News

KOÜ Öğretim Üyesine Üç Sergileme Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Haluk Arda Oskay, "Devlet Fotoğraf Yarışması"nda üç ayrı kategoride sergileme ödülü kazandı.

Türkiye'de fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek ve fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak üzere bu yıl 19'uncusu düzenlenen "Devlet Fotoğraf Yarışması"nın sonuçları açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce düzenlenen ve salgın döneminde de sanatçıların desteklenmesinin hedeflendiği yarışmada 1347 eser arasından 85 fotoğraf ödüle layık görüldü. Dört farklı kategoride gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Haluk Arda Oskay, Tarihi Yapılar kategorisinde 'Hala Ayakta' adlı eseri, Deneysel Çalışma kategorisinde 'Longoz' adlı eseri ve Patara kategorisinde de 'Panoramik Patara' adlı eseri ile sergileme ödülüne hak kazandı.

Yarışmanın Seçici Kurulu
Sergiye layık görülen 85 fotoğrafın askı listesi sonucunda Seçici Kurul'un ortak kararı ile belirlendiği "19. Devlet Fotoğraf Yarışması"nda 601 katılımcının başvurusu kabul edildi. Ödüle layık görülen eserlerin değerlendirmesini yapan Seçici Kurul'da fotoğraf sanatçıları Coşkun Aral, Reha Bilir, Celal Gezici ile Prof. Dr. Mete Çamdereli ve Bakanlık temsilcisi olarak da Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Sâlim Tokaç yer aldı.