Haberler

KOÜ ile İMES OSB Arasında Ar-Ge Protokolü

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş ile Kocaeli - Gebze VI (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi arasında "Ar-Ge İşbirliği" Protokolü imzalandı.

KOÜ’de Türkü Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler’de ‘Türkü Gecesi’ düzenlendi.

4 Bin Yıldır Konuşulan Sayı: ‘Pi’

Pi sayısı, irrasyonel matematik sabitidir ve her yıl 14 Mart'ta Pi Günü olarak kutlanmaktadır. Nedeni ise Amerikan tarih formatında bu günün 3/14 olarak yazılmasıdır.

KÜSİ Komisyon Üyeleri Vali Aksoy’u Ziyaret Etti

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Komisyon üyeleri, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret ederek KÜSİ faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulundular.

Türk Halkının Sesi: Mehmet Akif

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda dün (13.03.2019) “Mehmet Akif: Halkın Sesi” isimli bir etkinlik düzenlendi.

Türkiye’de ve Dünyada Animasyon

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden Öğr. Gör. İ. Tahir Erdal koordinatörlüğünde, öğrencilerimiz ve sektör temsilcileri arasında doğrudan iletişim ve paylaşımın hedeflendiği etkinliklerin ilki, 11 Mart’ta gerçekleştirildi.

Kimya Sektörü Bu Panelde Buluştu

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında “Kocaeli Kimya Sektörü Ar-Ge Yenilikçilik ve İşbirliği Paneli” düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi'nde Grafik Tasarım Dayanışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin yapımına devam edilen yeni poliklinik binasında kullanılmak üzere infografik tasarımlarını Grafik Tasarım Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri ile birlikte oluşturdular.

KOÜ’de Reklamcılık ve Ajans Yönetimleri Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Reklamcılık ve Ajans yönetimlerine yönelik bir seminer verildi. Seminere konuşmacı olarak Medya Baba Dijital Reklam Ajansı Kurucuları Ammar Yıldırım ve Teoman Demirtaş katıldı.

KOÜ’lü Öğrencilerden Geleneksel Türk Sanatları Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Tezhip, Ebru, Minyatür alanında eğitim alan öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalardan oluşan öğrenci sergisi açıldı.

Üniversitemizde Tıp Bayramı Töreni Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Tabipler Odası'nın '14 Mart Tıp Bayramı' kapsamında düzenledikleri etkinlikler çerçevesinde bugün (14.03.2019) mesleğinde 50.,40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaket töreni yapıldı.

Vali Aksoy, Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi'ni Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi'nde kısa zaman önce hizmete başlayan ve resmi açılışı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek olan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi'ni Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İşinsanı Vefa İbrahim Aracı ve kız kardeşi Zümran Aracı, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ve Başhekim Prof. Dr. Zafer Cantürk ziyaret etti.

Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla gerçekleştirildi.

KOÜ Kalite Elçileri Eğitildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün (12.03.2019) "Kocaeli Üniversitesi Kurumsal Geri Bildirim Raporu Değerlendirmesi" toplantısı düzenlendi.

14 Şarkıyla Tıp Bayramı Konseri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 14 Mart Tıp Bayramı Haftası kapsamında KOÜ Tıp Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından konser verildi.

Rektörümüz, Çevre Mühendisliği Bölümü’nü Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünü gezerek incelemelerde bulundu.

KOÜ’de Kanun Resitali

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü etkinlikleri kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serkan Halili "Geçki ve Makamsal Analiz" konulu resital ve söyleşi gerçekleştirdi.

KOÜ Doğu Marmara Tarım Fuarı’na Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu, Doğu Marmara 2. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Doğu Marmara 2. Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı’nda stand açtı.

Üniversitemiz, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ni Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi ile Prof. Dr. Ahmet Küçük, Dekanlar, Müdürler, Genel Sekreter, akademisyenler ve öğrenciler, ‘2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı’ etkinlikleri kapsamında İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ni ziyaret etti.

Mücadelenin Tarihi: 8 Mart

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dün (11.03.2019), Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir etkinlik düzenlendi.

Türk Halkının Vazgeçilmez Şiiri: İstiklal Marşı

Kendisini vatanına ve milletine adayan vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün üzerinden bu zamana 98 yıl geçti.

Değirmendere Ali Özbay MYO Rheinland Pfalz İÖO öğrencilerini ağırladı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nermin Demirkol koordinatörlüğünde yürütülen Seramik-Cam sıfır atık projeleri kapsamında okulları ağırlamaya devam ediyor.

KOÜ’de Kadınlar Günü Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında tarafından "Missmutlu Kadınlar" etkinliği düzenlendi.

KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi, Yeşilay Haftası’nda Liselilerle Buluştu

Yeşilay Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün, Tevfik Seno Arda Lisesi’nde seminer verdi.

KOÜ Kültür Evi’nde “Osmanlı Saray Mutfağı” Ele Alındı

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde, çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriliyor.

Uluslararası Milli Mücadelede Servetiye Cephesi ve Kocaeli Tarihi – Kültürü Sempozyumu

Kocaeli Tarihi araştırmalarına ve kültürüne katkı sağlamak, Kocaeli’nin Milli Mücadele dönemindeki kahramanlarını anmak ve milli-manevi değerlere dayalı tarih şuuru oluşturmak ana teması ile gerçekleştirilen "Kocaeli Tarihi ve Araştırmaları Sempozyumları"nın altıncısı 8-10 Mart tarihleri arasında düzenlendi.

Türkiye’de Tarih Yazımı Paneli

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından bugün (07.03.2019) “Türkiye’de Tarih Yazımı” adlı panel düzenlendi. Panele, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, akademisyenler ve öğrenciler ilgi gösterdi.

KOÜ’de Sualtı Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Farabi Konferans Salonu'nda Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu tarafından “Sualtı Eğitimi” adlı bir konferans düzenlendi.

Seramik Sanatı ile Kuşaklararası Köprü Kuruldu

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi ile birlikte yürütülen “Kuşaklararası Etkileşim İçin Sanat: Bebek Patlaması ve Z Kuşağı’nın Seramik Sanatı ile Buluşması” isimli proje kapsamında anasınıfı öğrencileri ile dede-ninelerin birlikte yaptıkları seramik sanatı eserleri sergilendi.

KOÜ’de Reklamcılık Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (06.03.2019) Kocaeli Üniversitesi Reklam Ajansı tarafından “Reklam Kampanyası Nasıl Olur?” adlı bir etkinlik düzenlendi. Bearshark Kurucu ve Kreatif Direktörü Mert Bitmez’in konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Aşırı Tuz Hipertansiyona Yol Açar

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda, Nefroloji Derneği tarafından bir etkinlik düzenlendi.

“Kadın Emeği” Karma Sergisi Açıldı

Sergi küratörlüğünü Kocaeli Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Mine Can, Öğr. Gör. Pelin Güleda Karadeniz, Öğr. Gör. Yıldırım Karadeniz ve Kocaeli KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Semra Çavuş yapmış oldukları “Kadın Emeği” Geleneksel Türk Sanatları sergisi açıldı.

Rektörlük Konferanslarının Konuğu Sayıştay Başkanı Oldu

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Konferansları kapsamında Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’ın katılımlarıyla “Muhasebe -Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği, “Kariyer Planlaması” konulu konferans düzenlendi.

Rektörümüz, Adım Adım Ekonomi Kocaeli Programına Katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'ın teşrifleriyle Kocaeli Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen Adım Adım Ekonomi Kocaeli programına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de katıldı.

Rektörümüz, Şehit Esma Kız Yurdu Öğrencileriyle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Şehit Esma Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’ndaki öğrencilerle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Geleceğin İletişimcileri Yarışması Başlıyor

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 5. si düzenlenecek olan TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması kapsamında bugün (05.03.2018) Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı, TRT Medya Eğitim Koordinatörlüğü tarafından yarışma tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Müdürü Ekrem Özdemir, TRT Medya Eğitim Koordinatörü Kutalmış Yiğit, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Önemli Bir Sorun: Kronik Hepatitler

Kronik hepatit 6 aydan uzun süren karaciğer iltihabıdır. En büyük sebebi Hepatit B, Hepatit C ve Hepatit D‘dir. Uzun süre sinsi ve bariz bir belirti vermeden seyredebilir. Karaciğer yetmezliğiyle, sirozla ve karaciğer kanseri ile sonuçlanabilir.

KOÜ Kültür Evi’nde Drama Öğretimi Konuşuldu

Kocaeli'nin bilimden eğitime, kültürden sanata birçok alanda gelişmesine katkı sağlayan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde üniversite-kent kaynaşmasına öncülük eden söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.

KOÜ, Kandıra'da Muhteşem Bir Konser Verdi

Üniversitemiz personel ve öğrencilerinden oluşan "Gençleşen Türküler" T.H.M. Uygulama Topluluğu Korosu, Şef İsmet Ünsal yönetiminde Kandıra Prof. Dr. Turan Güneş Kültür ve Kongre Merkezi'nde muhteşem bir halk konseri verdi.

Rektörümüz, Lise Öğrencileriyle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Fen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek söyleşide bulundu.

5. USKAF Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi’nin destekleriyle bu yıl beşincisi yapılan USKAF (Ulusal Sağlık Kalite Formu), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İTÜ Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde, 18-19 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

ROTE’19 Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen “İmalat Sanayisi Mesleki Eğitimine Robotik Üretim Teknolojilerinin Entegrasyonu Projesi” kapsamında bugün (20.02.2019) “Robotik Teknolojilerin Eğitime Entegrasyonu Ufuk Tarama Çalıştayı (ROTE’19)” gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors