Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'den Rektörlük Atamasına Yönelik Açıklama


Ülkemizin en önemli ve güçlü kurumlarından biri olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandığım 18 Kasım 2014 tarihinden bugüne geçen 4 yıllık süre içerisinde, kentiyle bütünleşen, kurum içi barışı ön plana çıkartan, öğrenci odaklı bir yönetim sürdürmeyi ilke olarak benimseyerek ilk dönemimizi tamamlamış bulunuyoruz. İlk görev dönemimizin sona ermesinden itibaren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’ın teveccühleri ile yeniden 4 yıllık süre için Üniversitemiz Rektörlüğü görevine atanmış bulunmaktayım.

Başarılı olmaktan daha zor olanın başarıyı sürdürmek olduğu inancıyla yeni dönemimizde çok daha fazla çalışıp üniversitemizi daha iyi noktalara taşımak için tüm personelimizle çaba göstereceğiz. İlk dönemimizde hayata geçirmiş olduğumuz Klinik ve Deneysel Araştırmalar Binası, Onkoloji ve Palyatif Hasta Bakım Merkezi, Ek Fakülte Binaları ve Yerleşkeler başta olmak üzere 400 Milyon TL’yi aşan yatırımlarımızı, Yeni Poliklinik Binamız ve B Yerleşkesi yatırımlarımız başta olmak üzere taçlandırmaya devam edeceğiz. 80 bini aşan öğrencisiyle dev bir kurum olan üniversitemizde tamamlanmış olan yatay büyümeyi, dikey olarak büyüme, akademik araştırmalarda artış, bilimsel faaliyetlerin geliştirilmesi, ar-ge çalışmalarının hayata geçirilmesiyle bir üst seviyeye taşıyacağız.

Göreve atanmış olduğum ilk günden bu yana üniversitemizi anarken hep “Kocaeli Üniversitesi Ailesi” ifadesini kullanmaya özen gösterdik, toplumumuzun en kutsal birimi olan aileyi yüceltecek olan; ahlaktan ödün vermeden, doğru yoldan sapmadan, aile üyelerini yarı yolda bırakmayarak ancak hatalara da göz yummayarak ilerlemektir. Her sene ailemizi yeni öğrencilerle ve personelle büyütüp bugünlere geldik. Hain 15 Temmuz Kalkışması gibi süreçlerde devletimize güvenip, milletimizden aldığımız güçle bir aile olarak badireleri atlatma başarısını gösterdik.

Geçtiğimiz süreç içerisinde bizle işbirliğinde bulunarak üniversitemize katkı sunup, kentle bütünleşmemize aracılık eden tüm kamu kurumlarına ve yerel yönetimlere, ilimiz sanayiine ve gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde desteklerini esirgemeyen üniversitemiz personeline en kalbi teşekkürlerimi sunuyor, yeni dönemimizde başarılı çalışmaların artarak devam etmesini niyaz ediyorum.

Saygılarımla
Prof. Dr. Sadettin Hülagü


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors