Haberler

Cumhuriyet Bayramı'na Özel "Uçurtma Festivali"


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ortaklığında dün (24.10.2018) Cumhuriyet ve Gençlik Festivali kapsamında Türk Bayraklı Uçurtma Festivali düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. yıldönümüne özel düzenlenen festival kapsamındaki organizasyona Kocaeli halkı yoğun ilgi gösterdi.

Türk Bayraklı uçurtmaların gökyüzünü süslediği festivale Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ve Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Yılmaz'ın yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve davetli katıldı. Kocaeli Büyükşehir Bandosu eşliğinde İstanbul Uçurtmacılar Derneği'nin ve Türk Uçurtma Takımı'nın hazırladığı dünyanın en büyük 5. uçurtması olan 60 m2'lik Türk Bayrağı ve 1000 Türk Bayraklı uçurtma gökyüzüne bırakıldı.

"Bu Kentin İnsanına Hizmet Etmekten Gurur Duyuyoruz"
Festivalin açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, gençlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılına özel olarak düzenlenen Cumhuriyet ve Gençlik Festivali'nde gençlerimizle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kocaeli'nin geleceğini inşa ederken siz değerli gençlerimizin gözlerine baktığımızda bu kentin insanına hizmet etmenin mutluluğunu tadıyoruz. Bu festival aracılığıyla tüm Kocaeli halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz."

"KOÜ Havacılık Sektörünün Öncüsü Konumunda"
Cumhuriyet kavramının öneminden bahseden Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Yılmaz ise, bu tarz etkinliklerin öğrencilerle Kocaeli halkını kaynaştırmak adına oldukça önemli olduğunu vurguladı. Yılmaz ayrıca, "Biz de Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi olarak destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz." diyerek duygularını paylaştı.

Festivalin Koordinatörlüğünü gerçekleştiren Havacılık Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Didem Rodoplu Şahin, "Cumhuriyetimizin 95. yılının kutlanacağı 29 Ekim haftasında böylesine güzel bir etkinlikte şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanacak olmasından ötürü büyük bir gurur duymaktayız. Dünyada ve ülkemizde gelişen ve gittikçe önemsenen havacılık sektörünün teknik ve idari elemanlarını sağlayacak paydaşlarından biri olmaktan dolayı Kocaeli Üniversitesi Havacılık Fakültesi olarak onur duymaktayız." dedi.

Uçurtma şovunun ardından, festivale katılan Kocaeli halkı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının coşkusunu doyasıya yaşadı.

Haber: Aslan Tepebaşı (Radyo K.İ.), Fotoğraflar: Furkan Cinkılıç (RATAM)Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors