Haberler

POSCO ASSAN’dan KOÜ Öğrencilerine Burs İmkanı


Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün (28.11.2018) “Posco Assan TST Burs Töreni” düzenlendi. Konuşmacı olarak Posco Assan CEO’su Hae-Ik Jeong’un yer aldığı etkinliğe, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden, İş Destek Birimleri Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Özdemir, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi yaptı. Çiftçi,”Posco Assan TST CEO’suna, öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Posco Assan TST’nin her sene öğrencilerimize burs imkânı sağlaması bizi mutlu ediyor. Bu sene de 15 öğrencimize burs imkanı sunuldu. Öğrencilerimizin de sağlanan bu imkanlar doğrultusunda daha çok çalışması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

2012 yılından itibaren Kocaeli Üniversitesi ile olan işbirliğinden dolayı memnun olduklarını söyleyen Hae-Ik Jeong, Posco Assan TST’nin eğitim vakfı olduğunu ve Posco’nun global, sosyal faaliyetlerini yürüttüğünü belirtti. Jeong,“Posco Assan TST, 49 yıl önce doğal kaynaklar ve teknolojinin mevcut olmadığı küçük bir kasabada çelik üretimine başlayarak Güney Kore’nin ekonomik gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. İmkanlarımız doğrultusunda Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine burs olanakları sunmak bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu yıldan itibaren Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünü birinci olarak bitiren öğrencilerimizin firmamızda direkt olarak işe başlamasını sağlayacağız.” dedi.

Etkinlik sonunda Posco Assan TST tarafından burs verilen öğrencilere teşekkür belgeleri takdim edildi.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors