Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü’den Kızılay’a Anlamlı Destek

Türk Kızılay’ı Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, il protokolü ziyaretleri kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret etti.

Kocaeli Başsavcısı Mehmet Ali Kurt’tan Rektörümüze Veda Ziyareti

İstanbul'a atanan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye veda ziyaretinde bulundu.

Kocaeli Üniversitesi İlk 10’da

Marmara bölgesi ve Türkiye’nin en nitelikli üniversiteleri arasında yer alan Kocaeli Üniversitesi, verdiği eğitim ve yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Türkiye’nin vizyonuna ve geleceğine büyük katkı sunuyor.

İstanbul Üniversite Tercih Fuarında KOÜ’ye Yoğun İlgi

Kocaeli Üniversitesi, 4-6 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Tercih Fuarında öğrencilerle buluştu.

Tuğgeneral Kazım Dalkıran’dan Rektörümüze Ziyaret

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek Rektörümüzü Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi 27. Dönem Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ, Kocaeli Tarihini Gün Yüzüne Çıkartıyor

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve yerel halkın desteğiyle 2005 yılından itibaren Kocaeli merkezinde ve ilçelerinde devam eden arkeolojik çalışmalarda yeni bulgulara ulaşılıyor.

Üniversite-Sanayi İşbirliğine En İyi Örnek: “Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO”

Üniversite-sanayi işbirliğini en iyi şekilde uygulamayı hedefleyen Kocaeli Üniversitesi, sunduğu imkânlarla ve yaptığı işbirlikleri ile öğrencilerine en kaliteli eğitimi vermeyi hedefliyor.

KOÜ Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden Büyük Gurur

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından düzenlenen "TRT 4. Geleceğin İletişimcileri Yarışması"nda dereceye giren adaylar dün akşam (26.07.2018) düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

Üniversitemizden İsrail Parlamentosunun Kararına Yönelik Açıklama

srail Parlamentosu’nda kabul edilen Yahudi Ulus Devleti Yasası, evrensel hukuk ilkeleriyle ve Birleşmiş Milletlerin yasal ve ahlaki sistemiyle çatışmaktadır. Bu yasa ile İsrail vatandaşı Filistinlilerin hakları yok sayılmakta, Arapça resmi dil statüsünden çıkarılmakta, İsrail’in işgal altında tuttuğu Kudüs şehri başkent olarak ilan edilmekte, 1948’de yerlerinden çıkartılan Filistinlilere geri dönüş hakkı verilmezken dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Yahudilere geri dönüş hakkı verilmekte ve Birleşmiş Milletler kararlarıyla hukukdışılığı tescil edilmiş yerleşimler teşvik edilmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Koşusu'nu GOLD FOOT Kazandı

Kocaeli Üniversitesi 2018 Koşusu Kocaeli Kartepe Hipodromu'nda gerçekleştirildi.

KOÜ Tıp Fakültesi Dünyanın En İyileri Arasında

Verdiği hizmetlerle ve sahip olduğu imkânlarla bölgemizin ve Türkiye’nin önde gelen sağlık merkezlerinden birisi olan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, verdiği eğitimle de dünyanın sayılı fakülteleri arasına girdi.

Hayatı Zehir Eden Hastalık: Sosyal Fobi

Sosyal fobi, kişinin bir işi yaparken veya topluluk içerisindeyken insanlar tarafından gözlemleneceği düşüncesiyle hata yapma korkusu taşıması ve dolayısıyla sosyal ortamlardan korkup kaçmasıdır.

KOÜ Devlet Konservatuvarı Lisans Özel Yetenek Sınav Takvimi Belli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2018-2019 eğitim yılı lisans özel yetenek sınav takvimi belli oldu.

KOÜ DİLMER'de Mezuniyet Heyecanı

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (DİLMER) Türkçe eğitimi gören uluslararası öğrencilerin mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Yeni Poliklinik Binası İnşaatında Çalışmalar Devam Ediyor

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Vatan Nöbetinde

15 Temmuz hain kalkışmasının ikinci seneyi devriyesinde üniversitemiz, ilimizde düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"ne katılarak vatan nöbeti tuttu.

"Borudan Otomobile Kalibre" Heykel Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Kalibre Boru AŞ tarafından ortaklaşa düzenlenen "Borudan Otomobile Kalibre" isimli heykel yarışması sonucunda kazananlara ödülleri takdim edildi.

Üniversitemizin Paydaşlığında Düzenlenecek Kartepe Zirvesi Tebliğ Başvuruları Başladı

Üniversitemizin paydaşlığında gerçekleştirilmekte olan Kartepe Zirvesi'nin ikincisi hayata geçiyor. İlk zirvede "Darbeler ve Demokrasi" temasıyla gerçekleştirilen toplantı bu yıl bir başka önemli konu olan "Göç, Mültecilik ve İnsanlık" başlığıyla hayata geçirilecek.

25. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ev sahipliğinde 1993 yılından itibaren düzenlenen Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu´nun kapanış töreni dün (11.07.2018) gerçekleştirildi.

Gönüllü Elçilerimiz TRT Haber'in Konuğu Oldu

Dünyanın dört bir yanından daha iyi bir eğitim almak için Kocaeli Üniversitesi'ne gelen uluslararası öğrencilerimiz, TRT Haber'de yayınlanan "Gönüllü Elçiler" programının konuğu oldu.

Okullarımızın Mezuniyet Törenleri

2018 yılında okullarımızda yapılan mezuniyet törenleri...

KOÜ'de Sıfır Atık Uygulamaları

Kocaeli Üniversitesi çevreye verdiği önemi, gerçekleştirdiği ve desteklediği projelerle bir kez daha gösteriyor.

Rektörümüz, İstiklal Gazilerini Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüoğlu ve Yönetim Kurulu'nu makamında ağırladı. Başkan Mengüoğlu tarafından Rektörümüze 'İstiklal Madalyalılar Derneği Berat Rozeti' takıldı.

Fransa'daki Heykel Sempozyumunda Ülkemizi Tanıttılar

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak, sıkıştırılmış samandan yaptığı heykelle Fransa'nın Valloire kentinde düzenlenen 7. Uluslararası Valloire Heykel Sempozyumu'na katıldı.

Mersin Dana Adası Arkeolojik Araştırmalarına KOÜ Danışmanlık Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Silifke Müzesi ile Akdeniz Üniversitesi'nden Doç. Dr. Hakan Öniz Başkanlığı'nda yürütülen Mersin Dana adası arkeolojik araştırmalarının 2018 yılı sezonu başladı.

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kalibre Boru İşbirliğinde Kazananlar Belli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Kalibre Boru AŞ tarafından ortaklaşa düzenlenen "Borudan Otomobile Kalibre" isimli heykel yarışması sonuçlanarak, kazananları belli oldu.

Teknopark'ın Yeni Binası Hızla Yükseliyor

Kocaeli Üniversitesi'nde, şirketlerin ve girişimcilerin yer alacağı yeni KOÜ Teknopark A.Ş. binasının inşaatı hızla devam ediyor. Üniversite-Sanayi iş birliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi'nde yeni girişimcilere ev sahipliği yapılması hedefleniyor.

İznik'te Kültürel Miras Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mine Can, Gölcük ve çevresinin tarihine ışık tutan eserlerden oluşan "Kültürel Miras Sergisi"nin açılışını 28 Haziran'da yapıldı.

Değirmendere Ali Özbay MYO 1. Down Sokak Festivali'ne Katıldı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Gölcük Down Sendromlular derneği işbirliğinde düzenlenen 1. Down Sokak Festivali'ne katıldı.

Eski Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenine Katıldı

26. Dönem Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bugün (29.06.2018) üniversitemizi ziyaret ederek Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Tıp Fakültesi Mezuniyet törenine katıldı.

Üniversitemiz Co-Opinion'a Katıldı

8 ülkeden 30'dan fazla kurum, üniversite ve derneğin destekleriyle düzenlenen "Co-Opinion 3rd Annual Youth Summit (3. Yıllık Öğrenci Zirvesi)" 22-23 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi.

2018 YKS Koordinasyon Kurulu Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde toplantı gerçekleştirildi.

23. Pazarlama Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ev sahipliğinde, Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları Derneği ortaklığında gerçekleştirilen 23. Pazarlama Kongresi 27-29 Haziran tarihleri arasında ilimizde düzenlendi.

EDOK Komutanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyarette bulundu.

Yeni Poliklinik Binası Son Halini Almaya Başladı

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

“Teknopark Coffee İnvest” Rektörümüzün Katılımıyla Açıldı

Üniversite- Sanayi işbirliğine büyük önem veren Üniversitemizde hizmete açılan “Teknopark Coffee İnvest” ile teknoparkta yer alan şirketlerin ortak bir alanda buluşarak şirketler arası koordinasyonun arttırılması hedefleniyor.

KOÜ TTO'dan Bir Başarı Daha

KOÜ TTO TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Uygulayıcı Kuruluşu olmaya hak kazandı.

GSF Müzik Bölümü Korosu Türkiye Korolar Şenliği'ne Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu, 10 Haziran 2018 tarihinde Ankara'da Türkiye Polifonik Korolar Derneği Tarafından bu yıl 23.'sü düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği'ne Dr. Öğr. Üyesi Hakan Bağcı yönetiminde katıldı.

KOÜ Tıp Fakültesi'nden Büyük Gurur

Her alanda yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Marmara Bölgesi ve Türkiye'de adından söz ettiren Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ederek diğer üniversitelere örnek oluyor.

Bathonea Kazılarının İlk Beş Yıllık Sonuçları Bir Kitapta Toplandı

Bakanlar Kurulu Kararıyla Kocaeli Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı adına uluslararası bir ekiple İstanbul'da Küçükçekmece Göl Havzasında yürütülen (Bathonea) kazılarının ilk beş yıllık bilimsel sonuçlarının kitabı çıktı.

Rektörümüz, İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı Projesinin Tanıtımına Katıldı

Kocaeli eski Valilik Binası alanında gerçekleştirilen İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin tanıtımı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla dün (12.06.2018) gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors