News

Tıp Fakültesi Koronavirüs Nedeniyle ‘Online Mezuniyet’ Töreni Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı mezuniyet töreni 1 Temmuz 2020 tarihinde KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda ZOOM üzerinden gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün online katılım sağladığı mezuniyet törenine Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.N.Zafer Cantürk, akademik ve idari personel katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan,” Kuşkusuz bu dönemde sizlerin eğitiminiz kadar sağlığınızı da öncelikle düşünmemiz gerekiyordu. Öncelik sağlığınızdı, bunu hiçbir şeye değişemezdik. Bugün böyle bir töreni uygun bulmamız da aynı kaygılardan dolayıdır.” Dedi.

Prof. Dr. Utkan, “Bu vesile ile kısa sürede uzaktan eğitim merkezi olanağını kullanmamızı sağlayan başta Rektörümüz olmak üzere üniversite yönetimimize, büyük özveri ile çalışan, başta dekan yardımcılarım ve Mezuniyet Öncesi Eğitim Komisyonu başkanımız ve üyeleri olmak üzere katkı sunan tüm değerli öğretim üyelerimize teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Prof. Dr. Zafer Utkan, “Kutsallığına inandığımız bu mesleği, etik ilkeler çerçevesinde ve güzel ülkemiz ve toplum yararına yapmaya devam edeceğinize kuşkumuz yoktur. Biraz sonra kalbinizde duyarak edeceğiniz Hipokrat yemini tüm yaşamınızı kapsamalıdır. hepinizi tüm öğretim üyelerimiz adına kutluyor, en derin sevgilerle kucaklıyorum.” Diyerek sözlerini bitirdi.

“Bu büyük üniversitenin rektörü olmakla birlikte her zaman bir hekim olduğunu hisseden ve tıp fakültesinin bir ferdi olmaktan gurur duyan bir hocanız, ağabeyiniz olarak şunu ifade etmek isterim” diyerek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Kıymetli Öğrencilerimiz, Fakültenize başladığınız gün dahil olmak üzere sizler zaten çok başarılı öğrencilerdiniz bugün ise her biri birbirinden kıymetli hocalarınızın verdiği bilgilerle çok daha iyi bir konuma gelerek zorlu tıp eğitimini başarıyla tamamladınız. Bu gelişiminizde en mutluluk verici yan ise tıp bilginizle beraber; etik, vicdan, çalışma disiplini gibi insani melekelerde de gösterdiğiniz gelişim ve bir hekime yaraşır davranış biçimine erişme sürecinizdir. İnanın bu vasıflar size gelecek hayatınızda en az mesleki bilgileriniz kadar faydalı olacaktır.” Dedi.

Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Çok zor bir mesleğe ve eğitim hayatına adım atmış bulunuyorsunuz. Meslek hayatınız da eğitim hayatınız kadar zorlu olacak ancak sizlerin bu zorlukları kolaylıkla aşabileceğine şüphem yok. Çıktığınız bu yolda ve meslek hayatınızda sizlere başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.