Haberler

Posco Assan Burs Töreni Yapıldı


Posco Assan Burs Töreni bugün (12.12.2019) Prof.Dr.Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Karadeniz Salonunda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, TJ Park Vakfı Tanıtım Filmi ve Posco Assan tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan törene Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.İlhan Tekin Öztürk, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Selman Aziz Erden, Posco Assan CEO’su Don Ho Bahn, Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Özdemir, İş Destek Birimleri Grup Müdürü Kyung Wook Min, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

“Toplum ile birlikte gelişen bir şirket olmak istiyoruz”

2012’den buyana 8 yıldır süren işbirliğinden duyduğu memnuniyeti belirterek, Rektörmüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye teşekkürlerini sunarak sözlerine başlayan, Posco Assan CEO’su Don Ho Bahn, “Türkiye’deki bir işletme olarak sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek ve Türkiye’nin insan kaynakları gelişiminde katkıda bulunmak için burs vermekteyiz. Böylece toplum ile birlikte gelişen bir şirket olmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sayın Don Ho Bahn, “bu yılda üstün akademik performansın yanında yaratıcılık ve rekabetçilik ruhuna sahip Kocaeli Üniversitesi’nden başarılı öğrencilere burs vermekteyiz. Burs kazanmaya hak kazanmış siz başarılı öğrencilerin Türkiye’nin refahına katkı sağlayıp Avrupa ve Asya’yı kapsayan global liderler olmanızı içtenlikte temenni ediyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Posco Assan ve Üniveristemiz işbirliğinin ve Mühendislik Fakültemiz ile Türkiye Sanayiinin yakın ilişkilerinin sürdürülmesi hususunda emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. “Posco Assan kurumu bizlerle bu vizyonu paylaşarak uzun yıllardır Mühendislik eğitimi alan başarılı öğrencilerimize burs imkanı sağlamakta, özel sektörün imkanları ile vatanın kıymetli evlatlarını buluşturmaktadır. Bu nedenle kendilerine kalpten teşekkür ediyor, işbirliğimizin artarak devam edeceğini ümit ediyorum.” Dedi.

Prof. Dr. Hülagü, “başarıları ve insani melekeleri ile hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren hocalarımızla gurur duyuyor bu imkanı sağlayan Posco Assan Sanayiinin değerli yöneticilerine üniversitem adına teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarımızın artarak devam etmesini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Tören burs alan öğrencilere belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Haber: Vildan Selçuk (BHİ)Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors