Haberler

KOÜ’de Hollywood Rüzgarı


Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (13.05.2019) Görsel İletişim Tasarımı bölümü tarafından “Hollywood Sinemasında Yapım Yönetim Süreci” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşmacı olarak yapımcı oyuncu Timohty Patrick Cavanaugh, yazar oyuncu Brian Presley ve yapımcı Semih Eren’in yanı sıra çok sayıda öğrenci yer aldı.

Yazar oyuncu Brian Presley, bu etkinlikte yer aldığı için mutlu olduğunu ifade ederek, "Uzun zamandır bu sektörün içinde yer almış biri olarak sizlere tavsiyem, hayallerinizden vazgeçmeyin. Hedeflediğiniz yolu takip ederek başarıya ulaşmak için sürekli çalışın." dedi. Oynadığı filmlere ilişkin bilgiler veren Presley, bir filmde önemli olanın senaryo yazımı olduğunu, benzer hayalleri olan kişilerin de erkenden çalışmalara başlayıp kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

"Bu Sektörde Pes Etmeyenler Kazanır"

Yapımcı Semih Eren, tecrübe ve deneyimlerini aktararak, "Oyunculuk zordur. Senaryo yazarsın, film çekmeyi düşünürsün. Para yoktur bulursun, oyuncu ayarlaman gerekir oyuncuyu ayarlarsın. Bunlar bilinen kısmıdır. Bir eser oluşturulurken daha birçok serüvenden geçiliyor. Bunlar zordur ama bu aşamaları pes etmeden atlatan insanlar başarıya ulaşıyor. Size tavsiyem kötü senaryo da yazsanız kötü film de çekseniz asla ümitsizliğe kapılmadan çalışın. Emin olun sonunda çalışmalarınızın meyvelerini alacaksınız." açıklamalarında bulundu.

Yapımcı oyuncu Timohty Patrick Cavanaugh, azimli ve sürekli çalışmanın önemli olduğunu söyleyerek, "Profesyonel olsun olmasın daima bir şeylerle uğraşın. Amatörce yaptığınız çalışmalar sizleri şu an memnun etmese de ileride o çalışmaların size neler kattığını fark edeceksiniz. Bu yüzden her fırsatta projelerinizi hayata geçirmeye çalışın." ifadelerini kullandı. Cavanaugh, Sinemanın kültürler arası bir köprü olduğunu söyleyerek insanların farklı kültürlerle etkileşim halinde olarak bilgi aktarımı yaptığını kaydetti.

Etkinlik katılımcıların konuşmalarının ardından soru cevap eşliğinde devam etti. Etkinlik sonunda katılımcılara İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki tarafından plaket takdim edildi.

Haber: Berkan ALAN (Radyo K.İ.)Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors