Haberler

KOÜ'lü Şampiyonlardan Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi'nin Şampiyon Yelken Kulübü'nün öğrencileri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret etti.

Farklı Milletler Tek Bayram

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin koordinatörlüğünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında etkinlik düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dünya Sanat Gününe Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Mustafa Türk Sanat Galerisi işbirliğiyle düzenlenen 'Dünya Sanat Günü' kutlamaları, 20 Nisan 2017 tarihinde Yürüyüş Yolu'nda gerçekleşti.

Kocaeli'de Gastronomi Turizminin Geliştirilmesi

Bu yıl 41.'si kutlanan 'Turizm Haftası' kapsamında Kartepe Turizm MYO tarafından dün (20.04.2017) Kartepe Park Otel'de "Kocaeli'de Gastronomi Turizminin Geliştirilmesi" adlı panel düzenlendi.

İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektöründen, Rektörümüze Ziyaret

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

II. Ulusal Sağlıkta Kalite Forumu

İlki geçtiğimiz yıl Kocaeli Üniversitesi'nde düzenlenen Ulusal Sağlıkta Kalite Forumu'nun(USKAF) II.si "Sağlıkta Endüstri 4.0" başlığıyla dün (18.04.2017) İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi tarafından yürütülen "2. Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu" açılış töreni dün (18.04.2017) Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Glial Tümörlerde Güncel Yaklaşımlar

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen "Glial Tümörlerde Güncel Yaklaşımlar" adlı toplantı 15 Nisan'da Kartepe Park Otel'de gerçekleştirildi.

KOÜ'de Ücretsiz Pedagojik Formasyon

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programlarında; Şehit çocukları, eşi, annesi, babası ve kardeşleri ile gaziler ve onların çocukları, eşi, annesi, babası ve kardeşlerinin ücretsiz olarak eğitim görmesine Kocaeli Üniversitesi Senatosu tarafından oy birliğiyle karar verildi.

İş Sağlığı Hemşireliği Paneli

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen "İş Sağlığı Hemşireliği Paneli" bugün (13.04.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Değirmendere Ali Özbay MYO "Bahara Merhaba" Dedi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, okul bahçesinde Naked (Çıplak) Raku pişirimi yaparak 'Bahara Merhaba' dedi.

Hesaplamalı Nanobilim Çalıştayı

Yürütücülüğünü Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel'in yaptığı "Grafen Tabanlı Biyoalgılayıcılar" başlıklı TÜBİTAK 3501 Kariyer Destek projesi kapsamında 11-13 Nisan 2017 tarihlerinde "Hesaplamalı Nanobilim Çalıştayı" düzenlendi.

Ebelerin Güçlendirilmesi Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü ve Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliği ile kamu hastanelerinde doğum ünitesinde görev yapan ebelere yönelik "Ebelerin Güçlendirilmesi Eğitimi" yapıldı.

Kanserle Mücadele Derneği, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Asiye Aslan ve dernek üyelerini makamında kabul etti.

Zamanın İçinden Keseler

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mine Can'ın, "Zamanın İçinden Keseler" isimli kişisel sergisi Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısında açıldı.

Üniversitemiz Çalışanlarına Yönelik Eğitimler Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi eğitim kalitesini her geçen gün geliştirdiği gibi, personelin kişisel gelişimine de katkı sunmaya devam ediyor.

KOÜ'de Gaucher Hastalığı Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Endoskopi Ünitesi Toplantı Salonu'nda bugün (11.04.2017) "Gaucher Hastalığı Tanı ve Tedavi Yöntemi" konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Demir katıldı.

Kültür Evindeki Faaliyetler Hız Kesmeden Sürüyor

Seka Park'ta faaliyetini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi açıldığı günden itibaren çeşitli konularda öğrencilere yönelik seminerler gerçekleştiriyor.

7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Düzenleme Kurulu Toplandı

Gölcük Vizyon 2023 projelerinden biri olan 7.Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu'nun düzenleme kurulu toplantısı, sempozyum öncesinde onursal sanatçıların önerileri arasından sempozyuma katılacak davetli sanatçıları belirlemek, sempozyum etkinlik takvimini oluşturmak ve görev dağılımlarını yapmak amacıyla Gölcük Sanat Galerisi'nde gerçekleşti.

KOÜ Makine Mühendisliği Kendi Aracını Üretiyor

Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde, temel fizik prensiplerinden, matematikten ve temel malzeme teknolojilerinden faydalanan mühendis adayı öğrenciler, her türlü mekanik sitemin ve enerji dönüşüm sistemlerinin planlanmasıyla, tasarımıyla, imalatıyla, geliştirilmesiyle, işletilmesiyle ve bakımıyla ilgili çalışma yapıyorlar.

KOİF 2017 Kapılarını Açtı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Şubatta başlattığı 'İstihdamda Milli Seferberlik' programına da destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği Koordinatörlüğünde, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenen "Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günlerini (KOİF)" bugün (06.04.2017) açıldı. Kocaeli Üniversitesi olarak, iki stant ile fuarda yerimizi aldık.

Sağlık Hizmetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü ile Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) işbirliğinde düzenlenen "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" bugün (07.04.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Görsel İletişime Yeni Yaklaşımlar

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D-8 dersliğinde '1. Görsel İletişimde Yeni Sanatsal Yaklaşımlar' konferansı düzenlendi.

Sazlı Sözlü Tarih Semineri

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından dün (06.04.2017) "Sazlı Sözlü Tarih" adlı bir konferans gerçekleştirildi.

"Katı Atık Laboratuvarı Teoriyi Pratiğe Çevirebilmek İçin Kuruldu"

Kocaeli Üniversitesi Katı Atık Laboratuvarı Çevre Mühendisi öğrencilerinin araştırma yapabilmesi ve öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dönüştürebilmesini sağlamak amacıyla 2009 yılında kurulmuş olan bir laboratuvardır.

1-7 Nisan Kanser Haftası

Kanser, günümüzün en önemli sağlık sorunlarından birisidir. Yıl boyunca sürdürülmesi gereken halkı bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık kazandırma çalışmalarına yoğunluk verilmesi nedeniyle, "1- 7 Nisan Kanser Haftası" kanser mücadelesinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Çocuk Yaşta Evlenen Birey Sağlıklı Gelişmez

Çocuklar, henüz kendi psikolojik ve bedensel gelişimini tamamlamamış genç bireylerdir.

Kamu İhale Mevzuatı ve Satın Alma Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 3-4 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği işbirliğiyle "Kamu İhale Mevzuatı ve Satın Alma Eğitimi" gerçekleşti.

Kanser Haftası

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği işbirliği ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda "Kanser Haftası" etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ve Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Ergül konuşmacı olarak yer aldı. Etkinliğe çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Reaktif Mikroservisler ve Ölçeklenebilirlik

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda Bilgisayar Mühendisliği tarafından Yazılım Geliştirici Cenk Çorapçı'nın konuşmacı olarak katıldığı "Reaktif Mikroservisler ve Ölçeklenebilirlik" adlı etkinlik düzenlendi.

KOÜ'de Otomotiv Endüstrisi Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda "Otomotiv Endüstrisinde Yeni Trendler" adlı bir etkinlik düzenlendi.

14. Ulusal Hepatogastroenteroloji Kongresi

Kocaeli Üniversitesi, bünyesinde yer verdiği bilimsel çalışmalarla ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

KOÜ'de Ulusal Metroloji Konferansı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda dün (05.04.2017) KOÜ Teknoloji ve Transfer Ofisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü ortaklığında "Ulusal Metroloji Konferansı" düzenlendi.

Rektörümüz, İSU Merkez Laboratuvar Tanıtım Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından 17 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilen İSU Merkez Laboratuvarı'nın tanıtım programına katıldı.

Rektörümüzden, Mekatronik Kulübü'ne Destek

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Fığlalı ve Mekatronik Kulübü öğrencilerini makamında ağırladı.

Halk Ozanlarından, Rektörümüze Ziyaret

Halk Ozanları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Erzurumlu Aşık Erol Ergani ve Dernek üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Üniversitemize Körfez'de Yeni Kampüs

Kocaeli Üniversitesi'nin Körfez'de kurulacak yeni kampüsünün temel atma töreni bugün (02.04.2017) Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık'ın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

"İman Meyvesini Bu Dünyada Vermeli"

Seka Park'ta faaliyetini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi'nde bu yıl da çeşitli konularda öğrencilere yönelik seminerler gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Gazeteciler İletişim Fakültesi'nde

İletişim Fakültesi Uygulama Haber Ajansında düzenlenen "Haber Atölyesi" etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGECE) Başkanı Çetin Gürol, "İletişim Fakültesi'ndeki öğrenciler sektöre inmeli." dedi.

KOÜ'de Hasta ve Hasta Yakınlarına Eğitim Verildi

Periton diyalizi, hastanın karın boşluğuna küçük bir ameliyat ile yerleştirilen, ince, yumuşak, silikondan yapılmış kalıcı bir tüp aracılığı ile verilen özel olarak hazırlanmış bir solüsyon ile hastanın kendi karın zarı kullanılarak kanının zararlı maddelerden arındırılması ve vücuttaki sıvı dengesinin sağlanması işlemidir.

Staja İlk Adım

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün "Staj Bilgilendirme Semineri" düzenlendi. İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen seminerde, Arş. Gör. Onur Öztürk ve Arş. Gör. Murat Karadeniz konuşmacı olarak yer aldı.

Gönül Sultanları Sempozyumunun İlki Yapıldı

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Gönül Sultanları Sempozyumu'nun ilki "Üsküplü Âlim Ârif Şeyh Sâdeddîn Sırrî Er-Rifâî" adıyla bugün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors