Haberler

KOÜ'de Uygulamalı Hastane Otomasyon Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilere "Uygulamalı Hastane Otomasyon Eğitimi" düzenlendi.

Kayıtdışı İstihdam ve Hayat Okulu

Kocaeli Üniversitesi yürütücülüğünde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın destekleri ve Posco Assan'ın proje iştirakçisi konumunda olduğu "Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma" projesi kapsamında üniversitemizde seminer gerçekleştirildi.

EDOK Ziyaretinde Üniversitemizden Birlik Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Üniversitemiz Yönetim Kurulu Üyeleri, ülkemize yönelik son dönemlerde artan terör saldırılarının, bütünlüğümüze zarar vermediği, aksine devletimizin tüm birimleri arasındaki dayanışmayı her geçen gün daha da güçlendirdiği bu günlerde, Kara Kuvvetleri EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı'nı ziyaret ederek birlik, beraberlik ve destek mesajı verdiler.

KOÜ Yönetimine Liderlik Semineri

Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmetiçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Kartepe Park Otel’de düzenlenen “4 Köşe Liderlik” seminere üniversitemiz akademik ve idari yönetimi katıldı.

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi’nden, Rektörümüze Ziyaret

Kazakistan Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Phd. Mustafa Eren, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörümüz, Mimarlık ve Tasarım ile Güzel Sanatlar Fakültelerinin Kurullar Toplantılarına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Kurul Toplantısı'na katıldı.

Epilepsi Nöbetleri Çok Geniş ve Farklı Tipte Görülebilir

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Kutlu epilepsi hastalığı hakkında açıklamalarda bulundu.

9. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından düzenlenen "9. Çocuk Sağlığı Toplantısı" bugün (16.12.2013) gerçekleştirildi. Toplantıda, çocuk sağlığı ve izlemi konusunda sık karşılaşılan sorunlar ele alındı.

Kocaeli Müteahhitler Birliği, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Zekai İren ve Yönetim Kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

DETAB Kursu Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu ile Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından on üçüncüsü düzenlenen "Deney Hayvanları Kullanımı Sertifika Programı" bugün (16.12.2016) yapılan sertifika töreni ile sona erdi.

KOÜ'de "Vatan Şairleri Paneli" Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Türk Dünyası Kültürü ve Araştırmaları Kulübü tarafından düzenlenen "Vatan Şairleri Paneli" paneli dün (15.12.2016) gerçekleştirildi.

Alınan Her Kilo Eklemlere 3-4 Kat Yük Bindiriyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selime Ilgın Sade, kireçlenmeyle ilgili bilgi verirken, kireçlenmenin kalıtımsal olabildiğine dikkat çekti.

Köktürkler Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünün düzenlediği Köktürkler Konferansı dün (14.12.2016) yapıldı.

"Böbrek Nakli Hayat Kurtarır"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Itır Yeğenağa, böbrek hastalarının dikkat etmesi gerekenleri anlattı. Yeğenağa, böbrek naklinin önemine vurgu yaptı.

Akademisyenlerin Sergisine Yoğun İlgi

Kocaeli Üniversitesi öğretim elemanları Öğr.Gör.Sevtap Örgel, Öğr.Gör.Arzu Parten, Öğr.Gör.Selda Ertürk Özturan ve Eskişehir Osmangazi Heykel Bölümü öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Serenay Şahin'in çalışmalarından oluşan "DİZİN" Heykel Sergisi dün (15.12.2016) İzmit eski Gar Binasında açıldı.

KOÜ TTO KOBİ'lere Öncü Oluyor

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO), Doğu Marmara Konsorsiyumu içerisinde yürüttüğü Avrupa Birliği projesi 'COSME' ile bölgedeki KOBİ'lere destek veriyor.

"Uyku Apnesinde Horlamayı Küçümsemeyin"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haşim Boyacı, erkeklerde ve obez insanlarda daha sık görülen uyku apnesinin kişide öğrenme bozukluğuna, dikkat dağınıklığına ve hipertansiyona neden olabileceğinin altını çizdi.

İletişim Fakültesi'nde Reklamcılık Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün ''Yaratıcı Metin Yazarlığı Atölyesi'' etkinliği gerçekleştirildi. Reklam Yazarı Kubilay Mutlu, etkinlikte öğrencilere reklam yazarlığı hakkında bilgiler verdi.

“Kemik İliği Bağışı Artmalı”

KOÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Zengin, kemik iliğinin kan hücrelerinin yapıldığı doku olduğunu söyledi. Prof. Dr. Zengin, Kocaeli Üniversitesi'nin kemik iliği nakli konusunda oldukça gelişmiş olduğuna vurgu yaptı.

Adem Yazıcı, Rektörümüze Veda Ziyaretinde Bulundu

Gölcük Kaymakamı iken, kaymakam ve vali yardımcıları kararnamesi kapsamında, Sakarya'nın Arifiye ilçesine atanan Adem Yazıcı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye veda ziyaretinde bulundu.

Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nde 7-8-9 Aralık tarihleri arasında lise öğrencilerinin Kocaeli Üniversitesi'ni yakından tanıması amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.

Fakülteleri Birinci Sırada Kazanan Öğrencilere YÖK Başkanından Mektup

Öğrencilerin başarıları nedeniyle onları teşvik etmek ve genç nesilleri desteklemek amacıyla YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın imzasıyla gönderilen mektuplar, tüm üniversitelerin fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere iletildi.

Çocuklarda Şeker Hastalığı Oranı Artıyor

Kocaeli Üniversitesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Filiz Mine Çizmecioğlu, diyabetle ilgili bilgi verdi. Doç. Dr. Çizmecioğlu, son yıllarda 5 yaşın altındaki çocuklarda şeker hastalığının görülme oranında artış olduğunu söyledi.

"Grip Aşısı, Grip Mevsimi Başlamadan Yaptırılmalı"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu grip hastalığı ve grip aşısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hitit Kimliği Üzerine Yeni Düşünceler

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü tarafından düzenlenen "Hitit Kimliği Üzerine Yeni Düşünceler" adlı etkinlik dün (07.12.2016) gerçekleştirildi.

“Kadınların İş Gücüne Katılımı Arttırılmalı”

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münevver Tekcan, 5 Aralık 1934 tarihinde verilen seçme ve seçilme hakkının kadın haklarına yönelik yapılan en önemli reform olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tekcan, kadınların eğitimden spora ekonomiden siyasete pek çok alanda önünün açılması gerektiğini vurguladı.

KOÜ'den Uluslararası İşbirliği

Türkiye ve Kore arasında gerçekleştirilecek "Ambalaj ve Elektronik Film Uygulamalarına Yönelik Çevre Dostu Kompozitler Kullanarak Çok Katlı Filmlerin Geliştirilmesi" başlıklı EUREKA uluslararası ikili işbirliği projesi 2 Aralık 2016 tarihinde kabul edildi.

Plaza Dili Uydurma Bir Dil

Kocaeli Üniversitesi Rektörlük Türk Dili Bölüm Başkan Yardımcısı Emel Esentürk, Türk dilinin zenginliğini gösteren kitapları okumanın gerekliliğine dikkat çekti. Emel Esentürk, plaza dilinin Türkçe'den farklı bir dil olduğunu belirtti.

Küçük Omuzların Kaldıramayacağı Yük: Erken Yaşta Evlilik

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nursu Çakın Memik, çocuk yaşta yapılan evliliklerin psikoloji boyutu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Panelistler Paneli Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Trasnfer Ofisi tarafından düzenlenen panelde, TÜBİTAK projeleri başvuru süreci ve dikkat edilmesi gereken noktalar üzerine konuşmalar gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Karma Fotoğraf Sergisi

Güzel Sanatlar Fakültesi 3. Sınıf öğrencilerinin çektiği fotoğraflardan oluşan sergi 11 Aralık'a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

KOÜ ile FORD OTOSAN İşbirliğinde Endüstri 4.0 İçin İlk Somut Adım Atıldı

Kocaeli Üniversitesi ile Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. arasında yapılan işbirliklerine bir yenisi daha eklendi.

DETAB Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu ile Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından on üçüncüsü düzenlenen "Deney Hayvanları Kullanımı Sertifika Programı" bugün (05.12.2016) yapılan açılış töreni ile başladı.

KOÜ’de Özel Güne Özel Etkinlik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bugün (02.12.2016) üniversitemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

KOÜ Hipofiz Araştırma Merkezi Türkiye'de İlkleri Başarıyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Hipofiz Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Savaş Ceylan, Hipofiz Araştırma Merkezi ve üniversitemizde yapılan Endoskopik Transsfenoidal yöntemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Asım Kocabıyık MYO Üç Yıldız EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi Aldı

ürkiye Kalite Derneği (KalDer) ile yürüttüğü kalite çalışmaları neticesinde; 2009 yılında ''EFQM Kararlılık Belgesi'' alan Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu, 17 - 20 Kasım 2016 tarihleri arasında KalDer tarafından EFQM mükemmellik aşamalarından "Mükemmellikte Yetkinlik" için denetleme süreci geçirdi.

"Mide ve Bağırsak İltihabından Korunmakta En Önemli Etken Hijyen"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları ve Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Yandal Araştırma Görevlisi Ayşe Tekin Yılmaz, çocuklarda mide ve bağırsak enfeksiyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soğuk Havalarda Kalp Hastalığına Dikkat

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşen Ağaçdiken, kalp krizi ve soğuk havanın kalp hastalıklarına etkisi kapsamında açıklamalarda bulundu.

Uluslararası Öğrenci Buluşması

Kocaeli Üniversitesi ile Gebze Teknik Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen tanışma toplantısı dün (30.11.2016) Antikkapı Restoran'da yapıldı.

Değerler Eğitimi Projesi Başlıyor

Gölcük Belediyesi ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kocaeli Üniversitesi "Değerler Eğitimi Projesi"ni birlikte yürütecek.

Genç Girişimci Gelişmiş Ekonomi Projesi Başladı

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında, üniversite mezunu gençleri girişimci olmaya teşvik etmek ve girişimci olacak gençlerin sürdürülebilir bir işletme modeli geliştirme çabalarına destek sağlamak amacıyla "Genç Girişimci Gelişmiş Ekonomi" konulu projenin startı verildi.

Hollanda Başkonsolosu'ndan Üniversitemize Ziyaret

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom, üniversitemizde çeşitli temaslarda bulunmak ve 'Hollanda'da Yaşam ve Eğitim Semineri'ne katılmak üzere üniversitemize ziyarette bulundu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors