Haberler

Rektörümüz, 'Yeni Sanat Vakfı' Mütevelli Heyetinde Yer Aldı


Resmi Gazete'de yayınlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ilanına göre, 'Yeni Sanat Vakfı' kuruldu. Kurulan vakfın Mütevelli Heyeti’nde Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de yer aldı.

Sanatçı, akademisyen, siyasetçi, bürokrat ve iş insanlarının bir araya gelmesiyle kurulan vakfın medeniyetin değerlerini temsil edeceği ve bu toprağın sesi olmaya çalışacağı vurgulandı.

Yeni Sanat Vakfı, kadim medeniyetimizin yapı taşları ve değerleriyle beslenen evrensel bir kültür-sanat anlayışından güç alarak, eğitim ve üretim odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin kültürel sanat ekonomisine katkı sağlamak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Yerli ve milli bir çizgi takip edecek ve yeni bir kültür iklimi oluşturma gayreti içinde olacak olan  'Yeni Sanat Vakfı'nın Mütevelli Heyetinde Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü dışında, Prof. Dr. İbrahim Kalın, Ahmet Misbah Demircan, Hasan Kaçan, Mazhar Alanson, Göksel Baktagir, İpek Tuzcuoğlu, Şafak Tavkul, İbrahim Tenekeci, Serdar Tuncer, Cevat Olçok, Hasan Gürsoy, Mehmet Kalyoncu, Ayça Aral Sarangil ve Mustafa Fener gibi önemli isimler yer alıyor.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors