News

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda KOÜ İmzası

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahibi adaylığı çalışmaları kapsamında düzenlenen logo yarışmasında Kocaeli Üniversitesi Grafik Bölümü mezunu öğrencilerimizden Erhan Yalur birinci oldu.

Sessiz Canlar İçin Hukuk

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (21.02.2018) "Sessiz Canlar İçin Hukuk" adlı konferans düzenlendi.

KOÜ, İmagine Akademi ile Öğrencilere Ücretsiz Eğitim Sunuyor

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (20.02.2018) "Microsoft Eğitimleri Çözümleri Bilgilendirme Semineri" düzenlendi. Seminerde konuşmacı olarak Microsoft Danışmanı İsmet Benli yer aldı.

Başarılı Akademisyen Ödülünü Kocaeli Valisine Takdim Etti

Bu yıl Fransa, Amerika ve Japonya'daki kar heykel yarışmalarına katılan Ceyhun Konak, Japonya'da aldığı Nayoro Belediyesi Özel Ödülü'nü Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'a takdim etti.

Kocaeli Üniversitesi Stratejik Planı Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirlendiği 'Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı' Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (20.02.2018) gerçekleştirildi.

24. KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 24'üncüsü düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (19.02.2018), Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.

Bitcoin'in Geleceği Nasıl Olacak?

Değişen ve gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği kripto paralar, günümüzde popüler hale geldi. İnternet aracılığıyla kullanılan bağımsız para birimi kriptoların en bilineni olan Bitcoin'in beklenen kazançları sağlamayacağı öngörülüyor.

Asım Kocabıyık MYO'da Hedef 5 Yıldız

Eğitimdeki kalitesini her geçen gün arttıran Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık MYO, uluslararası alanda da yapmış olduğu çalışmalarla Üniversitemizin adını duyuruyor.

Kocaeli Üniversitesi Lise Öğrencilerini Ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında devam eden Gez-Gör Projesi kapsamında lise öğrencileri, üniversitemizi ziyaret etti.

Göz Nezlesi Olan Hastalar, Kalabalık Ortamlardan Uzak Durmalı

Göz kapağının iç yüzeyi ile gözün beyaz yüzeyinin bir kısmını örten konjonktiva adlı ince zarın iltihaplanması ya da enfeksiyon kapması sonucu oluşan göz nezlesi, doktor kontrolünde 1 ay içerisinde %95 oranında geçiyor. Prof. Dr. Nurşen Yüksel, "Göz nezlesi, en bulaşıcı ve en sık görülen halk sağlığı sorunlarından biridir." dedi.

Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan Rektörümüze Ziyaret

Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan Albay Halil Bağlan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Bilnet Okulları Yönetimi Rektörümüzü Ziyaret Etti

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alan Daire Başkanı Cenan Turan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile birlikte üniversitemizde teknik incelemelerde bulundu.

Başkan Karaosmanoğlu, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu dün (13.02.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye ziyarette bulunurken üniversitemizde yapımı devam eden yapıları inceledi.

KOÜ'den Trafik Kazalarının Önlenmesi Adına Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde yapılan "Sürücü Yorgunluğu Sezme Sistemi Geliştirilmesi" projesiyle sürücünün yorgunluğundan veya ani durum değişikliğinden kaynaklanan kazaların en aza indirilmesi hedefleniyor.

Ceyhun Konak, Japonya'dan Ödülle Döndü

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde, Japonya'nın Nayoro şehrinde düzenlenen 18. Uluslararası Nayoro Kar Heykel Yarışması'na katıldı. Konak, katıldığı yarışmada "Nayoro Belediyesi Özel Ödülü" aldı.

Kadınların Varlığı Her Alana Yayılıyor

Hipodromlardaki kadın iş gücünü arttırmak ve kadınların atçılık sektöründe yer almasını sağlamak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor" projesinin ilk üniversite ayağını Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulu oluşturdu.

KOÜ Kültür Evi'nde "Gördüğümüzü Göremediğimiz" Söyleşisi

Kocaeli kentinin bilime, eğitime ve sanata bağlılığında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde yapılan söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.

Incites Eğitim Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından dün (07.02.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Incites Eğitim Toplantısı" düzenlendi.

Mesleki Eğitime Simülatör Desteği

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası (KOSANO) ve Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) arasında üniversitemiz öğrencilerinin eğitimini desteklemeye yönelik protokol oluşturuldu.

Tütün Ürünleri İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor

Tütün ürünleri olan sigara, nargile vb. kullanımı dünyada çok önemli bir halk sağlığı sorunu olup her yıl yedi milyondan fazla kişi, tütün kullanımında dolayı hayatını kaybediyor. Prof. Dr. Ahmet Hamdi Ilgazlı, "2030 yılına gelindiğinde, dünyada 8 milyon kişinin sigara ve tütün kullanımından dolayı yaşamını yitireceği öngörülüyor." dedi.

KOÜ Sharks Çeyrek Finalde

Kocaeli Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı 'Sharks', Ünilig 1. Lig B Grubu'ndaki tüm maçlarını kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Türkiye'deki İlk Kadavra Kursları KOÜ'de Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu'nda, 3-4 Şubat tarihlerinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından Türkiye'de ilk defa kadavra kursları düzenlendi.

Uluslararası Öğrencilerin Doğru Adresi: KOÜ

Kocaeli Üniversitesi, 1500’ün üzerinde uluslararası öğrenciye hizmet vererek onların uluslararası kalitede eğitim almasını sağlıyor.