Haberler

KOÜ’lü Gönüllü İtfaiyeciler, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören gönüllü itfaiyeciler, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret etti.

Ford Otosan İKY, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ford Otosan İnsan Kaynakları Yöneticileri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Denizcilik Fakültesi, Sektörde Siber Güvenlik Eğitimi Verdi

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından 24 Ekim 2018 tarihinde IMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi salonunda Denizcilik Sektöründe Siber Güvenlik (Cyber Security) eğitimi verildi.

Kızılay Haftası: 1 Kan, 3 Can Kurtarır

Kızılay Haftası, Türkiye'nin tarafsızlık, bağımsızlık ve ayrım gözetmeme ilkeleriyle hareket eden yardım kuruluşu olan Kızılay tarafından her yıl kasım ayının ilk günleri farkındalık yaratma ve faaliyetlere dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

Şuurlu Öğretmenler Derneği, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Şuurlu Öğretmenler Derneği Şube Başkanı Serkan Kocakır ve dernek üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Turizmin Zirvesi Kartepe'de Buluştu

Kocaeli Üniversitesi, Kartepe Belediyesi ve Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi işbirliğinde II. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi ile I. Uluslararası / IV. Ulusal Emek ve Toplum Kongresi düzenlendi.

KOÜ'nün Desteğiyle Romanya'da Uluslararası Kongre Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi, ssTurkish Studies Dergisi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi işbirliğiyle Valahia Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, 26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi (INCSOS IV), Uluslararası Akademik ve Uygulamalı Bilimler Kongresi (INTCACAS) ile Uluslararası Dil Eğitimi ve Öğretimi Sempozyumu (INSLET IV) düzenlendi.

Uluslararası Öğrenciler Türkçe Öğreniyor

2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğretmek için kurulan Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER), Avrupa Birliği tarafından kabul edilen dil öğretimi kurallarına uygun olarak eğitimlerini sürdürüyor.

Kuşaklararası Etkileşim İçin Sanat

Kocaeli Üniversitesi, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi'nce desteklenen "Kuşaklararası Etkileşim İçin Sanat: Bebek Patlaması ve Z Kuşağı'nın Seramik Sanatı İle Buluşması" isimli proje, Gebze'de eğitim veren Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu'nda başladı.

Tasarruf, Cimrilik Demek Değildir

İnsanların ihtiyaçlarının karşılanmasında ve gelişiminin sağlıklı olarak sürdürülmesinde gerekli olan enerji; özellikle sanayi, konut ve ulaştırma gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

KOÜ’de Sürdürülebilir Çevre Konferansı

Dünya genelinde nüfusun artması ve bu nüfusun ihtiyaçları, çevre kirliliğini hızlandırmaktadır. Günlük yaşamı, kolaylaştırıcı bazı gelişmeler doğal kaynakları bozmakta; su, hava ve toprağın kirlenmesine yol açmaktadır. Çevre kirliliğine farkındalık oluşturmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi’nde farkındalık konferansı düzenlendi.

Analitik Düşünmek İçin Kodlama Eğitimi

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok alanda üretimin temelini, yazılımın oluşturacağı öngörülürken yazılım dili olan kodlamanın öğretimi de önemli unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

KOÜ Tıp Fakültesi'ne Bir Akreditasyon Belgesi Daha

Marmara Bölgesi'nin tıp alanındaki amiral gemisi konumundaki Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ediyor.

Haydi, Sen de Laptopunu Al Gel!!!

Kocaeli Üniversitesi Açık Kaynak Laboratuvarı tarafından dün (31.10.2018) İletişim Fakültesi PC-Lab-1'de Okutman Uğur Yıldız koordinatörlüğünde 'Haydi, Sen de Laptopunu Al Gel' etkinliği gerçekleştirildi.

KOÜ’ye Çocuk Parkı

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, çocukların hastanede yaşadıkları stres ve kaygıyı en aza indirmek için çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörümüz, Yeni Poliklinik Binasında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, inşaatı devam eden yeni poliklinik binasında 31 Ekim Çarşamba günü incelemelerde bulundu.

SANTEK 2018, Rektörümüzün Katılımıyla Açıldı

Kocaeli Üniversitesi’nin desteklediği ve çok sayıda firmanın yer aldığı SANTEK 2018 5.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı bugün (31.10.2018) ziyaretçilere kapılarını açtı.

2018 KPSS-Önlisans Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan KPSS-Önlisans (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde toplantı gerçekleştirildi.

Öğrencilere Kütüphane Kullanıcı Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliğinde eğitim gören, öğrenciler, kütüphane kullanıcı eğitimine katıldı.

Vazgeçilmez Bir Değer: Cumhuriyet

Cumhuriyet, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde kazanmış oldukları Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923’te ilan edildi.

KOÜ’ye Avrupa Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol, Uluslararası Seramik dalında yaptığı kalıcı proje ve çalışmalar ile verdiği hizmetlerden dolayı “By Protokol Dergisi” tarafından ödüllendirildi.

Gökyüzünün Çelik Kanatları: Hava Harp Okulu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda “Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu” tanıtım toplantısı düzenlendi.

Sıfır Atık Projesi Kapsamında Okul Çeşmesi Mozaik Kaplanıyor

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde yürütülen “Seramik Sıfır Atık Projesi” devam ediyor.

KOÜ’de “Teknoloji” Zirvesi

Türkiye genelindeki Teknoloji Fakülteleri arasında 11.’si düzenlenen “Teknoloji Fakültesi Dekanlar Konseyi” toplantısına bu yıl Kocaeli Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

KARTEPE ZİRVESİ “GÖÇ, MÜLTECİLİK VE İNSANLIK”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi paydaşlığında, Türkiye'yi ve dünyayı yakından ilgilendiren sosyal ve siyasal konuların ele alındığı Kartepe Zirvesi'nin açılışı bugün (26.10.2018) Kartepe Green Park Otel'de gerçekleştirildi. Zirve’nin bu yılki konusu “Göç, Mültecilik ve İnsanlık”.

Cumhuriyet Bayramı'na Özel "Uçurtma Festivali"

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ortaklığında dün (24.10.2018) Cumhuriyet ve Gençlik Festivali kapsamında Türk Bayraklı Uçurtma Festivali düzenlendi.

Ödüllü Yönetmen KOÜ'de

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün (24.10.2018) KOÜ Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Velioğlu ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğr. Görevlisi İren Dicle Aytaç koordinatörlüğünde ödüllü yönetmen Cüneyt Karakuş söyleşi gerçekleştirdi.

Teknoloji Fakültesi'nde Kariyer Günü

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Farabi Konferans Salonu'nda dün (24.10.2018) Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle Novares Firması tarafından "Firma Tanıtımı ve Kariyer Günü" etkinliği gerçekleştirildi.

E-Kütüphane ile Kolay Okuma

Kütüphanelerden temin edilen kitaplar ve dergiler kişinin sorumluluğu altında olan ödünç kaynaklardır.

Üniversitemizde Cumhuriyet ve Kazanımları Paneli Düzenlendi

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılı etkinlikleri kapsamında üniversitemizde, "Cumhuriyet ve Kazanımları" adlı panel düzenlendi.

Kültür Evi; Kent ile Üniversiteyi Bütünleştiriyor

Kocaeli ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, bugüne kadar düzenlediği kurslarla adından sıkça söz ettiriyor. SEKAPARK’ ta eğitim faaliyetlerini sürdüren KOÜ Rektörlüğü Kültür Evi'nde Kocaeli'nin sosyal ve kültürel dokusuna etki eden kurslar da veriliyor.

KOÜ'de Afiş Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde dün (22.10.2018), Dr. Öğr. Üyesi Murat Ertürk'ün kişisel sergisi açıldı.

KOÜ İletişim Fakültesi'nden Dev Proje

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) , Kocaeli Basın İlan Kurumu ve İŞKUR arasında "Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi ve İstihdamı" programı kapsamında protokol imzalandı.

"Genetik Yatkınlık Erken Menopoza Sebep Olabilir"

Aşırı terleme, regl düzensizliği, çarpıntı, sıcak basması ya da üşüme… 45-50 yaş aralığındaki kadınların yakındığı tüm bu şikayetler, menopozun belirtileri arasında yer alıyor. Peki menopoz nedir? Bu süreç kadınlar arasında neden erken yaşanıyor? Nasıl önlem alınmalı?

KOÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Fikir ve Çözüm Üretiyor

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının, sadece çok tehlikeli veya ağır işleri kapsadığını düşünmek ve sadece iş kazalarına karşı önlem alınmasını sağladığı yönünde bir yaklaşım doğru değildir.

Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri

KOÜTBAT (Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu) ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin birlikte düzenledikleri “Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri” etkinliği Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Dergisi Yayın Hayatına Başladı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Dergisi 1. Cilt 1. Sayısının yayımlanması ile yayın hayatına başladı.

KOÜ'lü Akademisyen Türk Romanında Ankara'yı Anlattı

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili Bölümü'nden Dr. Esra Sazyek, Koç Üniversitesi'nde "Türk Romanında Ankara" konulu konferans verdi.

Bebeklerin Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni doğan bebeklerde sağlıklı bir bünyenin temelleri ilk bir yılda atılıyor. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken beslenme kurallarını ve doğru bilinen yanlışları Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazan Sarper açıkladı.

Rektörümüz, Makine Mühendisliği Kulübü Öğrencilerini Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Kulübü öğrencilerini ağırladı.

KOÜ'de Meme Kanseri Farkındalığı

Meme kanseri, kadınlarda görülen diğer tüm kanser tipleri arasında %30'luk bir değer ile en yüksek orana sahiptir. Bunun yanı sıra meme kanseri, tedavi oranlarında da artış gösteren bir kanser türüdür. Tedavi ile ilgili en önemli nokta ise erken teşhisdir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors