Haberler

5. USKAF Gerçekleştirildi


Kocaeli Üniversitesi’nin destekleriyle bu yıl beşincisi yapılan USKAF (Ulusal Sağlık Kalite Formu), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İTÜ Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde, 18-19 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Sağlıkta Kalite için İnovasyon Derneği ( SAKİD ) tarafından düzenlenen, serisinin 5’incisi, “Sağlıkta Kariyer” Sağlık Sektöründe Mühendislik ve Biyomedikal ana temasıyla düzenlendi.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk ve USKAF V Konferans Başkanı Doç. Dr. Hatice Camgöz Akdağ’ın açılış konuşmalarını yaptıkları USKAF V “Sağlıkta Kariyer” Sağlık Sektöründe Mühendislik ve Biyomedikal Konferansı’nda, mühendislik alanlarının ve biyomedikal teknolojinin gelmiş olduğu nokta, gelecek perspektifleri ve kariyer alanları üzerine görüşmeler yapıldı.

Konferansta, ‘Sağlıkta Kariyer’, "İlk Milli Kanser İlacı Nasıl Ortaya Çıktı", "Tıpta Simülasyon Uygulamaları", başlıklı konferanslar; "Sağlıkta Yapay Zeka ve Endüstri 4.0", "Mühendisin Sağlık Sektöründeki Kariyeri", "Biomedikal ve Mühendisin Sağlık Sektöründeki Yeri" başlıklı paneller ve "Yapay Zeka", "Büyük Veri", "Sağlıkta Kalite ve Yalın Uygulamalar" başlıklı workshoplar yapıldı. Konferansta ayrıca; Prof. Dr. Zafer Cantürk, Prof. Dr. Bahadır M. Güllüoğlu, Prof. Dr. Abut Kebudi ve Doç. Dr. Hatice Camgöz Akdağ tarafından "Uskaf'ın Dünü, Bugünü ve Yarını" başlıklı konuşmalar gerçekleştirildi.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors