Haberler

KOİF 2017 Kapılarını Açtı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Şubatta başlattığı 'İstihdamda Milli Seferberlik' programına da destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği Koordinatörlüğünde, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenen "Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günlerini (KOİF)" bugün (06.04.2017) açıldı. Kocaeli Üniversitesi olarak, iki stant ile fuarda yerimizi aldık.

Sağlık Hizmetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü ile Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) işbirliğinde düzenlenen "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" bugün (07.04.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Görsel İletişime Yeni Yaklaşımlar

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D-8 dersliğinde '1. Görsel İletişimde Yeni Sanatsal Yaklaşımlar' konferansı düzenlendi.

Sazlı Sözlü Tarih Semineri

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından dün (06.04.2017) "Sazlı Sözlü Tarih" adlı bir konferans gerçekleştirildi.

"Katı Atık Laboratuvarı Teoriyi Pratiğe Çevirebilmek İçin Kuruldu"

Kocaeli Üniversitesi Katı Atık Laboratuvarı Çevre Mühendisi öğrencilerinin araştırma yapabilmesi ve öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dönüştürebilmesini sağlamak amacıyla 2009 yılında kurulmuş olan bir laboratuvardır.

1-7 Nisan Kanser Haftası

Kanser, günümüzün en önemli sağlık sorunlarından birisidir. Yıl boyunca sürdürülmesi gereken halkı bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık kazandırma çalışmalarına yoğunluk verilmesi nedeniyle, "1- 7 Nisan Kanser Haftası" kanser mücadelesinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Çocuk Yaşta Evlenen Birey Sağlıklı Gelişmez

Çocuklar, henüz kendi psikolojik ve bedensel gelişimini tamamlamamış genç bireylerdir.

Kamu İhale Mevzuatı ve Satın Alma Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 3-4 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği işbirliğiyle "Kamu İhale Mevzuatı ve Satın Alma Eğitimi" gerçekleşti.

Kanser Haftası

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği işbirliği ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda "Kanser Haftası" etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ve Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Ergül konuşmacı olarak yer aldı. Etkinliğe çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Reaktif Mikroservisler ve Ölçeklenebilirlik

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda Bilgisayar Mühendisliği tarafından Yazılım Geliştirici Cenk Çorapçı'nın konuşmacı olarak katıldığı "Reaktif Mikroservisler ve Ölçeklenebilirlik" adlı etkinlik düzenlendi.

KOÜ'de Otomotiv Endüstrisi Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda "Otomotiv Endüstrisinde Yeni Trendler" adlı bir etkinlik düzenlendi.

14. Ulusal Hepatogastroenteroloji Kongresi

Kocaeli Üniversitesi, bünyesinde yer verdiği bilimsel çalışmalarla ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

KOÜ'de Ulusal Metroloji Konferansı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda dün (05.04.2017) KOÜ Teknoloji ve Transfer Ofisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü ortaklığında "Ulusal Metroloji Konferansı" düzenlendi.

Rektörümüz, İSU Merkez Laboratuvar Tanıtım Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından 17 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilen İSU Merkez Laboratuvarı'nın tanıtım programına katıldı.

Rektörümüzden, Mekatronik Kulübü'ne Destek

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Fığlalı ve Mekatronik Kulübü öğrencilerini makamında ağırladı.

Halk Ozanlarından, Rektörümüze Ziyaret

Halk Ozanları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Erzurumlu Aşık Erol Ergani ve Dernek üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Üniversitemize Körfez'de Yeni Kampüs

Kocaeli Üniversitesi'nin Körfez'de kurulacak yeni kampüsünün temel atma töreni bugün (02.04.2017) Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık'ın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

"İman Meyvesini Bu Dünyada Vermeli"

Seka Park'ta faaliyetini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi'nde bu yıl da çeşitli konularda öğrencilere yönelik seminerler gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Gazeteciler İletişim Fakültesi'nde

İletişim Fakültesi Uygulama Haber Ajansında düzenlenen "Haber Atölyesi" etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGECE) Başkanı Çetin Gürol, "İletişim Fakültesi'ndeki öğrenciler sektöre inmeli." dedi.

KOÜ'de Hasta ve Hasta Yakınlarına Eğitim Verildi

Periton diyalizi, hastanın karın boşluğuna küçük bir ameliyat ile yerleştirilen, ince, yumuşak, silikondan yapılmış kalıcı bir tüp aracılığı ile verilen özel olarak hazırlanmış bir solüsyon ile hastanın kendi karın zarı kullanılarak kanının zararlı maddelerden arındırılması ve vücuttaki sıvı dengesinin sağlanması işlemidir.

Staja İlk Adım

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün "Staj Bilgilendirme Semineri" düzenlendi. İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen seminerde, Arş. Gör. Onur Öztürk ve Arş. Gör. Murat Karadeniz konuşmacı olarak yer aldı.

Gönül Sultanları Sempozyumunun İlki Yapıldı

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Gönül Sultanları Sempozyumu'nun ilki "Üsküplü Âlim Ârif Şeyh Sâdeddîn Sırrî Er-Rifâî" adıyla bugün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOİF Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda dün (29.03.2017) Kocaeli Üniversitesi ve İŞKUR ortaklığında 6-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı (KOİF) ve Kariyer Günlerinin tanıtım semineri düzenlendi.

Prof. Dr. Solak, Anestezi Olmadan Ameliyat Gerçekleşemez

Anesteziyoloji ve Reanimasyon hekimi, Tıp Fakültesi mezunu olup bu dalda dört yıllık uzmanlık eğitimini tamamlamış olan, tüm ameliyat boyunca ve sonrasında, ağrı ve diğer nahoş duyguların hissedilmesini önleyip ortaya çıkan tüm tıbbi sorunları anında teşhis edip tedavi eden, bunun için gerekli tıbbi yöntemleri ve kurallara ameliyat öncesinde başlayıp ameliyat sonuna kadar uygulayan hekimdir.

İş Hayatında Kadının Yeri ve Önemi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün Kariyer Danışmanlık Kulübü tarafından "İş'te Kadın, İş Hayatında Kadının Yeri ve Önemi" adlı etkinlik düzenlendi.

Dünyaca Ünlü Orkestra Şefi Cem Mansur, Üniversitemizde

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Dünyaca ünlü orkestra şefi Cem Mansur'u ağırladı.

Kayıt Dışı Çalışma!

Kocaeli Üniversitesi yürütücülüğünde gerçekleştirilen ve Avrupa Birliği Projesi olan "Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma" kapsamında düzenlenen "European Congress On Economic Issues" bugün (30.03.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Türk Halk Müziği Konseri

Şef İsmet Ünsal yönetimindeki "Türk Halk Müziği Konseri" bugün (29.03.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

KOÜ ile OBSS'den Örnek Olacak İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi ile OBSS (Open Business Software Solutions) Bilişim Sanayi ve LTD. ŞTİ. arasında, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi amacıyla örnek bir işbirliği protokolü imzalandı.

Sınır Tanımayan Doktorlar

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonunda European Medical Students Association (EMSA) kulübü tarafından "Sınır Tanımayan Doktorlar (Medecins Sans Frontieres)" ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Karamürsel MYO 'da Tecrübe Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu'nda 23-24 Mart tarihleri arasında "Tecrübe Konuşuyor" başlıklı kariyer günleri etkinliği düzenledi.

İşlerini Severek Yapsınlar

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde İletişim Kulübü tarafından düzenlenen "Televizyon ve Sinema Sektörü, Haber Yapımı" etkinliğine konuşmacı olarak görüntü yönetmeni ve muhabir İlker Özkap katıldı.

Oryantiring Sporu Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda "Doğada Satranç Oryantiring Sporu Tanıtımı" adlı etkinlik düzenlendi.

İletişim Fakültesi'ne Ödül Yağmuru

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Atölyesi ortaklığıyla "Bir Ödül de Bizden" adlı etkinlik düzenlendi.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü, 1961'de Uluslararası Tiyatrolar Birliği (International Theatre Institute) tarafından ilan edildi. ITI merkezleri ve dünya çapında tiyatro grupları tarafından her yıl 27 Mart'ta Dünya Tiyatro Günü kutlanmaktadır.

Endüstri Mühendisliğinde ERP'nin Önemi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün (27.03.2017) "EnERP (Login Yazılım)" adlı etkinlik düzenlendi.

Günümüzün Olayı: Sosyal Medya

Sosyal medya bilinçli kullanıldığı zaman fayda sağlarken bağımlılık derecesine geldiğinde ise olumsuz tarafları ortaya çıkıyor. Sosyal medya aynı zamanda çocukları da hem olumlu hem de olumsuz etkilerken ailelere bu konuda büyük görevler düşüyor.

Ödüllü Filmler Kocaeli Üniversitesi'nde

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D-7 dersliğinde bugün Akbank 13. Kısa Film Festivalinde ödül alan kısa filmlerin gösterimi gerçekleştirildi.

MS Hayatınızın Sonu Değil

MS (Multipl Skleroz) hastalığı, kişinin bağışıklık sistemindeki bozukluk sonucu beyin ve omurilikte çok sayıda plakların oluşmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Genç yaşlarda görülebilen MS hastalığı, dünyada yaklaşık 5.6 milyon, Türkiye'de ise 60 bin kişiyi etkilemektedir. Uygun tedavi ve düzenli takiple kontrol altında tutulabilen MS hastalığı genellikle 20-40 yaşları arasında ortaya çıkıyor.

KOÜ Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Kocaeli Uluslararası Fuar merkezinde Lisans Yerleştirme Sınavlarının(LYS) ardından üniversite tercihi yapacak olan lise öğrencilerinin, üniversitelerin imkânları konusunda fikir sahibi olmaları amacıyla 23-24 Mart tarihlerinde EKET Fuarcılık tarafından Üniversite Tercih Günleri düzenlendi.

5. PİTEK Günleri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde IEEE KOÜ tarafından 22-23 mart tarihleri arasında 5. Profesyonel İş ve Teknolojisi Günleri (PİTEK) düzenlendi. Etkinlikte Elektrik Mühendisliği sektöründeki iş adamları tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Kariyerin İçin Doğru Soruları Sor

Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda "Doğru Soru Doğru Kariyer" adlı etkinlik düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors