News

"Otomotiv Tecrübeleri Barındıran Bir Sektör"

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda Otomotiv Mühendisliği Bölümü tarafından "TOFAŞ AR-GE Merkezi Tanıtımı, Fren Kontrol, Bilgi ve Eğlence Sistemleri"adlı seminer verildi.

Eğitim Fakültesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını geleneksel olarak Kocaeli'ndeki köy okulları ile birlikte düzenlediği etkinliklerle kutlamaktadır.

Fikirden Girişimciliğe Teknopark Yolculuğu

'Türkiye'nin İlk Akıllı Otobüsü Avenue IBUS KOÜ Teknopark'ta' projesi kapsamında gerçekleşen etkinlik ile Kocaeli Üniversitesi'nden bin öğrencinin KOÜ Umuttepe Yerleşkesi'nden kalkacak olan Temsa tarafından üretilen Türkiye'nin ilk akıllı otobüsü ile KOÜ Teknopark'ı ziyaret ederek yapılan çalışmaları incelemesi amaçlanıyor.

Kireçlenmede En Büyük Etken Fazla Kilo

Eklemlerde tekrarlayan mekanik zorlanmalarla meydana gelen kireçlenme, fazla kilo ile birlikte daha genç yaşlarda ortaya çıkarken, vücut ağırlığına bağlı olarak daha erken yıpranıyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali'nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 41 ülkeden 1000 çocuğu misafir ettiği, "23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali" Uluslarararası İnterteks Fuar Merkezi''nde 21-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.

TEOG Öncesi Son Tavsiyeler

26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları öncesinde Kocaeli Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nursu Çakın Memik ile görüştük.

"Şehir Markası Oluşturmak"

Kocaeli kenti ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda bulunan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, faaliyetlerine devam ediyor.

"Proje Yönetimine Genel Bir Bakış ve Avrasya Tüneli” Konferansı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde bugün (24.04.2017) Mimarlık Bölümü Yapı Bilgisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Rüveyda Kömürlü’nün koordinatörlüğünde "Proje Yönetimine Genel Bir Bakış ve Avrasya Tüneli” adlı konferans düzenlendi.

Çocuklar Geleceğimizdir

23 Nisan'ın ülkemizde ve dünyadaki pek çok ülkede anlamı büyüktür. Kurtuluş Savaşının yapıldığı yıllarda meclisin açıldığı bu günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kapılarının ilk kez açıldığı ve Türk halkının bağımsızlığı için büyük önem taşıyan 23 Nisan yalnızca Türk çocuklarına değil bütün dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar milletin geleceğidir.

23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali Ziyaretçilerini Ağırladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali'nin açılış töreni Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ve il protokolünün katılımıyla Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

2. Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde, Gölcük Vizyon 2023 kapsamında düzenlenen "2. Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu" dün (20.04.2017) Değirmendere Sanat Evi'nde düzenlenen kapanış ve sertifika töreniyle sona erdi.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından organize edilen "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" bugün (21.04.2017) Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Bireysel Motivasyon Arttırma Yöntemleri

Kocaeli Üniverstesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde dün Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından "Bireysel Motivasyon Arttırma Yöntemleri" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe üniversitemiz akademisyenleri, personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Farklı Milletler Tek Bayram

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin koordinatörlüğünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında etkinlik düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dünya Sanat Gününe Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Mustafa Türk Sanat Galerisi işbirliğiyle düzenlenen 'Dünya Sanat Günü' kutlamaları, 20 Nisan 2017 tarihinde Yürüyüş Yolu'nda gerçekleşti.

MARKA Genel Sekreteri, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ'lü Şampiyonlardan Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi'nin Şampiyon Yelken Kulübü'nün öğrencileri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret etti.

Kocaeli'de Gastronomi Turizminin Geliştirilmesi

Bu yıl 41.'si kutlanan 'Turizm Haftası' kapsamında Kartepe Turizm MYO tarafından dün (20.04.2017) Kartepe Park Otel'de "Kocaeli'de Gastronomi Turizminin Geliştirilmesi" adlı panel düzenlendi.

İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektöründen, Rektörümüze Ziyaret

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi tarafından yürütülen "2. Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu" açılış töreni dün (18.04.2017) Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

İş Sağlığı Hemşireliği Paneli

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen "İş Sağlığı Hemşireliği Paneli" bugün (13.04.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Değirmendere Ali Özbay MYO "Bahara Merhaba" Dedi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, okul bahçesinde Naked (Çıplak) Raku pişirimi yaparak 'Bahara Merhaba' dedi.

Hesaplamalı Nanobilim Çalıştayı

Yürütücülüğünü Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel'in yaptığı "Grafen Tabanlı Biyoalgılayıcılar" başlıklı TÜBİTAK 3501 Kariyer Destek projesi kapsamında 11-13 Nisan 2017 tarihlerinde "Hesaplamalı Nanobilim Çalıştayı" düzenlendi.