Haberler

Üniversitemizdeki Kampanyayla 600 Kitap Toplandı

Kocaeli Üniversitesinde Kitap Bağışı Kampanyasından Elde Edilen Kitaplar İzmit 28 Haziran Ortaokuluna Bağışlandı.

GEBKİM’den, Rektörümüze Ziyaret

GEBKİM - Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

KOÜ THM Korosu Büyük Beğeni Topladı

Üniversitemiz personel ve öğrencilerinden oluşan "Gençleşen Türküler" T.H.M. Uygulama Topluluğu Korosu, Şef İsmet Ünsal yönetiminde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde muhteşem bir halk konseri verdi.

KOÜ’nün Kültür Elçileri, Ülkelerini Tanıttı

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören 107 ülkeden 1800 uluslararası öğrenci, 6-7 Nisan tarihlerinde 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte buluştu.

Spor Bilimleri Fakültesi'nde Eğitim Dizisi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından öğrencilerde bilinç oluşturmak ve farkındalıklarını arttırmaya yönelik ders dışı eğitimler düzenleniyor.

Rektörümüz, Tahir Başkan’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve 31 Mart Yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Üniversitemizin Destekleriyle Düzenlenen KOİF’19 Kapılarını Açtı

Ülkemizde hayata geçen 'İstihdamda Milli Seferberlik' programına destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği koordinatörlüğünde Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası ortaklığında düzenlenen Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KOİF’19) bugün (04.04.2019) kapılarını açtı. Bölgemizdeki en büyük istihdam fuarı olma özelliğini taşıyan ve 3 gün boyunca ziyarete açık olacak fuar işverenler ile iş arayanları bir araya getirecek.

Rektörümüz, Güzel Sanatlar Fakültesi’ni Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Güzel Sanatlar Fakültesi’ni gezerek incelemelerde bulundu.

Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Vücudumuzdaki tüm hücrelerin belirli görevleri vardır. Normal hücreler düzenli şekilde bölünürler. Yaşlandıklarında veya zarar gördüklerinde ölürler ve yerlerini yeni hücreler alır.

KOÜ'de Jeofizik Semineri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Amfisi'nde Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından dün (02.04.2019) "Karasal ve Denizsel Ortamlarda 2 Boyutlu ve 3 Boyutlu Sismik Yansıma Verilerinin Toplanması" adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ'de Mısır Pastasından Takı ve Obje Yapımı Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO'da Erciyes Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü öğretim elemanı Mısırlı Seramik Sanatçısı Öğr. Gör. Maged Zaky Hassan tarafından kendi sırını kurutma ve pişirme esnasında oluşturan bir seramik malzemesi olan mısır pastası ve uygulamaları konusunda konferans verildi.

MSÜ Sınavı Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan 2019 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde il koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Konservatuvarda İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Devlet Konseratuvarı’nda incelemelerde bulundu.

KOÜ Vakfı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın 25. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (02.04.2018) Anıtpark Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mütevelli Heyeti’ne Seçildi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mütevelli Heyet’ine seçildi.

KOÜ Futbol Takımı Namağlup Şampiyon Oldu

Kocaeli Üniversitesi Futbol takımı, Üniversitelerarası Futbol 1. Lig B Grubu’nda namağlup şampiyon oldu.

KOÜ’den Örnek Proje

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Aderans” ekibinin, 2017-2018 güz döneminde Kasım ayında Akşemsettin İlkokulu’nda başlattıkları toplumsal-sosyal sorumluluk projesi 2018-2019 bahar dönemi Şubat ayında tamamlandı.

Geleneksel Türk Sanatları Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sanatçı Gürken Eren’in ‘Geleneksel Türk Sanatları’ndan oluşan “Kalemin İzi’nden” sergisi açıldı. 26 Mart’ta gerçekleştirilen sergi açılışını Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki yaptı.

Kariyer Günlerinin Konusu ‘Aile Hekimliği’ Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Kariyer Günleri isimli bir etkinlik düzenlendi. İzmit Merkez Yenişehir Cevat Çetin Sağlık Ocağı Aile Hekimi Dr. Fatma Topçu’nun konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte aile hekimliği ile ilgili bilgiler verdi.

İzafi Portreler Fotoğraf Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Fotoğraf sanatçısı ve akademisyen Dr. Öğr. Üyesi Haluk Arda Oskay’ın “İzafi Portreler” isimli fotoğraf sergisi, Dr. Öğr. Üyesi Akın Deveci küratörlüğünde, 25 Mart 2019 tarihinde Sakarya Üniversitesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi sergi salonunda sanatseverlerle buluştu.

Rektörümüz, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mütevelli Heyeti’ne Seçildi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mütevelli Heyet’ine seçildi.

Kalıcı Bilginin Formülü İyi Uykuda Saklı

Uyku tüm memelilerde, kuşlarda ve balıklarda gözlenen doğal dinlenme biçimidir. Bu canlılar günlük işlevlerini gerçekleştirebilmek için uykuya ihtiyaç duyarlar. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurbay Ateş, “Öğrenme, Bellek ve Uyku Arasındaki İlişki” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kültür Evinde Avrupa Birliği Konuşuldu

Kocaeli halkına ve Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine yönelik Tezhip, Ebru, Minyatür ve Musikinin yanı sıra Osmanlı Türkçesi, Farsça ve Arapça gibi ücretsiz kurslar da düzenleyen Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, birçok konuda düzenlediği seminerlerle kültürel etkinliklerle buluşturuyor.

KOÜ ile Memur-Sen Arasında Eğitim Protokolü

Kocaeli Üniversitesi ile Memur-Sen Kocaeli Şubesi arasında lisansüstü eğitime yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Memur-Sen Kocaeli adına Memur-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Şahin Yaşlık imzaladı.

Deniz Yıldızlarından Muhteşem Konser

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı işbirliği çerçevesinde üniversitemizde 'Deniz Yıldızları Orkestrası' muhteşem bir konser verdi.

1. Gemi ve Filo Yönetimi Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından düzenlenen “1. Gemi ve Filo Yönetimi Çalıştayı” bugün (27.03.2019) Altın Kemer Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Karaosmanoğlu, Üniversitemiz Yönetimi ile Veda Yemeğinde Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün ev sahipliğinde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na veda yemeği düzenlendi. Kartepe Park Otel’de düzenlenen yemeğe Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Müdürler ve akademisyenler katıldı.

"Ben Ne İstiyorum? Sorusu Yaşam Felsefeniz Olsun"

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün (25.03.2019) Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Atölyesi tarafından "Hayatında Sihir Yaratacak Cümlen Ne?" adlı bir etkinlik düzenlendi.

Bir Kız Çocuğunun Büyüme Öyküsü: BİTİRGEN

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda dün (25.03.2019) Kocaeli Üniversitesi Türkiye İz Topluluğu tarafından Kültür Sanat ve Edebiyat Semineri düzenlendi.

Kültür Evi Sohbetleri Devam Ediyor

Yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturma amacıyla Seka Park’ta faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde kültürel sohbetler kaldığı yerden devam ediyor.

FOİMYO 2018-2019 Eğitim Yılı Otomotiv Mesleki Seminerleri Başladı

Üniversitemizin kurumsal hedefleri doğrultusunda Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da uygulanan "İşletme Ortaklı Mesleki Eğitim Modeli Uygulamaları" kapsamında, düzenlenen “2018-2019 Eğitim Dönemi Seminerleri” başladı.

Karaosmanoğlu, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye veda ziyaretinde bulundu.

Üniversitemizde İnsan Kaynakları Zirvesi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda dün (20.03.2019) Liderlik Kulübü tarafından "İnsan Kaynakları Zirvesi" düzenlendi.

KOÜ’de, İlaçta Yerlileşme Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Toplantı Salonu’nda dün (20.03.2019) Teknoloji Transfer Ofisi tarafından ilaç sektörüne yönelik Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) toplantısı düzenlendi.

Geleceğin Tehlikesi: Küresel Isınma

Küresel ısınmayı en açık şekilde, “Başlıca atmosfere salınan gazların neden olduğu düşünülen sera etkisinin sonucunda, Dünya üzerinde yıl boyunca kara, deniz ve havada ölçülen ortalama sıcaklıklarda görülen artışa verilen isim” olarak tanımlamak mümkündür.

KOÜ’de Yeni Nesil Reklamcılık Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (19.03.2019) Kocaeli Üniversitesi Reklam Ajansı tarafından “Yeni Nesil Reklamcılık” isimli bir etkinlik düzenlendi. Mullenlowe Şirketi Metin Yazarı Mustafa Can Demir’in konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, çok sayıda öğrenci katıldı.

Kayak Sporunda Kocaeli Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi İşbirliği

İlimizde yürütülen kış spor okulları kapsamında düzenlenen ‘Kayak Okulu Programı’nda Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi’nin işbirliği devam ediyor.

KOÜ GSF’den İtalya’da Sergi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü akademisyen yaptıkları eserleri İtalya’da sergiledi.

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi Kent Protokolüne Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi'nde kısa zaman önce hizmete başlayan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi yapılan tören ile kent protokolüne tanıtıldı.

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

Çanakkale Zaferi; tüm dünyanın şahitlik ettiği, vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır. Çanakkale Zaferi; vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Bu zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır.

Tekno Okul Projesinin İlk Konukları Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ortaklığında yürütülen ‘Tekno Okul’ projesi, ilk konuklarını ağırladı.

KOÜ’de Öğretmen Olmak Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda Öğretmen Okulları’nın Kuruluşunun 171. yıldönümü kapsamında “Öğretmen Olmak” konulu bir panel düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors