Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu

Sevgili Öğrenciler!

1994 yılında Tavşancıl Beldesinde 30 öğrenci ile eğitime başladığımız Meslek Yüksekokulumuzda bu Eğitim-Öğretim yılında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hereke’de bulunan yerleşkemiz hem tarihi geçmişi hem de şirin havası ile sizlere keyifli bir öğrenim imkanı sunacaktır. Yerleşkemizde bulunan binalar 1946 yılında Ruslar tarafından Sümerbank Fabrikası’nın lojmanları olarak inşa edilmiştir. Türkiye’nin ilk kooperatif örneğidir ve II. sınıf tarihi eser konumundadır. 1998 yılında Uzunyol Ailesi’nin değerli katkılarıyla restore edilerek Üniversitemizin kullanımına sunulmuştur.

Okulumuz, rekabetin kıyasıya yaşandığı küresel iş dünyasında en çok ihtiyaç duyulan ara elemanlar olarak görev alacak nitelikli mezunlar yetiştirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Vizyonumuz, ülkemizde başta ekonomik kalkınmada öncülük eden sektörlere katkıda bulunmak üzere, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, ihtiyaç duyulan niteliklerde ara işgücü yetiştiren, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren, iş dünyasına en yakın noktada, mesleki ve teknik gelişmelere uygun, Marmara bölgesinin en yenilikçi ve öncü Meslek Yüksekokulu olmaktır.

Bu bağlamda, sektörün talep ve önerileri doğrultusunda özenle hazırlanmış eğitim programlarımız alanlarında uzman öğretim elemanları eşliğinde öğrencilerimizi iş dünyasına kazandırmaktadır.

Öğreniminiz süresince gerekli çabayı göstererek, edindiğiniz bilgi ve tecrübelerle hayata daha hazır olacağınıza inanıyorum. Öğreniminiz bitiminde Kocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu mezun kimliğinizi onur duyarak taşımanız ümidiyle, güzel ülkemizin çağdaş yarınlarını gerçekleştirecek olan siz gençlerimize hoş geldiniz diyor, her birinize yaşam boyu üstün başarılar diliyorum.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Prof. Dr. Ahmet ERDİL

Tarihçemiz

Kocaeli Üniversitesine bağlı Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu 1994-1995 eğitim-öğretim döneminde İlçemize bağlı Tavşancıl Beldesinde eğitime başlamıştır. Bu dönemde Türkiye’de ilk defa, iki yıl süreli eğitim yapmak üzere Boya Teknolojisi programı açılarak 30 öğrenci alınmıştır.

Takiben 1995-1996 eğitim-öğretim döneminde Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı açılmıştır. Meslek Yüksekokulumuz 1998-1999 Eğitim Öğretim yılında Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş. ve Uzunyol Holding’in üniversitemize devredilen tarihi Sümerbank lojmanlarını tadilat etmesi sonrasında Marshall Yerleşkesinde eğitime başlamıştır.

Ardından ise Kozmetik Sektöründeki eğitilmiş personel gereksinmesi dikkate alınarak Kozmetik Teknolojisi programı, 2000 yılında ise; Mağaza İşletmeciliği, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, İnşaat ve Sanayi Boyalp>


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors