News

Tekno Okul Projesinin İlk Konukları Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ortaklığında yürütülen ‘Tekno Okul’ projesi, ilk konuklarını ağırladı.

KOÜ’de Öğretmen Olmak Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda Öğretmen Okulları’nın Kuruluşunun 171. yıldönümü kapsamında “Öğretmen Olmak” konulu bir panel düzenlendi. Panele, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Eğitim Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Servettin Bilir, Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fazıl Özen ve koro ekibi, emekli öğretmenler Gülümser Ayhan, Semahat Gün, İsmail Ekşi, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ’de Türkü Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler’de ‘Türkü Gecesi’ düzenlendi.

4 Bin Yıldır Konuşulan Sayı: ‘Pi’

Pi sayısı, irrasyonel matematik sabitidir ve her yıl 14 Mart'ta Pi Günü olarak kutlanmaktadır. Nedeni ise Amerikan tarih formatında bu günün 3/14 olarak yazılmasıdır.

KÜSİ Komisyon Üyeleri Vali Aksoy’u Ziyaret Etti

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Komisyon üyeleri, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret ederek KÜSİ faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulundular.

Türk Halkının Sesi: Mehmet Akif

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda dün (13.03.2019) “Mehmet Akif: Halkın Sesi” isimli bir etkinlik düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gencay Zavotçu’nun konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Rüştü Karabeyoğlu, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Türkiye’de ve Dünyada Animasyon

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden Öğr. Gör. İ. Tahir Erdal koordinatörlüğünde, öğrencilerimiz ve sektör temsilcileri arasında doğrudan iletişim ve paylaşımın hedeflendiği etkinliklerin ilki, 11 Mart’ta gerçekleştirildi.

Kimya Sektörü Bu Panelde Buluştu

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında “Kocaeli Kimya Sektörü Ar-Ge Yenilikçilik ve İşbirliği Paneli” düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi'nde Grafik Tasarım Dayanışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin yapımına devam edilen yeni poliklinik binasında kullanılmak üzere infografik tasarımlarını Grafik Tasarım Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri ile birlikte oluşturdular.

KOÜ’de Reklamcılık ve Ajans Yönetimleri Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Reklamcılık ve Ajans yönetimlerine yönelik bir seminer verildi. Seminere konuşmacı olarak Medya Baba Dijital Reklam Ajansı Kurucuları Ammar Yıldırım ve Teoman Demirtaş katıldı.

KOÜ’lü Öğrencilerden Geleneksel Türk Sanatları Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Tezhip, Ebru, Minyatür alanında eğitim alan öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalardan oluşan öğrenci sergisi açıldı.

KOÜ’de Kanun Resitali

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü etkinlikleri kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serkan Halili "Geçki ve Makamsal Analiz" konulu resital ve söyleşi gerçekleştirdi.

KOÜ Doğu Marmara Tarım Fuarı’na Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu, Doğu Marmara 2. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Doğu Marmara 2. Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı’nda stand açtı.

14 Şarkıyla Tıp Bayramı Konseri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 14 Mart Tıp Bayramı Haftası kapsamında KOÜ Tıp Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından konser verildi. Etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla gerçekleştirildi.

KOÜ Kalite Elçileri Eğitildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün (12.03.2019) "Kocaeli Üniversitesi Kurumsal Geri Bildirim Raporu Değerlendirmesi" toplantısı düzenlendi. Toplantıda Kalite Koordinatörlüğünden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Kalite Koordinasyon Birim Yöneticisi Prof. Dr. Adalet Zeren, Birim Yönetici Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Önder Ekinci ve Birim personeli Volkan Kaya tarafından Kalite Elçileri’ne eğitim verildi.

Rektörümüz, Çevre Mühendisliği Bölümü’nü Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünü gezerek incelemelerde bulundu.

Mücadelenin Tarihi: 8 Mart

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dün (11.03.2019), Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak KOÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ayşegül Gökalp Kutlu, KOÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayla Ergin ve KOÜ İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi İren Dicle Aytaç katıldı.

Türk Halkının Vazgeçilmez Şiiri: İstiklal Marşı

Kendisini vatanına ve milletine adayan vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün üzerinden bu zamana 98 yıl geçti. Savaş koşulları altında yazılan ve derin bir telkin gücü barındıran İstiklal Marşı'nın sözleri, her okunuşunda Türk milletinin, bağımsızlık sevdasını güçlü bir şekilde dile getirmesine vesile oluyor.

Değirmendere Ali Özbay MYO Rheinland Pfalz İÖO öğrencilerini ağırladı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nermin Demirkol koordinatörlüğünde yürütülen Seramik-Cam sıfır atık projeleri kapsamında okulları ağırlamaya devam ediyor.

KOÜ’de Kadınlar Günü Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında tarafından "Missmutlu Kadınlar" etkinliği düzenlendi.

KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi, Yeşilay Haftası’nda Liselilerle Buluştu

Yeşilay Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün, Tevfik Seno Arda Lisesi’nde seminer verdi.

KOÜ Kültür Evi’nde “Osmanlı Saray Mutfağı” Ele Alındı

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde, çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de Tarih Yazımı Paneli

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından bugün (07.03.2019) “Türkiye’de Tarih Yazımı” adlı panel düzenlendi. Panele, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, akademisyenler ve öğrenciler ilgi gösterdi.