News

KOÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencilerine Önemli Ödül

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencileri;"Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü" kategorisi ile bu yıl altıncısı düzenlenen Ared Ödülleri'20 Tasarım Yarışması'na damga vurdu.

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya Türkiye'den çok sayıda tasarımcının katıldı.

Belirlenen tema ile ilgili en yaratıcı, yenilikçi, estetik, katma değer ve maliyet avantajı sağlayan, yenilikçi bir malzemeyle üretilebilecek, işlevsel vb. özelliklerden bir veya birkaçına yönelik endüstriyel reklam ünitesini tasarlayan genç tasarımcıyı ödüllendirmek, gençlerin endüstriyel reklam sektörüne ilgisini artırmak, endüstriyel reklam sektörünün kalifiye eleman arayışına destek vermek amacıyla düzenlenen yarışmada, Ared Ödülleri 2020 Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü birinciliğini; Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden Buse Günaydın'ın "Sosyal Mesafe Temalı Şehir Mobilyaları" tasarımı ile kazandı. Yine aynı tasarım yarışmasında Ared Ödülleri 2020 Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü ikinciliğini ise; Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden Mutlu Can Tayyar'ın "Kapalı Alan Girişlerinde Kullanılan, Üzerinde Reklam Alanı Barındıran Hijyen Uyarı Ürünleri, Hijyen Servis Cihazları veya Üniteleri" tasarımı kazandı.

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin tasarım yarışmasına katılımıÖğretim Görevlisi Seza Yiş tarafından teşvik edilirken, yarışma için öğrencilerin projeleri, Endüstri Ürünleri Tasarımı dersi kapsamında tasarlandı.