Haberler

Üniversitemizde Tıp Bayramı Töreni Yapıldı


Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Tabipler Odası'nın '14 Mart Tıp Bayramı' kapsamında düzenledikleri etkinlikler çerçevesinde bugün (14.03.2019) mesleğinde 50.,40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaket töreni yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda düzenlenen törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, Kocaeli Emniyet Müdürü Necati Denizci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu, akademisyenler, hekimler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmalarında Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 14 Mart'ın ülkemiz adına önemli günlerden birisi olduğunu aktardı. Hekimlerimiz başta olmak üzere sağlık personelinin gördüğü şiddetin asla kabul edilemeyeceğini ifade eden Vali Aksoy, sağlıkta şiddetin önüne geçmek için her türlü tedbirin alındığını ve alınmaya da devam edeceğini belirtti. Türkiye'nin sağlık konusunda önemli atılımlar yaptığını ve yurtdışından hastaların tedavi olmak için ülkemize geldiğini vurgulayan Vali Aksoy, "Siz değerli hekimlerimizin çalışmaları ile ülke olarak sağlık konusunda iyi bir noktaya geldik." dedi. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nin bölge için çok önemli olduğunu söyleyen Vali Aksoy, Kocaeli'nin sağlık istatistiği ile ilgili bilgiler verdi.

14 Mart Tıp Bayramı'nın hem Türk Hekimliği, hem de Türk Tarihi açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise, "Tarihin her döneminde her meslek ve her çalışma alanı büyük bir öneme sahip olup saygı görmüştür ancak hekimlik mesleği bu değerini asla kaybetmeden ilk günden bugüne arttırarak getiren belki de tek alandır. Mesleğimizin ilkeleri ve topluma örnek olma sorumluluğumuz, omuzlarımıza ağır bir yük yüklese de; aşkla bağlandığımız işimiz belki de kendimizi en huzurlu hissettiğimiz yer. Bir ülkenin tıp alanında ne kadar iyi olduğu, hekimlerinin kalitesi, tedavi imkanları; insan gücü ve teknolojik güç ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir. Özellikle son yıllarda, Ülkemizde Tıp Fakültelerinin sayısı artmış, yetiştirilen hekimler niceliksel olarak çoğalmış, hizmet veren hekimlerin eğitimleri nitelik anlamında güçlendirilmiştir." dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu ve İntörn Dr. Aybike Taşdelen, günün anlam ve önemine ilişkin yaptıkları konuşmaların ardından, mesleğinde 50.,40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaketleri takdim edildi.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors