Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi, doğru, güvenilir ve evrensel bilginin, en hızlı ve etkin biçimde kullanılmasını amaçlayan, elektronik kaynaklar için verdiği uzaktan erişim hizmetiyle 7 gün 24 saat erişim sağlayarak, kullanıcı odaklı çözümler üreten bir bilgi merkezidir.

Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri ve idari personeli başta olmak üzere, üniversite dışından gelen tüm araştırmacıların, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini yürütmek için ihtiyaç duydukları her türlü bilgi kaynağını sağlamak, eriştirmek ve etkin kullanımı için eğitimler düzenlemek ve araştırmacıların bilgi arama davranışını geliştirmek yönünde faaliyet göstermektedir.


Tıp Fakültesi Kütüphanesi, Hukuk Fakültesi Kütüphanesi ve Anıtpark Kütüphanesi olmak üzere, üç adet şube kütüphane ve Umuttepe’de yer alan Merkez Kütüphane ile 1992 yılından bu yana hizmet vermektedir. Araştırma kütüphaneleri için en uygun standartlara sahip uluslararası sınıflama sistemi olan Library of Congress (LC) sınıflama sistemini kullanan kütüphanemiz, 500 kişilik oturma kapasitesi, İnternet erişimi olan 80 bilgisayar ve Görme engelli kullanıcılarımız için geliştirilmiş donanım malzemelerinin yer aldığı bir birimle hizmetlerini sürdürmektedir. Her geçen gün gelişmekte olan koleksiyonuyla, 100.000in üzerinde basılı kitap, abone olunan veri tabanlarından erişilen 300.000 üzerinde elektronik kitap, 51.000 civarında elektronik dergi ve tez bulunmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, önümüzdeki yıllarda da değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak hizmetlerini vermeye devam edecektir.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors