Haberler

KOÜ'lü Öğrencilerden Yerli ve Milli İHA

TÜBİTAK'ın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği İnsansız Hava Aracı (İHA) yarışmasında Kocaeli Üniversitesi öğrencileri de boy gösterdi. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan AEROKOU Takımı, yarıştıkları modeli gerçek İHA boyutlarına yakın olarak tasarlamayı başardı.

KOÜ'de Tekno Okul Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi; Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler ile yeni neslin daha bilinçli, yetkin ve girişimcilik kültürüne sahip olabilmesi adına Tekno Okul Programı'nı başlattı.

KOÜ'den Seramik Sıfır Atık Projesi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu atık seramik, alçı, cam, kırık seramik-cam atölye çalışmalarını kullanarak Müfit Saner İlkokulu duvarlarını ve bahçesini güzelleştirmek adına Seramik Sıfır Atık Projesi'ne başladı.

Trans Yağlar, Birçok Hastalığın Habercisi

Beslenme uzmanlarından, doktorlardan veya çevrenizde trans yağların zararlı bir madde olduğunu ve uzak durulması gerektiğini muhakkak duymuşsunuzdur.

15. Üniversite Yaşamına Uyum ve Tanıtım Programı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (KSHMYO) 15. Üniversite Yaşamına Uyum ve Tanıtım Programı toplantısı gerçekleştirildi.

Spor Bilimleri Fakültesi'nde Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitimde kaliteye önem veren Spor Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin gerek akademik gerekse idari işleyişte karşılaşabilecekleri durumlar ve ne yapmaları gerektiği hakkında detaylı bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

"Sağlık Çalışanları Sizin Düşmanınız Değil"

Türkiye'de son yıllarda sıkça gündeme gelen sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları gün geçtikçe artıyor. Şiddete karşı sağlık personellerinin başlattığı kampanyalarla farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor ancak yaşanan olaylar şiddetin yarattığı sorunlardan ders alınmadığını gösteriyor.

Cumhuriyet Başsavcısı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)'nun son yayınlanan kararnamesi ile ilimize atanan Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Körfez Yerleşkesi'nde Eğitim Öğretim Başladı

Körfez Belediyesi tarafından yaptırılan yeni Körfez Yerleşkesi binası tamamlandı. 4 bin 500 öğrenci kapasiteli olan Körfez Yelkeşkesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencileri ders başı yaptı.

Yeni Poliklinik Binası İnşaatı Çalışmaları Hızla Sürüyor

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesin'de, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının kaba inşaatında sona gelindi.

KOÜ ile ESAN AKÜ Arasında Protokol İmzalandı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, yaptığı protokollerle ülkemize katma değer katacak projelerin öncülüğünü yapıyor. Bu kapsamda, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin girişimleriyle gerçekleştirilen Üniversite-Sanayi işbirliğine bir yenisi daha eklendi.

"E-Sigara Bağımlılıktır"

Türkiye'de son yıllarda sigarayla mücadele konusunda önemli adımlar atılsa da Türkiye hala en çok sigara tüketen ülkelerden biri durumunda.

Mendeley, Scopus ve ScienceDirect Veritabanları Eğitim Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (04.10.2018) Kocaeli Üniversitesi Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından " Mendeley Platformu ile Scopus ve ScienceDirect Veritabanları Eğitim Toplantısı" düzenlendi.

Mühendislik Öğrencilerine Yönelik Oryantasyon Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Mühendislik Fakültesi'ne yeni başlayan öğrencilere yönelik 'Oryantasyon Toplantısı' düzenlendi.

KOÜ'lü Akademisyen Gribal Enfeksiyona Karşı Uyardı

Havaların soğuması ile birlikte hastalıklara yakalanma ihtimali de artış gösteriyor.

Üniversiteli Pazarı'nda Renkli Görüntüler

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Üniversiteli Pazarı'nda Kocaeli Üniversitesi ve İzmit Belediyesi tarafından organize edilen "Üniversite Kulüpleri Tanıtım Günleri" adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ ile Harvard Arasında Araştırma ve Değişim Programı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu arasındaki işbirliği çerçevesinde 1-4 Ekim tarihleri arasında üniversitemizde araştırma ve değişim programı yapıldı.

Üniversitemiz, Akademik Yıl Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerindeki 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni Rektörümüz ve üniversitemiz senatörlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

KARTEAM İlk Ürünü Tamamladı

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO bünyesinde faaliyete geçen Kartepe Test ve Araştırma Merkezi (KARTEAM), ilk ürününü tamamladı.

İdrar Kaçıran Çocukları İhmal Etmeyin!

Çocukluk çağlarında sıklıkla görülen idrar kaçırma sorunu, basit gibi görülse de önemli hastalıkların habercisi olabilir. Sosyal açıdan da oldukça önem taşıyan bu sorun, çocukların yaşam kalitesinin bozulmasına sebep oluyor.

KOÜ'de İlaç Sektöründeki Yerlileşme Konuşuldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın daha önce başlatmış olduğu çalışmalar kapsamında, ülkemizin imalat sektörünü güçlendirmek ve yüksek teknolojili ürünlerin payını artırmak için belirlenen 5 odak sektörden birisi olan ilaç sanayi ile ilgili Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde toplantı gerçekleştirildi.

TEKNOFEST'E KOÜ Damgası

İstanbul'da 4 gün süren Türkiye'nin tek havacılık, uzay, teknoloji festivali TEKNOFEST'te Kocaeli Üniversitesi de tasarımlarıyla yerini aldı. Yarım milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği festivale, Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Kulübü ve Mekatronik Mühendisliği Kulübü hazırladıkları tasarımlarıyla katılım gösterdi.

2018 KPSS-Ortaöğretim Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan KPSS-Ortaöğretim (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde toplantı gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile Kocaeli Üniversitesi arasında “İş Ekipmanlarının Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Eğitimleri” ve “İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri” ile “İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Eğitim Araştırma ve Danışmanlık” konularında İşbirliği Protokolleri imzalandı.

Üniversitemizde Aşure Dağıtıldı

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğinin yaşandığı Muharrem ayında, üniversitemizde geleneksel aşure dağıtımı yapıldı.

Üniversitemiz Sanayicileri Ağırladı

Üniversite-Sanayi işbirlikleri kapsamında önemli atılımlar gerçekleştirilen Kocaeli Üniversitesi, bugün (28.09.2018) Senato Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda bölgemizin önemli sanayicilerini ağırladı.

Yabancı Diller Yüksekokulu Oryantasyon Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü tarafından hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik bugün (28.09.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde Oryantasyon Toplantısı düzenlendi.

Kocaeli Asker Alma Bölge Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Asker Alma Bölge Başkanı Dr. Per. Albay Osman Nadir İmamoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

İl Göç İdaresi Müdürü, Rektörümüzü Ziyaret Etti

İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erkoç, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

TÜBİTAK MAM Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçarslan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (26.09.2018) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu için emeklilik töreni düzenlendi.

Rektörümüz, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosunu Ağırladı

Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ Bir Protokole Daha İmza Attı

Üniversite-sanayi işbirliğinde hem bölgemizde hem de ülkemizde önemli adımlar atan Kocaeli Üniversitesi, Gebze VI (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile İşyerinde Mühendislik Eğitimi (İME) Programı İyi Niyet" protokolü imzaladı.

Üniversitenize Hoş Geldiniz

Üniversitemizin bu yıl ilk kez düzenlediği “Üniversitenize Hoş Geldiniz” etkinliği bugün (25.09.2018) Sosyal Tesisler’de gerçekleştirildi.

İzmit Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Rektörümüze nezaket ziyaretinde bulundu

TEV, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen "Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi" bugün (20.09.2018) yapılan açılış töreni ile başladı.

Körfez Yerleşkesinde Durum Değerlendirmesi Yapıldı

Körfez Belediyesince yapılan Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından kullanılacak olan Körfez Yerleşkesi ile ilgili Rektörlük Kurullar Toplantı Salonunda son durum değerlendirme toplantısı düzenlendi.

KOÜ, Gastroentroloji Uzmanlarına Öncülük Ediyor

Marmara Bölgesinin en gelişmiş tıp imkânlarına sahip olan Kocaeli Üniversitesi, düzenlediği bilimsel faaliyet ve kurslarla bünyesinde bulunan gelişmiş tedavi yöntemlerinin yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Test ve Araştırma Merkezi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik MYO bünyesinde faaliyete geçen Kartepe Test ve Araştırma Merkezi (KARTEAM), bugün (18.09.2018) gerçekleştirilen açılış töreni ile kapılarını açtı.

KOÜ'den TER-TEMİZ Proje

Tersanelerin Deniz Çevresine Olan Etkileri ve Temiz Üretim Tekniklerinin Belirlenmesi (TER-TEMİZ) Projesi Çalıştayı Yapıldı.

KOÜ ile SEDAŞ Arasında Protokol İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında işbirliklerini güçlendirmek amacıyla protokol imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, SEDAŞ adına İcra Başkanı Bekir Sami Güven imzaladı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors