Haberler

GSF Öğrencileri Seramik Fabrikalarına Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Seramik Bölümü, 2007 yılından itibaren öğrencilerine sanat eğitiminin yanı sıra, endüstriyel seramik tasarımı ve üretim teknikleri alanında eğitimler de vermektedir.

Ak Parti Gebze Gençlik Kolları Üniversitemizi Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Gebze Gençlik Kolları, yetiştirdiği nitelikli mezunları ile adından söz ettiren üniversitemizi ziyaret ederek modern imkanlarla öğrencilerine eğitim veren fakülteleri yakından inceledi.

Eski Başkan Ali Ayaz Rektörümüzü Ziyaret Etti

Eski İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü dün (04.05.2018) makamında ziyaret etti.

KOÜ'de Türk Sanat Müziği Esintisi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (03.05.2018) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "12. Geleneksel Bahar Konseri" gerçekleştirildi.

KOÜ'de Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız'ın İmza Günü Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından bugün (02.05.2018) Elektrik Devre Laboratuvarı'nda Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız'ın, Elektrik Devreleri ve Sistemleri üzerine yazmış olduğu Elektrik Devreleri 1 ve Elektrik Devreleri 2 kitaplarının imza günü gerçekleştirildi.

Üniversitemizde Uluslararası Dostluk Maçı Oynandı

Uluslararası öğrenciler ile Türk öğrencilerin daha fazla kaynaşması ve spor kültürünün birleştirici yönüne vurgu yapılması amacıyla Kocaeli Üniversitesi futbol sahasında dostluk maçı oynandı.

KOÜ'de 3. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Amfi Tiyatroda dün (02.05.2018) Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi iş birliğinde 3. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi gerçekleştirildi.

KOÜ'nün Sanayiye Desteği Sürüyor

Her fırsatta üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalara imza atan Kocaeli Üniversitesi, ilimizin önemli paydaşlarıyla "Güdümlü Proje Desteği Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi" protokolünü imzaladı.

Kocaeli'nin Zirve Şahsiyetleri KOÜ'de Sergileniyor

III. Milli Kültür Şurası Eylem Planı kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan, "Kocaeli'nin Zirve Şahsiyetleri Seramik ve Çini Sergisi" bugün (02.05.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

ECOEI 2018 Polonya’da Düzenlenecek

İlk ikisi Kocaeli Üniversitesi yürütücülünde gerçekleştirilen Avrupa Ekonomi Kongresi (European Congress on Economic Issues- ECOEI)’nin üçüncüsü 7-9 Mayıs tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek.

Spor Bilimleri Fakültesi 23 Nisan Çocuk Festivali'nde KOÜ'yü Temsil Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl "Spor ve Çocuk Oyunları" temasıyla düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali'nde Üniversitemiz de yerini aldı.

8. Genç Vergi Hukukçuları Sempozyumu KOÜ'de Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonunda Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Anabilim Dalı tarafından "8. Genç Vergi Hukukçuları Sempozyumu" 28 Nisan 2018 tarihinde düzenlendi.

KOÜ Kadın Futsal Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

Türkiye Üniversiteler Süper Ligi kadınlar salon futbolunda (futsal) mücadele eden Kocaeli Üniversitesi, tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

KOÜ, Yer Altı Sularındaki Zararlı Maddeleri Araştırıyor

Deri yapımı, kuru temizleme, uçak sanayi ve benzeri birçok alanda kullanılan trikloroetilen (TCE), tetrakloroetilen (PCE) ve dikloroetilen (DCE) gibi klorlu organik solventler (çözücüler), bilinçsiz kullanıldıklarında büyük oranda ve geniş ölçekte yer altı su kirliliğine neden olmaktadır. TCE, PCE ve DCE ile kirlenmiş sahalara uygulanacak etkili bir ıslah performansı için kaynak zonların tamamıyla uzaklaştırılması ya da kontrol altına alınması gerekmektedir.

KOÜ'de "Din İstismarı ile Mücadele" Etkinliği Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Din İstismarı ile Mücadele" programı kapsamında farkındalık oluşturulması amacıyla Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Müftülüğü ortaklığında Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (27.04.2018) bir panel düzenlendi.

Teorik Eğitim Uygulama ile Buluştu

Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü öğrencileri, Karabük'teki Kardemir ve Kardökmak fabrikalarını ziyaret ettiler.

Wushu, Sanda ve Taolu Şampiyonasına KOÜ Damgası

Kocaeli Üniversitesi, 33 üniversitenin yer aldığı Üniversitelerarası Wushu, Sanda ve Taolu Şampiyonasında ödüle doymadı.

Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında KOÜ'den Heykel Yarışması

Kocaeli Üniversitesi ve Kalibre Boru A.Ş arasında yapılan protokol kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından "Borudan Otomotive Kalibre" başlıklı heykel yarışması düzenliyor.

KOÜ'de İLEF'18 Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Kulübü (KÜİK), İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Atölyesi (HİT ATÖLYE) ve Ajans Woox tarafından 24-26 Nisan tarihleri arasında İLEF'18 (İletişim Festivali) düzenlendi.

KOÜ İç Mimarlık Bölümü ile ÇATIDER Ortaklığında Eğitim Semineri Düzenlendi

Üniversite-sanayi işbirliğine yönelik çalışmalara büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, her sektörden çeşitli firmalarla ortak etkinlikler düzenleyerek öğrencileri sanayicilerle bir araya getiriyor.

Değirmendere Ali Özbay MYO, Gizem Frit Fabrikası'na Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Programı öğrencileri, MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nermin Demirkol ile birlikte alanında dünya ikincisi olan Gizem Frit Fabrikası'na teknik gezi düzenledi.

KOÜ'lü Öğrenciye En İyi Bildiri Ödülü

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 2. sınıf öğrencisi Melike Köken, Pamukkale Üniversitesi Genç Ekonomistler Öğrenci Kongresi'nde ödül aldı.

KOÜ İletişim Fakültesine İki Ödül Birden

Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen "Hayal Edin Gerçekleştirelim" sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasından Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Sefer Gülçiçek ve Tuğba Kartal iki ödülle döndü.

Rektör Yardımcımız Lider Gençleri Ağırladı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi "Kalkınan Türkiye'nin Lider Gençleri" projesi kapsamında Rize ve Siirt'ten gelen öğrencileri bugün (25.04.2018) makamında ağırladı.

KOÜ'de, Geleneksel Türk Okçuluğu Tanıtıldı

Geleneksel Türk Okçuluğu tanıtımı projesi kapsamında bugün (25.04.2018) Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi atletizm pistinde "Geleneksel Okçuluk Sportif Branşının Tanıtımı" adlı etkinlik düzenlendi. Okçuluk alanında başarı elde eden öğrencilerimize başarı belgelerinin verildiği etkinlikte katılımcılar, kurulan platformda ok attı.

Eğitim Fakültesi 23 Nisan'ı İshakçılar İlkokulu-Ortaokulu ile Kutladı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, her yıl farklı bir okulla geleneksel olarak kutladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl İshakçılar İlkokulu-Ortaokulu ile birlikte düzenlediği etkinliklerle kutladı.

"HİÇ" Ödülleri Bu Yıl da Halkla İlişkiler Bölümü Öğrencilerinin

Bursa Halkla İlişkiler Derneği (BHİD) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen HİÇ (Halkla İlişkiler Çalışmaları) Ödülleri'nde, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Üni-PR kategorisinde birinci olarak ödüle layık görüldü.

KOÜ’lü Akademisyenler Cübbelerini Giydi

Kocaeli Üniversitesi 2017-2018 Öğretim Yılı Akademik Giysi Töreni, bugün (24.04.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Üniversitemizde Aday Öğrenci Tanıtım Günleri Düzenlendi

İlimizden ve çevre illerden lise öğrencilerini ağırlayarak onlara fakülteleri yakından görme fırsatı sunan Üniversitemizde, Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantıları hız kesmeden devam etti.

Hereke MYO'da "Toz Boya Teknolojisi" Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Üniversite- Sanayi işbirliği kapsamında "Toz Boya Teknolojisi" konulu seminer düzenlendi.

Üniversiteler Arası Hentbol Final Müsabakaları Üniversitemizde

ÜNİLİG müsabakaları kapsamında düzenlenen "Üniversiteler Hentbol Müsabakaları" Üniversitemiz Gazanfer Bilge Spor Kompleksi Turnuva Salonu'nda 24-25 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

"Dünyada Seramik" Sergisi Dumlupınar Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol, "Dünyada Seramik" Fotoğraf Sergisi'ni Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile buluşturdu.

Devlet Konservatuvarı'nda "Yaylı Çalgılar Bakım Onarım" Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Konser Salonu'nda yaylı çalgılar yapımcısı Özgür Tümçelik'in sunumuyla "Yaylı Çalgılar Bakım-Onarım Semineri" gerçekleştirildi.

KOÜ'de Yapı Anabilim Dalı Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından dün (19.04.2018) Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda, "Yapı Anabilim Dalı" adlı seminer düzenlendi. Seminerde inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerini sektöre hazırlamaya yönelik deneyimler paylaşıldı.

KOÜ, En İyi Poster Sunumu Ödülünü Kazandı

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Zeinep Selim Kechagıa, "Effects of Characterization Material and Bleaching Agent Application on Surface Roughness of Composites" başlıklı çalışma ile "5th International 7th National Students' Research Days, Innovative Dentistry" kongresinde En İyi Poster Sunumu Ödülünü kazandı.

KARTEAM, ISO 9001 Belgesi Aldı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)'nın Mali Destek Programı çerçevesinde, Kocaeli Üniversitesi'nin yürütücülüğünde ve Kocaeli Sanayi Odası'nın destekleriyle yapılan "Kartepe Test ve Araştırma Merkezi (KARTEAM), yönetim sistemi TS EN ISO 9001:2015'e göre denetlenerek belge almaya hak kazandı.

15 Temmuz Gazileri Üniversitemizde Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonunda dün (18.04.2018) "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü: Gazilerimizin Gözünden" adlı konferans düzenlendi.

Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu Başladı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ortaklığında 3.Uluslararası Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarım Sempozyumu, dün(17.04.2018) Gölcük Sanat Galerisi'nde yapılan açılış töreniyle başladı.

Üniversitemizde Türk Halk Müziği Şöleni

Şef İsmet Ünsal yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu bugün (18.04.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde unutulmaz bir konsere imza attı.

Duayen Şair Öğrencilerimiz ile Buluştu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu'nda dün (17.04.2018), "Ruhan Odabaş ile Kent-Kültür Edebiyat Sohbetleri-1" adlı etkinlik düzenlendi.

EKPSS Toplantısı Yapıldı

Pazar günü yapılacak olan EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, KOÜ Kültür Evi'nde toplantı gerçekleştirildi. 2081 adayın 33 ayrı binada gireceği sınavda 983 kişi görevli olacak.

Güzel Sanatlar Fakültesi Duvar Resmi Atölye Sergisi Gerçekleştirildi

Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü, Duvar Resmi Atölye Sergisi 02-16 Nisan tarihinde Antre Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors