Haberler

KOÜ'de Uluslararası Öğrencilere Türkçe Öğretiliyor

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Vekili Prof. Dr. Gencay Zavotçu, KOÜ DİL-MER'in yapısından ve çalışmalarından bahsetti. Prof. Dr. Zavotçu, KOÜ'nün her geçen gün büyüyen uluslararası bir aile olduğunun altını çizdi.

Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından "Ağız ve Diş Sağlığı" haftası kapsamında düzenlenen "Önlük Giyme Töreni" 25 Kasım'da Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

TÜBİTAK Destekli Ar-Ge Strateji Belgesi Proje Çalıştayı Üniversitemizde Yapıldı

TÜBİTAK 1000 projesi kapsamında "Üniversitelerde Ar-Ge Strateji Belgesi Hazırlatılması ve Uygulatılması" çağrısına yönelik Kocaeli Üniversitesi tarafından Enerji, Mekatronik ve Polimer Malzemeler öncelikli alanlarına yönelik başvurular TÜBİTAK kurumu tarafından destek aldı.

"Her Birey Şiddet Konusunda Kendini Sorumlu Hissetmelidir"

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğr. Gör. Tümay Mercan, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında "Kadından Kadına Şiddet" konusunda açıklamalarda bulundu.

KOÜ'de Girişimcilik Semineri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda bugün "Girişimcilik Semineri" adlı bir etkinlik düzenlendi.

"Kadına Yönelik Şiddet Hep Birlikte Önlenebilir"

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi İren Dicle Deveci, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında kadınlara uygulanan şiddet çeşitlerini ve önlenmesi adına izlenebilecek yollar hakkında bilgiler verdi.

Araştırma Merkezleri Tek Çatı Altında Toplanıyor

Kalkınma Bakanlığı desteğiyle yürütülen proje kapsamında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde bulunan araştırma merkezleri ve laboratuvarlar tek çatı altında toplanacak.

3B Yazıcı Doku Tedavisinde Yeni Bir Çağ Açacak

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Serdar Küçük, Deneysel ve Klinik Araştırma Merkezi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Halime Kenar ve Doktora Öğrencisi Levent Aydın’dan oluşa ekip biyo yazıcı ile canlı hücre yazma konusunda açıklamalarda bulundu.

Çağdaş Eğitim Çağdaş Öğretmen Paneli Yapıldı

Üniversitemizde 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen "Çağdaş Eğitim Çağdaş Öğretmen" adlı panel bugün (24.11.2016) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Bir Öğretmen Binlerce Çocuğun Hayatını Değiştirebilir

Gerçek bir hikayeden esinlenerek bir öğretmenin, bir çocuğun geleceğine nasıl ışık tutabileceğini anlatan hikayesi Kocaeli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından İletişim Fakültesi stüdyolarında hazırlandı.

Kocaeli Üniversitesi 25. Kalite Kongresi'ne Katıldı

İstanbul'da 15-16 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşen 25. Kalite Kongresi'ne Kocaeli Üniversitesi'ni temsilen komisyon üyeleri Prof. Dr. Burcu Candan, Prof. Dr. Sibel Zor, Doç. Dr. Kasım Baynal ve Doç. Dr. Zeynel Kaplan katıldılar.

KOÜ'de ARDEB Bilgi Günleri

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri için ARDEB Bilgi Günleri düzenliyor.

"İnme İyi Değerlendirilmeli ve Önlenmeli"

Güne Bakış'ta "İnme Hastalığı" hakkında konuşuldu. Helin Kaya ve Çağdaş Dandan'ın sunduğu Güne Bakış programına Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faik Budak konuk oldu.

"Çağdaş Bir Toplum İçin Öğretmenlere Büyük Görev Düşüyor"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmen seçildiği 24 Kasım ülkemizde 'Öğretmenler Günü' olarak kutlanmaktadır.

Dünyada Seramik Fotoğraf Sergisi

Değirmendere Ali ÖZBAY Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol tarafından düzenlenen "Dünya'da Seramik" isimli Fotoğraf Sergisi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (22.11.2016) yapılan açılış töreni ile sergilenmeye başladı.

Türkmenistan Başkonsolosu Üniversitemizi Ziyaret Etti

Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov, çeşitli temaslarda bulunmak üzere üniversitemize bir ziyarette bulundu.

“Prematüre Bebeklerimiz Kendi Hekimlerinin Eline Doğsun”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü kapsamında bugün Radyo K.İ. Muhabiri Merve Özboyacı’ya açıklamalarda bulundu.

KOÜ'de Patent Bilgilendirme Günü Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOUTTO) ve Destek Patent İşbirliği ile dün (17.11.2016) "Patent Bilgilendirme Günü" düzenlendi.

KOTO, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Ticaret Odası, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

TÜBİTAK Proje Yarışması'nda KOÜ'ye Ödül

TÜBİTAK'ın düzenlediği üniversite öğrencileri arasında düzenlenen proje yarışmasında üniversitemizi temsilen katılan Ahmet Yavuz ikinci oldu. Rektörümüz, Ahmet Yavuz'u başarısı nedeniyle tebrik etti.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü sebebiyle bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin Çetinarslan ile Diyabet Hemşiresi Yeliz Demirhan'ın birer sunum gerçekleştirdiği toplantıda, diyabet ile ilgili çeşitli bilgiler verildi.

Yeni Perspektifler: Türkiye AB İlişkilerinde Gündem

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) ve Friedrich Naumann Vakfı'nın katkıları ile düzenlenen "Yeni Perspektifler: Türkiye AB İlişkilerinde Gündem" paneli bugün (14.11.2016) düzenlendi.

"Kadına Yönelik Şiddeti Meşrulaştırmak Şiddete Ortak Olmaktır"

Güne Bakış'ta "Kadının Medyadaki Yeri" hakkında konuşuldu. Helin Kaya ve Çağdaş Dandan'ın sunduğu Güne Bakış programında bugün Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi İren Dicle Deveci konuk oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Seka Kağıt Müzesi'nin Açılış Töreni Etkinliklerinde Yer Aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin ilk kağıt mühendisi Mehmet Ali Kâğıtçı tarafından kurulan ve Cumhuriyet tarihinin en önemli sembollerinden biri olan SEKA Kağıt fabrikasını, kuruluşundan 80 yıl sonra müze olarak tekrar hizmete sundu.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Akredite Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Türk Göğüs Hastalıkları Yeterlilik kuruluna (TGHYK) 'Göğüs Hastalıkları eğitiminin akreditasyonu' için yapmış olduğu başvuru sonrasında, hazırladığı dosya ile ziyaret almaya hak kazandı ve 4 Ekim'de gerçekleşen ziyaret sonrasında akredite oldu.

Üniversitemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen tören Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başladı.

"Toplumun Bir Arada Yaşayabilmesinin Yolunu İnsanlara Öğretmeliyiz"

Güne Bakış'ta ''Gölcük Vizyon 2023 'Barışçıl Bireyden Barışçıl Toplum Projesi'' hakkında konuşuldu. Helin Kaya ve İsa Güner'in sunduğu Güne Bakış programında bugün Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Polat konuk oldu.

Yaşayan Okul Projesi Hakan ve Beyzanur'un Adını Yaşatmaya Devam Edecek

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, 'Yaşayan Okul' projesiyle, okul çevresinde ağaç dikimi gerçekleştirdiler.

"İnme Bir Anda Meydana Gelebilir"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faik Budak bugün İnme Hastalığı ile ilgili Radyo K.İ. Muhabiri Simge Karataş'a açıklamalarda bulundu.

"Atatürk'ü Anlamak, Cumhuriyet'e Sahip Çıkmakla Olur"

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. İbrahim Şirin ile Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun yaptıklarını, yapamadıklarını ve onu ne kadar tanıyabildiğimizi konuştuk.

Kocaeli Üniversitesi ile Antikkapı Arasında Protokol

Kocaeli Üniversitesi ile Antikkapı Turizm İşletmecilik ve Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. arasında bugün (09.11.2016) işbirliği protokolü imzalandı.

"Hayattaki En Güzel Şey Sağlıklı Nefes Almak"

Güne Bakış'ta bugün "nefes darlığı" hakkında konuşuldu. Helin Kaya ve İsa Güner'in sunduğu Güne Bakış programına bugün Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız konuk oldu.

III. Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı" bugün (08.11.2016) Kocaeli Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi.

"Organ Bağışla Hayat Kurtar"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü ve Türk Nefroloji, Dializ ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği tarafından "ORGAN BAĞIŞLA, HAYAT KURTAR" adlı bir etkinlik düzenlendi.

"Lösemi Tedavisi Mümkün Olan bir Hastalık"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emine Zengin 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası ile ilgili Radyo K.İ. Muhabiri Miray Gülova'ya açıklamalarda bulundu.

Kocaeli Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliğinde Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, yakın çevrelerinin dar sınırlarından çıkarıp yaşamın akışı içine çekmek, diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya getirmek amacıyla düzenlenen Kocaeli Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları, özel ve partner sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

"Kanserin En Büyük Sebepleri Sigara ve Obezite"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Doç. Dr. Maksut Görkem Aksu, kadınlarda kanser hastalığına yakalanma riski ve kanserin sebepleri hakkında Radyo K.İ. Muhabiri Gülizar Akgün'e açıklamalarda bulundu.

Kabullenilmiş Sosyal Dışlanma Paneli

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü tarafından Dünya Cerebral Palsy günü sebebiyle düzenlenen "Kabullenilmiş Sosyal Dışlanma" adlı panel dün (03.11.2016) gerçekleştirildi.

Sağlığı Tehdit Eden Unsurlar Küreselleşiyor

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu'nda dün "Tek Sağlık Olmadan Sağlıklı Dünya Mümkün müdür?" adlı bir etkinlik düzenlendi.

"Sanayi Kenti Kocaeli Turizm Açısından Önemli Bir Yer"

Güne Bakış'ta "Kocaeli'de Turizm" hakkında konuşuldu. Helin Kaya ve Çağdaş Dandan'ın sunduğu Güne Bakış programına bugün Kocaeli Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konaklama İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emrah Özkul konuk oldu.

KOÜ TTO'dan AB Proje Yazma Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) akademisyenlere yönelik "Uygulamalı AB Proje Yazma Eğitimi" düzenledi.

Spor Bilimleri Fakültesi Kuruldu

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bakanlar Kurulu kararı ile kapatılarak, Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu. Resmi Gazete'de yer alan 2016/9270 sayılı karar ile 16 olan üniversitemizdeki fakülte sayısı da 17'ye yükselmiş oldu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors