Haberler

İletişim Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Festivali 1.gün açılış etkinliği ile İletişim Fakültesi Fuaye alanında başladı.

İletişim Festivali’nin açılış töreni, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü’nün katılımıyla gerçekleşti. Yüz yüze iletişimin Türk toplumu için öneminden bahseden Prof. Dr. Hülagü, öğrenciler ile bir araya gelerek sohbet etti. Öğrencilerin hem eğlenip hem de bilgilenebilecekleri etkinlerin bir araya geldiği İletişim Festivali, Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Arş. Gör. Semih Oduncu’nun ‘Karma Seçkiler’ sergisi ile başladı.

Pandemi sonrası bu tür etkinlikleri önemsediğini söyleyen Rektör Hülagü, “Bugün yönetim kurulu ve senatoyu da yüz yüze yaptık. Biz toplum olarak yakın teması seven insanlarız. Bu kapsamda İletişim Fakültesini de çok önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı. Dekan Nigar Pösteki’den festivale dair bilgiler edinen Prof. Dr. Hülagü, kendisine sunulan kurabiyeleri öğrencilere ikram etti.

Davete ev sahipliği yapan Dekan Prof. Dr. Pösteki, “2 yıllık bir aradan sonra festival ile birlikte olmak bizleri çok mutlu etti. İletişim, önemi giderek artan bir alan. Bunun öneminin bizler tarafından herkese anlatılması, gösterilmesi gerekiyor. Bu sebeple bu tarz etkinlikler, festivaller, söyleşiler, atölyeler bizler ve öğrencilerimiz için çok değerli.” şeklinde konuştu. Dekan Pösteki, festival kapsamında 3 gün boyunca iletişimin, tarihten günümüze kadar gelişen süreçlerinin konuşulacağını belirtti. Dekan Pösteki, katkıları için KOÜ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Banu Küçüksaraç’a ve atölyelerde çalışan öğrencilere emekleri için teşekkür etti.

KOÜ Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Hatice Uyar ve KOÜ İktisat Bölümü öğrencilerinden Ali Erkmen müzik dinletisi ile açılışta yer aldı. İletişim Fakültesinden; Gazetecilik Bölümü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Reklamcılık Bölümü, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri de açılışa katıldı. 3 gün sürecek olan festival kapsamında çeşitli atölyeler, seminerler, sergiler, söyleşi ve paneller gerçekleştirilecek.

Muhabir: Hülya Altıntaş (KOÜHA)/Fotoğraf: Cansu Gülizar Hacıyakupoğlu, Erdost Özmen, Göktuğ Er


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors