Haberler

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Türkiye Birinciliği


Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Mustafa Ali Özgönül, Sefa Burak Memiş ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Sadig Yusifov'un, Dr. Öğr. Üyesi Serkan Zeren danışmanlığında geliştirdiği "Virtual Eyes" projesi, TEKNOFEST 2020 içerisinde yer alan TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları'nda "Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik" kategorisinde Türkiye Birinciliğine layık görüldü.

TÜBİTAK'ın 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları'nda ki Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorisinde birinci olan çalışma, görme engellilerin alınlarına takılıyor. Görme engelli vatandaşların rahatlıkla önlerindeki nesne veya engellerin hissetmesi ve fark etmesi sağlanıyor.

Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Mustafa Ali Özgönül, Sefa Burak Memiş ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Sadig Yusufov'un proje kapsamındaki geliştirdikleri "Virtual Eyes" isimli cihazın çalışan bir prototipi TEKNOFEST'te sergilendi.

Öğretim üyemizi ve öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederiz.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors