Haberler

KOÜ THM Korosu, Bursa Teknik Üniversitesi'nde 18 Mart'a Özel Konser Verdi

Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününün 103. yıldönümü nedeniyle Bursa Teknik Üniversitesi'nde "Türkülerle Çanakkale" adlı konser verdi. Türk Halk Müziği korosu, İsmet Ünal şefliğinde, Anadolu'nun dört bir yanından icra ettiği türkülerle izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

KOÜ'de 18 Mart'a Özel, "Bir Hilal Uğruna" Tiyatro Gösterisi

Kocaeli Üniversitesi'nde Çanakkale Zaferi'nin 103. yılı coşkuyla kutlandı. Öğrenciler tarafından sergilenen tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. Yoğun ilgi gören "Bir Hilal Uğruna" tiyatro gösterisinin sergilendiği kongre merkezinde boş koltuk kalmadı.

Üniversite - Sanayi Buluşmalarında Limancılık Sektörü

Üniversite - Sanayi buluşmaları kapsamında, Karamürsel Meslek Yüksekokulu Deniz Liman İşletme Programı ders plan ve içeriklerinin güncellenmesi için sektörle işbirliği çalıştayı gerçekleştirildi.

Endüstriyel Tasarım ve İmalat Alanındaki Gelişmeler Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu'nda "Endüstriyel Tasarım ve İmalat Alanındaki Gelişmeler" çalıştayı düzenlendi.

KOÜ'ye Temiz Havuz Sertifikası

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Sağlık Bakanlığı tarafından "Temiz Havuz Sertifikası" alarak Kocaeli'de bunu başaran ilk yüzme havuzu oldu.

“Uykuda Solunum Bozuklukları” Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda bugün 16 Mart Dünya Uyku Günü kapsamında “Uykuda Solunum Bozuklukları” adlı konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak KOÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haşim Boyacı katıldı.

KOÜ’de Öğretmen Okulları’nın Kuruluşunun 170. Yılı Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda bugün (16.03.2018) "Dârülmuallimîn'den Eğitim Fakültesi'ne Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 170. Yıldönümü" adlı bir etkinlik düzenlendi.

"İnsan Hayatına Dokunmuş Her Hekim Yılın Hekimidir"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün( 15.03.2018) Kocaeli Üniversitesi ve TTB Kocaeli Tabipler Odası işbirliğinde "14 Mart Tıp Bayramı" etkinlikleri kapsamında "İyi Hekim Uygulamaları" adlı konferans düzenlendi.

Rektörümüz, Mühendislik Fakültesi Akademik Kuruluna Katıldı

Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu bugün(15.03.218) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla gerçekleştirildi.

Bahar Alerjisi Deyip Geçmeyin!

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte, alerjiler özellikle genetik eğilimi olan kişilerin yaşam kalitesini düşürerek günlük yaşamı olumsuz etkileyebiliyor. Ancak alerji karşıtı önlemler ile bu yakınmaları geciktirmek hatta engellemek mümkün olabiliyor.

Rektörümüz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı Resepsiyonu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı Resepsiyonu'na katıldı.

Değirmendere Ali Özbay Myo'da Torna Çalıştayı Yapıldı

Sanatsal, kültürel, bilimsel ve teknolojik alanda başarılı çalışmalara imza atan Değirmendere Ali Özbay MYO'da, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde "Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı" gerçekleşti.

Üniversitemizde Tıp Bayramı Töreni

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Kocaeli Tabipler Odası'nın '14 Mart Tıp Bayramı' kapsamında düzenledikleri etkinlikler çerçevesinde bugün (14.03.2017) mesleğinde 50.,40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaket töreni yapıldı.

Prof. Dr. Zafer Utkan’dan Tıp Bayramı Mesajı

Tıp alanında çalışanlar için hem bir kutlama hem de sağlık alanındaki sorunlara dikkat çekme etkinliği olan 14 Mart Tıp Bayramı, Kocaeli Üniversitesi’nde de her sene çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

KOÜ'de, 14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri Başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (13.03.2018), Kocaeli Üniversitesi ve TTB Kocaeli Tabipler Odası tarafından düzenlenen "14 Mart Tıp Bayramı" etkinlikleri kapsamında "Tıp Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu" konser verdi.

İnsanların ve Makinaların Dünyası "Yapay Zeka"

İnsan gibi karar verebilen, tecrübelerinden sonuçlar çıkartıp bu sonuçları karar verme mekanizmalarında kullanan yani makinaların insan gibi düşünüp karar verme eylemine "Yapay Zeka" adı veriliyor.

Spor Bilimleri Fakültesi'nde Kadınlar Günü Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel olarak etkinlik düzenlendi.

“Telefonum, Depresyonum ve Ben” Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Amfi-2'de bugün (12.03.2018) "Telefonum, Depresyonum ve Ben" adlı konferans düzenlendi.

KOÜ, Havacılık Sektöründe Söz Sahibi

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, gelişen ve değişen havacılık sektöründe görev almaları için, üst düzey bilgiye sahip donanımlı kişileri yetiştiriyor. Çeşitli şirketlerle yapılan protokollerle öğrenciler 4. sınıfın son dönemini şirketlerde geçirerek gerçek bir bakım ortamını tanıma ve tecrübe kazanma fırsatı buluyor.

Cerrahide Zor Yara Kursu

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Cerrahi Derneği'nin düzenlediği, "Cerrahide Zor Yara Kursu" 10.03.2018 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Rektörümüz, TRT Haber'e Konuk Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 10 Mart Cumartesi günü TRT Haber'de canlı yayına katıldı.

Tarihin Kalbi Kocaeli’de Atıyor

Kocaeli tarihini ve kültürünü canlı tutmak, kurucu beyleri genç nesillere tanıtmak ve milli-manevi değerlere dayalı tarih şuurunu oluşturmak ana teması ile gerçekleştirilen Kocaeli Tarihi ve Kültürü Sempozyumları bu yıl Orhan Gazi'nin adına 9-11 Mart tarihleri arasında düzenleniyor.

TGD Doğu Marmara-Batı Karadeniz Toplantısı Yapıldı

Türkiye Gastroenteroloji Derneği (TGD) Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen Doğu Marmara-Batı Karadeniz Toplantısı 8 Mart'ta Sapanca Güral Otel'de gerçekleştirildi.

KOÜ'de "Girişimci Kadınlar" Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (08.03.2018) Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinliği düzenlendi.

Böbrek ve Kadın Sağlığı Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (08.03.2018) Nefroloji Anabilim Dalı tarafından "Böbrek ve Kadın Sağlığı" adlı konferans düzenlendi.

Rektörümüz, TRT Haber'e Konuk Olacak

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 10 Mart Cumartesi günü TRT Haber'e konuk olacak.

Devlet Konservatuarına Seka'da Yeni Bina

Seka'da bulunan Mekanik Atölye Binası'nın Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvar'na tahsis edilmesi kapsamında dün (07.03.2018) Kültür Evi'nde, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla toplantı yapıldı.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Semineri

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün işbirliğinde 6 Mart'ta "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" konulu seminer düzenlendi.

Kuraklıkla İlgili Korkulacak Bir Durum Yok

Bu yılın kış ayları, Türkiye için mevsim normallerinin üstünde ve oldukça kurak geçerken uzmanlar halkın telaşa kapılmaması uyarısında bulundu. Doç. Dr. Halim Aytekin Ergül, "2017'nin genelinde ve 2018'in geride bıraktığımız aylarında, en büyük kuraklığımızı yaşadık ancak telaş edilecek bir durum söz konusu değildir." dedi.

İzmit'in Değerleri Pul Serisi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kâğıt Müzesi'nde çeşitli atölye etkinlikleri gerçekleştirerek çok sayıda sanatsal projeye imza atan Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni dönemde de Seka Kağıt Müzesi ile işbirliğini sürdürüyor.

Rektörümüz, Lise Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gölcük Kazıklı Kervansaray'da lise öğrencileriyle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Poliklinik Binası Beklenenden Daha Kısa Sürede Hizmete Açılacak

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde her gün binlerce hastaya hizmet veren mevcut poliklinik binasındaki modern sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi amacıyla yapımına devam edilen yeni poliklinik binası beklenenden daha kısa bir sürede hizmete girecek.

Sağlıklı Yaşam Düşmanı: İnsülin Direnci

İnsülin direnci, insülinin vücutta depolanmasına neden olduğu için kilo alımına, karaciğer yağlanmasına, kalp ve damar hastalıklarına neden olabilir.

KOÜ'lü Öğrenciler Lise Duvarını Süsledi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, İzmit Muallim Naci Anadolu Lisesi duvarını resimle süsledi.

Değirmendere Ali Özbay MYO Tarihi Kişileri Çinilere Aktarıyor

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Kocaeli Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Kocaeli tarihinde önemli yeri olan; Kara Fatma, Karamürsel Bey, Yahya Kaptan, Sırrı Paşa, Hanibal, Orhan Gazi gibi pek çok zirve isim çinilere aktarılıyor.

Kocaeli Deprem Çalıştayı: “Deprem Farkındalığı ve Hazırlık Çalışmaları”

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde Kocaeli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında düzenlenen Kocaeli Deprem Çalıştayı bugün (05.03.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ'de Hipofiz Araştırma Merkezi Konferansları

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (02.03.2018) " Hipofiz Adenomlarında 2376 Hasta Tecrübesi" adlı konferans düzenlendi.

Tacikistan'ın İstanbul Konsolosundan Üniversitemize Ziyaret

Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Birinci Katip Konsolosu Nodira Zuhurova, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Küçük'ü makamında ziyaret etti.

KOÜ'de 11. KALE Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Endüstri Mühendisliği tarafından 1-2 Mart tarihleri arasında "11. KALE" etkinliği düzenlendi. İş sektöründe önemli bir yere sahip olan firmaların ve temsilcilerinin yer aldığı etkinliğe öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Değirmendere Ali Özbay MYO UNICERA 2018 Seramik Fuarını Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri CNR Expo'da düzenlenen UNICERA Uluslararası İstanbul Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarı'nı ziyaret etti.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerinden Tasarım Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 1. Sınıf öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı sergi 26 Şubat - 5 Mart tarihleri arasında KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Giriş Holünde sergileniyor.

KOÜ ile Prometeon Turkey İşbirliği İmzaladı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerine bir yenisini ekledi. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Prometeon Turkey Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş. arasında dün (01.03.2018) iyi niyet anlaşması imzalandı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors