News

KOÜ’ye “Temiz Havuz Sertifikası”

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kocaeli İl Sağlık Bakanlığı tarafından havuz hijyeni ve havuz suyu kalitesi bakımından ilgili yönetmelikte belirtilen kalite standartlarını sağlaması sebebiyle "Temiz Havuz Sertifası" ile ikinci kez ödüllendirildi.

Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Marmara Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Marmara Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı, The Ness Termal Otelde gerçekleştirildi.

KOÜ ile TAYSAD Arasında Eğitim Protokolü

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) arasında gerçekleştirilen İşbirliği Protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, TAYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Berke Ercan ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım tarafından imzalandı.

Hereke MYO Elektronik ve Otomasyon Bölümü Gürçelik Şirketler Topluluğunu Ziyaret Etti

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı “İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu” projesi kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Elif ÖĞÜT, Mekatronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Uğur Yücel, Elektronik Teknolojisi Öğr. Gör. Gülten Yılmaz ve Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencileri Gürçelik Şirketler Grubunu ziyaret etti.

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından yürütülmekte olan, Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında gerçekleştirilen sergi 6 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 14.00'de açıldı.

Gelenekselden Farklı “Yeni” Medya

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Aysel Çetinkaya bugün (03.01.2020) , “Yeni Medya ve İnternet Bağımlılığı” konusuna ilişkin konuşmak üzere Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Türk Sineması’nda Yeşilçam

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nigar Pösteki bugün (02.01.2020) , “Türk Sineması’nda Yeşilçam” konusuna ilişkin konuşmak üzere Gizem Uçar ve Buse Karakulak'ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Kocaeli Üniversitesine TÜBA’dan Ödül

Kocaeli Üniversitesi Rektörlük Türk Dili Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Esra Sazyek, Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Merkezi (VEKAM) Yayınlarından 2018’de çıkan TÜRK ROMANINDA ANKARA adlı kitabıyla TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) Kaydadeğer Bilimsel Telif Eser Ödülü’ne layık görüldü.

Üniversitemizde Yeni Yıl Kutlaması Yapıldı

Üniversitemizde bugün (31.12.2019) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salon'da "Yeni Yıl Kutlaması" yapıldı.

KOÜ'de Systemair HSK ile Kariyer Günü

25.12.2019 Çarşamba günü Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde Systemair HSK ile Kariyer Günü Etkinliği gerçekleştirildi.

Afete Müdahalede ve Afetle Mücadelede Sosyal Hizmetin Rolü

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü tarafından, 17 Aralık 2019 tarihinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu'nda "Afete Müdahalede ve Afetle Mücadelede Sosyal Hizmetin Rolü" konulu konferans düzenlendi.

Eğitim Programları

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Görevlisi Hakan Turhan, bugün (31.10.2019) "Eğitim Programları" hakkında konuşmak üzere Gizem Uçar ve Buse Karakulak'ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

Verem Savaş Haftası

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Başyiğit bugün(30.12.2019) Gizem Uçar ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Başyiğit Veremle Mücadele Haftasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan Rektörümüze Ziyaret

Yerli otomobilin tanıtımı için Kocaeli’ye gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü de ziyaret etti.

Dünya Vizyonunu Geliştirmek İçin; Mevlana

Mevlana Değişim Programı; Yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır. Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler en az bir en fazla iki yarıyıl eğitim için; öğretim elemanları ise en az 1 hafta en fazla 3 ay süreyle programdan faydalanabilirler.

KOÜ’de Moral Konseri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini yürüten Akademi Üniversitesi tarafından Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde “İlyas Yalçıntaş Kış Konseri” düzenlendi. Konsere Kocaeli Üniversitesi öğrencileri yoğun katılım gösterdi.

Yalnız Değilsiniz!

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonunda bugün (26.12.2019) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında “Kadına Yönelik Şiddet “Yalnız Değilsiniz!” adlı bir panel düzenlendi.

Havacılık ve Uzay Bilimleri

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan dün(25.12.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İletişimin Yapı Taşı: Dil

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Doç. Dr. Dilek Fidan bugün(26.12.2019) Gizem Uçar ve Buse Karakulak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Doç. Dr. Dilek Fidan, Yabancılar için Türkçe Görsel Sözlük ve Etkinlik Kitabı hakkında açıklamalarda bulundu.

Tıp Fakültesi Okuma Salonu Açılışı Yapıldı

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi’nin 91.yıl anısına yaptırmış olduğu Tıp Fakültesi ek binası 2.Katta bulunan Okuma Salonu açılışı, 25 Aralık 2019 tarihinde KOÜ Rektör Yardımcısı Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Dilek Bayramgürler, Prof.Dr. Hüsnü Efendi, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ile Dernek Başkanı Bilge Yener, İkinci Başkan Tarhan Bulucu, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Füsun Dur, Ayşe Kuşkan, Maral Atay, Ümran Can, Emine Duvarcı, akademisyen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

KBB Ulaşım Daire Başkanlığı ve Radyo K.İ. Bir Arada

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Radyosu Radyo K.İ. ortak yürüttükleri Kocaeli Anlık Ulaşım ve Trafik Bilgileri Paylaşımı çalışması kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı tarafınca düzenlenen tanışma yemeğiyle bir araya geldi.

E-Ticaret Zirvesi

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (24.12.2019) Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından E-Ticaret Zirvesi düzenlendi.

İzmit Kent Merkezini Yeniden Keşfetmek

Yürütücülüğünü Doç.Dr. Elif Yeşim Özgen Kösten'in üstlendiği "İzmit Kent Merkezini Yeniden Keşfetmek" isimli öğrenci projesi bu yıl üçüncüsü düzenlenen TMMOB Kent Sempozyumu'nda sergilendi.

Uluslararası Göçmenler Günü ve Göçmen Sorunu

18 Aralık 1990 tarihinde BM Genel Kurulu Uluslararası Göçmen İşçiler ve Ailelerinin Haklarını Koruma Konvansiyonunu imzalayarak, uluslararası ölçekte göçmen haklarını tanımaya başlamıştır. Ülkemizin de önemli sorunlarından olan göçmen sorununun bugünü ve yarınına ilişkin üniversitemiz Dr. Öğretim Üyesi Ayşegül Gökalp Kutlu önemli açıklamalarda bulundu.