Haberler

KOÜ, Çalışanlarının Yüzünü Güldürdü


Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı 17 nolu iş kolunda bulunan iş yerleri ile Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası arasında 1. dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sözleşme, üniversite hastanelerinde imzalanan en iyi sözleşme konumunda yer alıyor. 4/D kapsamında çalışan yaklaşık bin işçinin yüzünü güldüren toplu sözleşmeye üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye Sağlık İş Sendikası adına ise Genel Başkan Hakan Toy imzaladı.

İş sözleşmesinin yapılması, muhtevası ve sona ermesi ile ilgili hususları düzenlemek, işyerinde düzenli ve verimli çalışmayı sağlamak, üretimi arttırmak, işveren ve işçilerin hak ve menfaatlerini dengelemek, karşılıklı iyi niyet ve güvenle iş barışını sağlamak, taraflar arasında doğabilecek farklılıkları uzlaştırıcı yollarla çözümlemek amacıyla imzalanan toplu iş sözleşmesi bugün (18.02.2021) Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Poliklinik ve Tıp Eğitimi Uygulama Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen tören ile imzalandı.

İmza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, KOÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, KOÜ Hastanesi Başmüdürü Burhan Eres, KOÜ Hastanesi yetkilileri ile Türkiye Sağlık İş Sendikası yetkilileri katılım gösterdi. 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle yürürlüğe giren sözleşme 31 Aralık 2022 tarihine kadar yürürlükte kalacak ve KOÜ Hastanesinde sendika üyesi olan sürekli veya geçici kamu işçilerini kapsayacak.

İmza töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, öncelikle Regaib Kandili vesilesiyle herkesin kandilini kutladı. Töreninin yapıldığı Poliklinik ve Tıp Eğitimi Uygulama Merkezi ile birlikte Onkoloji Hastanesi, Merkez Laboratuvar binası, DETAB gibi üniversitemizde sağlık alanında yapılmış yatırımlar hakkında bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "Sağlık ekibi sadece doktordan veya hemşireden oluşmaz. Sağlık ekibinin içinde teknisyeninden personeline kadar herkes ekibin bir parçasıdır. Tecrübe arttıkça, sevgi ve bilgi paylaşıldıkça başarı grafiği de artıyor. Bu paylaşım ve başarı Kocaeli Üniversitesi'nde en üst seviyededir. Bizler her zaman çalışanımızın yanındayız." dedi. Türkiye Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy ise müzakere sürecindeki iyi niyetle bu noktaya gelindiğini belirterek toplu iş sözleşmesinin müzakere heyetine teşekkür etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors