Haberler

KOÜ'de 19 Mayıs Ruhu Yaşandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu'nda etkinlik düzenlendi.

Rektörümüz, Yeni Poliklinik Binasında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, inşaatı devam eden yeni poliklinik binasında bugün (18.05.2018) incelemelerde bulundu.

Arslanbey MYO'dan Özel Öğrencilere Ziyaret

Çeşitli projeler, bilimsel araştırmalar ve programlarla öğrencilere en iyi eğitimi sunan Kocaeli Üniversitesi, bunun yanında toplumsal sorumluluk projelerini de büyük önem veriyor.

Hereke MYO, Alanında Eğitim Veren Liseyi Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu akademisyenleri, Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Hereke MYO, TSE Kalite Kampüsü'ne Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'nün Gebze'deki Kalite Kampüsü'ne teknik gezi düzenledi.

Rektörümüz, Başarılı Sporcuları Ağırladı

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve Türkiye şampiyonalarında dereceye giren genç sporcular bugün (17.05.2018) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü makamında ziyaret etti.

2. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) ve KOÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü işbirliğinde, öğrencileri mesleki hayatlarında kazalardan korumak ve eğitim sürecinde olası riskleri önlemek amacıyla bugün (17.05.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "2. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sıralamasında Kocaeli ilk 10 da

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, "Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı " kapsamında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda etkinlik gerçekleştirildi.

KOÜ'ye En İyi Sözel Bildiri Ödülü

Doç. Dr. Betül Bayazıt ve yüksek lisans öğrencisi Bircan Kavlak 10-13 Mayıs'ta katıldıkları uluslar arası kongrede en iyi sözel bildiri ödülünü aldılar.

Tam Zamanlı Devre Özel Yetenek Sınav Takvimi Açıklandı

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2018-2019 öğretim yılı Tam Zamanlı Devre (Ortaokul ve Lise) Özel Yetenek Sınav Takvimi ve Başvuru Koşulları açıklandı.

KOÜ'de Hemşireler Sempozyumu Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nde "12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı. Haftaya boyunca devam eden etkinlikler, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nda düzenlenen "Hemşirelik Sempozyumu" ile sona erdi.

Sahne Sanatları Bölümü'ne İki Ödül

Maltepe Üniversitesi ve Kartal Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali'ne katılan Fırtına iki ödülle döndü.

Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da 'Kariyer Sohbetleri

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu'nda, öğrenciler ile velilerin meslekler ile ilgili bilgilendirildiği "Kariyer Sohbetleri"nin bu yıl ilki düzenlendi.

Üniversitemiz Senatosundan Kudüs'teki Saldırılara Yönelik Açıklama

Ortadoğu'nun ve tüm İslam Coğrafyası'nın yıllardır kanayan yarası Filistin üzerinde; barış ve çözüm yerine kanlı hesaplar yapan emperyalist düşünce, Gazze'de barışçıl bir biçimde haklarını savunan Filistinli Müslümanlara haince saldırmış, onlarca masumun hayatını kaybetmesine, binlercesinin ise yaralanmasına sebep olmuştur.

Rektörümüz, Şampiyon Takımı Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye şampiyonu olan Kocaeli Üniversitesi Kadın Futsal Takımı’nı makamında ağırladı.

Geleneksel Kocaeli Üniversitesi Pikniği Yapıldı

Geleneksel Kocaeli Üniversitesi pikniği bugün(15.05.2018) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımıyla Kocaeli Kent Ormanı’nda yapıldı.

KOÜ’de Hemşireler Haftası Etkinliklerle Devam Etti

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi hemşireleri çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek Hemşireler Haftası’nı kutladı.

Kocaeli Milletvekili, Rektörümüz'ü Ziyaret Etti

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu bugün(14.05.2018) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Özgün Baskı Atölye Sergisi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından özgün baskı atölyesinde üretilen eserler 7 - 11 Mayıs tarihleri arasında sergilendi.

3M Eğitim ve İnovasyon Merkezi Teknik Gezisi

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu Oto Boya ve Karoseri Programı 1. Sınıf Öğrencileri, Renk ve Yüzey Bilgisi Dersi kapsamında 3M Eğitim ve İnovasyon Merkezi’ne teknik gezi gerçekleştirdi.

Yeni Poliklinik Binası İnşaat Çalışmaları Sürüyor

Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

3 Kıtaya Damga Vuran Heykeller Bu Sergide

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ortaklığında yürütülen 8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında, "3 Kıta/Continents Landart" Heykel sergisi açıldı.

KOÜ Bisiklet Şampiyonasında Kürsüde Yer Aldı

Üniversiteler arası spor müsabakalarında tüm müsabakalara damga vuran üniversitemiz, bisiklet şampiyonasında da hem kadınlarda hem erkeklerde kürsüde yer aldı.

KOÜ Ayak Tenisinde Şampiyon Oldu

08 - 11 Nisan 2018 tarihleri arasında Amasya'da yapılan 28 takım (Kadın - Erkek) ve 120 sporcunun katıldığı Türkiye Üniversitelerarası Ayak Tenisi Şampiyonası'nda, Triple (Üçlü) Kadınlar kategorisinde Kocaeli Üniversitesi Türkiye Şampiyonu oldu.

Rektörümüze Ziyaret

Kamu Diplomasisi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Osman Öztürk, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, Mütercim-Tercüman Yaşar Baş ve KOÜ Yönetişim Kulübü öğrencileri bugün (10.05.2018), Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Dr. İbrahim Kahraman, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Kent Konseyi Eski Başkanı Dr. İbrahim Kahraman bugün (10.05.2018), Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ’den Gebze’nin Tarihine Işık Tutan Proje

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Gebze Somut Olmayan Kültür Mirası Projesi kapsamında “Kıtaları Buluşturan Tarihsel Geçiş Hattı Üzerinde Bir Kent: Gebze” adlı kitabın lansmanı ve sergisi, Gebze Kültür Merkezinde bugün (10.05.2018) gerçekleştirildi.

FOİMYO'18 Otomotiv Mesleki Seminerleri Tamamlandı

Üniversitemizin kurumsal hedefleri doğrultusunda Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da uygulanan "İşletme Ortaklı Mesleki Eğitim Modeli Uygulamaları" kapsamında, 2014-2015 yılından itibaren her yıl düzenlenmekte olan ve bu yılda da dördüncüsü düzenlenen geleneksel seminer etkinliklerinde, toplam 10 farklı firma 13 adet seminer düzenledi.

Sahne Sanatları Bölümü Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali'ne Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, Maltepe Üniversitesi ve Kartal Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali'ne katıldı.

Farabi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Farabi Değişim Programı Koordinatörlüğü tarafından 8-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

KOÜ'de 3.Ebelik Sempozyumu Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (08.05.2018) 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü kapsamında "3. Kocaeli Ebelik Sempozyumu" düzenlendi.

8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Başladı

Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde dün (08.05.2018) Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu tarafından Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi iş birliğinde "8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyum"unun açılışı gerçekleştirildi.

Fatih Türbedarı Amiş Efendi Üniversitemizde Anıldı

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Gönül Sultanları Sempozyumu'nun ikincisi "Fatih Türbedarı Amiş Efendi"nin vefatının 98. seneyi devriyesi anısına bugün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Konservatuvar'da Türk Halk Müziği Konseri

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı öğrencileri, "Türk Halk Müziği Konseri" verdi.

KOÜ'ye Bir Şampiyonluk da Halk Oyunlarından

Kocaeli Üniversitesi Trabzon Yöresi Halk Oyunları Ekibi, "Üniversitelerarası Halk Dansları Yarışması"nda birinci oldu.

KOÜ'de "Hegel ve Özne" Semineri

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi B Blok konferans Salonu'nda "Özne ve Felsefe" başlıklı 2018 bahar dönemi felsefe seminerlerinin birincisi düzenlendi.

Meksika'daki Heykel Yarışmasına KOÜ Damgası

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, Meksika'da düzenlenen 2. Uluslararası Sıkıştırılmış Saman Heykel Sempozyumu'nda ülkemizi ve üniversitemizi temsil etti.

Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği'nin katkılarıyla Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı ikinci sınıf öğrencilerine, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) verildi.

KOÜ Uluslararası Ortaklarını Ağırlıyor

Kocaeli Üniversitesi, dünya çapında ortaklarını ve kurumlarını 7-11 Mayıs tarihlerinde üniversitemizde ağırlıyor.

Üniversitemiz 10. Yaşına Giren Geleneksel Kitap Fuarı'nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği ve Kocaeli Üniversitesi'nin de destek verdiği Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 10. kez kitap tutkunlarına kapılarını açtı.

Şehrim 2023 Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması amacıyla hayata geçirilen “Şehrim 2023” projesine destek veriyor. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında bugün (04.05.2018) Antikkapı Restoran’da çalıştay düzenlendi. Çalıştaya katılanlar Çevre, Şehir ve Kültür başlıklarında Kocaeli’nin daha da gelişmesi adına fikir alışverişinde bulundular.

KOÜ’de 7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (KOÜTBAT) tarafından 4-5-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi’nin açılışı bugün Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors