Haberler

KEMİK ERİMESİ (OSTEOPOROZ)

“Kemik Erimesi” olarak da bilinen Osteoporoz; kemiklerin içindeki kalsiyum gibi minarellerin kaybolarak zayıflaması ve güçsüz bir yapı haline gelmesi durumundur. Kemik tıpkı arı peteğine benzer bir yapıya sahiptir ve başta kalsiyum olmak üzere birçok minerali depolama özelliğine vardır

Atatürk'ün Ölümünün İspanyol Basınında Yansımaları

11 Kasım saat 14.00'da Edebiyat Fakültesi B blokta, Atatürk'ün Ölümünün İspanya'da Yansımaları başlıklı konuşma ile Atamızı ölümünün 81. Ölüm yılı anısına anmak için toplanıldı.

11 Milyon Ağaç Bu Gün Fidan Yarın Nefes

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesinde (11.11.2019)Tarihinde Türkiye de 81 Vilayette 2023 Noktada eş zamanlı olarak düzenlenen 11 Milyon Ağaç "Bu Gün Fidan Yarın Nefes" Kampanyası kapsamında fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Anma Pulları Serisi

Bilimler Tarihi alanında dünyanın sayılı otoritelerinden olan, İslam Bilim Tarihi alanında yaptığı uluslararası çalışmaları nedeniyle birçok ödüle layık görülen ve 2018 yılında ebediyete uğurladığımız Prof. Dr. Fuat Sezgin'in değerli anısına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan genelge ile 2019 yılı, "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" ilan edildi.

Tek Sağlık ve Zoonotik Hastalıklara KOÜ Farkındalığı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda bugün, Öğretim Üyesi Dr. Rüştü Taştan tarafından "Zoonotik Tehditlerden İklimsel Afetlere Tek Sağlık Yaklaşımı" adlı bir konferans düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Arş Gör: Ali Fuat Altın Şinasi Barutçu Kupasını Kazandı

Otuz birincisi düzenlenen Şinasi Barutçu Fotoğraf Yarışması Kupası, Türkiye'nin saygın fotoğraf yarışmaları arasında en uzun soluklusu olmasından dolayı Türkiye Fotoğraf Federasyonu tarafından bu yıl altıncı yıldızını alan tek yarışmadır.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Özgün Baskı Atölyesi ‘Eskiler’ Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü’nün yürütmekte olduğu, özgün baskı atölyesi eski öğrencileri çalışmalarını sergilemeye sundu.

32. Uluslararası Artsuites Sanat Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO. da olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Nilgün Şener, 22-29 Eylül 2019 tarihlerinde Muğla Bodrum Yalıkavak’ ta da, 32. Uluslararası Artsuites Sanat Çalıştayı’na ve 07-11 Ekim 2019 tarihlerinde ise Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği 10. Uluslararası Sanat Çalıştayı’na Kocaeli Üniversitesini temsilen katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Andı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Cumhuriyet Meydanında bugün(10.11.2019) Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümü anısına 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Sanayi- Üniversite İş Birliği Etkinlikleri Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Sanayi- Üniversite iş birliği etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen eğitim semineri için Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş. 6 Kasım 2019 Çarşamba günü Anıtpark Yerleşkemizde konuk edildi.

“BİLİME ADANMIŞ BİR ÖMÜR”

İslam medeniyetinin altın çağının kâşifi, Müslüman bilim insanlarının pek çok eser ve buluşunu gün yüzüne çıkaran dünyaca ünlü bilim tarihçisi Prof. Dr. Mehmet Fuat Sezgin, 7 Temmuz 1924 tarihinde Bitlis, Kızıl Mescit’te dünyaya geldi. İstanbul Gülhane Parkı içindeki Has Ahırlar Binası'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan "İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi"yle, Türk insanı onu çok daha yakından tanıma fırsatı buldu.

FOTOĞRAF HABERDİR

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D7 dersliğinde bugün(30.10.2019) İletişim Fakültesi tarafından “Usta Söyleşi” adlı bir söyleşi düzenlendi. Söyleşide konuşmacı olarak Türkiye Foto Muhabirleri Derneği mensupları Tolga Adanalı, Ercan Aslan ve Ergün Ayaz yer alırken çok sayıda öğrenci de katılım gösterdi.

10. Uluslararası Görüntü İşleme, Wavelet ve Uygulamaları Konferansı (IWW2019) Yapıldı

18-20 Ekim 2019 tarihlerinde Üniversitemiz ev sahipliğinde Kartepe Park Otelde (Derbent Otel) "10. Uluslararası Görüntü İşleme, Wavelet ve Uygulamaları Konferansı (IWW2019)" üniversitemiz akademisyenlerinin ve bildirili katılımcıların katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Üniversitemizde Kalite Çalışmaları

Kocaeli Üniversitesi Kalite Çalışmaları kapsamında Baki Komsuoğlu Kültür Kongre merkezi Karadeniz Salonunda 17 Ekim 2019 Perşembe günü öğleden sonra yarım gün süren sunum ve eğitim programı gerçekleştirildi.

Birim Kalite Elçileri Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 23.10.2019 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Birim Kalite Elçileri Toplantısı düzenlendi.

KOÜHA’dan 40 Saniyelik Hareket

“Kocaeli Şehir Tiyatroları oyuncusu Fatih Sevdi, Kocaeli Üniversitesi Haber Ajansı (KOÜHA) muhabirlerine Film Kurgu ve Montaj atölyesi verdi.

CUMHURİYET KAZANIMLARI

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından 30.10.2019 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda Cumhuriyet Kazanımları adlı bir panel düzenlendi.

İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu’nun, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, 2019 yılı, İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı çerçevesinde desteklenen “İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu” başlıklı projesinin tanıtım toplantısı 21.10.2019 tarihinde Hereke Meslek Yüksekokulu’nda yapıldı.

KOCAELİ CUMHURİYET VE GENÇLİK FESTİVALİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 26-29 Ekim tarihleri arasında Kocaeli’nin birçok merkezinde birbirinden farklı etkinliklerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ıncı yılı kutlamalarına coşku ve anlam katmak için ‘’Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali’’ düzenleyecek.

KARTEPE ZİRVESİ 2019 BASIN TOPLANTISI

Kartepe Zirvesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Kartepe’de düzenlenen uluslararası bir organizasyondur. Zirve, Dünyanın karşı karşıya bulunduğu meselelere çözüm üretme misyonuna katkı sunmaktadır.

KOÜ ile Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş. Arasında İyi Niyet Anlaşması İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş. arasında bilimsel ve teknoloji odaklı konularda işbirlikleri yapmak üzere İyi Niyet Anlaşması imzalanmıştır.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi TÜBİTAK ULAKBİM TR Tıp Dizini'nde

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından yılda 3 sayı (Ocak, Mayıs ve Eylül) olarak çevrimiçi yayımlanan, çift kör hakemli, açık erişimli bilim dergisi olan Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi e-ISSN: 2149-8571, TÜBİTAK ULAKBİM TR Tıp Dizini veri tabanına kabul edilmiştir."

“BÜYÜK GÜÇLERİN SURİYE PLANI”

Barış Pınarı Harekâtı, Türk ordusunun Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirdiği bir dizi sınır ötesi operasyonun üçüncü ayağını teşkil etmektedir. Barış Pınarı Harekatının amacı Türkiye'nin sınır güvenliğini oluşturmak, Suriyeli mültecilerin güvenli bir şekilde geri dönmesini sağlamak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü temin etmektir.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Astrofotoğraf Sergisi

Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Fotoğraf Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Haluk Arda OSKAY'ın 4. kişisel fotoğraf sergisi, fakültemiz Antre Sanat Galerisinde açıldı.

KARTEPE ZİRVESİ 2019

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde, Kocaeli Üniversitesi,sivil toplum kuruluşları ve diğer üniversiteler paydaşlığında gerçekleştirilen “Kartepe Zirvesi 2019”, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya çapında önemli konuşmacıları ağırlamaya hazırlanıyor.

“Her Talep Bir Armağandır”

Üniversitemiz “Her Talep Bir Armağandır” sloganı ile Öneri, İstek, Şikâyet, Bilgi ve Memnuniyet taleplerini alabileceği Talep Yönetim Sistemini aktif hale getirmiştir.

HERKES EL ELE, MEME KANSERİ GÜLE GÜLE

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü KOBİDOS, SENATÜRK ve Kocaeli Meme Derneği ortaklığında bugün (13.10.2019), “Herkes El Ele, Meme Kanseri Güle Güle” farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

FARK ET AMA SAKIN İHMAL ETME

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu’nda bugün (15.10.2019) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (KOÜTBAT) tarafından “Fark Et Ama Sakın İhmal Etme“ adlı bir seminer düzenlendi.

Erasmus+ Yükseköğretim Alanı Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı

Erasmus+ Yükseköğretim Alanı Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı 8 Ekim 2019 tarihinde üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Birimi ev sahipliğinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. Türkiye’den 66 yükseköğretim kurumundan 100’ü aşkın katılımcının iştirak ettiği toplantı Ulusal Ajans Yükseköğretim Koordinatörü Hür GÜLDÜ ve üniversitemiz Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ahmet KÜÇÜK’ün açılış konuşmalarıyla başlamıştır.

Yolun Sonunu Görmek İçin Çabalamak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde bugün (10.10.2019) bir etkinlik düzenlendi.

Mimarlık Haftası Etkinlikleri

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümünün düzenlediği "Mimarlık Haftası Etkinlikleri 2019" programı KOÜ MTFakültesi binasında gerçekleştirildi.

KOÜ Tıp Fakültesinden Bir Eser Daha

KOU Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Ahmet Ilgazlı’nın editörlüğünü ve yazarlığını yaptığı “Girişimsel Pulmonoloji” kitabı raflardaki yerini aldı.

TÜBİTAK'ta İlaç Sektörü Toplantısı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Marmara Araştırma Merkezi (TÜBİTAK MAM) Biriminde bugün Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, TÜBİTAK MAM, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Sanayi Odası iş birliğiyle ilaç sektörü toplantısı gerçekleşti.

Kocaeli Turizm Çalıştayı Başladı

Üniversitemiz ev sahipliğinde planlanarak, 8-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Kocaeli Turizm Çalıştayı’nın ilk basamağı bugün (08.10.2019) gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde “Tanışma” Resim Sergisi

1 Ekim 2019’da Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisinde Ekin DEVECİ’nin “Tanışma” başlıklı kişisel resim sergisi açıldı.

KOÜ ve ABD Alabama Üniversitesi Jeoloji Bölümleri Ham Petrol Geri Kazanım Çalışmalarını Yayınladı

KOÜ ve ABD Alabama Üniversitesi Jeoloji Bölümleri Ham Petrol Geri Kazanım Çalışmalarını Yayınladı

Turizm Fakültesi Kuruldu

Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kapatılarak, Turizm Fakültesi kuruldu. 04/10/2019 tarih ve 30908 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren karar ile birlikte, 18 olan üniversitemizdeki fakülte sayısı da 19'a yükselmiş oldu.

Kocaeli Turizm Çalıştayı Tanıtım Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından 8-9 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan "Kocaeli Turizm Çalıştayı" tanıtım basın toplantısı Vali Hüseyin Aksoy'un başkanlığında bugün (02.10.2019) gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Çocuk Evi Velilerine; Çocukluk Dönem Özellikleri, Yaşanan Sorunlar, Çözüm Yolları ve Sağlıklı İletişim Konularında Eğitim Verildi

Spor Bilimleri Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün tarafından Üniversitemiz Çocuk Evi velilerine; çocuk psikolojisi, çocukluk dönemi sorunları, yaşanan sorunların çözüm yolları ve çocuklarla sağlıklı iletişim kurma teknikleri konusunda eğitim verildi.

Radyo K.İ.'de Yeni Yayın Dönemi Başladı

2004 yılından bu yana kaliteli müziğin adresi olan Radyo K.İ. yeni yayın dönemine başladı. 2019-2020 eğitim öğretim yılında 11 program ile programlı yayın dönemine başlayan Radyo K.İ.'de yine haberden kaliteli müziğe farklı içerikler dinleyicilerimiz ile buluşmaya devam ediyor.

KOÜ ile Harvard Arasında Araştırma ve Değişim Programı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Harvard School Publıc Health arasında yapılan ortak çalışmalar sonucunda, araştırma ve değişim programı çerçevesinde Harvard School Publıc Health Doktora sonrası öğrencileri Dr. JoseIgnacıo Nazıf-Munoz, Dr. Eziamaka Ezenkwele ve Dr. Sarah Ann Huber Krum Halk Sağlığı Alanındaki çalışmalarını sundu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors