Haberler

Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan Rektörümüze Ziyaret

Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan Albay Halil Bağlan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Bilnet Okulları Yönetimi Rektörümüzü Ziyaret Etti

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alan Daire Başkanı Cenan Turan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile birlikte üniversitemizde teknik incelemelerde bulundu.

KOÜ'den Trafik Kazalarının Önlenmesi Adına Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde yapılan "Sürücü Yorgunluğu Sezme Sistemi Geliştirilmesi" projesiyle sürücünün yorgunluğundan veya ani durum değişikliğinden kaynaklanan kazaların en aza indirilmesi hedefleniyor.

Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuvarı Açıldı

Hereke'de hizmete yeni giren Kocaeli Üniversitesi Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuvarı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Hereke Yerleşkesi Ofisi açılışı bugün (13.02.2018) yapıldı.

Ceyhun Konak, Japonya'dan Ödülle Döndü

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde, Japonya'nın Nayoro şehrinde düzenlenen 18. Uluslararası Nayoro Kar Heykel Yarışması'na katıldı. Konak, katıldığı yarışmada "Nayoro Belediyesi Özel Ödülü" aldı.

Kadınların Varlığı Her Alana Yayılıyor

Hipodromlardaki kadın iş gücünü arttırmak ve kadınların atçılık sektöründe yer almasını sağlamak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor" projesinin ilk üniversite ayağını Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulu oluşturdu.

KOÜ Kültür Evi'nde "Gördüğümüzü Göremediğimiz" Söyleşisi

Kocaeli kentinin bilime, eğitime ve sanata bağlılığında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde yapılan söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATOSU AFRİN AÇIKLAMASI

Uzun süredir Suriye'de devam eden savaş ortamı ve bölgedeki olumsuz koşullar nedeniyle yapılanan terör örgütleri ve onların yandaşlarına müdahale ederek, barışı, huzuru ve güven ortamını tesis etmeye çalışan Devletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, bütün gücümüzle arkasındayız.

Incites Eğitim Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından dün (07.02.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Incites Eğitim Toplantısı" düzenlendi.

Mesleki Eğitime Simülatör Desteği

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası (KOSANO) ve Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) arasında üniversitemiz öğrencilerinin eğitimini desteklemeye yönelik protokol oluşturuldu.

Tütün Ürünleri İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor

Tütün ürünleri olan sigara, nargile vb. kullanımı dünyada çok önemli bir halk sağlığı sorunu olup her yıl yedi milyondan fazla kişi, tütün kullanımında dolayı hayatını kaybediyor. Prof. Dr. Ahmet Hamdi Ilgazlı, "2030 yılına gelindiğinde, dünyada 8 milyon kişinin sigara ve tütün kullanımından dolayı yaşamını yitireceği öngörülüyor." dedi.

KOÜ Sharks Çeyrek Finalde

Kocaeli Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı 'Sharks', Ünilig 1. Lig B Grubu'ndaki tüm maçlarını kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Türkiye'deki İlk Kadavra Kursları KOÜ'de Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu'nda, 3-4 Şubat tarihlerinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından Türkiye'de ilk defa kadavra kursları düzenlendi.

Uluslararası Öğrencilerin Doğru Adresi: KOÜ

Kocaeli Üniversitesi, 1500’ün üzerinde uluslararası öğrenciye hizmet vererek onların uluslararası kalitede eğitim almasını sağlıyor.

KOÜ, İstanbul'un Bilinmeyen Tarihine Işık Tutuyor

Kocaeli Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen Bathonea Kazıları ile Anadolu'da yaşayan Hititlerin Batı ile kurduğu ilişkilerin sınırları yeniden çizilmiş oldu. Milattan önce 2 bin yılına ait izlere rastlanan kazı, İstanbul'un bilinmeyen tarihine ışık tutuyor.

Yeni Poliklinik Binası Hızla Yükseliyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yeni Poliklinik binası inşaatında çalışmalar yoğunlaştı. Geçtiğimiz ay temeli atılan toplam 29500 metrekarelik bina tamamlandığında, bölgenin en önemli sağlık kuruluşu olan KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde poliklinik hizmetleri yeni bir ivme kazanacak.

Kocaeli'nin Kültürü Konuşuldu

Kocaeli'nin kültürel mirasının korunması ve tanıtılmasına yönelik görüşlerin paylaşıldığı "Kocaeli İl Kültür Konseyi Toplantısı", Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

KOÜ'de Çocuklar Geleceğe Sağlıklı Bir Şekilde Hazırlanıyor

Çocukların bedensel, zihinsel, ruhsal ve sosyal sağlığını korumak üzere araştırma ve eğitim yapan bilim dalı Sosyal Pediatri, koruyucu sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve geliştirici sağlık hizmetlerinin önceliğinin vurgulandığı günümüzde, çocukların sağlıklı bir ortamda büyümesi için önemli bir yer tutuyor.

"Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek, Kadının Sesi Kocaeli" Paneli

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi ve Körfez Ticaret Odası'nın katkılarıyla "Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek, Kadının Sesi Kocaeli Paneli"nin ilk oturumu 26 Ocak'ta Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi.

ABD'deki Kar Heykel Festivali'nde İstiklal Marşı Gururu

Kocaeli üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü öğretim üyesi Dr. Ceyhun Konak bu yıl 21 - 28 Ocak tarihlerinde ABD'nin Colorado eyaletinde düzenlenen 28. Breckenridge Kar Heykel Festivaline sanatçı olarak davet edildi. Festivalin son gününde İstiklal Marşımızın okunmasının gururunu yaşadık.

Bebeklerin Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi büyüme ve gelişmeleri açısından son derece önemlidir. Kocaeli Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazan Sarper de anne sütünün yararları ve anne sütü sonrası beslenme alışkanlıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarper, "Çocuklara et suyu yedirince etin kendisini yedirmiş olmuyoruz" dedi.

Öğretmen Eğitiminde Barış Eğitimi Çalıştayı

Yürütücülüğünü Fakültemiz Eğitim Bilimleri bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Soner POLAT’ın yaptığı “Öğretmen Eğitiminde Barış Eğitimi” çalıştayının açılış töreni 18 Ocak 2018 Perşembe günü Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nilgün FIĞLALI, Dekanımız Prof. Dr. Elşen VELİ ve akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

KOÜ'lü Öğrencilerden Yeni Proje: "Renkli Fırçalar Renkli Hayaller"

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü(KOÜEMK), "Renkli Fırçalar Renkli Hayaller" projesiyle kitap okumaya teşvik etmek ve kitap sevgisi aşılamak için sınıf boyayarak okuma salonu oluşturuyor.

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Valiliği'nde 10 şehit ailesi ve 6 gaziye madalyalarının takdim edildiği "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"ne katıldı.

Üniversitemizde Sağlık Toplantısı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başkanlığında, üniversitemizde bugün (23.01.2018) sağlık toplantısı düzenlendi.

Kent Konseyi Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kış Aylarında Yüz Felci Riski Artıyor

Kış aylarında artış gösteren soğuk hava beraberinde birçok hastalığa zemin hazırlıyor. Soğuk hava ve rüzgâr yüz bölgesindeki sinirleri olumsuz yönde etkileyerek yüz felcine de sebep olabiliyor.

Dr. Ceyhun Konak, Üniversitemizi Fransa'da Temsil Etti

Kocaeli Üniversitesi Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı Dr. Ceyhun Konak dünyada heykel alanında gerçekleştirilen birçok organizasyona davetli olarak katılıp kentimizi ve Kocaeli Üniversitesi'ni başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyelerinden "Kültür ve Sanat Eğitimi"

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri 18 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) projesi kapsamında Kocaeli Bölgesi proje bilgilendirme sanat eğitimi üzerine konuştular.

KOÜ'lü Miniklerde Karne Heyecanı

Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu öğrencileri 2017-2018 öğretim yılının ilk dönemin sona ermesiyle geçtiğimiz Cuma günü (19.01.2017) karne heyecanını yaşadı.

Rektörümüz RTÜK Yayıncı Buluşmaları Toplantısına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü bugün (20.01.2018) ilimizde gerçekleştirilen Marmara Bölgesi RTÜK-Yayıncı Buluşmaları Toplantısına katıldı.

Avrupa Birliği Ufuk2020 Programı Uzay ve Ulaşım Alanları Bilgi Günü

Üreten, araştıran ve bölgesine değer katma yolunda emin adımlarla yürüyen Kocaeli Üniversitesi, uluslararası çağdaş eğitim sürecine uyumlu, ileri düzeyde eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

KOÜ Akademisyenleri Protein Tozuyla İlgili Uyardı

Protein tozu doktor ve antrenör kontrolünde kullanıldığı zaman herhangi bir sağlık sorunu yaratmazken bilinçsizce ve fazla kullanıldığı taktirde kısırlık, damar pıhtılaşması, kas yırtılmalarına hatta ölüme neden olabiliyor.

Üniversitemizi Gururlandıran Başarı

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Öğrencisi Bektore Mansurov "XXI. Yüzyılda Alaş'ın Yolunu Aydınlatın" konferansında yaptığı sunumla birinci olarak madalya kazandı.

Tüpraş Ar-Ge Merkezi KOÜ İş Birliği Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 15.01.2018 tarihinde "Tüpraş Ar-Ge Merkezi KOÜ İş Birliği Toplantısı" düzenlendi.

KOÜ Tıp Fakültesi'ne Önemli Bağış

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Türkiye Yardımseverler Derneği Kocaeli Şubesi'nin desteğiyle 50 kişilik bilgisayarlı sınıf açılışı gerçekleştirildi.

Rektörümüz "Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanları Kurultayı"na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanları Kurultayı"na katıldı.

Vali Büyükakın, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla ilimizde bulunan Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

UTEAK, Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü’yü Ziyaret Etti

Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

"Basın Onur Günü Kutlandı"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Ocak 1923'te Kocaeli'de düzenlediği basın toplantısının 95. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi'nin de destekleriyle bugün(16.01.2018) 16 Ocak Basın Onur Günü Sabancı Kültür Merkezinde kutlandı.

Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Ocak 1923'te Kocaeli'de düzenlediği basın toplantısının 95. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi'nin de destekleriyle 15-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen "Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi"nin açılışı bugün Luxor Garden Otel'de yapıldı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors