Haberler

Yeni Poliklinik Binası Şekillendi


Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının kaba inşaatı sona erdi.

Günde 4 binin üzerinde hastaya hizmet vermesi beklenen yeni poliklinik binasında, hastalar daha rahat tedavi imkânı bulacak. Deprem bölgesinde yer almanın gereklerini en iyi şekilde yerine getiren KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi, yeni poliklinik binasının da tamamlanmasıyla olası bir depremde tüm sağlık hizmetlerini eksiksiz olarak verebilecek.

Kaba İnşaat Tamamlandı

Bu yıl içerisinde hizmete açılması beklenen ve kaba inşaatı tamamlanan yeni poliklinik binasında ince işçilik aşamasına geçildi. Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin modern tıp standartlarına uygun bir hizmet vermesi amacıyla yapımına devam edilen poliklinik binası, otopark ve helikopter pistiyle birlikte modern ve gelişmiş sağlık hizmetlerini vatandaşlara sunacak. Yeni poliklinik binası, sağlık sektöründe Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni bir üst seviyeye taşıyacak.

Her Alanda Hizmet Verecek

Toplam 29 bin metrekarelik alanda kurulacak 5 katlı yeni poliklinik binasının alt katı otopark olarak planlandı. Zemin katında Cerrahi Bilimler Poliklinikleri yer alacak, ameliyat yoluyla tedavi yükü gittikçe artan hastanede, önemli bir rahatlamaya aracılık edecek. Aynı katta İç Hastalıkları Poliklinikleri ve Çocuk Hastalıkları Poliklinikleri de yer alacak. 2. katta Dahili Bilimler, 3. katta ise 'İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi' yapılarak tıp eğitiminde önemli bir yere sahip olan hasta-doktor iletişimi, tanı koyma, klinik karar verme süreçlerinin eğitimi gerçekleştirilecek. Sindirim Sistemi Hastalıkları Enstitüsü’nün de bulunacağı poliklinik binasında bir VİP servisi de oluşturulacak. En üst katta ise Gastroenteroloji Polikliniğinin, gastroendoskopi uygulama ve eğitimleri gerçekleştirilerek Avrupa standartlarında eğitim ve tedavi imkanı sunulacak. Çatıda ise helikopter pisti bulunacak.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors