretiyor

Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde, temel fizik prensiplerinden, matematikten ve temel malzeme teknolojilerinden faydalanan mühendis adayı öğrenciler, her türlü mekanik sitemin ve enerji dönüşüm sistemlerinin planlanmasıyla, tasarımıyla, imalatıyla, geliştirilmesiyle, işletilmesiyle ve bakımıyla ilgili çalışma yapıyorlar.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors