News

Uzaktan Eğitimde Üç Boyutlu Stüdyo Deneyimi

Covid-19 salgını sebebiyle, başlanılan Uzaktan Eğitim Sistemi'nde öğrencilerin herhangi bir zorluk yaşamaması ve eğitimin aralıksız devam edilebilmesi için her türlü imkân sunuluyor.

KOÜ'ye Erasmus Plus Proje Desteği

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından sunulan 'Flipped Learning Practices to Release Maths Anxiety with the Use of Robotics' başlıklı ve 2020-1-TR01-KA203-092209 kodlu proje Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Yükseköğretim Proje başvurularında en yüksek puanı alarak kabul edildi.

KOÜ'lü Öğretim Üyelerinden Uluslararası Yayın

Editörlüğünü Üniversitemiz İzmit MYO, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Funda Dökmen'in yaptığı "Mathematical Modeling of Real World Problems" adlı kitap NOVA Science Publisher tarafından New York'da yayınlandı.

Safiye Başar'ın Kişisel Sergisi "Rastlantı"

Safiye Başar'ın "Rastlantı" adlı seramik sergisi, öngörülemeyeni, tesadüfleri estetik bir unsur olarak merkeze alan çalışmalardan oluşuyor.

Diş Hekimliği Fakültemiz Uzmanlık Sınavında (DUS) İkinci Oldu

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavında (DUS), Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye çapında tüm üniversiteler arasında başarı sıralamasında ikinci oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Üniversitemizi Çin'de Temsil Etti

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nevzat ATALAY, Uluslararası alanda büyük başarıya imza attı.

TÜBİTAK 2242 Yarışmasında Bilgisayar Mühendisliği Öğrencimizden Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2020 Yılı 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Türkiye Final sonuçları açıklandı.

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nden Birinicilik Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencileri İclal SEVEN, Aleyna Naz KALIR ve Özge ORUÇ katıldıkları Yarından Sonra C-19 Sonrası Mekan ve Nesne Ulusal Fikir Yarışmasında Birincilik Ödülü Aldı.

Çocuk Üniversitesi Protokol Yenileme Töreni Gerçekleştirildi

Başiskele Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen Çocuk Üniversitesi protokol yenileme töreni dün (15.09.2020) gerçekleştirildi.

KOU’nün Yer Aldığı Petrol Alanındaki Araştırma ABD Argonne Ulusal Laboratuvarı Tarafından ‘‘Science Highlight’’ Olarak Seçildi.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nihat Hakan AKYOL’un içerisinde bulunduğu petrol alanındaki araştırma Chicago Üniversitesi bünyesindeki Argonne Ulusal Laboratuvarı tarafından, her yıl yaklaşık 30-40 çalışma APS tarafından ‘‘Science Highlight’’ olarak seçilen ilgili çalışma, kısmen ya da tamamen ‘‘Argonne Advanced Photon Source (APS)’’ laboratuvarında yürütülen yaklaşık 1500 araştırma içerisinden seçildi.

KOÜ’lü Öğretim Görevlisinin Başarısı

Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Dr. Ahmet ERDEM dünyadaki en önemli ölüm sebeplerinden iskemik kalp hastalığının minimal invaziv tedavisinde kullanım potansiyeli olan, dünyada ilk defa oksijen salınımı gerçekleştiren biyomürekkepler geliştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri ve Araştırma Merkezleri Açılış Töreni

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri ve Araştırma Merkezleri Açılışı 09 Ağustos 2020 Pazar günü Semahat Aracı Onkoloji Hastanesi önünde gerçekleştirilen törenle yapıldı.

“KOCAELİ JOURNAL OF SCIENCE AND ENGINEERING” TR Dizin’de

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından yayınlanan “KOCAELİ JOURNAL OF SCIENCE AND ENGINEERING” (https://dergipark.org.tr/tr/pub/kojose) isimli dergi, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin Komitesi tarafından gerekli kriterleri taşıdığına karar verilerek 2019 yılı sayılarından itibaren TR Dizin’de dizinlenmesi uygun bulundu

Üniversite Hastanemiz Pandemi Döneminde 3970 Hastaya Online Muayene Hizmeti Verdi

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de birçok sektörü etkisi altına almış durumdadır. Şüphesiz en çok etkilenen sektörlerden biri de sağlık sektörü oldu.

Eğitim Fakültesinde Online Mezuniyet Töreni Düzenlendi

22.07.2020 Çarşamba günü Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesinde birincisi saat 11:00 ve ikincisi saat 13:00 da olmak üzere iki oturum şeklinde online mezuniyet töreni yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Kocaeli Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerini online olarak zoom üzerinden gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Personel Yemekhanesi Hizmete Açıldı

Covid-19 önlemlerine ilişkin gerekli düzenlemeler yapılarak Kocaeli Üniversitesi Personel Yemekhanesi hizmete açıldı.

Tıp Fakültesi Koronavirüs Nedeniyle ‘Online Mezuniyet’ Töreni Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı mezuniyet töreni 1 Temmuz 2020 tarihinde KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda ZOOM üzerinden gerçekleştirildi.

Sosyal ve Fen Bilimleri Kongresi Körfez Belediyesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

Uluslararası Marmara Sosyal ve Fen Bilimleri Kongresi Körfez Belediyesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği'nden Rektörümüze Teşekkür Ziyareti

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi mayıs ayı sonunda yeni poliklinik binasına taşındı. Zor şartlarda Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün girişimleri ile temin edilen proje, kalkınma bakanlığı desteği ile gerçekleştirildi.

2020 Nature Indeks Sıralamasında Kocaeli Üniversitesi'nin Başarısı

Bağımsız uzmanların hakemliğinde seçilen doğa bilimleri alanında 82 adet bilimsel dergi yer alan, Dünyanın prestijli bilim indekslerinden Nature İndeks doğa bilimleri alanında (PhysicalSciences, Life Sciences, Earth and Environmental Sciences, Chemistry) en üst düzey bilimsel dergilerde yayınlanan makale sayılarını ve yazarların çalıştığı kurumları göz önüne alarak 2020 yılı ülke ve üniversite sıralamalarını açıkladı.

COVİD 19 Enfksiyonu ve Ebelik Hizmetleri Paneli

Kocaeli Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından 15.05.2020 15:00-16:00 saatleri arasında "COVİD 19 Enfksiyonu ve Ebelik Hizmetleri" adlı bir online panel gerçekleştirildi. Akademisyenler, ebeler ve ebe öğrenciler katıldığı panel, Kocaeli Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayla Ergin'in moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi’nden Üniversitemize Destek

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi, Üniversitemize 2000 koruyucu tulum, 265 koruyucu gözlük, 4000 cerrahi maske, 2075 FFP2 maske, 2325 FFP2 ventilsiz maske, 25.000 vinil eldiven, 1500 önlük ve 2000 adet bone medikal malzeme bağışında bulundu.

KOÜ Biyomedikal Mühendisliği Bölümü'nde Koronavirüs Süreci İçin Maske Üretimi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü tüm dünya ve ülkemiz olarak içinden geçtiğimiz Koronavirüs'le mücadele sürecinde, sağlık personelinin ihtiyaç duyduğu maskeleri 3D yazıcılar ile üretti.