News

YETERLİ VE DENGELİ BESLENME SAĞLIĞIN TEMELİDİR

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Diyabet, Obezite Birimi Diyetisyeni Uğur Öğüt bugün(05.12.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Sualtı Fotoğrafı Sergisi

Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Baybars SAĞLAMTİMUR'un kişisel fotoğraf sergisi, Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde açıldı.

YERYÜZÜNÜN ACI GERÇEĞİ: “DEPREM”

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç bugün, (28.11.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

“AKILCI İLAÇ KULLANIMI”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Semil Selcen Göçmez bugün (06.11.2019) Gizem Uçar’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Bilgi Okuryazarlığı Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde bugün(04.12.2019) Bilgi Okuryazarlığı ile ilgili bir eğitim programı düzenlendi. Programa, Kocaeli Üniversitesi Kütüphane Görevlileri Yasemin Şahin, Ayşe Bayrak Duman ve davetliler katıldı.

Kobi Ağırlıklı Bir Organize Sanayi Bölgesi

Kocaeli Üniversitesi İMES Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Onur Kesici bugün (04.12.2019) Dilan Kaya ve Gizem Uçar’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası Başkanlığı, Türk Anneler Derneği ve Milletlerarası Lions Kulübü Derneği ile Avrupa Birliğinin de desteğiyle kurulan ve engellilerin üretim sürecine katılımları, kendi ekonomik ihtiyaçlarını karşılar duruma gelmelerini ve aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısı, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Hereke Asım Kocabıyık MYO’da EFQM-Kalite Eğitimi Tanışma ve Planlama Toplantısı Yapıldı

KOÜ Hereke Asım Kocabıyık MYO Konferans Salonu’nda 28 Kasım 2019 tarihinde Saat 15:00 da EFQM-Kalite Eğitimi Tanışma ve Planlama Toplantısı düzenlendi.

KOÜ Mimarlık Fakültesi’nin Sosyal Sorumluluk Projesi Büyük İlgi Gördü

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kedi Evi ve Köpek Kulübesi Tasarım ve Uygulama Atölyesi tarafından yapılan çalışmaların sergisi, 2 Aralık 2019 Pazartesi günü Saat: 13.00' de Mimarlık ve Tasarım Fakültesi giriş holünde galeride yapıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak kutlanmaya başlanmıştır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Bugün dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiştir.

Diş Hekimliği İle İlgili Spor Travmaları

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde bugün(03.12.2019) “Diş Hekimliği ile ilgili Spor Travmaları” adlı bir seminer düzenlendi. Etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Demir, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ'DE AIDS Farkındalık Haftası

KOÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından 2-6 Aralık HIV/AIDS Farkındalık Haftası kapsamında Üniversitemiz Sosyal Tesisler Alanında düzenlenen etkinliğe, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Prof. Dr. Sıla Akhan, Dr. Öğr. Üyesi Özlem GÜLER ve çok sayıda öğrenci katıldı.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel bugün, (29.11.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

KOÜ’de Yangına Müdahale Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından 28 Kasım 2019 tarihinde Yangına Müdahale Eğitimi verildi.

6.DOĞU MARMARA SANAYİ VE TEKNOLOJİ FUARI

Kocaeli Sanayi Odası öncülüğünde gerçekleştirilen Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı, bölgedeki sanayi kuruluşlarının ürettiği tüm yenilikleri aynı çatı altında, sektörün önde gelen profesyonelleri ile buluşturuyor. Bu sene 6.’sı düzenlenen fuar, katılımcılara önemli iş bağlantıları kurabilme imkanı veren ve sanayideki tüm yeniliklerin yer aldığı profesyonel bir ortam sunuyor.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ PLOVDIV’DE

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Elemanlarından Dr. Arş. Gör. Arzu Parten Altuncu, Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde 4. Kişisel sergini açtı.

Önemli Olan Minik Kalplere Dokunmak

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında "Mezunlarımızın Bakışıyla Öğretmenlik Mesleği" konulu panel gerçekleştirdi.

Prematüre Bebekler ve Prematüre Doğumlarda KOÜ Başarısı

Normal gebelik süresi 38 hafta ile 42 hafta arasında sürer. Gebelik 37 haftadan önce sonlanırsa doğan bebeğe prematüre denir. Prematüre bebeğin yaşı 40 haftalık olana kadar postkonsepsiyonel yaş olarak ifade edilir. Örneğin 28 haftalık dendiğinde konsepsiyondan bu yana 28 hafta geçtiği ve gerçek miadına daha 12 hafta olduğu anlaşılır.

KOÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Arsenik Risk Değerlendirme Çalışması Yapıldı

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü yanısıra, Dumlupınar Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği, Nazarbayev Üniversitesi (Kazakistan) İnşaat ve Çevre Mühendisliği ve Charles Üniversitesi (Çek Cumhuriyeti) Hidroloji Bölümlerinin yer aldığı ortak çalışma kapsamında dünyanın en büyük Bor rezervine sahip Emet (Kütahya) havzasında toprakta, suda ve tarım ürünlerinde bulunan doğal kaynaklı arsenik incelendi.Ayrıca, maruziyet durumunda insan sağlığını önemli ölçüde etkileyebilen arsenik için, bölgede farklı maruziyet senaryoları ele alınarak detaylı bir risk çalışması tamamlandı.

Kocaeli Üniversitesi’nde BAPSIS ve AVESIS Toplantısı Yapıldı

Ülkemizde yükseköğretimin yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında üniversite sıralama sistemleri ve Üniversitemizin genel olarak akademik performansının da değerlendirileceği BAPSIS (Proje Süreçleri Yönetim Sistemi) ve AVESIS (Akademik Veri Yönetim Sistemi) toplantısı 25 Kasım 2019 Pazartesi günü Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımları ve Prof. Dr. Adem Kalınlı‘nın sunumuyla Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 14:00’da gerçekleştirildi.

Üniversite Hastaneleri Toplantısı Yapıldı

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı, 22 Kasım günü, Rektörlüğümüzde gerçekleştirildi.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ni Kartepe Belediye Başkanı Ziyaret Etti

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ziyaret etti.

Arkeoloji Bölümünden Önemli Konferans

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda dün (20.11.2019) "Güneş ,Ay ve Tanrılar- Hitit Kutsal Kaya Anıtı Yazılıkaya'nın Takvim Olarak Kullanımı" başlıklı konferans düzenlendi.

“Devr-i Alem” Performans ve Resim Sergisi Güzel Sanatlar Fakültesinde Açıldı

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Dr. Zekeriya ERDİNÇ, 18 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 14:00’de Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi’nde “Devr-i Alem” isimli performans gerçekleştirdi ve resim sergisi açtı.