Haberler

KOÜ Marstaki İlk Şehirlerin Projelerini Üretti

Kocaeli Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mars’ta kurulabilecek ilk şehirlerin planlama, tasarım ve mimarlık projelerini üretti.

KOÜ'lü Doktor ABD'ye Gidiyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi başarılı mezunlarından Dr. Ayşe Cantürk, ABD Boston Steward Carney Hospital'a dahiliye uzmanı olarak gidiyor.

KOÜ'de Keman ve Piyano Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Keman ve Piyano Çalıştayı düzenlendi.

TÖMERLER Buluşuyor

Kocaeli Üniversitesi Yabancılara Dil Öğretim Merkezi (DİLMER) Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde, Türkçe Öğretim Merkezlerinin (TÖMER) bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Yeni Poliklinik Binası Şekillendi

Marmara bölgesinin en önemli sağlık merkezlerinden biri olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde mevcut poliklinik binasındaki modern sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi amacıyla yapımına devam edilen yeni poliklinik binası 4 aylık sürecin ardından büyük oranda şekillendi.

KOÜ Otizmli Çocukları Unutmadı

Sosyal sorumluluk projelerinde her zaman ön planda olan Kocaeli Üniversitesi yapmış olduğu anlamlı etkinliklerle toplumsal alanda öncülük etmeye devam ediyor.

Rektörümüz, Avukatlar Günü Hukuk Balosu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında düzenlenen Avukatlar Günü Hukuk Balosu gecesine katıldı. Rektörümüz, Avukat Spor Oyunlarında voleybol branşında dereceye giren avukatlara ödüllerini takdim etti.

Rektörümüz, Nebi Güdük Gençlik Merkezi'nin Açılışına Katıldı

İzmit Belediyesi ve Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından 28 Haziran Mahallesi'nde yaptırılan ve geçtiğimiz kasım ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaşamını yitiren sınıf arkadaşı Nebi Güdük'ün adı verilen gençlik merkezi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla dualarla açıldı.

KOÜ Standı KOİF 2018'de İlgi Odağı Oldu

Kocaeli Üniversitesi'nin de destekleriyle 5-7 Nisan tarihleri arasında 'Kariyerine Yön Ver' sloganıyla düzenlenen KOİF 2018'de, Üniversitemiz açtığı stantla öğrencilerin ve vatandaşların ilgi odağı oldu.

KOİF 2018 Kapılarını Açtı

Ülkemizde hayata geçen 'İstihdamda Milli Seferberlik' programına destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği koordinatörlüğünde Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası ortaklığında bölgemizdeki en büyük İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KOİF 2018) bugün (05.04.2018) Uluslarası Fuar Merkezinde kapılarını açtı.

KOÜ, Teniste Fırtına Gibi Esti

Kocaeli Üniversitesi Erkek ve Kadın Tenis takımları, Antalya'da düzenlenen tenis müsabakalarında elde ettikleri başarılarla üniversitemizi gururlandırdı.

Sahne Sanatları Bölümü 27 Mart Dünya Tiyatro Gününü Kutladı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nü etkinliklerle kutladı.

Rektörlük Kupası Şampiyonları Derbi Maçında

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, fakülteler arası Rektörlük Futbol Turnuvası şampiyonu Spor Bilimleri Fakültesi oyuncuları ile birlikte Galatasaray-Trabzonspor maçını izledi.

Özgül Öğrenme Bozukluğunda 3S Kuralı; "Sevgi, Saygı, Sabır"

Özgül öğrenme bozukluğu, halk arasında az bilinmesine karşın en basit tanımıyla herhangi bir zihinsel, duyusal, nörolojik, fiziksel ve ruhsal engele bağlı olmaksızın kişinin okuma, yazma ve matematik alanlarının biri veya birkaçında yetersizlikler yaşamasıdır. Fakat ne yazık ki özgül öğrenme bozukluğu yaşayan çocuklar, aileleri ve öğretmenleri tarafından çoğu zaman fark edilememektedir.

KOÜ Hastanesi'nin Duvarları Renklenmeye Devam Ediyor

Güzel Sanatlar Fakültesi, Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki duvar resmi uygulamalarının ikincisini tamamladı.

25. Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 25'incisi düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (02.04.2018) Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.

Rektörümüz, Genç Yöneticilerle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, dün (31.03.2018) Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen 'Genç Yönetici Okulu' programında gençler ile bir araya geldi.

KOÜ Kültür Evi, Kapılarını Down Sendromlu Çocuklara Açtı

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi'nde, Gölcük Down Sendromlular Derneği'nden gelen çocuklara ebru sanatı öğretildi.

KOÜ'de "Tecrübe" Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu'nda 13-15 Mart tarihlerinde "Tecrübe Konuşuyor" başlıklı kariyer günleri etkinliği düzenlendi.

Kültür Evi'nde "Endülüs'ten Ortaçağ Avrupası'na Müzikal Etkileşimler" Konferansı

Kocaeli'nin bilimden eğitime, kültürden sanata birçok alanda gelişmesine katkı sağlayan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde üniversite-kent kaynaşmasına öncülük eden söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.

KOÜ'de Bipolar Gününe Özel Farkındalık Semineri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (30.03.2018), Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi (TORSAB) tarafından "30 Mart Dünya Bipolar Günü; Farkındalık ve Damgalama ile Mücadele" isimli seminer düzenlendi.

Rektörümüz, DETAB Binasında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, kaba inşaatı biten Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi'nde (DETAB) incelemelerde bulundu.

KOÜ ile Kartepe Belediyesi Arasında Kongre Paydaşlığı

Üniversite-yerel yönetimler işbirliğinde yaptığı çalışmalarla Türkiye'ye örnek olan Kocaeli Üniversitesi, bu noktadaki öncülüğünü devam ettirme açısında yerel yönetimlerle olan işbirliklerini sağlamlaştırıyor.

Osmanlı'nın Bilinmeyen Tarihine KOÜ Damgası

İstanbul Beşiktaş'taki Şeyh Yahya Efendi Külliyesi ve Haziresi'nde 2 bin 500 mezar taşını tek tek okuyan Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şefaattin Deniz, Osmanlı-Yunanistan savaşında şehit oldukları tahmin edilen 19 Osmanlı askerinin mezarını belirledi.

Yeniçağın Alfabesi: Kodlama

Yakın gelecekte her türlü üretimin temelini, yazılımın oluşturacağı öngörülürken yazılım dili olan kodlamanın öğretimi de en önemli unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. Prof. Dr. Mehmet Yıldırım da kodlama eğitiminin önemi ve küçük yaşta verilen kodlama eğitiminin yararları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Gelecekte kodlama yeteneği olan kişiler daha başarılı olacak." dedi.

Mühendislik Fakültesi'nde 'Projemle Tanış' Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde bugün (29.03.2018) "CIGRE Üniversitelerle Buluşuyor" projesi kapsamında 'Projemle Tanış' etkinliği gerçekleştirildi.

KOÜ'lü Sporcular Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Bowling Türkiye Şampiyonası'nda, üniversitemiz takımları Türkiye 2.'si ve 3.'sü oldu.

Hereke MYO'dan Modül Çelik'e Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Metalurji Programı öğrencileri, Modül Çelik ve Petrol San. Tic. Ltd. Şirketinin Arslanbey Organize Sanayii Bölgesindeki tesislerini ziyaret etti.

KOÜ Kütüphanesi'nde Yarışma Var

Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı, 54. Kütüphane Haftası kapsamında ödüllü yarışma düzenliyor.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı

Kocaeli'de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, bugün(27.03.2018) Kocaeli Valiliği'nde Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

KOÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Akreditasyon Süreci Başladı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Biyotıp ve Sağlık Bilimleri’nde Doktora Eğitim Organizasyonu (ORPHEUS) Etiket Komitesi tarafından yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucunda akreditasyon süreci başladı.

Öğrencilere Ulaşım Desteği

Üniversitemizin de destekleriyle gerçekleştirilen protokol kapsamında öğrencilere %28 oranında ulaşım desteği sağlanıyor.

Robotik Üretim Mesleki Eğitime Entegre Oluyor

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu'nda, robot entegratör firmaları ile Otomotiv Teknolojileri ile Oto Boya ve Karoseri programları öğrencilerinin robotik araçlarla üretim yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

11. Ultrason Rehberliğinde Rejyonal Anestezi Kursu Yapıldı

KOÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından bu yıl 23-24 Mart tarihlerinde 11. si düzenlenen "Ultrason Rehberliğinde Rejyonal Anestezi Kursu" Kocaeli Üniversitesi Derbent Uygulama Oteli'nde yapıldı.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Kandıra İçin Proje Üretiyor

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri ile akademisyenleri, Kandıra Belediyesi Namazgah Kültür Merkezi'nin iç mekan ve çevre tasarımını yenileme konusunda proje üretiyor.

Üniversitemiz Lise Öğrencilerini Ağırlamaya Devam Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında devam eden Gez-Gör Projesi kapsamında lise öğrencileri 21-22 Mart tarihlerinde üniversitemizi ziyaret etti.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Açıklamalı Türk Müziği Dinletisi Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi'nde düzenlenen etkinlikte Nevâhenk Türk Müziği Topluluğu, Türk Musikisi'nin basit makamlarını tanıtırken güzide eserlerini seslendirdi.

KOÜ ile ÇEİS Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren ve bu alanda ülkemize örnek olan Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerine bir yenisini ekledi.

KOÜ'de Uluslararası Öğrencilerle Nevruz Şenliği

Kocaeli Üniversitesi'nde eğitim gören uluslararası öğrenciler Nevruz Bayramı kapsamında bir araya gelerek Nevruz'u coşkuyla kutladı.

Kavramdan Biçime Yolculuk II Çalıştayı Üniversitemizde Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ile Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ortaklığında gerçekleştirilen "Kavramdan Biçime Yolculuk" Çalıştayı'nın ikincisi 8-9 Mart 2018 tarihlerinde düzenlendi.

KOÜ THM Korosu, Bursa Teknik Üniversitesi'nde 18 Mart'a Özel Konser Verdi

Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününün 103. yıldönümü nedeniyle Bursa Teknik Üniversitesi'nde "Türkülerle Çanakkale" adlı konser verdi. Türk Halk Müziği korosu, İsmet Ünal şefliğinde, Anadolu'nun dört bir yanından icra ettiği türkülerle izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

KOÜ'de 18 Mart'a Özel, "Bir Hilal Uğruna" Tiyatro Gösterisi

Kocaeli Üniversitesi'nde Çanakkale Zaferi'nin 103. yılı coşkuyla kutlandı. Öğrenciler tarafından sergilenen tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. Yoğun ilgi gören "Bir Hilal Uğruna" tiyatro gösterisinin sergilendiği kongre merkezinde boş koltuk kalmadı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors