Haberler

Gazeteciler İletişim Fakültesi'nde

İletişim Fakültesi Uygulama Haber Ajansında düzenlenen "Haber Atölyesi" etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGECE) Başkanı Çetin Gürol, "İletişim Fakültesi'ndeki öğrenciler sektöre inmeli." dedi.

KOÜ'de Hasta ve Hasta Yakınlarına Eğitim Verildi

Periton diyalizi, hastanın karın boşluğuna küçük bir ameliyat ile yerleştirilen, ince, yumuşak, silikondan yapılmış kalıcı bir tüp aracılığı ile verilen özel olarak hazırlanmış bir solüsyon ile hastanın kendi karın zarı kullanılarak kanının zararlı maddelerden arındırılması ve vücuttaki sıvı dengesinin sağlanması işlemidir.

Staja İlk Adım

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün "Staj Bilgilendirme Semineri" düzenlendi. İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen seminerde, Arş. Gör. Onur Öztürk ve Arş. Gör. Murat Karadeniz konuşmacı olarak yer aldı.

Gönül Sultanları Sempozyumunun İlki Yapıldı

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Gönül Sultanları Sempozyumu'nun ilki "Üsküplü Âlim Ârif Şeyh Sâdeddîn Sırrî Er-Rifâî" adıyla bugün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOİF Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda dün (29.03.2017) Kocaeli Üniversitesi ve İŞKUR ortaklığında 6-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı (KOİF) ve Kariyer Günlerinin tanıtım semineri düzenlendi.

Prof. Dr. Solak, Anestezi Olmadan Ameliyat Gerçekleşemez

Anesteziyoloji ve Reanimasyon hekimi, Tıp Fakültesi mezunu olup bu dalda dört yıllık uzmanlık eğitimini tamamlamış olan, tüm ameliyat boyunca ve sonrasında, ağrı ve diğer nahoş duyguların hissedilmesini önleyip ortaya çıkan tüm tıbbi sorunları anında teşhis edip tedavi eden, bunun için gerekli tıbbi yöntemleri ve kurallara ameliyat öncesinde başlayıp ameliyat sonuna kadar uygulayan hekimdir.

İş Hayatında Kadının Yeri ve Önemi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün Kariyer Danışmanlık Kulübü tarafından "İş'te Kadın, İş Hayatında Kadının Yeri ve Önemi" adlı etkinlik düzenlendi.

Dünyaca Ünlü Orkestra Şefi Cem Mansur, Üniversitemizde

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Dünyaca ünlü orkestra şefi Cem Mansur'u ağırladı.

Kayıt Dışı Çalışma!

Kocaeli Üniversitesi yürütücülüğünde gerçekleştirilen ve Avrupa Birliği Projesi olan "Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma" kapsamında düzenlenen "European Congress On Economic Issues" bugün (30.03.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Türk Halk Müziği Konseri

Şef İsmet Ünsal yönetimindeki "Türk Halk Müziği Konseri" bugün (29.03.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

KOÜ ile OBSS'den Örnek Olacak İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi ile OBSS (Open Business Software Solutions) Bilişim Sanayi ve LTD. ŞTİ. arasında, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi amacıyla örnek bir işbirliği protokolü imzalandı.

Sınır Tanımayan Doktorlar

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonunda European Medical Students Association (EMSA) kulübü tarafından "Sınır Tanımayan Doktorlar (Medecins Sans Frontieres)" ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Karamürsel MYO 'da Tecrübe Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu'nda 23-24 Mart tarihleri arasında "Tecrübe Konuşuyor" başlıklı kariyer günleri etkinliği düzenledi.

İşlerini Severek Yapsınlar

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde İletişim Kulübü tarafından düzenlenen "Televizyon ve Sinema Sektörü, Haber Yapımı" etkinliğine konuşmacı olarak görüntü yönetmeni ve muhabir İlker Özkap katıldı.

Oryantiring Sporu Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda "Doğada Satranç Oryantiring Sporu Tanıtımı" adlı etkinlik düzenlendi.

İletişim Fakültesi'ne Ödül Yağmuru

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Atölyesi ortaklığıyla "Bir Ödül de Bizden" adlı etkinlik düzenlendi.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü, 1961'de Uluslararası Tiyatrolar Birliği (International Theatre Institute) tarafından ilan edildi. ITI merkezleri ve dünya çapında tiyatro grupları tarafından her yıl 27 Mart'ta Dünya Tiyatro Günü kutlanmaktadır.

Endüstri Mühendisliğinde ERP'nin Önemi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün (27.03.2017) "EnERP (Login Yazılım)" adlı etkinlik düzenlendi.

Günümüzün Olayı: Sosyal Medya

Sosyal medya bilinçli kullanıldığı zaman fayda sağlarken bağımlılık derecesine geldiğinde ise olumsuz tarafları ortaya çıkıyor. Sosyal medya aynı zamanda çocukları da hem olumlu hem de olumsuz etkilerken ailelere bu konuda büyük görevler düşüyor.

Ödüllü Filmler Kocaeli Üniversitesi'nde

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D-7 dersliğinde bugün Akbank 13. Kısa Film Festivalinde ödül alan kısa filmlerin gösterimi gerçekleştirildi.

MS Hayatınızın Sonu Değil

MS (Multipl Skleroz) hastalığı, kişinin bağışıklık sistemindeki bozukluk sonucu beyin ve omurilikte çok sayıda plakların oluşmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Genç yaşlarda görülebilen MS hastalığı, dünyada yaklaşık 5.6 milyon, Türkiye'de ise 60 bin kişiyi etkilemektedir. Uygun tedavi ve düzenli takiple kontrol altında tutulabilen MS hastalığı genellikle 20-40 yaşları arasında ortaya çıkıyor.

KOÜ Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Kocaeli Uluslararası Fuar merkezinde Lisans Yerleştirme Sınavlarının(LYS) ardından üniversite tercihi yapacak olan lise öğrencilerinin, üniversitelerin imkânları konusunda fikir sahibi olmaları amacıyla 23-24 Mart tarihlerinde EKET Fuarcılık tarafından Üniversite Tercih Günleri düzenlendi.

5. PİTEK Günleri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde IEEE KOÜ tarafından 22-23 mart tarihleri arasında 5. Profesyonel İş ve Teknolojisi Günleri (PİTEK) düzenlendi. Etkinlikte Elektrik Mühendisliği sektöründeki iş adamları tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Kariyerin İçin Doğru Soruları Sor

Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda "Doğru Soru Doğru Kariyer" adlı etkinlik düzenlendi.

Uluslararası Çoban Mustafa Paşa ve Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu

Kocaeli tarihini ve kültürünü canlı tutmak, kurucu beyleri genç nesillere tanıtmak ve milli-manevi değerlere dayalı tarih şuuru oluşturmak ana teması ile gerçekleştirilen "Kocaeli Tarihi ve Araştırmaları Sempozyumları" bu yıl Çoban Mustafa Paşa'nın adına düzenlendi.

KOÜ ile MAGNA Arasında Protokol İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile MAGNA Seating Otomotiv arasında yürütülen Üniversite-Sanayi işbirliği faaliyetleri, 'İyi Niyet Protokolü'nün imzalanması ile yeni bir boyut kazandı.

Moleküler Biyoloji Canlıların Yapı Taşlarını İnceliyor

Moleküler biyoloji, biyoloji bilimiyle alakalı bir kavram olmakla birlikte biyoloji biliminin moleküler yapıdaki faaliyetlerinin incelendiği daldır.

İyi İletişimci İnsana Değer Vermeli

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D-7 dersliğinde bugün Halkla İlişkiler ve Tanıtım Atölyesi tarafından "Kişiler Arası İletişim ve İletişim Ötesi" adlı söyleşi düzenlendi.

IT Sektöründe Ekran Arkasındaki Kahramanlar

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından "IT Sektöründe Ekran Arkasındaki Kahramanlar" adlı mesleki bilgilendirme amaçlı bir etkinlik düzenlendi.

AMATEM ve ÇAMATEM Şekilleniyor

Sağlık Bakanlığı destekleriyle üniversitemizde kurulması planlanan Alkol ve Madde Bağımlılar Araştırma ve Tedavi Merkezi (AMATEM) ile Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (ÇAMATEM) binasının projesini görüşmek üzere bugün (22.03.2017) bir toplantı gerçekleştirildi.

KOÜ Kadın Futsal Takımı Finalde

Kocaeli Üniversitesi Kadın Futsal Takımı, Üniversiteler Spor Ligi (ÜNİLİG) Kadınlar Salon Futbolu kategorisi 2017-2018 sezonu kapsamında gruplardaki 3. ve son maçında dün (22.03.2017) Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kadın Futsal Takımı’nı ağırladı.

22 Mart Dünya Su Günü

1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 22 Mart tarihini "Dünya Su Günü" olarak ilan etti.

Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirleneceği toplantıların ilki Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (21.03.2017) gerçekleştirildi.

Endonezya Başkonsolosu, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Endonezya İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü makamında ziyaret etti.

Omurilik Felçlileri Derneği Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimlik Toplantı salonunda dün (21.03.2017) "Omurilik Felçlileri Derneği Toplantısı" düzenlendi.

Tiyatro ve Yaşam

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü tarafından dün (21.03.2017) "Tiyatro ve Yaşam" üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi. Sahne Sanatları Atölye Sahnesi'nde gerçekleşen söyleşiye Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Üniversitemiz Sağlık Çalışanları Antikkapı'da Bir Araya Geldi

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi doktorları ve sağlık çalışanları için düzenlenen yemek, Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu'nun teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Glokom Görme Kaybıyla Sonuçlanabilir

Halk arasında "Göz Tansiyonu" ya da "Karasu Hastalığı" olarak bilinen glokom, göz içi basıncının sıklıkla yükselmesi nedeniyle görme sinirinin zarar görmesi olarak açıklanıyor. Kendini en son aşamada fark ettiren bu hastalık, geç tanı konulduğunda görme sinirinde onarılması mümkün olmayan ciddi sorunlar oluşturabiliyor.

Veri Kayıpları En Aza İniyor

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından "Cloud Sistemleri" adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Logo Yazılım A.Ş Genel Müdürü Birol Cabadak katıldı.

KOÜ'de Kan Bağışı Kampanyası

Geçtiğimiz aylarda Türkiye'de kan stoklarının kırmızı çizgi olan 20 bin ünitenin altına düşmesinin ardından, savaş, deprem, yangın, salgın hastalık, su baskını vb. felaketler sırasında zarar görenlere ve yoksullara her türlü yardımı sağlayan Kızılay, Türkiye'nin birçok yerinde kan bağışı istasyonları kurarak bu seviyeyi normale çıkarmayı hedefliyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" kapsamında düzenlenen etkinlik bugün (20.03.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ'de 3. Sektör Günleri Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda 15-16 Mart tarihlerinde Instute of Electricand Electronic Engineering Kulübü (IEEE) tarafından "Sektör Günleri" etkinliğinin 3.sü düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors