Haberler

KOÜ'de "Din İstismarı ile Mücadele" Etkinliği Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Din İstismarı ile Mücadele" programı kapsamında farkındalık oluşturulması amacıyla Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Müftülüğü ortaklığında Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (27.04.2018) bir panel düzenlendi.

Teorik Eğitim Uygulama ile Buluştu

Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü öğrencileri, Karabük'teki Kardemir ve Kardökmak fabrikalarını ziyaret ettiler.

Wushu, Sanda ve Taolu Şampiyonasına KOÜ Damgası

Kocaeli Üniversitesi, 33 üniversitenin yer aldığı Üniversitelerarası Wushu, Sanda ve Taolu Şampiyonasında ödüle doymadı.

Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında KOÜ'den Heykel Yarışması

Kocaeli Üniversitesi ve Kalibre Boru A.Ş arasında yapılan protokol kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından "Borudan Otomotive Kalibre" başlıklı heykel yarışması düzenliyor.

KOÜ'de İLEF'18 Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Kulübü (KÜİK), İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Atölyesi (HİT ATÖLYE) ve Ajans Woox tarafından 24-26 Nisan tarihleri arasında İLEF'18 (İletişim Festivali) düzenlendi.

KOÜ İç Mimarlık Bölümü ile ÇATIDER Ortaklığında Eğitim Semineri Düzenlendi

Üniversite-sanayi işbirliğine yönelik çalışmalara büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, her sektörden çeşitli firmalarla ortak etkinlikler düzenleyerek öğrencileri sanayicilerle bir araya getiriyor.

Değirmendere Ali Özbay MYO, Gizem Frit Fabrikası'na Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Programı öğrencileri, MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nermin Demirkol ile birlikte alanında dünya ikincisi olan Gizem Frit Fabrikası'na teknik gezi düzenledi.

KOÜ'lü Öğrenciye En İyi Bildiri Ödülü

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 2. sınıf öğrencisi Melike Köken, Pamukkale Üniversitesi Genç Ekonomistler Öğrenci Kongresi'nde ödül aldı.

KOÜ İletişim Fakültesine İki Ödül Birden

Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen "Hayal Edin Gerçekleştirelim" sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasından Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Sefer Gülçiçek ve Tuğba Kartal iki ödülle döndü.

Rektör Yardımcımız Lider Gençleri Ağırladı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi "Kalkınan Türkiye'nin Lider Gençleri" projesi kapsamında Rize ve Siirt'ten gelen öğrencileri bugün (25.04.2018) makamında ağırladı.

KOÜ'de, Geleneksel Türk Okçuluğu Tanıtıldı

Geleneksel Türk Okçuluğu tanıtımı projesi kapsamında bugün (25.04.2018) Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi atletizm pistinde "Geleneksel Okçuluk Sportif Branşının Tanıtımı" adlı etkinlik düzenlendi. Okçuluk alanında başarı elde eden öğrencilerimize başarı belgelerinin verildiği etkinlikte katılımcılar, kurulan platformda ok attı.

Eğitim Fakültesi 23 Nisan'ı İshakçılar İlkokulu-Ortaokulu ile Kutladı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, her yıl farklı bir okulla geleneksel olarak kutladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl İshakçılar İlkokulu-Ortaokulu ile birlikte düzenlediği etkinliklerle kutladı.

"HİÇ" Ödülleri Bu Yıl da Halkla İlişkiler Bölümü Öğrencilerinin

Bursa Halkla İlişkiler Derneği (BHİD) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen HİÇ (Halkla İlişkiler Çalışmaları) Ödülleri'nde, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Üni-PR kategorisinde birinci olarak ödüle layık görüldü.

KOÜ’lü Akademisyenler Cübbelerini Giydi

Kocaeli Üniversitesi 2017-2018 Öğretim Yılı Akademik Giysi Töreni, bugün (24.04.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Üniversitemizde Aday Öğrenci Tanıtım Günleri Düzenlendi

İlimizden ve çevre illerden lise öğrencilerini ağırlayarak onlara fakülteleri yakından görme fırsatı sunan Üniversitemizde, Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantıları hız kesmeden devam etti.

Hereke MYO'da "Toz Boya Teknolojisi" Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Üniversite- Sanayi işbirliği kapsamında "Toz Boya Teknolojisi" konulu seminer düzenlendi.

Üniversiteler Arası Hentbol Final Müsabakaları Üniversitemizde

ÜNİLİG müsabakaları kapsamında düzenlenen "Üniversiteler Hentbol Müsabakaları" Üniversitemiz Gazanfer Bilge Spor Kompleksi Turnuva Salonu'nda 24-25 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

"Dünyada Seramik" Sergisi Dumlupınar Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol, "Dünyada Seramik" Fotoğraf Sergisi'ni Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile buluşturdu.

Devlet Konservatuvarı'nda "Yaylı Çalgılar Bakım Onarım" Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda yaylı çalgılar yapımcısı Özgür Tümçelik'in sunumuyla "Yaylı Çalgılar Bakım-Onarım Semineri" gerçekleştirildi.

KOÜ'de Yapı Anabilim Dalı Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından dün (19.04.2018) Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda, "Yapı Anabilim Dalı" adlı seminer düzenlendi. Seminerde inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerini sektöre hazırlamaya yönelik deneyimler paylaşıldı.

KOÜ, En İyi Poster Sunumu Ödülünü Kazandı

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Zeinep Selim Kechagıa, "Effects of Characterization Material and Bleaching Agent Application on Surface Roughness of Composites" başlıklı çalışma ile "5th International 7th National Students' Research Days, Innovative Dentistry" kongresinde En İyi Poster Sunumu Ödülünü kazandı.

KARTEAM, ISO 9001 Belgesi Aldı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)'nın Mali Destek Programı çerçevesinde, Kocaeli Üniversitesi'nin yürütücülüğünde ve Kocaeli Sanayi Odası'nın destekleriyle yapılan "Kartepe Test ve Araştırma Merkezi (KARTEAM), yönetim sistemi TS EN ISO 9001:2015'e göre denetlenerek belge almaya hak kazandı.

15 Temmuz Gazileri Üniversitemizde Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonunda dün (18.04.2018) "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü: Gazilerimizin Gözünden" adlı konferans düzenlendi.

Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu Başladı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ortaklığında 3.Uluslararası Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarım Sempozyumu, dün(17.04.2018) Gölcük Sanat Galerisi'nde yapılan açılış töreniyle başladı.

Üniversitemizde Türk Halk Müziği Şöleni

Şef İsmet Ünsal yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu bugün (18.04.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde unutulmaz bir konsere imza attı.

Duayen Şair Öğrencilerimiz ile Buluştu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu'nda dün (17.04.2018), "Ruhan Odabaş ile Kent-Kültür Edebiyat Sohbetleri-1" adlı etkinlik düzenlendi.

EKPSS Toplantısı Yapıldı

Pazar günü yapılacak olan EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, KOÜ Kültür Evi'nde toplantı gerçekleştirildi. 2081 adayın 33 ayrı binada gireceği sınavda 983 kişi görevli olacak.

Güzel Sanatlar Fakültesi Duvar Resmi Atölye Sergisi Gerçekleştirildi

Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü, Duvar Resmi Atölye Sergisi 02-16 Nisan tarihinde Antre Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi.

Toyota İşbirliğiyle Üniversitemize Eğitim Amaçlı Araç Hibe Edildi

Kocaeli Üniversitesi Gölcük Meslek Yüksekokulu'na, Toyota Fabrikası tarafından araç hibe edildi.

KOÜ Korfbol Takımı Türkiye İkincisi Oldu

Kocaeli Üniversitesi Korfbol Takımı, Korfbol Süper Lig Türkiye Şampiyonası'nda ikinci oldu.

KOÜ, Üniversite-Sanayi İşbirliğine Bir Yenisini Daha Ekledi

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş. arasında dün (13.04.2018) iyi niyet anlaşması imzalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden KOÜ'ye Uçak Hibe Edildi

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ne, eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü'yle yapılan protokol kapsamında uçak hibe edildi.

Eski Başbakan Nihat Erim'in Kitapları KOÜ'de

Kocaeli Üniversitesi Merkez Kütüphanesi'ne, Türkiye Cumhuriyeti Eski Başbakanı Merhum Prof. Dr. Nihat Erim'in damadı Prof. Dr. Akın Önalp ve kızı Işıl Önalp tarafından Nihat Erim'in kendi koleksiyonu olan yaklaşık 3 bin kitabı bağışlandı.

KOÜ, Sağlık Alanında Bilgi Vermeye Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (12.04.2018), Radyoloji Anabilim Dalı tarafından "Dural-Pial Arteriovenöz Fistüllerin Tanı, Tedavi ve Güncel Gelişmeleri" adlı seminer düzenlendi.

İzmit Simidi, KOÜ Tarafından Tanıtılıyor

Kocaeli Üniversitesi, kent-üniversite buluşmalarından bir yenisine daha imza atarak "İzmit Simidi Afişleri Sergisi" ile Doğu Marmara Tarım Fuarı'nda yerini aldı.

KOÜ, Kocaeli'nin Kültürüne Sahip Çıkıyor

Kocaeli kültürünün korunması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında önemli çalışmalara imza atan Kocaeli Üniversitesi, unutulmaya yüz tutmuş Kocaeli türkülerinin gün yüzüne çıkarılması ve halka aktarılması noktasında öncülük ediyor.

KOÜ, Mars'taki İlk Şehirlerin Projelerini Sergiledi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından Mars'ta kurulabilecek ilk şehirlerin planlama, tasarım ve mimarlık projelerinin sergisi bugün (11.04.2018) Kocaeli Bilim Merkezi'nde kapılarını açtı.

Erasmus Oryantasyon Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (11.04.2018), Uluslararası İlişkiler Birimi Erasmus Danışmanları tarafından Erasmus+Öğrenim Hareketliliğine katılmaya hak kazanan öğrencilere yönelik "Erasmus Oryantasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Sanayi ve Teknoloji Zirvesi'ne Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen "Sanayi ve Teknoloji Zirvesi"nin açılışına katıldı.

Minik Öğrenciler KOÜ'de Seramik Yaptı

Kocaeli'deki ilköğretim okulu öğrencilerinin seramik ile tanışmasına öncülük eden Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu, Müfit Saner ilköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencileri ile sınıf öğretmenlerini ve Gölcük Tema temsilcilerini ağırladı.

KOÜ Vakfı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın 24. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (10.04.2018) Anıtpark Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

KOÜ'de Geleneksel Türk Okçuluğu Kursu

Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi işbirliğiyle geleneksel Türk Okçuluğu kursları veriliyor.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors