Haberler

KOÜ'de İlaç Sektöründeki Yerlileşme Konuşuldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın daha önce başlatmış olduğu çalışmalar kapsamında, ülkemizin imalat sektörünü güçlendirmek ve yüksek teknolojili ürünlerin payını artırmak için belirlenen 5 odak sektörden birisi olan ilaç sanayi ile ilgili Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde toplantı gerçekleştirildi.

TEKNOFEST'E KOÜ Damgası

İstanbul'da 4 gün süren Türkiye'nin tek havacılık, uzay, teknoloji festivali TEKNOFEST'te Kocaeli Üniversitesi de tasarımlarıyla yerini aldı. Yarım milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği festivale, Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Kulübü ve Mekatronik Mühendisliği Kulübü hazırladıkları tasarımlarıyla katılım gösterdi.

2018 KPSS-Ortaöğretim Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan KPSS-Ortaöğretim (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde toplantı gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile Kocaeli Üniversitesi arasında “İş Ekipmanlarının Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Eğitimleri” ve “İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri” ile “İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Eğitim Araştırma ve Danışmanlık” konularında İşbirliği Protokolleri imzalandı.

Üniversitemizde Aşure Dağıtıldı

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğinin yaşandığı Muharrem ayında, üniversitemizde geleneksel aşure dağıtımı yapıldı.

Üniversitemiz Sanayicileri Ağırladı

Üniversite-Sanayi işbirlikleri kapsamında önemli atılımlar gerçekleştirilen Kocaeli Üniversitesi, bugün (28.09.2018) Senato Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda bölgemizin önemli sanayicilerini ağırladı.

Yabancı Diller Yüksekokulu Oryantasyon Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü tarafından hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik bugün (28.09.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde Oryantasyon Toplantısı düzenlendi.

Kocaeli Asker Alma Bölge Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Asker Alma Bölge Başkanı Dr. Per. Albay Osman Nadir İmamoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

İl Göç İdaresi Müdürü, Rektörümüzü Ziyaret Etti

İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erkoç, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

TÜBİTAK MAM Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçarslan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (26.09.2018) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu için emeklilik töreni düzenlendi.

Rektörümüz, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosunu Ağırladı

Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ Bir Protokole Daha İmza Attı

Üniversite-sanayi işbirliğinde hem bölgemizde hem de ülkemizde önemli adımlar atan Kocaeli Üniversitesi, Gebze VI (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile İşyerinde Mühendislik Eğitimi (İME) Programı İyi Niyet" protokolü imzaladı.

Üniversitenize Hoş Geldiniz

Üniversitemizin bu yıl ilk kez düzenlediği “Üniversitenize Hoş Geldiniz” etkinliği bugün (25.09.2018) Sosyal Tesisler’de gerçekleştirildi.

İzmit Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Rektörümüze nezaket ziyaretinde bulundu

TEV, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen "Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi" bugün (20.09.2018) yapılan açılış töreni ile başladı.

Körfez Yerleşkesinde Durum Değerlendirmesi Yapıldı

Körfez Belediyesince yapılan Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından kullanılacak olan Körfez Yerleşkesi ile ilgili Rektörlük Kurullar Toplantı Salonunda son durum değerlendirme toplantısı düzenlendi.

KOÜ, Gastroentroloji Uzmanlarına Öncülük Ediyor

Marmara Bölgesinin en gelişmiş tıp imkânlarına sahip olan Kocaeli Üniversitesi, düzenlediği bilimsel faaliyet ve kurslarla bünyesinde bulunan gelişmiş tedavi yöntemlerinin yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Test ve Araştırma Merkezi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik MYO bünyesinde faaliyete geçen Kartepe Test ve Araştırma Merkezi (KARTEAM), bugün (18.09.2018) gerçekleştirilen açılış töreni ile kapılarını açtı.

KOÜ'den TER-TEMİZ Proje

Tersanelerin Deniz Çevresine Olan Etkileri ve Temiz Üretim Tekniklerinin Belirlenmesi (TER-TEMİZ) Projesi Çalıştayı Yapıldı.

KOÜ ile SEDAŞ Arasında Protokol İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında işbirliklerini güçlendirmek amacıyla protokol imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, SEDAŞ adına İcra Başkanı Bekir Sami Güven imzaladı.

Kosova'da Üniversitemize En İyi Makale Ödülü

Kosova-Priştine'de 5-8 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenen 3. International Science (ISS2018) Sempozyumu'nda, Üniversitemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Türkmen en iyi makale ödülünü aldı.

Tıp Fakültesi Tanışma ve Uyum Programı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dönem 1 öğrencileri için düzenlediği "Tanışma ve Uyum Programı" bugün (10.09.2018) Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman konferans salonunda gerçekleştirildi.

ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Halis Aygün Atandı

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yürütürken Ölçme Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına atanan Prof. Dr. Halis Aygün, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye veda ziyaretinde bulundu.

Eğitim 4.0 Projesinde İmzalar Atıldı

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu (FOİMYO) ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) arasında, İmalat Sanayi Mesleki Eğitim Altyapısının Desteklenmesi proje çağrısı kapsamında "İmalat Sanayisi Mesleki Eğitimine Robotik Üretim Teknolojilerinin Entegrasyonu" konulu proje sözleşmesi imzalandı.

II. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel Klinik Araştırmalar Birimi (DEKART) bünyesinde, II. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu düzenlendi.

KOÜ, Hastalarını Yalnız Bırakmıyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hasta Hakları Birimi, hasta sorunlarının giderilmesi için hastane yönetimi ve hastalar arasında köprü görevi görüyor.

Rektörümüz, Japonya Başkonsolosunu Ağırladı

Japonya Başkonsolosu Norio Ehara, eşi Shizue Ehara ve Kültür Ateşesi Takumi Suemitsu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kardeş Şehir Maryland’dan Üniversitemize Ziyaret

2012 yılında Maryland eyaletiyle imzalanan kardeş şehir protokolü kapsamında ABD’den bir heyet çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi. Üniversitemizi de ziyaret eden heyet ile ikili işbirlikleri konusunda görüşmelerde bulunuldu.

KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi Genç Girişimcileri Bekliyor

Kocaeli Üniversitesi'nin sanayiye açılan pencerelerinden biri konumunda olan Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, yeni projesiyle birlikte genç girişimcilerin önünü açmaya devam ediyor.

Üniversitemizde Yeni Kayıt Dönemi

1-Üniversitemiz Online Kayıt Bağlantısını kullanarak kayıt yapan öğrencilerimizin kayıt esnasında belirttikleri e-posta adreslerine, kayıt işlemi sorunsuz gerçekleştiğinde öğrenci numaraları ve şifreleri hemen gönderilmektedir.

KOÜ Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Yeni Döneme Hazır

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, yapılan tadilat sonrası yeni görünümüne kavuştu.

"17 Ağustos Depremi Birçok İnsanda Travmaya Neden Oldu"

Yaklaşık 19 yıl önce meydana gelen 17 Ağustos depremi, büyük bir can ve mal kaybına yol açarken insanlarda büyük travmalara neden oldu. Deprem sonrası yapılan çalışmalarda birçok insanda travma sonrası stres bozukluğu ve depresyon belirtileri gözlendi.

5'inci Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı Düzenlendi

17 Ağustos depreminin 18'inci yıl dönümü nedeniyle 5'inci Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı düzenlendi.

KOÜ, KARTEAM Projesiyle Sanayici ile Buluşuyor

Çeyrek asırlık tecrübesiyle bölgesinin ve Türkiye’nin katma değer üretimine destek veren Kocaeli Üniversitesi, sanayici ile buluşmaya devam ediyor. Geliştirdiği işbirliklerini en verimli şekilde kullanan Üniversitemiz, sanayi üretimine katkı sunarken AR-GE faaliyetlerine büyük destek veriyor.

Üniversitemizde Bayramlaşma Töreni

Üniversitemizde Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu'nda bugün(16.08.2018) "Bayramlaşma Töreni" yapıldı.

Yeni Poliklinik Binası İnşaatında Çalışmalar Devam Ediyor

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesin'de, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatının dış kaplaması yapılmaya başlandı.

KOÜSEM Akredite Oldu

Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) denetlemesinden başarı ile geçerek 2022 yılına kadar akredite oldu.

Kocaeli Üniversitesi’nden ABD Hükümetinin Türkiye Tutumuna Yönelik Açıklama

ABD’de Trump Yönetiminin ve işbirliği içerisinde olduğu küresel sermayenin, kendi çıkarları doğrultusunda, Aziz milletimize, seçilmiş yönetimine, hukuki yapısına ve ekonomik bağımsızlığına yönelik; saygısız ve açıktan açığa yürütülen bir süreç başlattığını görmekteyiz.

KOÜ’de Tercih Günleri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tercih Günleri 7-14 Ağustos 2018 tarihlerinde düzenlendi.

Dünyada Seramik Fotoğraf Sergisi Kınık Köyü’nde Sergilendi

Bilecik ili Pazaryeri ilçesi Kınık Köyü’nde Bilecik Valiliği, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Pazaryeri Kaymakamlığı işbirliğinde 11-12 Ağustos 2018 tarihlerinde “Kınık Köyü Kırsalda Tasarım” etkinliği gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors