Haberler

KOÜ Gastronomiye bir ödül daha

Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü yüksek lisans öğrencisi Halime Güdül, Beyoğlu’nda İstanbul Yemekleri yarışmasında yaptığı “Helva-i Hakani” tatlısı ile birinci oldu.

Türkiye’den ve farklı ülkelerden şeflerin ve gastronomiye ilgi duyanların bir araya toplandığı Uluslararası Lezzet festivali 15-19 Haziran 2022 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde İstanbul’da Galataport’ta gerçekleştirildi. Kendi ülkelerinin mutfak kültürlerini festival aracılığıyla İstanbul’a taşıyan yabancı şefler ve Türk şefler workshoplarıyla izleyenlerin büyük ilgisini çekti. Paneller, söyleşiler ve konserler eşliğinde renkli ve keyifli anların yaşandığı festivalde birçok kategoride yemek yarışmaları da düzenlendi.

“Beyoğlu’nda İstanbul Yemekleri” konulu yarışmanın tatlı kategorisinde Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü yüksek lisans öğrencisi Halime Güdül, moleküler gastronomi tekniklerini geleneksel reçeteyle birleştirdiği “Helva-i Hakani” tatlısı ile Türk, Brezilyalı ve İtalyan şeflerden oluşan jüri tarafından birinciliğe layık görülerek altın madalya aldı.

Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors