Gölcük Meslek Yüksek Okulu

Misyon

Yüksekokulumuz OTOMOTİV, MAKİNE, PAZARLAMA ve DIŞ TİCARET alanında ülkemizin ve evrensel iş dünyasının ihtiyaç duyduğu, kendisine güvenen, yetkin, dinamik, ulusal ve evrensel değerlere bağlı insan hak ve özgürlüklerine saygılı bireyler yetiştirmektedir.

Vizyon

Güçlü eğitim - öğretim kadrosu ve ileri teknolojik imkanlar ile donatılmış bir alt yapıya sahip yüksekokul olmayı gerçekleştirerek daha kaliteli ve nitelikli insan gücü yetiştirmek.

Vizyon

Gölcük Meslek Yüksekokulu ulusal değerleri koruyup gözeten, evrensel değerlere saygılı, kendisini sürekli yenileyen, deneyimli ve donanımlı, Atatürk İlke ve Devrimlerine gönülden bağlı öğretim elemanlarını ve çalışanlarını bünyesinde barındıran seçkin bir yüsek öğretim kurumudur.


Motorlu Araçlar Ve Ulaştırma Bölümü

Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü 1997 yılında kurulan Gölcük Meslek Yüksekokulu'nun bünyesindeki Otomotor, Otoelektrik, Otosatış ve Ototasarım programlarının birleştirilmesi ile kurulan ve halen Otomotiv Teknolojisi Birinci ve İkinci Öğretim Proğramları ile eğitim öğretimine devam eden bir bölümdür. Üniversitemiz ve Meslek Yüksekokulumuz programları içinde en çok tercih edilen programdır.2002 Yılından İtibaren Ford Otosan A.Ş Gölcük/KOCAELİ fabrikası ile ortak endüstriye dayalı eğitim (EDE) proğramı uygulanmaktadır.Öğrenciler bu programda ikinci sınıfı lhaftanın üç gününü fabrikada, iki gününü okulda geçirerek tamamlamaktadır

Makina Ve Metal Teknolojileri Bölümü

Makina ve Metal Teknolojileri Bölümü 2006 yılında eğitim öğretime başlayan Makina Proğramının yeniden yapılanması ile açılmıştır. Halen I. ve II. Öğretim Makina Programı ile eğitim öğretimini sürdürmektedir. Makine programı II. sınıf öğrencileri her yıl belirlenen kontenjan dahilinde Ford Otosan A.Ş Gölcük/KOCAELİ fabrikası ile sürdürülen endüstriye dayalı eğitim (EDE) kapsamında,haftanın üç günü fabrikada pratik eğitim alarak ve haftanın iki gününü okulda teorik eğitim alarak sürdürmektedir.Bu program endüstri meslek liselerinin torna tesviye, makina ressamlığı, motor, elektrik-elektronik ve kalıpçılık kollarından mezun öğrencileri kabul etmektedir

Pazarlama Ve Reklamcılık Bölümü

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü 2008 yılında Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümünün yeniden yapılanması sonucunda kurulmuştur. Bölüm halen Pazarlama proğramının birinci ve ikinci öğretim programları ile eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

Dış Ticaret Bölümü

Dış Ticaret Bölümü 2008 yılında Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümünün yeniden yapılanması sonucunda kurulmuştur. Bölüm halen Dış Ticaret Proğramı birinci ve ikinci öğretim programları ile eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors