News

Hereke MYO Elektronik ve Otomasyon Bölümü Gürçelik Şirketler Topluluğunu Ziyaret Etti

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı “İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu” projesi kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Elif ÖĞÜT, Mekatronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Uğur Yücel, Elektronik Teknolojisi Öğr. Gör. Gülten Yılmaz ve Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencileri Gürçelik Şirketler Grubunu ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında firma AR-Ge Merkezi, Makine İmalat Alanları ve Otomasyon Sistem İmalat alanları gezildi ve katılımcılara “Ürün Tasarımı ve İmalatı Teknolojileri” konusunda bilgi verildi. Makine İmalat Müdürü Aziz Ceylan, heyete Gürçelik Şirketler Topluluğu’nun ürettiği makineler, hizmet verilen sektörler ve firmalar, üretilen makinelerin teknolojileri hakkında sunum yaptı. Sunumu takiben Makine İmalat Alanı’nda Seçkin Taş, CNC tezgahlar, freze ve tornalarda yapılan talaşlı imalat çalışmalarından örnekler sunuldu ve Otomasyon Sistem İmalat Alanında Fatih Demirkol, Seçkin TAŞ ve Emrah Aydın iş istasyonları üzerinde, Pano Montajı, Hidrolik-Pnömatik Sistemler, Programlanabilir Lojik Kontrolörler, Sensör Teknolojileri, Endüstriyel Robotlar, Servis Robotları, Görüntü İşleme Teknolojileri, imal edilen eğitim setlerinin tanıtımını yaptı.

Ziyaretin sonunda Gürçelik Makina Satış ve Satın Alma Müdürü Ersan Çelik, sektör ve çalışma alanlarıyla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret son buldu.