News

USKAF III 2 Aralık'ta Gerçekleştirilecek

İlki Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ulusal Sağlıkta Kalite Formu'nun (USKAF) üçüncüsü 2 Aralık 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

MANOSMED KOÜ Desteğiyle Yapılacak

Kocaeli Üniversitesi'nin destekleriyle MANOSMED (Mediterranean Mobile University of Mastology) toplantısı 13-15 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

KOÜ'de ''Ben de Varım'' Dediler

Kocaeli Üniversitesi'nde oyuncuları şizofreni tedavisi gören hastalardan oluşan 'Ben de Varım' tiyatro gösterisi sahnelendi.

Yeni Poliklinik Binasının İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için geliştirilen büyük projelerden biri olan yeni poliklinik binasının temel kazma çalışmaları hızla devam ediyor.

Rektörümüze Ziyaretler

Kocaeli Erzurumlular Federasyonu ile Ensar Vakfı Başkanı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye ziyarette bulundular.

KOÜ'de Mikser Genç Liderler Projesi Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, iş dünyasına yenilikçi liderler kazandırmak için yola çıkan Mikser Genç Liderler Projesi'nin, ikinci çalıştayı 13-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Ali İhya Karaman Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda dün (14.11.2017) Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman için emeklilik töreni düzenlendi.

Diyabet Farkındalık Toplantısı: "Kadın ve Diyabet"

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde dün (14.11.2017) diyabet hastalarına yönelik bilgilendirme ve farkındalık toplantısı yapıldı. Her yıl farklı bir tema ve sloganla farkındalık yaratılan diyabetin bu yıl ki teması "Sağlıklı Bir Gelecek", sloganı ise "Kadın ve Diyabet" olarak belirlendi.

Erişkin Aşılama ve Pnömokok Aşılamasında Güncel Bilgiler

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Dünya Pnömoni Günü dolayısıyla dün (14.11.2017) "Erişkin Aşılama ve Pnömokok Aşılamasında Güncel Bilgiler" konferansı düzenlendi.

Rektörümüz'den Arslanbey Yerleşkesi'ne Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Arslanbey Yerleşkesi'nde bulunan Ziraat Bilimleri ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Arslanbey MYO, İzmit MYO, Gıda ve Tarım MYO ile Ali Rıza Veziroğlu MYO'yu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

3. Ar-Ge Proje Pazarı Sonuçlandı

SANTEK 2017 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında düzenlenen 3. Ar-Ge Proje Pazarı'nda ödüller sahibini buldu.

Mekatronik Mühendisliği'ne Akıllı Ulaşım Çözümleri Yarışmasında Üçüncülük

Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği, geliştirdikleri proje ile Akıllı Ulaşım Çözümleri yarışmasında üçüncülük ödülü kazandı.

Rektörümüz Atatürk’ü Anma Konserine Katıldı

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 79. Yıl dönümü anma programları kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu’nun düzenlemiş olduğu “Atatürk'ü Anma” konserine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve eşi Ümmühan Hülagü katıldı.

9. Cerrahi Araştırma Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından gerçekleştirilen '9. Cerrahi Araştırma Kongresi' 10-12 Kasım tarihleri arasında yapıldı.

Doğa Sporları Turizm Çalıştayı'nın Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi ortaklığında, Kartepe ilçesinde doğa sporlarını canlandırmak ve bu alana yönelik turizme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen "Doğa Sporları Turizm Çalıştayı"nın sonuç bildirgesi yayınlandı.

Kocaeli Üniversitesi Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Minnetle Andı

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihal edişinin 79. yıldönümü. Tüm ülkemizde olduğu gibi Kocaeli Üniversitesi'nde de saatler 9.05'i gösterdiğinde hayat iki dakikalığına durdu. O'nu bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkarak, bize gösterdiği yolda yürümeye devam ediyoruz.

Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirleneceği 'Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı' Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (09.11.2017) gerçekleştirildi.

Fakülteleri Birinci Sırada Kazanan Öğrencilere YÖK Başkanından Mektup

Öğrencilerin başarıları nedeniyle onları teşvik etmek ve genç nesilleri desteklemek amacıyla YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın imzasıyla gönderilen mektuplar, üniversitemiz fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere iletildi.

Organ Bağışı Hayat Kurtarıyor

Organ yetmezliğinin en etkili tedavisi organ naklidir. Organ naklinin önündeki en büyük engellerden birisi ise halk arasındaki yanlış inanışlar.

KOÜ TTO-Cost ve İkili İşbirlikleri Bilgi Günü

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda dün (08.11.2017) "KOÜ TTO-Cost ve İkili İşbirlikleri Bilgi Günü" konferansı düzenlendi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü: "Bu Topraklarda Mustafa Kemaller Tükenmez"

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü anısına bugün (08.11.2017) konferans düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi ile Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti. Arasında İşbirliği İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti. arasında işbirliği iyi niyet anlaşması imzalandı.

Serdivanlı Hayırseverlerden Hastanemize Destek

Sakarya Serdivan Belediyesi ve hayırsever Hoşkan ile Batur aileleri üniversitemiz Arastırma ve Uygulama Hastanesi'nin dört özel odasını yeniledi.

Yrd. Doç. Dr. Mutlu Çelik "Dondurarak Muhafaza Etme En İyi Yöntem"

Yrd. Doç. Dr. Mutlu Çelik, "Evde hazırlanan konservelere karşı dondurulmuş gıdaları öneriyoruz. Çünkü dondurarak muhafaza etme yöntemi tazesine en yakın muhafaza yöntemidir" dedi.