Haberler

IESKO (Uluslararası Deprem Sempozyumu Kocaeli) Sahne Sanatları Bölümü'nden Okuma Tiyatrosu: "Gülümse Sonsuzluğa"

Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Deprem Sempozyumu'nda fakültemizin Sahne Sanatları Bölümü tarafından hazırlanan okuma tiyatrosu başarıyla seslendirildi.

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi İstanbul Fotokitap Festivaline Katıldı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Fotoğraf Uygulama ve Araştırmaları Merkezi (FUAM) tarafından 4.sü gerçekleştirilen İstanbul Fotokitap Festivaline, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü de önceki yıllarda olduğu gibi öğrenci ve mezun çalışmaları ile katılım gösterdi.

Hakikati Ara-la-mak: Bir Endüstri Arkeolojisi Sanat Severlerle Buluştu

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi, sanatçı Safiye Başar, 'Hakikati Ara-la-mak' adlı sergisinde arkeoloji biliminin teknik ve yöntemleriyle yakın geçmişin endüstriyel mirası, Yarımca Porselen kalıntılarına odaklanıyor.

Çevre Jeolojisi Alanında Üç Önemli Disiplinler Arası Çalışma

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Nihat Hakan AKYOL'un yürütücü olduğu araştırma grupları tarafından, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi bünyesindeki Jeoloji, Çevre ve Endüstri mühendisliğibölümlerini içeren ilk çalışma kapsamında, gözenekli ortam içerisinde depolanan kirleticikütlesinin ıslah performansı incelendi ve en uygun ıslah koşulu deney tasarım yaklaşımı ileortaya koydu.

Üniversitemizden Büyük Şehir Belediyesi Tarafından Yürütülen Anne Şehir Projesi Çalışanlarına Etkili İletişim Eğitimi Verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı yürütülen anne şehir projesinde çalışanlara yönelik hazırlanan hizmet içi eğitimde Spor Bilimleri Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün tarafından sağlıklı iletişim teknikleri konusunda eğitim verildi.

KOÜ 18. Ulusal Kil Sempozyumu

1989 yılından beri iki yılda bir yapılmakta olan Ulusal Kil Sempozyumlarının onsekizincisi Kocaeli Üniversitesi ve Kil Bilimleri Derneği'nin iş birliği ile KOÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü ve Kimya Bölümü ortaklığında düzenlendi.

“20 Yılın Ardından”

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Uluslararası Deprem Sempozyumu 2019 “20 yılın ardından” temasıyla başladı.

Kocaeli Üniversitesi ile İstanbul Rumeli Üniversitesi İşbirliği Protokolü

Kocaeli Üniversitesi ile İstanbul Rumeli Üniversitesi arasında işbirliği protokolü hayata geçirildi.

KOÜ Breckenridge Uluslararası Kar Heykel Sempozyumunda

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Konak, Dr. Öğr. Gör. Zekeriya Erdinç, Öğr. Gör. Tayfun Konak ve Mimar Sinan Üniversitesinden Doç. Dr. Bülent Çınar, "Puzzle Circle" isimli eseriyle Amerika'nın Colorado eyaletinde düzenlenecek olan "Breckenridge Uluslararası Kar Heykel Sempozyumu"na katılmaya hak kazandı.

Deprem Önlemi:Kentsel Dönüşüm

Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen deprem İstanbul'da hissedildi. Silivri'de meydana gelen deprem, İstanbul büyük depreminin habercisi olabileceği gerçeğini bir kez daha gündeme getirdi.

KOÜ'de 3. Geleneksel Aşure Günü Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesislerde bugün (24.09.2019) Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ve İktisadi İşletmesi tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla "3. Geleneksel Aşure Günü" etkinliği düzenlendi.

KOÜ'de Öğrenci Kulüpleri Fuarı Açıldı

Üniversitemizde öğrencileri ilgi alanları doğrultusunda geliştirme ve gençlerin sosyal yaşantılarına destek verme amacıyla faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri, 23-27 Eylül tarihleri arasında KOÜ Sosyal Tesisler alanında açtıkları stantlarda yeni üyelerini bekliyor.

2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı

18 Eylül 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan Akademik Yıl Açılışı’na Rektörümüz Prof.Dr.Sadettin Hülagü ve üniversitemiz senato üyeleri Prof.Dr. Muzaffer Zeren, Prof.Dr. Oğuzhan Urhan, Prof.Dr. Ersin Kayahan, Prof.Dr. Elif Çelebi Öncü, Prof.Dr. Elif Öğüt, Doç.Dr. Bilsen Bilgili ve Dr. Öğr. Üyesi Akın Deveci katıldı.

Tıp Fakültesi Tanışma ve Uyum Programı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dönem 1 öğrencileri için düzenlediği "Tanışma ve Uyum Programı" bugün (09.09.2019) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

22. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği ile ASHRAE Türkiye Bölümü işbirliğinde gerçekleştirilen "22. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi" Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan açılış töreni ile başladı.

KOÜ'den Sanayiye Yönelik Üç Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 Yılı Mali Destek Programı kapsamında, üç önemli projeyi hayata geçirecek.

Rektörümüz Üniversitelerarası Kurul Başkanı Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, bir yıl süre ile Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’na Başkan olarak seçildi.

Üniversitemizde Bayramlaşma

Üniversitemizde Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu'nda bugün (09.08.2019) "Bayramlaşma Töreni" yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Koşusu'nu BEDWULF Kazandı

Kocaeli Üniversitesi 2019 Koşusu Kocaeli Kartepe Hipodromu'nda gerçekleştirildi.

KOÜ ile Çolakoğlu Metalurji A.Ş. Arasında İyi Niyet Anlaşması İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çolakoğlu Metalurji A.Ş. arasında iş birliklerini güçlendirmek amacıyla İyi Niyet Anlaşması imzalandı.

Kocaeli Üniversitesi Tarafından Ali Ekrem Bolayır’ın Bilinmeyen Mektupları Bulundu!

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Bölümü’nden Dr. Esra Sazyek tarafından, Namık Kemal’in oğlu Ali Ekrem Bolayır’ın, 8 Ekim 1917’de İnas Darülfünunu’ndaki kaydını sildirip Türk Alman Cemiyeti’nin sağladığı bursla tıp tahsili görmek için Almanya’nın Heidelberg şehrine giden Şaziye Berin’e yazdığı mektuplar bulundu.

Ahşap Heykel Sempozyumu Sona Erdi

Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında; Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen ve yürütücülüğünü Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yarkın BİÇER’in yaptığı 26. Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu kapanış töreni ile sona erdi.

Kocaeli Üniversitesi En Yeşil Üniversiteler Araştırmasında İlk 10’da

Kocaeli Üniversitesi, Türkiye genelindeki üniversiteleri mercek altına alan enVision En Yeşil Ofis Araştırmasında ilk on içinde yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

Arzu PARTEN ALTUNCU Üniversitemizi Bulgaristan’da Temsil Etti

Üniversitemiz, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyesi Arş. Gör. Dr. Arzu PARTEN ALTUNCU 4 Temmuz tarihinde, Bulgaristan’ın Haskova, Dimitrovgrad kentinde kişisel sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Türkiye İçin Örnek Birliktelikte Yeni Protokol İmzalandı

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kent Konseyi birlikteliğinde Gölcük Vizyon 2023 Projesi Protokolü imza töreni Prof.Dr.Sadettin Hülagü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr.Metin Şentürk’ün katılımı ile gerçekleştirildi ve Türkiye için örnek birliktelikte hayata geçecek projeler açıklandı.

KOÜ ile GEBKİM Arasında Sağlık ve Eğitim İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi ile GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalan protokol, sağlık ve eğitimde kapsamlı bir işbirliği öngörüyor.

Okullarımızın Mezuniyet Törenleri

2019 yılında okullarımızda yapılan mezuniyet törenleri...

Ahşap Heykel Sempozyumunun Sanatçıları Belirlendi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenecek olan 26. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel sempozyumu’nun sanatçılarını belirlemek üzere Jüri toplantısı yapıldı.

Rektörümüz, Arslanbey Yerleşkesi’nde İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Arslanbey Yerleşkesi’nde inşaatında sona gelinen Sosyal Tesisler Binası ile yemekhane bölgesi başta olmak üzere çeşitli alanlarda incelemelerde bulundu.

Hereke MYO'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Paneli Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, Hereke Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda dün (01.07.2019) panel düzenlendi. Akademik ve idari personeli ile öğrencilerin ilgi gösterdiği panel Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Üniversitemizde “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi Paneli” Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında üniversitemizde bugün (01.07.2019) Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi adlı panel gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı Ziyaret Etti

Rektörümüzü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı ziyaret etti.

GSF Resim Bölümü Öğrencilerine Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, yaptıkları resimlerle 9. Ponart Geleneksel Resim Yarışmasında sergileme ödülü kazandı.

GSF Müzik Bölümü Korosu’na 2 ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu 16 Haziran 2019 tarihinde 24. Türkiye Korolar Şenliği’ne katıldı.

Gölmek Kursları Resim Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gölcük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen kurs kapsamında açılan sergi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

KOÜ’de Yıl Sonu Şenlikleri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi 2019 Yıl Sonu Şenlikleri 19-21 Haziran tarihleri arasında Umuttepe Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle yapıldı.

Japonya Ashinaga Vakfından Üniversitemize Ziyaret

Japonya Ashinaga Vakfından Hiroshi Lizuka çeşitli temaslarda bulunmak üzere üniversitemizi ziyaret etti.

Değirmendere Ali Özbay MYO'dan Mezuniyet Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Mezuniyet Sergisi açılışı 12 Haziran'da Seka Kağıt Müzesi'nde yoğun katılımla gerçekleşti.

KOÜ Kültür Evi "II. İslam Sanatları Sergisi"

Kocaeli ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, bugüne kadar düzenlediği kurslarla adından sıkça söz ettiriyor.

26. KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 26'ncısı düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (10.06.2019), Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı. Bir hafta sürecek kursa, 18 kursiyer katılım gösteriyor.

Spor Bilimlerinde "Temel Afet Bilinci" Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim Öğrenme Dersi kapsamında, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünce "Temel Afet Bilinci" eğitimi verildi.

Temel Sanat Eğitimi Yıl Sonu Sergisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün (30.05.2019) Temel Sanat Eğitimi Yıl Sonu Sergisi düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Keskin katıldı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors