Haberler

Devlet Konservatuvarı Bağlama Takımı’nın konseri büyük beğeni gördü

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bağlama Takımı tarafından 27 Kasım’da gerçekleştirilen konser, büyük beğeni topladı.

KOÜ’de anne sütünün önemi eğitimi veriliyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ilimizdeki doktorlara yönelik ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Kursu’ düzenleniyor.

Üniversitemizin katılımlarıyla “39. Ulusal Gastroenteroloji Haftası - 10. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi” gerçekleştirildi.

Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından düzenlenen “39. Ulusal Gastroenteroloji Haftası - 10. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi’ne, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de katılım gösterdi.

Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Eğitim Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak 23 Kasım 2022 Çarşamba günü Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle hazırlanan "Öğretmen Deneyim Paylaşımları" toplantısı gerçekleştirildi.

KOÜ, VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı katıldı

Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin de katılım gösterdiği VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı “Sürdürülebilirlik ve Biyoçeşitlilik” başlığı altında Dünyaca ünlü şeflerin katılımıyla 19-20 Kasım 2022 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Değirmendere Ali Özbay MYO Karma Sergisi açıldı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanları Karma Sergisi 23.11.2022 tarihinde Değirmendere Yalı Evleri Heykel Evi’nde açıldı.

Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp Toplantı Salonu açıldı

Kocaeli Üniversitesi Morfoloji Binası’nda Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp adına yapılan toplantı salonu açılışı gerçekleştirildi.

Kimya Bölümü öğrencileri önlük giydi

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü 1. Sınıf öğrencileri için önlük giyme töreni düzenlendi.

İKAF’23 Hazırlık Çalıştayı gerçekleştirildi

İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük kariyer fuarı “İç Anadolu Kariyer Fuarı” (İKAF’23) Hazırlık Çalıştayı, Anadolu Üniversitesi Senato Odası’nda gerçekleştirildi.

POSCO ASSAN’dan KOÜ Öğrencilerine Burs İmkanı

Kocaeli Üniversitesi ile Posco Assan TST arasında sürdürülen işbirliği çerçevesinde, Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün (24.11.2022) “Burs Töreni” düzenlendi.

Varoluşsal Kodlamalar Resim Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü, Sanatta Yeterlik Programı öğrencilerinden Ufuk Muslu’nun “Varoluşsal Kodlamalar” adlı kişisel resim sergisi 24 Kasım-14 Aralık 2022 tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor.

İzmit MYO öğrencilerinden çeşitli uygulamalar

Kocaeli Üniversitesi İzmit MYO öğrencileri, aldıkları eğitimleri yaptıkları uygulamalarla pekiştiriyor.

Üniversitemize Ziyaretler

Üniversitemize ve rektörlüğümüze yapılan ziyaretler;

Üniversitemiz KalDer’in Kalite Kongresi’nde yer aldı

Kocaeli Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi, üniversitemiz Kalite Koordinasyon Birimi ve üniversitemiz Kalite Kulübü, Türkiye Kalite Derneği (KalDer)’in gerçekleştirdiği 31. Kalite Kongresi’ne katılım gösterdi.

KOUKAGEM ve Körfez Ticaret Odası arasında işbirliği

Kocaeli Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOUKAGEM) ve Körfez Ticaret Odası arasında iş birliği görüşmesi gerçekleşti.

Belediyelerin Gençlik ve Spor Hizmetleri Paneli

Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda Moderatörlüğünü Fakülte Dekanı Prof. Dr. Kürşad Sertbaş’ın yaptığı “Belediyelerin Gençlik ve Spor Hizmetleri” paneli düzenlendi.

Mavi balonlar diyabetli çocuklar için uçuruldu

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı tarafından 14 Kasım Diyabet Günü kapsamında etkinlikler düzenlendi.

KOÜ'de "Yürük Semâiler” Konseri

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Geleneksel Türk Müziği Anasanat Dalı tarafından “Yürük Semâiler” Konseri, bugün (15.11.2022) gerçekleştirildi.

DİLMER Danışma Kurulu toplandı

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (DİLMER) yıllık olağan Danışma Kurulu toplantısı yapıldı.

KOÜ ile İMEAK DTO arasında protokol imzalandı

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Andı

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihal edişinin 84. sene-i devriyesi. Tüm ülkemizde olduğu gibi Kocaeli Üniversitesi'nde de saatler 9.05'i gösterdiğinde hayat iki dakikalığına durdu.

Rektörümüz, Senatörlere seslendi

Kocaeli Üniversitesi Senato Toplantısı bugün (08.11.2022) yapıldı. Senato salonunda yapılan toplantı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başkanlığında gerçekleştirildi.

KOÜ İzmit MYO, Tarım Çalıştayı’na katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği’nde ülke tarımının daha iyi noktaya getirilmesi amacıyla “30 Büyükşehir, tarım için birlikte” sloganı ile düzenlenen “2. Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayı” Üniversitemiz İzmit Meslek Yüksekokulu katılım gösterdi.

Üniversitemiz, TUJK 2022’ye katılım sağladı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği’nden Prof. Dr. Haluk Konak, Doç. Dr. Orhan Kurt, Dr. Öğr. Üyesi Pakize Küreç Nehbit ve Arş. Gör. Sevda Olgun, Türkiye Ulusal Jeodezi Komisyonu (TUJK) 2022 Yılı Bilimsel Toplantısı’na katılarak üniversitemizi temsil ettiler.

KOÜ KAGEM ile Aras Kargo arasında iş birliği çalışmalarına başlandı

Kocaeli Üniversitesi Kariyer, Geliştirme ve Uygulama Merkezi (KOUKAGEM), Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının kariyer gelişimlerine katkı sunmak, istihdam sağlamalarında ve staj imkânı konusunda olanak sağlamak için iş birliği çalışmalarına devam ediyor.

Cumhuriyet Başsavcısı, Hukuk Fakültesi öğrencileriyle buluştu

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni ziyaret ederek, öğrencilerle buluştu.

3F Belgesel Gösterimi ve Futbol Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde 3F Belgesel Gösterimi ve Futbol Söyleşisi düzenlendi.

Meme Kanserli Hastalarda Cerrahi Bakım ve Yaşam Kalitesi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı kapsamında bir panel düzenlendi.

Kuvâ-Yi Milliye Bir Şafak Vakti folklorik anlatı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Cumhuriyetimizin 99. Yılı kapsamında hazırlamış olduğu müzikli dinleti 31 Ekim 2022 tarihinde, Baki Komsuoğlu Kültür ve Gösteri Merkezinde sahnelendi.

KOÜ, Uluslararası İklim İçin İşbirliği ve Yeşil Mutabakat Sempozyumu’na katıldı

24-26 Ekim 2022 tarihleri arasında On Dokuz Mayıs Üniversitesi’nde Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇEVSAM) tarafından iklim değişikliğinin nedenlerini, etkilerini ve olası çözümlerini değerlendirmek üzere çok disiplinli, uluslararası bir sempozyum olan “İklim İçin İşbirliği ve Yeşil Mutabakat Sempozyumu” düzenlendi.

Rektörümüz, KODELİ açılışına katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in teşrifleriyle düzenlenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in 99. yılı için 99 okulda yaptırılan Robotik Kodlama Atölyesi (KODELİ) açılışına katıldı.

Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer, Üniversitemizi ziyaret etti

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitemize gelerek Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret etti.

Üniversitemizden ‘Yaşasın Cumhuriyet’ sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri, ‘Yaşasın Cumhuriyet’ başlıklı karma sergi açtı.

Rektörümüz "Her Eve Bir Bayrak" dedi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Her Eve Bir Bayrak kampanyası kapsamında yürüyüş yolunda açılan stantta, vatandaşlarımıza Türk Bayrağı dağıttı.

Üniversitemiz, Cumhuriyet Konserine katıldı

Cumhuriyetimizin ilanının 99. yılı kutlama programları kapsamında Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 'Cumhuriyet Konseri' düzenlendi.

KOÜ GSF’den Akademik Açılış Konseri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2022-2023 Akademik Açılış Konseri düzenledi.

Eğitim Fakültesi, söyleşi etkinliği düzenledi

Türk edebiyatının ünlü ve ödüllü yazarı Faruk Duman Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin konuğu oldu.

5. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi gerçekleştirildi

Üniversitemiz, Beykoz Üniversitesi ve Anatolia Science Academy Bilim ve Araştırma Merkezi Derneği işbirliğinde 5. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi (ICTEBS) düzenlendi.

Üniversitemiz akademisyenleri Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi'nde

Elsevier ve Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı son liste geçtiğimiz günlerde bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Paneli

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından "Gençlik Hizmetleri ve Spor" temalı panel düzenlendi.

Makina Mühendisliği öğrencilerine CAE yazılımları anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği ile BİAS Mühendislik işbirliğinde düzenlenen etkinlikte, bölüm öğrencilerine CAE yazılımları anlatıldı.

İletişim Fakültesi’nde öğrencilere kamera eğitimi verildi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesinde Radyo Televizyon Yayıncılığı Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde Orion Işık ve Kamera A.Ş. yöneticilerinin katılımıyla Kamera Kullanım Teknikleri konusunda eğitim düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors