Haberler

Umuttepe'nin Misafirleri: “Can Dostlar”


Doğanın merkezinde, şehrin gürültüsünden uzak, ferah havası ile özel bir konumu olan ve 6500 dönümlük alanda kurulu olan Umuttepe Yerleşkesi, pek çok özelliği ile ön plana çıkmakta. Bu özelliklerinden bir tanesi de barındırdığı misafirleri.

Umuttepe Yerleşkesi bugün pandemi nedeniyle öğrencilerinden uzak, sessiz bir dönem geçirse de, yerleşkenin dört bir yanında canlılar barındırmaya devam ediyor. Hayvan dostu bir üniversite olan Kocaeli Üniversitesi, bu dönemde de can dostlarını yalnız bırakmıyor, beslenmelerine ve bakımlarına ilgi gösteriyor. Umuttepe Yerleşkesi’nin çeşitli bölgelerinde çok sayıda köpek yaşıyor. Umuttepe Yerleşkesi’nin misafirleri olan köpeklerin her türlü bakımı ile ilgilenen KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü, bunu bir görev olarak değil, büyük bir mutlulukla yapıyor.

Konu ile ilgili olarak Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü ile bir araya geldi. C kapı bölgesindeki kulübe yerleşkesinde incelemelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren, Kulüp Danışmanı Prof. Dr. Fatma Budak, Prof. Dr. Faik Budak ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayriye Özpınar ile KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü öğrencileri eşlik etti. Kulüp faaliyetleri ile ilgili bilgiler alan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, kulüp öğrencilerine eksikliklerini ve duydukları ihtiyaçları sordu. Öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı arayarak, durumu iletti. Doç. Dr. Tahir Büyükakın da, hemen gerekli talimatları verdiğini ve her türlü destekte Kocaeli Üniversitesi ve öğrencilerinin yanında olduklarını belirtti.

Üniversite olarak da gerekli düzenlemelerin yapılacağı sözü veren Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Onlar bizim can dostlarımız. Hayvan sevgisini insanlara mutlaka aşılamalıyız. Hayvan sevmeyen birisi, insan da sevemez. Öğrencilerimizin bazı istekleri oldu. Burada barınan hayvanlarımızın mama ihtiyacı, kulübe ihtiyacı ve sağlık problemleri ile ilgili olarak veteriner ihtiyaçlarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ilettik. Konu ile yakından ilgilenen ve destek sözü veren Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza, buradaki dostlarımızı asla yalnız bırakmayan ve onlarla ilgilenen gerek öğrencilerimize gerekse danışman hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bizler de her türlü desteği vererek onların yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors